Sprawności

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
atris
Bywalec
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Sprawności

Post autor: atris »

Mam pytanie odnośnie ustawiania progów dla stopnia Legenda dla sprawności wojewódzkich. Bo jak to oglądam, to w przypadku Dolnego Śląska coś mi nie pasuje :-).

Najpierw podam przykłady:
(województwo - wszystkie skrzynki - skrzynki na legendę (procent wszystkich)):
Wielkopolskie - 3315 - 1965 (59%)
Dolnośląskie - 3709 - 2500 (67%)
Zachodniopomorskie - 4455 - 2395 (53%)
Śląskie - 4840 -2665 (55%)
Pomorskie - 4981 - 2660 (53%)

Patrząc na same liczby już widać, że coś jest nie tak. Stosunek znalezień wymaganych na legendę do wszystkich skrzynek tylko to potwierdza - Dolny Śląsk ma obecnie wyjątkowo wysoko ustawiony ten próg. Wyżej niż województwo które ma 800 skrzynek więcej i niewiele niżej niż te które mają 1000 skrzynek więcej.
Trochę ponad rok temu ten limit wynosił 2200, co by się zgadzało, ale został podniesiony do 2500 co jednocześnie spowodowało dość dziwną sytuację - nikt nigdy go nie przekroczył, wliczając trzy dolnośląskie legendy :-).

W jaki sposób ten próg jest liczony? Czy przypadkiem nie wkradł tu się jakiś błąd (w sumie patrząc na liczby to na pewno)?

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: dzejbi »

Jako przykład zamieściłeś "krzywą wypłaszczoną" :) . Jest też tak: Opolskie - 752/610/81%, Lubelskie - 3884/1305/33%. Błędu tu nie ma. Już kiedyś o to pytałem i wyjaśnienie jest bardzo proste. Kolorowe obrazki i przyjęte progi to tylko licentia poetica autora. Jeśli chcesz zunifikować wszystkie województwa według jednego kryterium, musisz sam napisać taki program.
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
xmall

Awatar użytkownika
fafner
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Kontakt:

Post autor: fafner »

Witam wszystkich :wink:
Na moje 500 znalezionych skrzynek chcę Was zaprosić na Śląsk Cieszyński. By Was zachęcić prezentuję Wam nową sprawność-Małą Ojczyznę Śląsk Cieszyński
Zachęcam do zdobywania keszy w regionie i kolejnych poziomów sprawności.

Bardzo serdecznie dziękuję triPPerowi za pomoc techniczną i uruchomienie nowej sprawności.

:D :D :D
Za ten post autor fafner otrzymał podziękowania (total 7):
Azymutmarcin_RioelmodemonicotriPPerPawel brasiaCezexkeram58
Obrazek

ODPOWIEDZ