Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Re: Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Post autor: krystiant »

wołki.lca pisze:Szczerze szukałem w archiwum zgłoszeń, czy faktycznie był z tym taki duży problem, niestety nie udało mi się do niczego dokopać. Pewnie szły tylko przez pocztę
Z tego co pamiętam to działo się raczej w zamkniętej części forum, ale i tak wątpię żebyś coś znalazł, bo dyskusje były kasowane żeby nowy skład nie mógł czytać co poprzednicy na ich temat mówili (grono kandydatów nigdy nie było zbyt liczne i niektóre nicki stale się powtarzały)
A problem był, bo co najmniej jeden keszer opowiadał mi, że na wszelki wypadek przygotowując serię keszy przygotowuje waypointy z fałszywymi współrzędnymi, a opisy na komputerze i dopiero w dniu publikacji wszystko wrzucał na serwer...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Informacyjnie

Fakty:
1. Członek Zespołu OC wszedł na nieopublikowaną skrzynkę OP3099, po czym właściciel otrzymywał groźby karalne.
2. Członek Zespołu OC wszedł na dwie nieopublikowane skrzynki, po czym przekazał strony keszy uczestnikowi zabawy, który PRZED PUBLIKACJĄ otrzymał informacje o nieopublikowanej w serwisie skrzynce. Uczestnik naszej zabawy zdobył FTFa PRZED PUBLIKACJĄ w jednej skrzynce, drugiego kesza nie było jeszcze w terenie, więc nie odnalazł pojemnika.
3. Kwidzyń, tutaj już wszystko przez poprzedników zostało napisane.
Ostatnio zmieniony niedziela 12 marca 2017, 23:49 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

@wołki.Ica Mocno rozmijasz się z prawdą ale tak ci widocznie wygodniej. Bardzo chętnie napiszę i ja swoje sprostowanie do twoich rewelacyjnych informacji ale to nieco później. Na szczęście mam kopie wszystkich e-maili do COGu, wasze odpowiedzi, korespondencję z tobą i z tym COGowiczem.Tam jasno widać jak wasza opinia i wasze zdanie ewoluuje aby problem rozmydlić i zamieść pod dywan.

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: baloniarz »

wołki.lca pisze:

Baloniarz'u, niby wszystko OK, sam prawie w to uwierzyłem, jednak nieco mijasz się z prawdą, a jak sam wiesz na tym punkcie mam totalne uczulenie. Dlatego dorzucę małe sprostowanie:

1. Dwóch COG'owiczów weszło przed eventem na dwie nieopublikowane skrzynki. Poinformowali o tym fakcie właściciela podczas tego eventu.
baloniarz pisze:Problem z Kwidzyna to zaglądnie przez członka (ów) OC Teamu do nieopublikowanych jeszcze skrzynek, aby szybciej niż przeciętny keszer być na bieżąco z zadaniami quizowymi i aby walczyć o FTFy.
2. Wyruszyli na poszukiwanie wraz z wszystkimi ekipami, z tego samego miejsca, po publikacji skrzynek.

3. Zdobyli grupowego FTF'a w jednej, tradycyjne skrzynce, do której zajrzeli.

4. Jak widać informacje "zdobyte" przed publikacją nie posłużyły do zdobywania FTF'ów. Co zarzucałeś tym osobom.

5. Po Twoim zgłoszeniu (właściciel keszy do tej pory nie kontaktował się wcale z COG w tej sprawie), zbadaliśmy sprawę i żeby uniknąć podobnych pomówień, czy niedomówień postanowiliśmy dokonać niezbędnych zapisów w kodeksie COG'owicza.

6. Odkąd jestem w COG wpłynęły trzy tego typu zgłoszenie, dwa od Ciebie, jedno od Twojej żony.
baloniarz pisze:Swego czasu poprosiłem COG o sporządzenie listy takich nieuczciwych wejść na nieopublikowane skrzynki - nie doczekałem się. Czemu? Zamiast tego dostałem informację, że sam wchodziłem na nieopublikowaną skrzynkę i nie odnotowałem tego. Problem w tym, że to było w styczniu 2015 a obowiązek rejestracji wprowadzono dużo później.
7. Skrzynka Twojej żony została założona 05.01.2016 roku, logi serwera o odwiedzinach zachowane były do 17.01.2016. W tym czasie nikt nie wchodził na tego kesza. Można tu tylko zaznaczyć, że w tym czasie byłeś w RR, a za wchodzenie na nieopublikowane kesze obowiązywały surowe kary tj. wydalenie z COG. Nie sądzę, że któryś z COG'owiczów (RR te sankcje nie dotyczyły) wszedł na tą skrzynkę i ryzykowałby usunięcie z COG.

8. Sankcje za wchodzenie na nieopublikowane skrzynki zostały zniesione 29.02.2016 przez ówczesną Radę Rejsu jednogłośnie. Takie prawo mieli od początku istnienia serwisu COG'owicze wybierani najpierw przez RR, a obecnie przez ogół społeczności.

Jak do tej pory nie udowodniono rzetelnie nikomu wykorzystywania tej możliwości do podbijania własnych statystyk.

Przecież o tym wszystkim wiedziałeś. Dlaczego wciskasz ludziom kit?
Ad 7). Skrzynka mojej żony na którą rzekomo wchodziłem przed jej oficjalnym opublikowaniem została utworzona 12.02.2015. Wtedy jeszcze nie obowiązywał przymus rejestracji takich wejść. Starsi stażem w COG pewnie potwierdzą, że wtedy można było wejść np na prośbę autora. Natomiast żona zgłaszała do COG wejście na inną skrzynkę założoną w 2016 z serii Pomorskie Keszyno, bo zauważyła, że licznik wejść wskoczył na "1". Teraz cuda się dzieją i licznik jest na "0".
Piszesz Krzysztofie, że za moich czasów wprowadzono zakaz wchodzenia na nieopublikowane skrzynki. Za złamanie zakazu można było wylecieć ze składu OC Teamu. Tak to wszystko prawda. Prawdą jest też to, o czym nie wspomniałeś, że chyba raz w sposób usprawiedliwiony i raz w sposób nieusprawiedliwiony wchodziła na nieopublikowane skrzynki osoba z COG. Osoba ta kręciła ale w końcu się przyznała. Ja byłem jako jedyny lub jako jeden z 2 na 5 głosujących za jej wydaleniem z COGu. Cyt: " Nie sądzę, że któryś z COG'owiczów (RR te sankcje nie dotyczyły) wszedł na tą skrzynkę i ryzykowałby usunięcie z COG" - autor wołki.Ica - a jednak. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że to właśnie ta osoba głosowała za zniesieniem obowiązku rejestracji usprawiedliwionych wejść na nieopublikowane skrzynki w czasach kiedy dostała się do RR2016. Taka rejestracja nikomu krzywdy nie robiła ale pokazywała kto i jak często to robił.

Ad 6) Owszem wpłynęły może i 3 zgłoszenia, bo autorom skrzynek do głowy by nie przyszło podejrzewać Zespół OC o nieuczciwe i nieetyczne zachowania. Zamiast poinformować o możliwości złożenia skargi to co zrobiliście - ciach liczniki na "0" i już nikt skargi nie złoży. Sam mi Krzysztofie wspominałeś, że masz techniczną możliwość sprawdzenie do chyba stycznia 2015r kto wchodził na nieopublikowane jeszcze skrzynki. Poprosiłem więc o zestawienie takich wejść aby zobaczyć jaka jest skala tego procederu i kto czynił to najczęściej - mam swoje typy na lidera. Nie doczekałem się do tej pory. Macie coś do ukrycia czy może wstyd nie pozwala.

Ad 5) Bardzo się cieszę, że okazałem się pomocny.

Ad 3 i 4 (łącznie), Podajesz Krzysztofie informację, że zdobyli grupowego FTFa na skrzynce tradycyjnej. No chyba był to STF ale mniejsza o tą skrzynkę tradycyjną bo tu wszyscy mieli równe szanse. Gorzej sprawy się miały przy quizie do którego też zaglądali (lub zrobił to tylko jeden z COGowiczów na 2czy 3 dnie przed publikacją). Tu posiadanie informacji wcześniej niż pozostali dawało możliwość "wygooglania" 2 z 4 rozwiązań zagadek potrzebnych do ustalenia miejsca ukrycia finału lub kodu do zabezpieczenia skrzyni. Tu co prawda tylko TTF. Ale to też "F".

Jeden z COGowiczów zaraz po ujawnieniu faktu nieuczciwego wejścia na nieopublikowane skrzynki przeprosił. Drugi szedł w zaparte, kłamiąc i obrażając autora skrzynki i mnie jako interweniującego w tej sprawie.
Uważam, że błędy może popełnić każdy i każdemu można wybaczyć jeżeli taka osoba przyzna się do błędu, przeprosi. Drugi COGowicz nie widzi nic złego w oszukiwaniu braci keszerskiej. Szkoda, że wielu z keszerów nadal żyje w przeświadczeniu o nieskazitelnej postawie COGu.
PS aby była pełna jasność nie mam żadnych zastrzeżeń do togo, który przeprosił i pozostałych z COGu bo wykonują swoje obowiązki sumiennie. Niestety jedna czarna owca i jej obrońca psują ten wizerunek.

Liczba skrzynek w serwisie rośnie a wraz z nią ilość potrzeby usprawiedliwionego wchodzenia na nieopublikowane skrzynki. Specjalnie podkreślam tu słowo usprawiedliwione. Sondując zdanie keszerów w sprawie nieusprawiedliwionego wchodzenia na skrzynki nie podlegające weryfikacji, każdy był zbulwersowany taką możliwością. Może więc warto wrócić do konsultacji i pytania o zdanie braci keszerskiej. Rozmową i konsultacjami można wiele załatwić - kompromisy istnieją. W końcu to tylko zabawa.

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Mieszasz baloniarz'u.
Zgłoszenie do COG od Twojej żony przyszło 25.09.2016 i dotyczyło tej jednej nieopublikowanej skrzynki - "bum... a miało być tak wspaniale!" - OP8DXS.
Chodzi tylko o tą, jedną zgłoszoną skrzynkę, a nie o tą drugą z 12.02.2015.
baloniarz pisze: ... skrzynkę założoną w 2016 z serii Pomorskie Keszyno, bo zauważyła, że licznik wejść wskoczył na "1".
A teraz jeszcze raz:
wołki.lca pisze:Skrzynka Twojej żony została założona 05.01.2016 roku, logi serwera o odwiedzinach zachowane były do 17.01.2016. W tym czasie nikt nie wchodził na tego kesza. Można tu tylko zaznaczyć, że w tym czasie byłeś w RR, a za wchodzenie na nieopublikowane kesze obowiązywały surowe kary tj. wydalenie z COG. Nie sądzę, że któryś z COG'owiczów (RR te sankcje nie dotyczyły) wszedł na tą skrzynkę i ryzykowałby usunięcie z COG.
wołki.lca pisze:Sankcje za wchodzenie na nieopublikowane skrzynki zostały zniesione 29.02.2016 przez ówczesną Radę Rejsu jednogłośnie. Takie prawo mieli od początku istnienia serwisu COG'owicze wybierani najpierw przez RR, a obecnie przez ogół społeczności. .
Pozostaje na dziś niewiadomych 12 dni. Więc pytam kto i po co, wszedł na tą skrzynkę (OP8DXS),wbrew zasadom panującym w tym czasie na OC.PL a dokładniej 05.01.2016 – 17.01.2016 i nie odnotował wejścia?

kociewie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kociewie »

No i wlazłem na forum, bo przygotowuje się do wyjazdu.
Aris znowu wywołuje kolejną bezsensowną dyskusję. Nie można było na PW napisać?
Z tego co wiem, temat dawno zamknięty. Obgadany wśród zainteresowanych (jestem jednym z uczestników eventu).
Ja dziś znowu bawiłem się w przewodnika i pokazywałem ludziom geocaching i słowem nie wspomniałem o forum. Ale jak tu wejdą, to wybiorą Pokemnony.
Pozdrawiam

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

kociewie pisze:No i wlazłem na forum, bo przygotowuje się do wyjazdu.
Aris znowu wywołuje kolejną bezsensowną dyskusję. Nie można było na PW napisać?
Z tego co wiem, temat dawno zamknięty. Obgadany wśród zainteresowanych (jestem jednym z uczestników eventu).
Ja dziś znowu bawiłem się w przewodnika i pokazywałem ludziom geocaching i słowem nie wspomniałem o forum. Ale jak tu wejdą, to wybiorą Pokemnony.
Pozdrawiam
Witam!

Właśnie po to jest forum. Społeczność OC, to nie Koło Gospodyń Wiejskich, gdzie każda kwoka, o drugiej kwoce wie wszystko. Ja się cieszę, że problem wyszedł na jaw, bo absolutnie o nim wcześniej nie słyszałem. Jeśli problemy mają być zamiatane pod dywan przez garstkę ludzi, przy tak ogromnej społeczności, to coś tu jest nie tak.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

Witam wszystkich Forumowiczów! To ja i moje kesze są sprawcami tego zamieszania, tzw. problemu Kwidzyna. Wobec tego chciałbym się wypowiedzieć w tej sprawie, jak to wyglądało z mojej strony:
- Faktem jest, że 2 dni przed odpaleniem ścieżki zauważyłem zarejestrowane wejścia na moje jeszcze nieopublikowane skrzynki. Z uwagi na to, że byłem i jestem keszerem nie interesującym się funkcjonowaniem komórek zarządzających serwisem, to zrobiłem zdjęcie z pulpitu i przesłałem bardziej doświadczonemu koledze baloniarzowi z zapytaniem: jak to możliwe, że mam wejścia na skrzynki przed publikacją? Jednocześnie poprosiłem kolegę baloniarza o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Nie ukrywam, że byłem zaskoczony i zaniepokojony tym stanem rzeczy, ponieważ uważam, że takie działania powinny być jawne, transparentne i jak mi się wydaje w jakimś stopniu uzasadnione.
- Kolejnym faktem jest, że 5 minut przed odpaleniem geościeżki w Kwidzynie w obecności 2 członków COG przeglądając skrzynki przed odpaleniem stwierdziłem, że: "o k...wa znowu ktoś mi znowu skrzynki przeglądał", na to koledzy z COG przyznali z uśmiechem na twarzy, że to oni sobie przed chwilą buszowali. Nie posiadając wiedzy o funkcjonowaniu COG, w tym uprawnień jakimi dysponują członkowie COG wziąłem te deklaracje za ŻART! Dopiero po jakimś czasie zostałem poinformowany przez kolegę baloniarza, że moje skrzynki przeglądali członkowie COG. Co do FTFów wszystko już tu zostało powiedziane.
- Po interwencji, którą prowadził kolega baloniarz otrzymałem kilka telefonów, w tym od 2 członków COG zamieszanych w tę konkretną sprawę. Pierwszy z nich spokojnie i merytorycznie wyjaśnił mi swój udział w tej sprawie, podzielił przy tym moje obawy co do transparentności takich działań. Rozmowa była na poziomie i uważam, że w tym wypadku nie ma sprawy i tematu.
Drugi natomiast członek COG to już inna bajka. Już wcześniej dochodziły mnie sygnały, że kolega z COGu mnie obraża, kieruje w moją stronę nieuzasadnione zarzuty, używając argumentacji typu, że: powinienem dorosnąć do organizowania eventów i zakładania skrzynek oraz, że mam tylko 500 keszy i jak to zrozumiałem jestem nowicjuszem i nie mam co się wychylać.
Po jakimś czasie kolega z COGu skontaktował się ze mną telefonicznie: przecież nic się nie stało, że niepotrzebnie kręcę dymy itp... nadmieniam, że był mocno zdenerwowany, jego wypowiedzi były niespójne, a argumentacja swoich działań absurdalna - nie chcę tego dokładnie przytaczać, bo nie chodzi mi o dyskredytowanie kogokolwiek, tylko o proste rozliczenie tej sprawy i wyciągnięcie jakiś wniosków.
- Jeżeli chodzi o kontakty z COG w sprawie kwidzyńskiej do chwili obecnej nie udzielałem się i nie kontaktowałem z COG - jestem zwykłym, szarym keszerem, którego polityka i afery nie interesują do pewnych granic, których moim zdaniem nie powinno się przekraczać. Moim zdaniem kwestia wchodzenia na nieopublikowane skrzynki powinna mieć oficjalną regulację w regulaminie i po cichu liczę, że przed wyborami COG ujawnią się tacy kandydaci do tego gremium, którzy zadeklarują wprowadzenie takich zapisów do regulaminu.
- Chciałbym przy tym podziękować także reprezentantowi woj. pomorskiego w COG za okazane zainteresowanie i interwencję w tej sprawie.

Pozdrawiam

PS Jeżeli coś pomieszałem, to czekam na uwagi - w razie czego sprostuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

elmodemonico pisze:Co do FTFów wszystko już tu zostało powiedziane.
Witam Cię elmodemonico.
Właśnie chyba nie wszystko zostało wyjaśnione. Dobrze, że się odzywasz, bo mam parę pytań. Czy chodziłeś wtedy z tymi COG'owiczami po swoich skrzynkach? ... bo słyszałem, że tak. Czy Twoim zdaniem ci COG'owicze oszukiwali podczas zdobywania tych skrzynek?
Wydaje mi się, że ważne jest aby taki jak i inne problemy wyjaśniać bez pośrednictwa osób trzecich, inaczej prowadzi to do wielu przeinaczeń i niedomówień. W takiej sytuacji często trudno jest podjąć najlepszą decyzję.
Pozdrawiam również.

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

wołki.lca pisze:
elmodemonico pisze:Co do FTFów wszystko już tu zostało powiedziane.
Witam Cię elmodemonico.
Właśnie chyba nie wszystko zostało wyjaśnione. Dobrze, że się odzywasz, bo mam parę pytań. Czy chodziłeś wtedy z tymi COG'owiczami po swoich skrzynkach? ... bo słyszałem, że tak. Czy Twoim zdaniem ci COG'owicze oszukiwali podczas zdobywania tych skrzynek?
Wydaje mi się, że ważne jest aby taki jak i inne problemy wyjaśniać bez pośrednictwa osób trzecich, inaczej prowadzi to do wielu przeinaczeń i niedomówień. W takiej sytuacji często trudno jest podjąć najlepszą decyzję.
Pozdrawiam również.
Witam Wołki, nie do końca masz dobre informacje: faktem jest, że wystartowałem z tą grupą (po drodze zabrałem napotkanych 2 keszerów) i widzieliśmy się przy pierwszym keszu, ale już po znalezieniu przez nich kesza, faktem jest też, że spotkaliśmy się przy szybkiej reaktywacji jednego z keszy z kwidzyńskiego projektu. Miałem tego dnia wiele zadań związanych z organizacją eventu i nie mogłem sobie pozwolić na chodzenie po skrzynkach. To czy oszukiwali pozostawiam ocenie wszystkim zainteresowanym i obserwatorom. Jak już wcześniej wspomniałem mam główne zastrzeżenie co do jednego konkretnego członka COG, który nie potrafił się zachować honorowo po całym zdarzeniu, nie interesuje mnie ile on FTFów zrobił w Kwidzynie. Kolega z COG po prostu okazał brak szacunku wobec innego keszera co nie przystoi osobie, która oficjalnie reprezentuje serwis opencaching.
Wyraziłem nadto zdanie co do pewnych regulacji w regulaminie funkcjonowania COG, które to powinny moim zdaniem być dyskutowane na forum przed wyborami do COG.
Jak zauważyłeś załatwianie takich spraw za pomocą osób trzecich może prowadzić do niedomówień i przeinaczeń - zgadzam się całkowicie z Tobą - jednak, z tego co przekazał kolega baloniarz - jest o ile dobrze pamiętam zgodne ze stanem rzeczywistym... (chyba, że jest coś o czym nie wiem).O tym, że zwróciłem się z prośbą do baloniarza o pomoc zadecydowało moje niewielkie doświadczenie i wiedza na temat funkcjonowania serwisu. Do tamtego zdarzenia byłem skupiony w 100 % na zabawie, nie interesowały mnie intrygi i polityka związana z funkcjonowaniem serwisu.
Pamiętaj też, że w tej dyskusji także jesteś osobą trzecią i też możesz posiadać informacje nie do końca obiektywne...
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 marca 2017, 22:01 przez elmodemonico, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

kociewie pisze: Aris znowu wywołuje kolejną bezsensowną dyskusję. Nie można było na PW napisać?
Napiszę do Ciebie następnym razem :roll: .

kociewie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kociewie »

Właśnie po to jest forum. Społeczność OC, to nie Koło Gospodyń Wiejskich, gdzie każda kwoka, o drugiej kwoce wie wszystko. Ja się cieszę, że problem wyszedł na jaw, bo absolutnie o nim wcześniej nie słyszałem. Jeśli problemy mają być zamiatane pod dywan przez garstkę ludzi, przy tak ogromnej społeczności, to coś tu jest nie tak.
Jasne, że tak. Rozmawiajmy. Ale... temat z sierpnia 2016 uruchomiony w marcu 2017?
Tak sobie myślę, że wystarczył by jeden komunikat COG i można by zamknąć wątek.
Pozdrawiam z Kociewia

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

kociewie pisze:Aris znowu wywołuje kolejną bezsensowną dyskusję. Nie można było na PW napisać?
Żeby było jasne - to nie Aris wywołał tą dyskusję. Zaczęło się w innym wątku, a Aris tylko głośno zapytał... Tych co chcieli wiedzieć było kilku a postu Arisa można było zgrabnie wydzielić wątek nadużyć uprawnień - bo o nadużycia przede wszystkim chodzi - Kwidzyń to tylko przykład.
kociewie pisze:Rozmawiajmy. Ale... temat z sierpnia 2016 uruchomiony w marcu 2017?
Normalne, zawsze w okresie przedwyborczym są wyciągane różne brudy... Pewnie pojawią się jeszcze starsze jak kampania ruszy pełną parą :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

też się zdziwiłem jak zobaczyłem wątek sygnowany moim nickiem.
kociewie musi narzekać, że zły Aris znów jątrzy.
Bardzo dobrze, że temat wypłynąl. Może następny cwaniak zastanowi się zanim zacznie kombinować. W internecie nic nie ginie. :) Inna sprawa czy warto było zaglądać.
Swoją drogą i tak nie zostało upublicznione kto odwalił ten numer. :)
Za ten post autor Aris otrzymał podziękowanie:
Sebastian

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Zaspokoję Twoją ciekawość.

Uczestnicy wydarzenia:
(Liczba: 32)
bodziu79
Czarodziej
dulus-y
EdiAda
elf19586
elmodemonico
hakuna matata
hobbbysta
kociewie
Krecik34
Krzemol
Kura1302
kurier
ladybird78
luksta
MaciekBDG
Magr
mała_mi
mirtis
moku.stg
MychaK
night_time
olgmar
rredan
sierota
telefonalarmowy
Tombar
Toudio_86
triPPer
TSW
woyt
yersinia

Z COGu: dulus-y , MaciekBDG , telefonalarmowy . Dwie z trzech wymienionych osób wykorzystało władzę w celu zdobycia informacji o nieopublikowanych skrzynkach.
Obrazek

ODPOWIEDZ