Sprawności

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Qlas01
Nowy na forum

Re: Sprawności

Post autor: Qlas01 » środa 03 lipca 2019, 19:34

Mam pytanie odnośnie jednej ze sprawności:
Dlaczego do sprawności "Bory Tucholskie" nie jest zaliczana spora część tego obszaru m.in. północna część Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz Wdzydzki Park Krajobrazowy, które również są zaliczane do Borów Tucholskich?
http://borytucholskie.pl/images/bory-mapa.gif < Przykładowa mapka

Jażdżu
Bywalec

Post autor: Jażdżu » poniedziałek 08 lipca 2019, 09:50

W sumie to dobre pytanie jest. Kiedyś już na to też patrzyłem, ale jakoś z głowy mi wypadła ta sprawa.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » poniedziałek 08 lipca 2019, 11:46

Qlas01 pisze:
środa 03 lipca 2019, 19:34
Dlaczego do sprawności "Bory Tucholskie" nie jest zaliczana spora część tego obszaru ...
Najlepiej skieruj pytanie bezpośrednio to opiekuna sprawności: wottena.
Byc może taki a nie inny wybór wynika z zaszłości historycznych, przyrodniczych itp.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

1001trawników
Nowy na forum
Podziękował: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: 1001trawników » sobota 17 sierpnia 2019, 00:13

Po wyjeździe na wakacje ze zdziwieniem odkryłem, że pomimo obecności skrzynek z polskiego OC za granicą nie mają one żadnej sprawności. Może warto rozważyć jej dodanie? Oczywiście nie mam na myśli podejścia per państwo, bo skrzynek jest na to za mało lecz jedną sprawność sumującą wszystko co poza Polską.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi 1001trawników za post:
stasiekm

coosiek
Bywalec

Post autor: coosiek » niedziela 18 sierpnia 2019, 22:26

Zauważyłem, że sporo nowych skrzynek nie ma podanych województw. W tym np. moja (PŚ40) Ryszard Mańka nie ma województwa choć podawałem je. Przez ten mały brak nie nabijają się zaliczone kesze w sprawnościach... Niby pierdoła, bo nie każdego sprawności interesują, ale skorą są to można naprawić ten błąd jeśli RT wie jak :) Też na to zwróciliście uwagę?

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » niedziela 18 sierpnia 2019, 22:38

coosiek pisze:
niedziela 18 sierpnia 2019, 22:26
Zauważyłem, że sporo nowych skrzynek nie ma podanych województw. W tym np. moja (PŚ40) Ryszard Mańka nie ma województwa choć podawałem je. Przez ten mały brak nie nabijają się zaliczone kesze w sprawnościach... Niby pierdoła, bo nie każdego sprawności interesują, ale skorą są to można naprawić ten błąd jeśli RT wie jak :) Też na to zwróciliście uwagę?
A czy edytowałeś tę skrzynkę po jej utworzeniu? Jeżeli tak, to nawet gdy ustawiłeś województwo przy tworzeniu, przy edycji te ustawienia mogły Ci się początkowo wyzerować, nie zauważyłeś tego i tak zapisałeś. Zwróć na to uwagę, wystarczy wejść w formularz edycji.

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » poniedziałek 19 sierpnia 2019, 13:38

1001trawników pisze:
sobota 17 sierpnia 2019, 00:13
Po wyjeździe na wakacje ze zdziwieniem odkryłem, że pomimo obecności skrzynek z polskiego OC za granicą nie mają one żadnej sprawności. Może warto rozważyć jej dodanie? Oczywiście nie mam na myśli podejścia per państwo, bo skrzynek jest na to za mało lecz jedną sprawność sumującą wszystko co poza Polską.
Bardzo dobry pomysł.
Jesteśmy stroną open, opartą na działaniu społecznościowym, każdy może coś dołożyć od siebie. na zasadzie: bierze i daje za free. Nie ma problemu abyś tym się zajął, tutaj krótka instrukcja:
viewtopic.php?f=30&t=8742&start=105#p139327
Jedynie co do granicy to wydaje mi się, że trzeba przygotować "zewnętrze" Polski, tu w interpretacji sądzę, że Tripper pomoże.

coosiek
Bywalec

Post autor: coosiek » poniedziałek 19 sierpnia 2019, 19:23

rapotek pisze:
niedziela 18 sierpnia 2019, 22:38
coosiek pisze:
niedziela 18 sierpnia 2019, 22:26
A czy edytowałeś tę skrzynkę po jej utworzeniu? Jeżeli tak, to nawet gdy ustawiłeś województwo przy tworzeniu, przy edycji te ustawienia mogły Ci się początkowo wyzerować, nie zauważyłeś tego i tak zapisałeś. Zwróć na to uwagę, wystarczy wejść w formularz edycji.
Tak, edytowałem tą skrzynkę. Natomiast problem nie dotyczy tylko mnie. Dziesiątki nowych skrzynek mają znak zapytania zamiast województwa...

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » poniedziałek 19 sierpnia 2019, 21:11

coosiek pisze:
poniedziałek 19 sierpnia 2019, 19:23
Tak, edytowałem tą skrzynkę. Natomiast problem nie dotyczy tylko mnie. Dziesiątki nowych skrzynek mają znak zapytania zamiast województwa...
Zgadza się, problem dotyczy wszystkich, którzy edytują skrzynkę po jej utworzeniu. Był już sygnalizowany, nawet z podpowiedzią jak to szybko poprawić. Na razie bez efektu.

1001trawników
Nowy na forum

Post autor: 1001trawników » wtorek 20 sierpnia 2019, 10:16

brasia pisze:
poniedziałek 19 sierpnia 2019, 13:38
1001trawników pisze:
sobota 17 sierpnia 2019, 00:13
Bardzo dobry pomysł.
Jesteśmy stroną open, opartą na działaniu społecznościowym, każdy może coś dołożyć od siebie. na zasadzie: bierze i daje za free. Nie ma problemu abyś tym się zajął, tutaj krótka instrukcja:
viewtopic.php?f=30&t=8742&start=105#p139327
Jedynie co do granicy to wydaje mi się, że trzeba przygotować "zewnętrze" Polski, tu w interpretacji sądzę, że Tripper pomoże.
Granicę Polski można pobrać z OSM, więc kwestia wyznaczenia obszaru nie powinna być skomplikowana. Mam tylko pytanie jak najlepiej komunikować się podczas tworzenia sprawności. Publicznie na forum czy w bezpośrednich wiadomościach OC?

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » czwartek 22 sierpnia 2019, 15:55

1001trawników pisze:
wtorek 20 sierpnia 2019, 10:16
Granicę Polski można pobrać z OSM, więc kwestia wyznaczenia obszaru nie powinna być skomplikowana. Mam tylko pytanie jak najlepiej komunikować się podczas tworzenia sprawności. Publicznie na forum czy w bezpośrednich wiadomościach OC?
Granica Polski 'jest znana', bo przecież są sprowności wojewódzkie ;)
Najlepiej przez maila, czyli pisząc wiadomość przez serwis. Jak masz problemy pisz, też postaram się pomóc.

ODPOWIEDZ