Pytanie dotyczące spełniania kryteriów zakładania skrzynek na terenie prywatnym

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz

Re: Pytanie dotyczące spełniania kryteriów zakładania skrzynek na terenie prywatnym

Post autor: Aris » czwartek 27 kwietnia 2017, 20:31

brasia pisze: Nie wiem co należy rozumieć jako "wdzieranie się", czy wejście do domu bez okien to wdarcie czy nie...
To tyle co udało mi się znaleźć.
Jeśli sąsiadowi ktoś wyłamie drzwi oznacza to, że możesz sobie wejść do jego mieszkania?

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował: 133 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy

Re: Pytanie dotyczące spełniania kryteriów zakładania skrzynek na terenie prywatnym

Post autor: Ranwers » czwartek 27 kwietnia 2017, 20:45

Aris pisze:
dallas pisze:
Gdy odstawiliśmy płytę i weszliśmy do środka okazało się, że wesoło mrugają do nas czerwone czujki ruchu by za chwilę uruchomić dodatkowo alarm.
Wyszliśmy znacznie szybciej niż tam dotarliśmy. Będąc już w aucie otarliśmy się prawie o patrol policji zmierzający tam po zgłoszeniu.
Dlatego z takimi patologicznymi zachowaniami na OC trzeba walczyć.
Patologiczna to jest Twoja chęć do zepsucia zabawy innym, tylko i wyłącznie na podstawie Twojej niechęci do niektórych form zabawy. Notorycznie naginasz fakty, przepisy i ich interpretacje. Kolejni ludzie Ci odpisują, że się mylisz, ale Ty to ignorujesz... Istna telenowela.

Aris pisze:
brasia pisze: Nie wiem co należy rozumieć jako "wdzieranie się", czy wejście do domu bez okien to wdarcie czy nie...
Jeśli sąsiadowi ktoś wyłamie drzwi oznacza to, że możesz sobie wejść do jego mieszkania?
W pewnych określonych sytuacjach możesz. Z pewnością tak wytrawnemu znawcy tematu jak Ty nie muszę tłumaczyć w jakich sytuacjach.

A odbijając piłeczkę : jeżeli sąsiad zmarł 20 lat temu nie zostawiając spadkobierców, a 10 lat temu ktoś wyłamał drzwi, wybił okna i rozkradł wszystko, to który konkretnie przepis łamię wchodząc na ten teren?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Ranwers za post:
deg
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 27 kwietnia 2017, 20:52

Komedia. Masz pewność, że nie zostawił spadkobierców? A co gdy nagle by się zjawili jak wchodzisz do nie swojej posiadłosci? Byłbyś tak samo winny jak ten który pierwszy wyłamał drzwi.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » czwartek 27 kwietnia 2017, 21:08

Ponawiam pytanie: który przepis złamię? Na jakiej podstawie (prawnej) opierasz tezę, że wchodząc przez nieistniejące drzwi jestem winny dewastacji albo włamania? Czy znasz jakikolwiek wyrok potwierdzający Twoje tezy?

Jeżeli przez 10 lat nikt nie naprawił wyłamanych drzwi, to robię uzasadnione założenie. Jeżeli właściciel pojawi się, kiedy zwiedzam urbeks, to on mnie grzecznie (lub nie) prosi o opuszczenie, a ja grzecznie (zawsze) opuszczam. Tak to się robi w granicach prawa.

Zakończ komedię i zacznij merytorycznie dyskutować.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 27 kwietnia 2017, 21:24

Hipokryzja i tyle. To, że ktoś inny usunął zabezpieczenie a właściciel nie naprawił nie oznacza, że masz prawo (chociażby moralne) tam wejść. To że nie ma z tego powodu konsekwencji świadczy tylko o ułomności prawa.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 88 razy
Otrzymane podziękowania: 148 razy

Post autor: dallas » czwartek 27 kwietnia 2017, 22:08

Aris pisze:Hipokryzja i tyle. To, że ktoś inny usunął zabezpieczenie a właściciel nie naprawił nie oznacza, że masz prawo (chociażby moralne) tam wejść. To że nie ma z tego powodu konsekwencji świadczy tylko o ułomności prawa.
Nie wchodzisz to nie wchodź, ale łaskawie nie reguluj życia innym i nie mów co mogą a czego nie. Ich zabawa, ryzyko i odpowiedzialność. Jesteśmy dorośli, umiemy czytać i chyba świadomi skutków swoich działań. Jednocześnie jak idę i widzę że jest tablica zakaz wstępu, zamknięte drzwi czy napis teren prywatny a wejście wymaga rozwalania kłódek- zgłaszam problem. To chyba uczciwe i zgodne z zasadami OC zachowanie. Zwiedzając opuszczone budynki bez oczywistych zakazów zawsze jakoś się usprawiedliwisz przed policją i ochroną co już nie raz miało miejsce.
Nadal nie rozumiem w czym macie problem? Ktoś Wam skrzynkę pod domem założył w urbeksie i boli że świeci na mapie, czy tak po prostu śnieg popadał i nie chce się d. ruszyć sprzed kompa? A tu chłopaki nie spróbowalibyście pogadać o zakazach> http://www.eksploratorzy.com.pl/
Na pewno nowe środowisko chętnie posłuchałoby waszych propozycji.

Edit. Zapomniałem dodać, że osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem zwiedzania opuszczonych budynków, ale nie bronię tego innym.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post (razem 8):
triPPerdegareckisWołki.LcabrasiatelefonalarmowyRobSebastian

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » czwartek 27 kwietnia 2017, 22:30

Aris pisze:To że nie ma z tego powodu konsekwencji świadczy tylko o ułomności prawa.
Koralu złoty, w tym kraju nie ma terenu "niczyjego". Albo coś należy do skarbu państwa, albo coś jest prywatne. finito...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz

Post autor: Wołki.Lca » piątek 28 kwietnia 2017, 08:11

Aris pisze:
Oczywiście, że tak, wręcz powinienem tam wejść :)
... trzeba przecież sprawdzić czy z sąsiadem jest wszystko OK

subo
Wyjadacz

Re: RE: Re: Pytanie dotyczące spełniania kryteriów zakładania skrzynek na terenie prywatnym

Post autor: subo » sobota 29 kwietnia 2017, 00:44

wołki.lca pisze: ... trzeba przecież sprawdzić czy z sąsiadem jest wszystko OK
Korciło mnie, by tak napisać ;-)
...

Obrazek Obrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » sobota 29 kwietnia 2017, 00:49

Szkoda słów na was.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował: 133 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy

Post autor: Ranwers » sobota 29 kwietnia 2017, 07:03

Aris pisze:Szkoda słów na was.
Na nas? A kto sąsiadowi nie chce pomóc? ;D
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Ranwers za post:
KEISOR

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » sobota 29 kwietnia 2017, 07:29

Ranwers pisze:
Aris pisze:Szkoda słów na was.
Na nas? A kto sąsiadowi nie chce pomóc? ;D
Poplułem monitor... :lol:

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » sobota 29 kwietnia 2017, 12:29

Aris pisze:
krystiant pisze:Usunąłem posty, które zamiast o problemie keszy na prywatnym terenie zaczynały się przeradzać w "wycieczki osobiste"...
Przytyków do mnie proszę nie usuwaj, chętnie poczytam. Może ktoś posiada zrzuty ekranu? 8)
Po to jest HP i KOSZ, jeżeli Krystian usuwa posty należy się przed tym zabezpieczyć, wieczorem skrobnę skrypt co by tak jak na fejsowej grupie OC się wszystko archwizowało. Jak to powiadają:
"Ptaki, zwierzaki
pod drzwiami stały,
jak do nich strzelano,
to umierały. "

Postaram się, by forum synchronizowało się on-line za pomocą rsynca ze stroną (moim nowym nabytkiem dla Was) http://www.opencaching.com.pl :)

No i wejście zabezpieczone płytą w tym keszu się samo nie udrożniło, tylko keszerka z jajami udrożniła je mocnym kopnięciem z glana :D

Pozdrawiam serdecznie, Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 115 razy
Otrzymane podziękowania: 348 razy

Post autor: krystiant » sobota 29 kwietnia 2017, 16:11

Sebastian pisze:Po to jest HP
W HP regulamin również obowiązuje...
Sebastian pisze:skrobnę skrypt co by tak jak na fejsowej grupie OC się wszystko archwizowało.
Proszę bardzo, tam obowiązują twoje zasady a nie regulamin OC. Jak ktoś lubi babrać się w brudach to trudno mu tego zabronić...
Sebastian pisze:wejście zabezpieczone płytą w tym keszu się samo nie udrożniło, tylko keszerka z jajami udrożniła je mocnym kopnięciem z glana
Geocaching jest zabawą w ukrywanie i szukanie pudełek z logbookiem a nie włamywanie się do cudzych, zabezpieczonych pomieszczeń. Rozumiem, że część keszerów lubi dodatkowy dreszczyk emocji związany z wchodzeniem tam, gdzie nie można, ale nie jest to powód do chwały...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
Leśne oko
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Sykkel
Bywalec

Post autor: Sykkel » sobota 29 kwietnia 2017, 21:54

wołki.lca pisze:
Aris pisze:"Skrzynka poza obszarem przestrzeni publicznej oraz na terenie podlegającym ochronie prawnej może być założona pod warunkiem uzyskania przez Właściciela Skrzynki pisemnej zgody właściciela tego obszaru lub terenu, na jej założenie oraz późniejsze poszukiwanie przez Użytkowników."
A wracając do źródła problemu... to czy w polskim prawie jest coś takiego jak przestrzeń publiczna? Czy ten zapis to aby nie zwykła bezmyślna kalka językowa pożyczona z serwisu, którego nazwy nie wolno wypowiadać na głos?

Swoją drogą szukając kiedyś odpowiedzi , natknąłem się na bezradnych policjantów, którzy nie potrafili wyprosić imprezowiczów z nieogrodzonego trawnika. Bo nie w polskim prawie zakazu wstępu na nieogrodzony teren, nawet jeśli jest prywatny. Ktoś sprostuje?

ODPOWIEDZ