Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Re: Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Post autor: Pawel brasia »

Sebastian pisze:Dwie z trzech wymienionych osób ...
Tym samym oskarżyłeś 3 osoby :x , z których jedna jest całkowicie niewinna a chodzi tylko o
elmodemonico pisze:jednego konkretnego członka COG, który nie potrafił się zachować honorowo po całym zdarzeniu,
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

O matko! Nikogo o nic nie oskarżyłem, umieściłem na forum ogólnodostępną w serwisie Opencaching Polska informację, kto z członków Centrum Obsługi Geocachera uczestniczył w ewencie. I tyle.
Pozdrawiam, Sebastian.
Obrazek

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Czuję w kościach o kogo chodzi. :D

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

Aris pisze:Czuję w kościach o kogo chodzi. :D
Aris, ale tu nie ma znaczenia kto, wystarczy, że wiedzą o tym zainteresowane osoby. Jak lubisz tanie sensacje to idź do kiosku po "Fakty i mity" :mrgreen:

Myślę, że warto przedyskutować sprawę regulacji uprawnień COG dotyczących wchodzenia na nieopublikowane skrzynki. Niepokojące jest to, że w chwili obecnej takie wejścia są możliwe całkowicie bez wiedzy użytkownika. To jest problem i taki temat założyłeś na forum, dlatego proponuje skupić się na problemie, a nie na personaliach.
Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

W sumie COG powinien mieć pełne prawo do wchodzenia na niepublikowane skrzynki, aleeee..... skrzynki podlegające weryfikacji. W innym serwisie każda skrzynka jest weryfikowana, u nas pierwsze trzy lub "za karę"...... no i wszystko jest zgodne z regulaminem. Co do reszty? Jeśli ktoś miał prawo wejść na niepublikowaną skrzynkę, bo takie uprawnienia dostał będąc w COG-u, to "C'est la vie", trzeba poprawić system. Bardziej smutne jest to, że członek COG-u oficjalnie sadzi skrzynkę niezgodną z regulaminem i z tym nic się nie robi.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

Tomanek111 pisze:W sumie COG powinien mieć pełne prawo do wchodzenia na niepublikowane skrzynki, aleeee..... skrzynki podlegające weryfikacji. W innym serwisie każda skrzynka jest weryfikowana, u nas pierwsze trzy lub "za karę"...... no i wszystko jest zgodne z regulaminem. Co do reszty? Jeśli ktoś miał prawo wejść na niepublikowaną skrzynkę, bo takie uprawnienia dostał będąc w COG-u, to "C'est la vie", trzeba poprawić system. Bardziej smutne jest to, że członek COG-u oficjalnie sadzi skrzynkę niezgodną z regulaminem i z tym nic się nie robi.
@Tomanek111 to nie jest takie jednoznaczne.... Powiadomienia o nowych keszach i tych, które wymagają interwencji przychodzą na maila każdemu z COG. Ja 120% swojego czasu spędzam za kierownicą prowadząc auto. I komórka robi "plum - masz maila". Zerkam jednym okiem i widzę "Nowa skrzynka do zaakceptowania". Klikam link, bo nazwa mi nic nie mówi. I BACH....wszedłem na nieopublikowaną skrzynkę...
Widzę: województwo warmińsko-mazurskie..aha... czyli to ktoś inny się tym zajmie... I tyle... Zamykam przeglądarkę...
A do poprawienia starczy tylko tyle, aby w mailu było więcej szczegółów (dodanie województwa rozwiąże 99% niejasności).
Jeżeli ktoś publikuje nową skrzynkę w województwie to uwierz mi - szkoda wolnego czasu żeby tam pędzić i zdobywać FTF :)
Naturalnie to co się zdarzyło w Kwidzynie to się zdarzyło, ale ja bym to traktował jako anomalię niż regułę działania COGowiczów.
Pozdrawiam, miej się...

PS: @Sebastian - gratuluję. Nikt nie potrafi wbić cieniutkiej szpileczki intrygi i złośliwości pod płaszczykiem uśmiechniętej szczerej twarzy jak Ty...
Marnujesz się tutaj ze swoim talentem.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

@krcr, oczywiście, że wchodziłem i wciąż wchodzę na nieopublikowane skrzynki, ale na myśl by mi nie przyszło, bym w jakimkolwiek niecnym celu tą wiedzę wykorzystał.
@krcr, jeśli chodzi o intrygi, podobno ktoś publikuje na rosyjskim serwerze kompletne archiwum zgłoszeń OC 2008-2016, archiwum RR, COG (włącznie z usuniętym przez r00t7 i chińczyka) oraz zapis pracy COG 2016-2017.
Uczestnicy zabawy sami ocenią pracę osób zasiadających w Zespole OC i wreszcie będzie wszystko jasne (jak dobrze, że wykonywałem kopię przyrostową, ufff..)
Pozdrawiam, Sebastian (vel. Edward Joseph Snowden) :D
--
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie" - Immanuel Kant
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

Sebastian pisze:.
@krcr, jeśli chodzi o intrygi, podobno ktoś publikuje na rosyjskim serwerze kompletne archiwum zgłoszeń OC 2008-2016, archiwum RR, COG (włącznie z usuniętym przez r00t7 i chińczyka) oraz zapis pracy COG 2016-2017
(...)
(jak dobrze, że wykonywałem kopię przyrostową, ufff..)
Pozdrawiam, Sebastian (vel. Edward Joseph Snowden) :D
-
Obrazek
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowanie:
art_noise
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Sebastian pisze:@krcr, oczywiście, że wchodziłem i wciąż wchodzę na nieopublikowane skrzynki, ale na myśl by mi nie przyszło, bym w jakimkolwiek niecnym celu tą wiedzę wykorzystał.
Wchodziłeś jako COGowicz (którym już nie jesteś). Jeśli wchodzisz nadal, to:
- RT coś przegapiła i nie wyłączyła Ci guzików (w co wątpię)
- OC.pl ma dziury, które wykorzystujesz (a jako dobry człowiek powinieneś zgłosić do RT do załatania)
- piszesz głupoty
W związku z ostatnim proponuję, byś wszedł na mojego nieopublikowanego kesza i podał jego dane (np treść opisu, kordy). Próbujesz?
Sebastian pisze: @krcr, jeśli chodzi o intrygi, podobno ktoś publikuje na rosyjskim serwerze kompletne archiwum zgłoszeń OC 2008-2016, archiwum RR, COG (włącznie z usuniętym przez r00t7 i chińczyka) oraz zapis pracy COG 2016-2017.
Uczestnicy zabawy sami ocenią pracę osób zasiadających w Zespole OC i wreszcie będzie wszystko jasne (jak dobrze, że wykonywałem kopię przyrostową, ufff..)
Sprawdź, czy na tych serwerach są jakieś listy pól namiotowych, na których można zorganizować zlot ;) Chyba, że to z nich korzystałeś publikując event - wtedy niestety okazuje się, że dane z "ruskich serwerów" są nieaktualne :)
Sebastian pisze: Pozdrawiam, Sebastian (vel. Edward Joseph Snowden) :D
To już podsumował krcr...
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
art_noise

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:35 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor areckis otrzymał podziękowania (total 2):
elmodemonicoSebastian

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

krcr pisze:Zerkam jednym okiem i widzę "Nowa skrzynka do zaakceptowania". Klikam link, bo nazwa mi nic nie mówi. I BACH....wszedłem na nieopublikowaną skrzynkę...
I to jest jak najbardziej OK, problem dotyczy przede wszystkim nieopublikowanych keszy niepodlegających weryfikacji.
krcr pisze:Powiadomienia o nowych keszach i tych, które wymagają interwencji przychodzą na maila każdemu z COG.
Interwencje są w keszach, które były już opublikowane więc tu problemu nie ma...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

areckis pisze:Nie wystarczy zasada, że COGowicze, nie walczą o podium na skrzynkach? Myślę, że taka zasada nawet nie musi być spisana, bo to powinno być oczywiste. Tak samo jak to, że jak pomagam komuś w założeniu skrzynki, to też nie lecę po ..TF - bo to chyba jest oczywiste, prawda?
Inne wyjście, to dostęp do rejestru wejść na nieopublikowaną skrzynkę dla ich właściciela, żeby sam mógł weryfikować czy walka o podium była uczciwa.
Areckis, na taki wpis czekałem: krótko, na temat i z sensem! Zgadzam się z Tobą, a w szczególności z kwestią rejestru wejść na nieopublikowaną skrzynkę. Co do walki COGowiczów o podium jestem zdania, że nie ma podstaw odbierania im przyjemności zdobywania podium o ile wcześniej nie wchodzili na daną skrzynkę przed publikacją.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

areckis pisze:Nie wystarczy zasada, że COGowicze, nie walczą o podium na skrzynkach?
Rodzaj kary za pełnienie publicznej funkcji na zasadzie wolontariatu, poświęcając swój czas i pieniądze?
Przyzwoitość nakazuje aby nie biec po FTFa w skrzynkach, które się widziało przed publikacją (np. weryfikowane).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

@ elmodemonico: dobrze, że zdecydowałeś się napisać, jak było. To jedyne prawdziwe fakty, stawiające cały COG w niezbyt dobrym świetle. Wszak podejmują decyzje kolegialnie i jednomyślnie, a tu nadal kryją swojego.

@ wołek: zamiast napisać jednoznacznie, jak debatowaliście nad rozwiązaniem (a pamiętaj - COG nie jest aż tak szczelny, jak myślisz i sporo wyszło na zewnątrz), to nadal próbujesz pisać, że nic się nie stało. Kiepski pomysł, zła decyzja. Zabrakło odwagi, zwykłej koleżeńskiej odpowiedzialności względem keszerów ? Wybraliście wewnątrzgrupową lojalność, postawiliście się ponad wszystkimi.

@brasia: piszesz o "karze", ale zaraz pod nią akceptujesz "zastrzeżenie". O podium pewnie myślał areckis - ta niepisana zasada przez lata była przestrzeganą. Podobnie jak ta, że informacji z nieopublikowanych keszy (albo z tych "zahasłowanych") nie wykorzystywało się do własnych celów. Ale widać, że czasy się zmieniły i jest "racja moja i mojsza", przy czym wybraliście "mojszą" jako wykładnię stylu działania.

@krystiant: pewnie pamiętasz, że już parę lat temu poruszyłem publicznie temat wchodzenia na nieopublikowane kesze, niepodlegające weryfikacji. Dotąd zdecydowana większość dyskutantów próbowała zminimalizować problem, zamieść go pod dywan, bo tak było im wygodniej. Dobrze, że dzisiaj chociaż Ty zauważyłeś, że jednak nie jest OK :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

ronja pisze:Dobrze, że dzisiaj chociaż Ty zauważyłeś, że jednak nie jest OK
To nie "dzisiaj" zauważyłem... Zawsze uważałem, że nie należy wchodzić na nieopublikowane kesze (z wyjątkiem weryfikowanych), a wybrani do COG-u powinni się bardziej pilnować żeby postępować fair, bo ktoś okazał im zaufanie oddając na nich swój głos.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ