Sprawności

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

kociewie
Stały bywalec
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Sprawności

Post autor: kociewie »

PeCha pisze:Ogólnie świetna sprawa z tymi Sprawnościami. Fajny pomysł, fajna grafika, świetne opisy i cała reszta składająca się na Sprawności. Mam jednak jedno dość mocno mnie nurtujące pytanie. Co to jest "Moja mała ojczyzna" w Sprawnościach? W kilku profilach widziałem coś takiego, ale tylko w kilku. Na czym to polega?
To jeden z pomysłów na nowe Sprawności lokalne. Ogólnie chodzi o to, żeby pojawiały się grupy keszy związanych z danym regionem, czy to geograficzny, czy kluturowym. Na razie testowo wprowadziliśmy 3 (jeden mój pomysł, dwa poznańskie - jako jedyny odzew społeczności). Myślę, ze powoli będą się rozwijały. Musieliśmy to ogarnąć pod kątem określania obszaru, ale wszystko wskazuje na to, że mamy rozwiązanie gotowe dzięki pracy triPPera.

Niebawem planujemy dodatkowe ikonki związane np. z aktywnością, otrzymanymi rekomendacjami, ilością zdobytych keszy (nowa wersja kamieni milowych, które na niektórych kontach strasznie dużo miejsca zajmują) i kilka innych.

Niestety okres wakacyjny nie sprzyja nowym wdrożeniom. Sam mamy tyły w grafikach, a jeszcze skrzynki wypada jakieś zrobić...
Za ten post autor kociewie otrzymał podziękowanie:
PeCha
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: PrincePolo »

kociewie pisze:
PeCha pisze:Ogólnie świetna sprawa z tymi Sprawnościami. Fajny pomysł, fajna grafika, świetne opisy i cała reszta składająca się na Sprawności. Mam jednak jedno dość mocno mnie nurtujące pytanie. Co to jest "Moja mała ojczyzna" w Sprawnościach? W kilku profilach widziałem coś takiego, ale tylko w kilku. Na czym to polega?
To jeden z pomysłów na nowe Sprawności lokalne. Ogólnie chodzi o to, żeby pojawiały się grupy keszy związanych z danym regionem, czy to geograficzny, czy kluturowym. Na razie testowo wprowadziliśmy 3 (jeden mój pomysł, dwa poznańskie - jako jedyny odzew społeczności). Myślę, ze powoli będą się rozwijały. Musieliśmy to ogarnąć pod kątem określania obszaru, ale wszystko wskazuje na to, że mamy rozwiązanie gotowe dzięki pracy triPPera.

Niebawem planujemy dodatkowe ikonki związane np. z aktywnością, otrzymanymi rekomendacjami, ilością zdobytych keszy (nowa wersja kamieni milowych, które na niektórych kontach strasznie dużo miejsca zajmują) i kilka innych.

Niestety okres wakacyjny nie sprzyja nowym wdrożeniom. Sam mamy tyły w grafikach, a jeszcze skrzynki wypada jakieś zrobić...
Dziś zauważyłem, że pojawiła się w moich statystykach nowa sprawność lokalna: Pomezania :) To jedyna nowość, czy jest coś jeszcze?
Obrazek ObrazekObrazek
kociewie
Stały bywalec

Hej, będzie jeszcze!
"Pomezania" to sprawność lokalna - to, jakie, i kiedy się pojawią, zależy od użytkowników serwisu.
Zaś, jeśli chodzi o sprawności - hmmm. ogólne... (?) - to jeszcze we wrześniu coś podrzucimy ;)
Za ten post autor kociewie otrzymał podziękowanie:
PrincePolo
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: PrincePolo »

Parę dni temu pojawiła się nowa sprawność (w małych ojczyznach). bodajże Warszawiak, ale tak szybko jak się pojawiła, tak zniknęła :( Ktoś coś wie?
Obrazek ObrazekObrazek
triPPer
Rada Techniczna
Podziękował;: 52 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: triPPer »

Pojawiła się w ramach testów na kilka godzin.
Wiele wskazuje, iż premiera będzie w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Jacek/triPPer
Za ten post autor triPPer otrzymał podziękowanie:
PrincePolo
Łap chwile ...
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 260 razy
Otrzymał podziękowań: 330 razy

Post autor: Pawel brasia »

Warszawiak czy Warszawianin?
Słyszałem w Trójce interpretację:
Warszawianin - to prowincjonalny napływowy mieszakniec Warszawy, który tu przyjechał w poszukiwaniu szkoły, pracy najczęściej za pieniądze na które nie chciałby spojrzeć żaden Warszawiak.
Warszawiak, to rodowity mieszkaniec stolicy, urodzony i wychowany w Warszawie.
Jeśli chodzi o kesze to większość znalazców raczej napływowi...
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
triPPer
Rada Techniczna

Skoro napływowy, to proponuję: Słoik
Za ten post autor triPPer otrzymał podziękowanie:
deg
Łap chwile ...
parlando
Forumator
Podziękował;: 340 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: parlando »

Kiedy najedzie się kursorem na grafikę sprawności pojawiają się informacje. Wydaje mi się, że jest tu pole do poprawy i uporządkowania. Propozycja co do kolejności wyświetlanych danych i korekta nazw:

Nazwa sprawności
Osiągnięty poziom:
Znalazłeś (może zostać "Postęp"):
Próg następnego poziomu:
Brakuje (lub Znajdź):

Obecnie najbardziej chyba drażni to, że pod nazwą sprawności jest info, jakby bez kontekstu "Znajdź n skrzynek", dlatego wg mnie to powinno być pod Progiem następnego poziomu, a nie na drugim miejscu.
triPPer
Rada Techniczna

Dzięki za uwagi. Zapisane.
Łap chwile ...
kociewie
Stały bywalec

Coś w tym jest, co parlando pisze...
Przy najbliższej okazji pokuszę się o mała dyskusję z ojcem programistą.
Dzięki za uwagi.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
abukkawon
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: abukkawon »

Hej, nie zaczytywałem się we wszystkie 5 stron tematu, więc zapytam. Nie myśleliście może o odznace za otrzymane tytuły skrzynki tygodnia? Myślę, że znacznie zmotywowałoby to ludzi do większego wysiłku przy zakładaniu i mógłby powstać ciekawy wyścig (może w końcu ludzie więcej czasu spędzaliby na tworzeniu wymyślnych maskowań, a nie na kłótniach między sobą ;) ).

edit: literówka
Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: AER »

abukkawon pisze:Nie myśleliście może o odznace za otrzymane tytuły skrzynki tygodnia?
Dołączam się do propozycji! :D Zresztą wątek promowania założycieli skrzynek tygodnia chyba gdzieś już też poruszałem w różnych miejscach (w połączeniu z pomysłem by znakować skrzynki tygodnia w profilach założycieli czy też w geościeżkach informować ile zawierają takich wyróżnionych keszo). Obawiam się tylko, że akurat wielostopniowe sprawności mogą się technicznie nie sprawdzić (póki co!) dla założycieli skrzynek tygodnia. W sensie: ilu jest keszerów którzy mają więcej niż trzy skrzynki tygodnia i jak niewiele większe liczby to są? Czyli trzeba by robić poziom sprawności co jedną skrzynkę? Co dwie skrzynki? Jeśli Ojcowie Pomysłodawcy podejmą myśl, to może to jest do przepracowania... :)

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek
kociewie
Stały bywalec

abukkawon pisze:...Nie myśleliście może o odznace za otrzymane tytuły skrzynki tygodnia? Myślę, że znacznie zmotywowałoby to ludzi do większego wysiłku przy zakładaniu i mógłby powstać ciekawy wyścig (może w końcu ludzie więcej czasu spędzaliby na tworzeniu wymyślnych maskowań, a nie na kłótniach między sobą ;) ).
edit: literówka
Oj, myślimy. Jest wysoko na liście. Na początek powstało docenianie keszy gwiazdkowych, ale i ta sprawność "się rysuje".
Za ten post autor kociewie otrzymał podziękowania (total 2):
AERtriPPer
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 123 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: Jano »

AER pisze: Obawiam się tylko, że akurat wielostopniowe sprawności mogą się technicznie nie sprawdzić (póki co!) dla założycieli skrzynek tygodnia. W sensie: ilu jest keszerów którzy mają więcej niż trzy skrzynki tygodnia i jak niewiele większe liczby to są?
Jeśli kogoś interesuje, poniżej lista osób, które mają więcej niż 1 skrzynkę tygodnia, w sumie 20 osób.
Wszystkich skrzynek tygodnia jest 113, a wszystkich właścicieli SK jest 73 (stan na dzień 10-11-2017).
Załączniki
skt.JPG
skt.JPG (26.88 KiB) Przejrzano 2277 razy
Za ten post autor Jano otrzymał podziękowania (total 4):
rapotekkrcrtriPPerabukkawon
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: AER »

No właśnie... Jest komu przyznawać, tym bardziej że co tydzień przyrost :D Ale jak stopniować? Sprawności mają ile? Siedem / dziesięć stopni, więc co skrzynkę poziom sprawności...?

Z drugiej strony może to rzeczywiście jest dobry podział, bo to coś więcej niż np. "znajdź X keszo".

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek
ODPOWIEDZ