Przewodnicy

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Przewodnicy

Post autor: Aris »

KEISOR pisze:
Tomanek111 pisze:Kochani, odpowiedzcie szczerze. Dlaczego człowiek, który pobił innego uczestnika zabawy w geocaching, jest członkiem COG-u?
Chłopie ale Ty trudne pytania zadajesz.... Może dlatego jest członkiem COGu bo został wybrany? Ale pewny nie jestem.
Ja cię kręce same gwiazdy. Czasami mam wrażenie, że biorę udział w zbiorowym projekcie pod tytułem Lot nad kukułczym gniazdem, o którym nic nie wiem...
Zapewne dlatego, że wyborcy o tym nie wiedzieli. Ja wiedząc o takim fakcie nie zagłosowałbym na niego nigdy. Teraz mam zagwozdkę o kogo chodzi. 8) Inna sprawa też kiedyś otrzymałem pogróżki na oc. :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 lutego 2017, 15:04 przez Aris, łącznie zmieniany 1 raz.

Aris
Wyjadacz

kociewie pisze: Raczej unikam tego forum..
kociewie pisze: Fora internetowe NAPRAWDĘ bywają merytoryczne...
kociewie pisze: Nie do końca rozumiem intencje autora tematu. Może nikt go nigdy nie poprosił o pomoc? Czasami warto samemu wyjść z inicjatywą. Ja tak robię i efekty są.
Chyba rzeczywiście to nie miejsce dla ciebie skoro sugerujesz takie głupoty.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Aris pisze:Zapewne dlatego, że wyborcy o tym nie wiedzieli. Ja wiedząc o takim fakcie nie zagłosowałbym na niego nigdy. Teraz mam zagwozdkę o kogo chodzi. 8) Inna sprawa też kiedyś otrzymałem pogróżki na oc. :lol:
Sam wywoływany do tablicy pewnie się nie wypowie :twisted:
Obrazek Obrazek

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

[quote="parlando"]Aha, czyli przy każdej innym typie keszy należy być w terenie, tylko w wirtualach nie? Tak właśnie uważam. Jak pisałem już wcześniej virtuale się zdezaktualizowały. Obecnie mamy qiuzy, nietypowe a do 2009 były virtuale. Jeżeli autor by obowiązkowo wymagał obecności na miejscu to dawał np obowiązek zrobienia sobie fotki na miejscu, na tle danego obiektu itd. Koledzy @parlando i @KEISOR upierają się, że na kordach virtuala obowiązkowo trzeba być. To ja poproszę o udokumentowanie pobytu prawie 470 osób na kordach skrzynki OP1962 lub np prawie 150 osób na kordach skrzynki OP1A37. W oby przypadkach @ KEISOR odnotował znalezienie. Takich virtuali gdzie naprawdę nie trzeba być jest wiele. Z tego też powodu zakazano ich zakładania bo istotą tej zabawy jest odnalezienie w terenie "pojemnika po kanapkach" z dzienniczkiem. W podobny chyba sposób podchodzą do tego między innymi członkowie COG (znalazłem wpisy virtualnych znalezień przynajmniej kilkoro z zespołu OC), byli członkowie RR w tym art_noise. Rozumiem, że niektórzy mogą uważać inaczej i kesza virtualnego nie zalogują bez odwiedzenia miejsca ale czy z tego powodu będziemy się krzyżować?
Uważam, że w przewodnikach drzemie ogromny potencjał który można wykorzystać w sensowny sposób. Przewodnicy to w większości ludzie otwarci na innych keszerów. Czemu ich wiedzy, zapału i bycia w terenie nie wykorzystać do weryfikacji np "elektrycznych skrzynek", legalności wejścia na teren gdzie znajdują się kesze (obszary objęte zakazem) itd. Kto zna lepiej teren wokół "komina" jak nie miejscowy przewodnik. Kto lepiej doradzi nowicjuszom jak i ewentualnie gdzie założyć nową skrzynkę, jak ją zarejestrować w systemie, czasem podpowie gdzie zajrzeć aby odnaleźć skrzynkę poszukiwaną już od tygodni itp.
Czy to tylko moje niespełnione marzenia czy cel realny?

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

ronja pisze:
Aris pisze:Zapewne dlatego, że wyborcy o tym nie wiedzieli. Ja wiedząc o takim fakcie nie zagłosowałbym na niego nigdy. Teraz mam zagwozdkę o kogo chodzi. 8) Inna sprawa też kiedyś otrzymałem pogróżki na oc. :lol:
Sam wywoływany do tablicy pewnie się nie wypowie :twisted:
Musiał bym mieć nicka ronja :lol:
To że Tomanek111 bije do mnie, to wiem :D to że ma dwie osobowości to też wiem :D
O jednym mogę zapewnić wszystkich: na pewno nie pobiłem żadnego keszera na żadnym evencie.
... jeżeli jest inaczej to proszę podać nazwę eventu i kogo pobiłem, bo może faktycznie coś mnie pominęło.
Tyle plot już o sobie słyszałem, że głowa mała, ale ja nie jestem z tych co się tym przejmują, wręcz przeciwnie uważam, że co cię nie zabije to cię wzmocni :wink:
Jedno co wiem to, że wielu z keszerów już dawno minęło się z dobrą zabawą i zatruwa gitarrę tylko po to by czymkolwiek zabłysnąć
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowanie:
art_noise

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

wołki.lca pisze:Musiał bym mieć nicka ronja :lol:
A dlaczegoż to ? Ja się do bitki nigdy nie zabierałem, a wręcz przeciwnie - na tym Forum jednoznacznie wypowiadałem się za eliminacją z OCPL tych, którzy chcieli się tłuc/tłuc innych po pyskach.
Temat bicia się na eventach pozostaje tzw. tajemnicą poliszynela. Póki się da napastnicy siedzą cicho, bo wiadomo - można beknąć. Kumple agresorów siedzą cicho, bo przecież ich wspierają. Świadkowie siedzą cicho, bo kumpli jest więcej i mają większą siłę rażenia. Poszkodowani nie mają siły, by zrobić aferę. Reszta albo słyszała albo nie. Żadna RR/żaden COG nie chcieli wyciągać konsekwencji, więc z upływem czasu temat się rozmył.
wołki.lca pisze:... Tomanek111 ... to że ma dwie osobowości to też wiem
A to już chyba podpada pod jakiś paragraf, np. publiczne pomówienie (zniesławienie). Spasuj Wołek, bo możesz jednak przegiąć za mocno. Poza tym jesteś w COG-u, więc wolno Tobie mniej.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

ronja pisze:
wołki.lca pisze:Musiał bym mieć nicka ronja :lol:
A dlaczegoż to ? Ja się do bitki nigdy nie zabierałem, a wręcz przeciwnie - na tym Forum jednoznacznie wypowiadałem się za eliminacją z OCPL tych, którzy chcieli się tłuc/tłuc innych po pyskach.
Temat bicia się na eventach pozostaje tzw. tajemnicą poliszynela. Póki się da napastnicy siedzą cicho, bo wiadomo - można beknąć. Kumple agresorów siedzą cicho, bo przecież ich wspierają. Świadkowie siedzą cicho, bo kumpli jest więcej i mają większą siłę rażenia. Poszkodowani nie mają siły, by zrobić aferę. Reszta albo słyszała albo nie. Żadna RR/żaden COG nie chcieli wyciągać konsekwencji, więc z upływem czasu temat się rozmył.
wołki.lca pisze:... Tomanek111 ... to że ma dwie osobowości to też wiem
A to już chyba podpada pod jakiś paragraf, np. publiczne pomówienie (zniesławienie). Spasuj Wołek, bo możesz jednak przegiąć za mocno. Poza tym jesteś w COG-u, więc wolno Tobie mniej.
:lol:
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowanie:
art_noise

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

wołki.lca pisze: :lol:
To powiedział Wołek, członek COG-u. Rzeczywiście, bardziej dobitnie nie można :D
Obrazek Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

art_noise pisze: Tomanek odpowiedz szczerze. Po cholerę siedzisz na forum oc.pl skoro pokasowałeś wszystkie swoje znalezienia w serwisie opencaching.pl i zarchiwizowałeś wszystkie swoje skrzynki?
Bo tak :)
wołki.lca pisze: To że Tomanek111 bije do mnie, to wiem :D to że ma dwie osobowości to też wiem :D
Tomanek111 ma 111 osobowości, ale też ma wiedzę i coś jeszcze :)
ObrazekObrazek

kociewie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kociewie »

Temat: "Przewodnicy"

"Czy tylko ja zauważyłem spadek liczby przewodników? Czym jest to spowodowane? Są jakieś statystyki ilu ich było w poszczególnym czasie? Może tak na prawdę są niepotrzebni? Jakie macie doświadczenia z tym związane?"

Ja ze swej strony proponuję akcję "KULTU(LA)RNY KESZER POTRAFI ZACHOWAĆ SIĘ NAWET W SIECI".

P.S. Tu jest jakaś moderacja/regulamin/kultura?

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

[quote="kociewie"][/quote] Oj nie przeszkadzaj Kociewiu w tradycji OC-KSW. Takie AKQ, tyle, że w lutym. :P
ObrazekObrazek

kociewie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kociewie »

@Tomanek111
Będę przeszkadzał. Są PW, są maile, jest kontakt przez OC...
"weźta sie opluwajta na swoim podwórku" ja mawiają starzy kociewiacy ;)

Merytorycznie:

W temacie "Przewodników" - sam wkręcam "nowych" do zabawy, ale po tym co TUTAJ widzą, co mają myśleć o społeczności OC?
- bawmy się
- dyskutujmy na tematy dla nas ważne, wprowadzajmy zmiany, ale WAŻNE
- nie obrażajmy się publicznie
- przewodnicy, to takie fajne ludki, które często pomagają innym (Aris mnie zbluzgał, więc pewnie nie pomaga /wyjątek/) - fajnie, żeby zmodernizować nieco system i byli oni też pomocnikami COGu - lepiej 50 aktywnych, niż 150 figurantów

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: KEISOR »

baloniarz pisze: Jak pisałem już wcześniej virtuale się zdezaktualizowały. Obecnie mamy qiuzy, nietypowe a do 2009 były virtuale. Jeżeli autor by obowiązkowo wymagał obecności na miejscu to dawał np obowiązek zrobienia sobie fotki na miejscu, na tle danego obiektu itd. Koledzy @parlando i @KEISOR upierają się, że na kordach virtuala obowiązkowo trzeba być. To ja poproszę o udokumentowanie pobytu prawie 470 osób na kordach skrzynki OP1962 lub np prawie 150 osób na kordach skrzynki OP1A37. W oby przypadkach @ KEISOR odnotował znalezienie. Takich virtuali gdzie naprawdę nie trzeba być jest wiele. Z tego też powodu zakazano ich zakładania bo istotą tej zabawy jest odnalezienie w terenie "pojemnika po kanapkach" z dzienniczkiem.Rozumiem, że niektórzy mogą uważać inaczej i kesza virtualnego nie zalogują bez odwiedzenia miejsca ale czy z tego powodu będziemy się krzyżować?
Widzę, że chociaż co do jednego się zgadzamy (jeżeli razem tak samo rozumiemy słowo "deaktualizacja") bo ja najchętniej widziałbym virtuale w piachu (z małymi wyjątkami). Fajnie, że podałeś przykłady virtuali gdzie nikt nie był na miejscu (łącznie ze mną!) ale tutaj nie chodzi o tego typu kesze. Moim zdaniem nawet nie powinny mieć prawa bytu bo po prawdzie to właściwie niedokończone kesze z elementami quizu.
Ja nie zamierzam nikogo krzyżować, nie w tym rzecz. Jedynie chce pokazać, że właśnie przez takie kwiatki dochodzi do absurdów takich jak zalogowanie tego przeze mnie.

Temat virtuali chyba na inny wątek bo:
baloniarz pisze:Uważam, że w przewodnikach drzemie ogromny potencjał który można wykorzystać w sensowny sposób. Przewodnicy to w większości ludzie otwarci na innych keszerów. Czemu ich wiedzy, zapału i bycia w terenie nie wykorzystać do weryfikacji np "elektrycznych skrzynek", legalności wejścia na teren gdzie znajdują się kesze (obszary objęte zakazem) itd. Kto zna lepiej teren wokół "komina" jak nie miejscowy przewodnik. Kto lepiej doradzi nowicjuszom jak i ewentualnie gdzie założyć nową skrzynkę, jak ją zarejestrować w systemie, czasem podpowie gdzie zajrzeć aby odnaleźć skrzynkę poszukiwaną już od tygodni itp.
Czy to tylko moje niespełnione marzenia czy cel realny?
A obruszyłem się tylko i wyłącznie dlatego, bo nie chciałbym, żebyś jako przewodnik prezentował postawę ucząc nowych, że przy skrzynce (virtualnej) nie trzeba być... Bo moim zdaniem nie na tym polega geocahcing. A logowanie przy skrzynkach czy się było, czy też nie i w jakiej grupie się podejmowało to już osobny temat.
Za ten post autor KEISOR otrzymał podziękowanie:
parlando

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

Aris pisze:
kociewie pisze: Raczej unikam tego forum..
kociewie pisze: Fora internetowe NAPRAWDĘ bywają merytoryczne...
kociewie pisze: Nie do końca rozumiem intencje autora tematu. Może nikt go nigdy nie poprosił o pomoc? Czasami warto samemu wyjść z inicjatywą. Ja tak robię i efekty są.
Chyba rzeczywiście to nie miejsce dla ciebie skoro sugerujesz takie głupoty.
Aris, mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?
Obrazek

Aris
Wyjadacz

Pytasz poważnie czy bawisz się w adwokata?

ODPOWIEDZ