Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Post autor: Sebastian »

Dobra, to może trochę wytłumaczę. Poniosły mnie nieco emocje po poście krcr (Karola) , przepraszam za to. Po przeprowadzeniu paru męskich rozmów, zdaję sobie sprawę, że opublikowanie archiwum Zespołu OC, nie było by niczym dobrym dla rozwoju naszego serwisu.

Wyjaśniam, że na nieopublikowane skrzynki wchodzę zgodnie z zasadami serwisu, za zgodą autora, jako przewodnik OC.

Ogólnopolski Zlot OC odbędzie się tutaj - https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_C ... Nak%C5%82o
co prawda nieco nieopodal Jury, lecz w naprawdę świetnym miejscu. Uważam, że to najlepsza lokalizacja w czasie oblężenia kwater podczas długiego weekendu. Jest pole namiotowe, domki, jezioro, nieopodal setki skrzynek, na wyciągnięcie ręki trzy geościeżki, dla hardkorów Extremalny Bytom, rodzinnie z dziećmi można pokeszować na Zielonej, rowerowo w Lasach Lublinieckich. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że jako uczestnik 88 spotkań i organizator 18 w tym 3 ogólnopolskie Zloty OC, będę potrafił sprawić, by to wydarzenie było dla Was udane.

Pozdrawiam serdecznie - Sebastian
Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

Nooooo, my tu gadu gadu a członek COG-u po raz enty założył skrzynkę niezgodną z regulaminem. Naprawdę w COG-u nie ma większości, by odwołać jednego członka?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

Skoro skrzynka wg Ciebie łamie regulamin - zgłoś to. Proste jak włos mongoła...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

krcr pisze:Skoro skrzynka wg Ciebie łamie regulamin - zgłoś to. Proste jak włos mongoła...
Tylko do kogo? Do Wołka, który działa w tym regionie???? To już wolę przemilczeć, przeczekać, poddać się. Amen.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz

Tomanek111 pisze: To już wolę przemilczeć, przeczekać, poddać się. Amen.
No właśnie możemy to zaobserwować na forum :)

PS: w przypadku takiego zgłoszenia, to nie wołki by się tym zajmował, a inny cogowicz... no ale lepiej uprawiać gorzkie żale na forum niż zgłaszać to normalną drogą. Tak jest bardziej widowiskowo. Tym bardziej, że w końcu niedługo są wybory do COG...
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowania (total 3):
sajmondegart_noise
Obrazek Obrazek

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

Tomanek111 pisze:Nooooo, my tu gadu gadu a członek COG-u po raz enty założył skrzynkę niezgodną z regulaminem. Naprawdę w COG-u nie ma większości, by odwołać jednego członka?
A co to ma wspólnego z wchodzeniem na nieopublikowane kesze? :shock:
@Tomanek, skoro pokasowałeś wszystkie swoje znalezienia na OC, zarchiwizowałeś swoje skrzynki - znaczy wychodzisz trzaskając drzwiami, to po cholerę logujesz się na forum i mącisz?
Za ten post autor Jano otrzymał podziękowania (total 4):
sajmonkrcrdegart_noise
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Sebastian pisze:... odbędzie się tutaj - https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_C ... Nak%C5%82o
co prawda...
Nie pomyliłeś miejsca? Bo kordy spotkania (https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=54660) to nie ten zbiornik.
ObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Pierwotnie Sebastian opublikował spotkanie na wskazanych kordach (Eurocamping przy Pustyni Błędowskiej). Jak zauważył np deg w swoim logu:
Delikatnie pragnę zauważyć, że pole namiotowe nic nie wie o naszej grupie, a w tym samym czasie ma inną imprezę i 0 wolnych miejsc...
może być trudno o zorganizowanie tam ogniska i zlotu - nic o nas nie wiedzą.
Sebastian zmienił Chechło przy pustyni na Chechło - Nakło (ale poinformował o tym tylko na forum), w spotkaniu nadal kordy pustyni i pisanie o keszach na niej
Atrakcje:
Okolica jest przepiękna, każdy znajdzie atrakcje - kesze , wybierzecie się na wycieczki piesze i rowerowe, będziecie mogli odwiedzić pobliską, jedyną w Europie pustynię.
Także nie napalałbym się na miejscówkę, bo zapewne też jest niedograna i jeszcze kilka razy może się zmienić :)

Przy okazji pytanie do RT w kontekście tego:
Sebastian pisze:Wyjaśniam, że na nieopublikowane skrzynki wchodzę zgodnie z zasadami serwisu, za zgodą autora, jako przewodnik OC.
Czy przewodnicy mają dostęp do nieopublikowanych keszy (jak COG), czy Sebastian wchodzi na te kesze, bo np user podał mu hasło do konta (innego sposobu nie widzę)?
Moja propozycja dla Sebastiana
proponuję, byś wszedł na mojego nieopublikowanego kesza i podał jego dane (np treść opisu, kordy)
jest nadal aktualna.

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz

sajmon pisze: Moja propozycja dla Sebastiana
proponuję, byś wszedł na mojego nieopublikowanego kesza i podał jego dane (np treść opisu, kordy)
jest nadal aktualna.
Obawiam się, że raczej możesz się nie doczekać tego. Ja bym rewelacje Sebastiana potraktował w kategorii odkrycia "złotego pociągu". Dużo słów, mało konkretów.

Pozdrawiam
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Przewodnicy mogą przeglądać nieopublikowane kesze, możesz to @Sajmon sprawdzić w kodzie serwera oc, lub organoleptycznie ustawiając konto w tryb przewodnika i wchodząc na jakiegokolwiek nieopublikowanego kesza podlegającego weryfikacji, tak to działa, to nie bug lecz feature.
Zlot odbędzie się tam gdzie przed chwilą napisałem, nic się już nie zmieni, w najbliższym czasie w opisie ukażą się szczegółowe informacje.
Pozdrawiam serdecznie, Sebastian.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Sebastian pisze: Zlot odbędzie się tam gdzie przed chwilą napisałem, nic się już nie zmieni, w najbliższym czasie w opisie ukażą się szczegółowe informacje.
Pozdrawiam serdecznie, Sebastian.
No i fajnie :wink:

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

Tomanek111 pisze:Nooooo, my tu gadu gadu a członek COG-u po raz enty założył skrzynkę niezgodną z regulaminem.
Jest taki magiczny przycisk "zgłoś problem" :P
Sebastian pisze:Przewodnicy mogą przeglądać nieopublikowane kesze, możesz to @Sajmon sprawdzić w kodzie serwera oc, lub organoleptycznie ustawiając konto w tryb przewodnika i wchodząc na jakiegokolwiek nieopublikowanego kesza podlegającego weryfikacji, tak to działa, to nie bug lecz feature.
Drugie podkreślenie to prawda: przewodnik może wejść na kesze nie opublikowane, ale tylko te podlegające weryfikacji. Ma to sens i umożliwia np. weryfikację lub konsultacje COG z osobą bardziej znającą teren (jako COG korzystałem z tej możliwości)
Tego kesza https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=38910 nie powinieneś zobaczyć (mój nieopublikowany i nie ma tam nic ciekawego ;) ).
Należy pamiętać, że kesze w trakcie weryfikacji nie są łakomym kąskiem dla "wyjadaczy" i nie o to chodzi w tym wątku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Napisałem jedynie informacyjnie, że przewodnik może przeglądać nieopublikowane kesze, podobnie jak wcześniej powiedziałem kto z członków COG uczestniczył w ewencie kwidzynskim.

Podsumuję - nieopublikowane kesze, to podzbiór zbioru - nieopublikowane kesze podlegające weryfikacji. Mam nadzieję, ze wszystko zostało wyjaśnione.

Pozdrawiam, Sebastian.

PS.
Lubię wyłapywać pewne features w kodzie oc server, stąd podzielę się małym udogodnieniem dla Was: jeżeli posiadasz skrzynkę, która jest tymczasowa niedostępna i może się zarchiwizować z automatu w najbliższym czasie, zmień na chwilę jej typ na own-cache, po czym przywróć do pierwotnego typu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz

Sebastian pisze: Podsumuję - nieopublikowane kesze, to podzbiór zbioru - nieopublikowane kesze podlegające weryfikacji. Mam nadzieję, ze wszystko zostało wyjaśnione.
A nie jest przypadkiem odwrotnie? Tych podlegających weryfikacji jest mniej niż tych "normalnych", i to one są niejako "anomalią" wśród nieopublikowanych keszy, bo w stosunku do nich musi być spełniony dodatkowy warunek (weryfikacja).
Taka luźna dywagacja, niezwiązana z tą gów**burzą :)
Pozdro 600
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

OK @krcr, masz rację, popełniłem błąd - https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbi%C3%B3r
Pozdrawiam serdecznie, Sebek.
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowanie:
krcr
Obrazek

ODPOWIEDZ