Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

Post autor: Aris »

Ktoś szepnie słówko o sprawie z Kwidzynia czy zakładać oddzielny temat? ;)

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: baloniarz »

Problem z Kwidzyna to zaglądnie przez członka (ów) OC Teamu do nieopublikowanych jeszcze skrzynek, aby szybciej niż przeciętny keszer być na bieżąco z zadaniami quizowymi i aby walczyć o FTFy. Na moje zgłoszenie problemu COG stwierdził, że takie zachowanie jest nieuczciwe i nieetyczne, bez podania reperkusji jakie spotkały nieuczciwe osoby.
Problem jednak jest szerszy. Od początku istnienia serwisu każdy kto był u sterów był obdarzony kredytem zaufania. Osoba taka miała bowiem dostęp do informacji niedostępnych dla zwykłego uczestnika zabawy. Osoby u sterów miały nie wykorzystywać informacji "zastrzeżonych" do prywatnych celów np walka o FTFy. Bardzo długo zespół OC postępował honorowo. Niestety z czasem zaczęły się dziwne akcje, wchodzenie komuś na nieopublikowane jeszcze skrzynki i wykorzystywanie zawartych tam informacji do różnych celów. Ponieważ zdarzały się zgłoszenia dotyczące naruszeń prywatności opisu skrzynek do czasu ich oficjalnego ich opublikowania, za "moich" czasów wprowadziliśmy obowiązek rejestracji każdego faktu wejścia na nieopublikowaną jeszcze skrzynkę. Uwierzcie mi zdarzały się usprawiedliwione przypadki. W przypadku skargi, że licznik wejść bije na nieopublikowanej jeszcze skrzynce, zamiast mozolnej pracy RT nad ustaleniem IP i nicka, wystarczyło wejść na specjalny wątek na forum i sprawdzić kto i z jakiego powodu "wchodził" na daną skrzynkę. Niestety obowiązek ten zniesiono na początku 2016r. Z tego co mi COG napisał od tego momentu każdy z OC Teamu mógł w dowolny sposób wchodzić i wykorzystywać zawarte tam informacje. Zaczęła się patologia. Od 2016r COG oprócz licznych obowiązków przypisał sobie również prawa w tym do wykorzystywania poufnych informacji - czyli jak sami stwierdzili do zachowań nieuczciwych i nieetycznych. Po mojej interwencji do kodeksu COG wprowadzono zapis o zakazie wykorzystywania takich informacji na szkodę innych osób. Jest zakaz nie ma sankcji!
Problem nieuczciwego wchodzenia na nieopublikowane jeszcze skrzynki aby walczyć o FTFy to oszukiwanie pozostałych uczestników zabawy. W związku z takim zachowaniem można by liczyć na jakieś przeprosiny bo zbłądzić jest rzeczą ludzką. Jeden winowajca zachowała się po męsku tj przyznał się i przeprosił, drugi nie widzi w tym nic złego, że oszukuje, do tego kłamie i obraża mnie jako interweniującego w tej sprawie.
Lubicie być oszukiwani przez osoby które sami wybieraliście i których obdarzyliście zaufaniem?
Swego czasu poprosiłem COG o sporządzenie listy takich nieuczciwych wejść na nieopublikowane skrzynki - nie doczekałem się. Czemu? Zamiast tego dostałem informację, że sam wchodziłem na nieopublikowaną skrzynkę i nie odnotowałem tego. Problem w tym, że to było w styczniu 2015 a obowiązek rejestracji wprowadzono dużo później. Do tego czasu np na prośbę autora można było "wejść" na taką skrzynkę.
Problematyka jest złożona i tylko pełna przejrzystość działań "władzy" gwarantuje zaufanie.

baloniarz
Wyjadacz

wołki.lca pisze:P.S.
ronja pisze:A z COG-u dostałem informację, że podjęte przez Was w tej sprawie decyzje były jednomyślne i wspólne :)
A mogę wiedzieć od kogo dostałeś taką informację?
Ja bym źródła informacji nie zdradzał, bo informator może dostać po łapkach. Kolega KRCR może być nie na bieżąco, w zastępstwie wskoczył do COGu.

Aris
Wyjadacz

Jakim trzeba byś śmieciem i nieudacznikiem aby pełniąc jakąś funkcję wykorzystywać swoje możliwości do takiej błachostki jak zdobycie FTFa. Szok.

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 219 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

Aris pisze:Jakim trzeba byś śmieciem i nieudacznikiem aby pełniąc jakąś funkcję wykorzystywać swoje możliwości do takiej błachostki jak zdobycie FTFa. Szok.
Cześć. Nie uważasz teraz z perspektywy czasu ( po napisaniu tego postu), że zachowałeś się niefajnie?
Trochę nieprofesjonalnie tak rzucać takimi określeniami.
Ja jestem jak najbardziej za krytyką i wyrażaniem swoich opinii, ale Ty trochę przegiąłeś...

Teraz takie małe coś:
Aris, dla mnie jesteś smieciem, marna zasraną istotą. Jesteś nikim i jesz gó**o...
Oczywiście tak nie myślę i nie mam do Ciebie żadnego żalu ani pretensji. Chciałbym Ci tylko uwypuklić, że warto czasem pisać wywazone posty na publicznym forum. Popatrz na przykład na posty Ronji. Merytoryczne, poparte dowodami (jakimi by nie były), ale ZAWSZE KULTURALNE

Ja jestem obecny od wielu lat na różnych forach, o różnej tematyce... Na jednych piszemy do siebie używając przekleństw i jest ok, na innych piszemy do siebie per pan/pani...
Na tym forum podobało mi się, że każdy pisał do każdego w miarę z szacunkiem... Może złośliwie, może ironicznie, ale zawsze jakoś nie przekraczał granic dobrego smaku... Ty to zrobiłeś... Po Twoim poście osobiście poczułem się niesmacznie...

Trochę smutne jest, że równasz innych do śmieci...
baloniarz pisze:Kolega KRCR może być nie na bieżąco, w zastępstwie wskoczył do COGu.
Cześć baloniarz. Masz rację. Nie jestem na bieżąco. W ogóle nie zajmuje to mojego cennego wolnego czasu. Pracę mam taką, że staram się urwać coś dla prywatnego życia kiedy tylko mogę. A ten wyrwany czas muszę podzielić na żonę, znajomych i hobby. Hobby podzielić muszę na mniejsze kawałki, a jednym z nich jest geocaching. Sam rozumiesz, że wypieram jak tylko mogę wszelkie kłótnie, walki i utarczki. Póki mnie sprawa nie dotyczy osobiście - zajmuję się tym, do czego zostałem niejako powołany. Zatwierdzam nowe skrzynki, zajmuję się zgłoszeniami. Staram sie to robić sumiennie i na bieżąco. Sam kiedyś zaczynałem i czekałem aż szefowie zatwierdzą moją pierwszą skrzynkę.

A czy jakaś grupa osób nie trawi obecnego systemu, nie trawi COG, nie trawi konkretnych osób -> No cóż. Bez obrazy - szczypie mnie to.
Wiesz jak ja postępuję? Jeżeli nie mogę zmienić czegoś - zmieniam się ja. Czyli jeżeli ktoś mi wadzi, a nie mogę tego zmienić -> znikam. Szkoda naszego dorosłego życia na walki i utarczki w internecie. To nie zawody o złote kalesony. To tylko zabawa w szukanie pudelek śniadaniowych. A póki mi nikt fizycznie nie zabrania ich szukać - to nie wnikam kto, co i jak robi "na górze".
Pozdrawiam :) Hej!
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Aris
Wyjadacz

Masz calkowita racje. Poniosło mnie przepraszam.
Swoją drogą jaką krzywdę zrobiła ta osoba innym COGowiczom. Więcej takich akcji to będą się bać podejmować szybko skrzynki bo zostaną pomowieni.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

baloniarz pisze:Problem z Kwidzyna to zaglądnie przez członka (ów) OC Teamu do nieopublikowanych jeszcze skrzynek, aby szybciej niż przeciętny keszer być na bieżąco z zadaniami quizowymi i aby walczyć o FTFy. Na moje zgłoszenie problemu COG stwierdził, że takie zachowanie jest nieuczciwe i nieetyczne, bez podania reperkusji jakie spotkały nieuczciwe osoby.
Bo może nikt się do tego nie przyznał i nie wiadomo kogo miałyby te reperkusje dotyczyć...
baloniarz pisze:[...] za "moich" czasów wprowadziliśmy obowiązek rejestracji każdego faktu wejścia na nieopublikowaną jeszcze skrzynkę. Uwierzcie mi zdarzały się usprawiedliwione przypadki.[...] Problematyka jest złożona i tylko pełna przejrzystość działań "władzy" gwarantuje zaufanie.
Tylko jak ktoś wszedł i nie odnotował tego w odpowiednim wątku na ukrytej, COG-owej części forum to i tak trzeba było przeprowadzać śledztwo szukając IP wchodzącego... A może RT spróbowałaby zabronić wszystkim wchodzenia na nieopublikowane kesze (oczywiście z wyjątkiem podlegających moderacji) i problem by został rozwiązany systemowo.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:36 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Re: Wchodzenie na nieopublikowane kesze (problem Kwidzyna)

areckis pisze:
krystiant pisze:A może RT spróbowałaby zabronić wszystkim wchodzenia na nieopublikowane kesze (oczywiście z wyjątkiem podlegających moderacji) i problem by został rozwiązany systemowo.
Chyba nie najlepsze rozwiązanie. Niedawno prosiłem o pomoc naszego, pomorskiego COGowicza, o doradzenie w sprawie mojego nowego kesza. Obejrzał sobie opis i sprowadził mnie na ziemię i dzięki temu nie ukazał się kesz - niewypał. ;) Gdyby COG nie miał dostępu do oglądania keszy nieopublikowanych, to na pewno by wyszedł w takiej postaci jak sobie pierwotnie wymyśliłem (kesz na razie czeka na zmianę idei).
Żeby ktoś mógł ocenić opis to wystarczy, że ten opis komuś podeślesz - do przeczytania i zaopiniowania tekstu nie trzeba nawet konta na OC... Możesz zrobić zrzut ekranu... Nie wiem jak teraz, ale była też możliwość podesłania komuś linka żeby pokazać opis, ale wtedy to mogą wejść tylko osoby, którym się link udostępniło.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Aris
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

baloniarz pisze: W przypadku skargi, że licznik wejść bije na nieopublikowanej jeszcze skrzynce, zamiast mozolnej pracy RT nad ustaleniem IP i nicka, wystarczyło wejść na specjalny wątek na forum i sprawdzić kto i z jakiego powodu "wchodził" na daną skrzynkę.
Oczywiście pod warunkiem, że delikwent przyznał się do tego na forum.
areckis pisze:Ale jestem za tym, aby dostęp był w systemie rejestrowany. Np. przed wejściem pytanie, czy na pewno chcesz wejść i okienko na wpisanie powodu. No i miejsce w menu dla COGowiczów, gdzie mogą sprawdzić, kto i na jakiego OP i z jakiego powodu się dostawał przed publikacją.
Otóż od pewnego czasu wejścia przed publikacją nie nabijają licznika (aby nie psuć statystyki), ale została wprowadzona rejestracja tych wejść i COG bez problemu (i angażowania RT) może sprawdzić kto przeglądał opis kesza. Szkoda, że stało się to dopiero za naszej kadencji, wtedy nie byłoby problemu tzw. "afery kwidzyńskiej".
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Wyjadacz

brasia pisze:
areckis pisze:Ale jestem za tym, aby dostęp był w systemie rejestrowany. Np. przed wejściem pytanie, czy na pewno chcesz wejść i okienko na wpisanie powodu. No i miejsce w menu dla COGowiczów, gdzie mogą sprawdzić, kto i na jakiego OP i z jakiego powodu się dostawał przed publikacją.
Otóż od pewnego czasu wejścia przed publikacją nie nabijają licznika (aby nie psuć statystyki), ale została wprowadzona rejestracja tych wejść i COG bez problemu (i angażowania RT) może sprawdzić kto przeglądał opis kesza. Szkoda, że stało się to dopiero za naszej kadencji, wtedy nie byłoby problemu tzw. "afery kwidzyńskiej".
A czemu to ma służyć? Skoro nikt tego nie zobaczy (przecież licznik już nie bije aby nie psuć statystyki) to komu to służy? COGowicz COGowiczowi przecieżoka nie wykole a szary uczestnik zabawy nie ma już możliwości kontroli czy ktoś mu nie zagląda. Lepsza zmiana?

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

brasia pisze:Otóż od pewnego czasu wejścia przed publikacją nie nabijają licznika (aby nie psuć statystyki)
baloniarz pisze:A czemu to ma służyć? Skoro nikt tego nie zobaczy [...] a szary uczestnik zabawy nie ma już możliwości kontroli czy ktoś mu nie zagląda.
Temu problemowi zaradzi - zaproponowane przez Dega w innym wątku - wstawienie do opisu własnego licznika odwiedzin strony. Taki licznik nie dość że liczy, to jeszcze jest poza zasięgiem ingerencji RT, więc zwolennicy teorii spiskowych będą mogli spać spokojnie, że ktoś mógłby przy wartości licznika grzebać :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

baloniarz
Wyjadacz

krystiant pisze:
brasia pisze:Otóż od pewnego czasu wejścia przed publikacją nie nabijają licznika (aby nie psuć statystyki)
baloniarz pisze:A czemu to ma służyć? Skoro nikt tego nie zobaczy [...] a szary uczestnik zabawy nie ma już możliwości kontroli czy ktoś mu nie zagląda.
Temu problemowi zaradzi - zaproponowane przez Dega w innym wątku - wstawienie do opisu własnego licznika odwiedzin strony. Taki licznik nie dość że liczy, to jeszcze jest poza zasięgiem ingerencji RT, więc zwolennicy teorii spiskowych będą mogli spać spokojnie, że ktoś mógłby przy wartości licznika grzebać :wink:
A po co jakieś super zabezpieczenia? Nie wystarczyłoby odsuwanie nieuczciwych od władzy i zaufanie do ludzi honorowych?
Przecież to tylko zabawa! Do tej pory obdarzeni zaufaniem nie śmiali tego zaufania nadużywać. Teraz znalazła się czarna owca i "pasterz", który nie chce tego zauważyć.

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

baloniarz pisze:Problem z Kwidzyna to zaglądnie przez członka (ów) OC Teamu do nieopublikowanych jeszcze skrzynek, aby szybciej niż przeciętny keszer być na bieżąco z zadaniami quizowymi i aby walczyć o FTFy. Na moje zgłoszenie problemu COG stwierdził, że takie zachowanie jest nieuczciwe i nieetyczne, bez podania reperkusji jakie spotkały nieuczciwe osoby.
Problem jednak jest szerszy. Od początku istnienia serwisu każdy kto był u sterów był obdarzony kredytem zaufania. Osoba taka miała bowiem dostęp do informacji niedostępnych dla zwykłego uczestnika zabawy. Osoby u sterów miały nie wykorzystywać informacji "zastrzeżonych" do prywatnych celów np walka o FTFy. Bardzo długo zespół OC postępował honorowo. Niestety z czasem zaczęły się dziwne akcje, wchodzenie komuś na nieopublikowane jeszcze skrzynki i wykorzystywanie zawartych tam informacji do różnych celów. Ponieważ zdarzały się zgłoszenia dotyczące naruszeń prywatności opisu skrzynek do czasu ich oficjalnego ich opublikowania, za "moich" czasów wprowadziliśmy obowiązek rejestracji każdego faktu wejścia na nieopublikowaną jeszcze skrzynkę. Uwierzcie mi zdarzały się usprawiedliwione przypadki. W przypadku skargi, że licznik wejść bije na nieopublikowanej jeszcze skrzynce, zamiast mozolnej pracy RT nad ustaleniem IP i nicka, wystarczyło wejść na specjalny wątek na forum i sprawdzić kto i z jakiego powodu "wchodził" na daną skrzynkę. Niestety obowiązek ten zniesiono na początku 2016r. Z tego co mi COG napisał od tego momentu każdy z OC Teamu mógł w dowolny sposób wchodzić i wykorzystywać zawarte tam informacje. Zaczęła się patologia. Od 2016r COG oprócz licznych obowiązków przypisał sobie również prawa w tym do wykorzystywania poufnych informacji - czyli jak sami stwierdzili do zachowań nieuczciwych i nieetycznych. Po mojej interwencji do kodeksu COG wprowadzono zapis o zakazie wykorzystywania takich informacji na szkodę innych osób. Jest zakaz nie ma sankcji!
Problem nieuczciwego wchodzenia na nieopublikowane jeszcze skrzynki aby walczyć o FTFy to oszukiwanie pozostałych uczestników zabawy. W związku z takim zachowaniem można by liczyć na jakieś przeprosiny bo zbłądzić jest rzeczą ludzką. Jeden winowajca zachowała się po męsku tj przyznał się i przeprosił, drugi nie widzi w tym nic złego, że oszukuje, do tego kłamie i obraża mnie jako interweniującego w tej sprawie.
Lubicie być oszukiwani przez osoby które sami wybieraliście i których obdarzyliście zaufaniem?
Swego czasu poprosiłem COG o sporządzenie listy takich nieuczciwych wejść na nieopublikowane skrzynki - nie doczekałem się. Czemu? Zamiast tego dostałem informację, że sam wchodziłem na nieopublikowaną skrzynkę i nie odnotowałem tego. Problem w tym, że to było w styczniu 2015 a obowiązek rejestracji wprowadzono dużo później. Do tego czasu np na prośbę autora można było "wejść" na taką skrzynkę.
Problematyka jest złożona i tylko pełna przejrzystość działań "władzy" gwarantuje zaufanie.
Baloniarz'u, niby wszystko OK, sam prawie w to uwierzyłem, jednak nieco mijasz się z prawdą, a jak sam wiesz na tym punkcie mam totalne uczulenie. Dlatego dorzucę małe sprostowanie:

1. Dwóch COG'owiczów weszło przed eventem na dwie nieopublikowane skrzynki. Poinformowali o tym fakcie właściciela podczas tego eventu.
baloniarz pisze:Problem z Kwidzyna to zaglądnie przez członka (ów) OC Teamu do nieopublikowanych jeszcze skrzynek, aby szybciej niż przeciętny keszer być na bieżąco z zadaniami quizowymi i aby walczyć o FTFy.
2. Wyruszyli na poszukiwanie wraz z wszystkimi ekipami, z tego samego miejsca, po publikacji skrzynek.

3. Zdobyli grupowego FTF'a w jednej, tradycyjne skrzynce, do której zajrzeli.

4. Jak widać informacje "zdobyte" przed publikacją nie posłużyły do zdobywania FTF'ów. Co zarzucałeś tym osobom.

5. Po Twoim zgłoszeniu (właściciel keszy do tej pory nie kontaktował się wcale z COG w tej sprawie), zbadaliśmy sprawę i żeby uniknąć podobnych pomówień, czy niedomówień postanowiliśmy dokonać niezbędnych zapisów w kodeksie COG'owicza.

6. Odkąd jestem w COG wpłynęły trzy tego typu zgłoszenie, dwa od Ciebie, jedno od Twojej żony.
baloniarz pisze:Swego czasu poprosiłem COG o sporządzenie listy takich nieuczciwych wejść na nieopublikowane skrzynki - nie doczekałem się. Czemu? Zamiast tego dostałem informację, że sam wchodziłem na nieopublikowaną skrzynkę i nie odnotowałem tego. Problem w tym, że to było w styczniu 2015 a obowiązek rejestracji wprowadzono dużo później.
7. Skrzynka Twojej żony została założona 05.01.2016 roku, logi serwera o odwiedzinach zachowane były do 17.01.2016. W tym czasie nikt nie wchodził na tego kesza. Można tu tylko zaznaczyć, że w tym czasie byłeś w RR, a za wchodzenie na nieopublikowane kesze obowiązywały surowe kary tj. wydalenie z COG. Nie sądzę, że któryś z COG'owiczów (RR te sankcje nie dotyczyły) wszedł na tą skrzynkę i ryzykowałby usunięcie z COG.

8. Sankcje za wchodzenie na nieopublikowane skrzynki zostały zniesione 29.02.2016 przez ówczesną Radę Rejsu jednogłośnie. Takie prawo mieli od początku istnienia serwisu COG'owicze wybierani najpierw przez RR, a obecnie przez ogół społeczności.

Jak do tej pory nie udowodniono rzetelnie nikomu wykorzystywania tej możliwości do podbijania własnych statystyk.

Przecież o tym wszystkim wiedziałeś. Dlaczego wciskasz ludziom kit?

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

baloniarz pisze: ... Do tej pory obdarzeni zaufaniem nie śmiali tego zaufania nadużywać. Teraz znalazła się czarna owca i "pasterz", który nie chce tego zauważyć.
baloniarz pisze:...Bardzo długo zespół OC postępował honorowo. Niestety z czasem zaczęły się dziwne akcje, wchodzenie komuś na nieopublikowane jeszcze skrzynki i wykorzystywanie zawartych tam informacji do różnych celów. Ponieważ zdarzały się zgłoszenia dotyczące naruszeń prywatności opisu skrzynek do czasu ich oficjalnego ich opublikowania, za "moich" czasów wprowadziliśmy obowiązek rejestracji każdego faktu wejścia na nieopublikowaną jeszcze skrzynkę.
To już dwie wersje prawdy i rzetelnej informacji o tym samym. Może jednak się zdecydujesz czy Ci pozbawieni honoru ludzie pojawili się teraz, czy już za Twojej kadencji był z tym problem i dlatego wprowadzono te przedziwne kary.
Szczerze szukałem w archiwum zgłoszeń, czy faktycznie był z tym taki duży problem, niestety nie udało mi się do niczego dokopać. Pewnie szły tylko przez pocztę :wink:

ODPOWIEDZ