Wybory COG 2017/2018

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: krystiant » czwartek 20 kwietnia 2017, 19:23

ronja pisze:
krystiant pisze:Ktoś Ci bronił startować? Mogłeś zebrać kilku kolegów tak, żeby był w każdym województwie był ktoś z jajami... Ale łatwiej narzekać na forum zamiast samemu coś zrobić :mrgreen:
Przyznam, że troszkę nie rozumiem tej wypowiedzi.
To była reakcja na
Aris pisze:W sumie X czy Y co za różnica skoro nie będzie nikogo z jajami aby wprowadzić nowe. Zresztą nie dziwie się, reszta by go zjadła.
Formuła "kandydaci zgłaszają się sami" powoduje, że jest ich mało, ale jak komuś coś nie pasuje, to zamiast biadolić na forum powinien kandydować! Dlatego pisałem o zebraniu kilku kolegów żeby "reszta go nie zjadła".
ronja pisze:Z Pawłem rozmawiałem wielokrotnie - wiem, co zrobił.
O ile się nie mylę jesteście z tego samego "podwórka", ja jestem dalej i wiem tyle co przeczytałem na forum. Myślę, że w każdym rejonie aktywni keszerzy wiedzą co robił "ich" COG-owicz...
ronja pisze:Zgłoszenia, skrzynki, coś tam jeszcze - to normalna działalność.
I moim zdaniem to jest podstawowa działalność COG-u
ronja pisze: co COG zrobił, by wejść np. w inicjatywy społeczne z samorządami
A to trzeba być w COG-u żeby w porozumieniu z samorządem coś zorganizować? Na GC jakoś nikt nie krzyczy co zrobili reviuwerzy lub zarząd Groundspeaka tylko sami keszerzy organizują eventy... Np.
GC6P3C1 - lokalizacja eventu:

Kod: Zaznacz cały

Siedziba Parku Krajobrazowego Góra Świętej Anny, ul. Leśnicka 10
Sala edukacyjna na parterze budynku.
Jak myślisz, to załatwiał reviewer, GS, czy organizator eventu?
ronja pisze:Kadencja była mierna, żeby nie napisać marna. Niestety, następna też zapowiada się podobnie. Ale czego oczekiwać, skoro w wielu regionach nie ma nawet fikcyjnej konkurencji dla kandydatów
I tu wracamy do mojego pytania: Ktoś bronił startować?
areckis pisze:dlaczego "Aktualności" są jedyną formą na informowanie keszerów, że są wybory i należy oddać głos.
Nie są. Z tego co wiem ogłoszenia są na 100% na forum, stronie OC i FB - być może jeszcze pojawiły się informacje na forach lokalnych, ale masz rację - można by dać też informację na "mojej okolicy", ale to nie rozwiąże problemu co z tymi, którzy wogóle nie wchodzą na strony OC, tylko używają c:geo lub locusa...
ronja pisze:to dlaczego nie generować komunikatów wyborczych, rozsyłanych do wszystkich z automatu ?
Z tego co pamiętam było sporo protestujących na tego typu spamowanie, ale z drugiej strony, jeśli ktoś nie chce dostawać powiadomień z systemu, to powinien mieć skasowane/zablokowane konto, bo jeden z punktów regulaminu mówi, że w OC
Do dokonania rejestracji Użytkownika w Serwisie niezbędne jest podanie aktywnego adresu e-mail, który wykorzystywany będzie do komunikacji z Użytkownikiem.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 20 kwietnia 2017, 20:29

krystiant pisze:Ktoś Ci bronił startować? Mogłeś zebrać kilku kolegów tak, żeby był w każdym województwie był ktoś z jajami... Ale łatwiej narzekać na forum zamiast samemu coś zrobić :mrgreen:
Nie spełniam wymogów. :mrgreen:

brasia bardzo ładnie streścił swoje poczynania.

Czy tak cieżko jest sklecić kilka zdań?
- o wrażeniach z pracy w COG, co wniosłoa w Wasze życie ta funkcja
- o ilości czasu jaki trzeba było włożyć w działalność,
- anegdoty na temat rozpatrzonych sporów,
- przykłady skrzynek których nie dopuściliście,
- na co zwracaliście uwagę podczas weryfikacji.

Nie dziwcie się, że mam taki stosunek skoro na moje zgłoszenia COGowicz reagował sugestią dogadania się z właścicielem skrzynki. To Wy powinniście kierować się regulaminem OC i takie rozwiązania proponować.

Naprawdę skończy mi się kiedyś cierpliwość i poszukam odpowiedzi u innych źródeł.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 kwietnia 2017, 20:42 przez Aris, łącznie zmieniany 1 raz.

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 20 kwietnia 2017, 20:31

parlando pisze:Taka prośba do kandydatów. Chcecie się zareklamować, to forum jest właściwym miejscem. Proszę, nie wysyłajcie spamu na maile.
Mnie ciekawi jedna kwestia. Czy COG ma opcję wysłania maila zbiorczego do wielu użytkowników?

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » czwartek 20 kwietnia 2017, 21:05

areckis pisze:A ja, tak jak przy poprzednich wyborach, chciałbym spytać, dlaczego "Aktualności" są jedyną formą na informowanie keszerów, że są wybory i należy oddać głos. Przypuszczam, że z racji na sporadycznie pojawiające się tam informacje część osób tam w ogóle nie zagląda, tylko (tak jak ja) wchodzi na serwis przez np. "Moja okolica". O forum w ogóle nie wspominam, chyba wiadomo dlaczego.
Znowu będzie biadolenie o niskiej frekwencji i żadnych działań, aby to zmienić. A możliwości są, ostatnio - przez wprowadzone badże, nawet więcej. ;)
Można by było na przykład puścić każdemu zarejestrowanemu (i aktywnemu) userowi maila z informacją. Tylko wtedy by na pewno było biadolenie, że spamujemy i agitujemy (jak ktoś tu na forum stwierdził w którymś poście...)
Nie mamy przecież możliwości wysłać każdemu SMSa, albo listu poleconego.
Jak można bardziej wyeksponować informację o wyborach niż publikując ją na GŁÓWNEJ STRONIE serwisu?
Jest to serwis skupiający użytkowników, i jeżeli użytkownik nie zagląda na stronę główną - to już nie nasza w tym wina.
Info zostało również umieszczone na grupie OC/FB.
Co jeszcze moglibyśmy zrobić, aby sprostać Twoim oczekiwaniom? Dodawać na chama dopisek do każdego pobranego GPXa? Zaśmiecać stronę denerwującymi okienkami typu pop-up?
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » czwartek 20 kwietnia 2017, 21:40

A ja chciałbym zagłosować, ale nie znam połowy kandydatów. Co teraz?
...

Obrazek Obrazek

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » czwartek 20 kwietnia 2017, 21:44

subo pisze:A ja chciałbym zagłosować, ale nie znam połowy kandydatów. Co teraz?
To głosuj na tą drugą połowę...., którą znasz... :wink:

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » czwartek 20 kwietnia 2017, 21:46

krcr pisze:aby sprostać Twoim oczekiwaniom
Rozumiem, że kolega ma to w d...e, stąd takie sformułowanie. Niektórzy mogą mieć inne podejście. Propozycje, w tym moje, już padały na forum. Wystarczy zwracać uwagę na to co mają do powiedzenia inni. A możliwości jest dużo. Wystarczy pomyśleć, zapytać się, przedyskutować. Tego niestety mi tu brakuje...

subo
Wyjadacz

Re: RE: Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: subo » czwartek 20 kwietnia 2017, 21:51

KEISOR pisze:
subo pisze:A ja chciałbym zagłosować, ale nie znam połowy kandydatów. Co teraz?
To głosuj na tą drugą połowę...., którą znasz... :wink:
Lista kandydatów, jest dość mocno okrojona....
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 20 kwietnia 2017, 22:12

krcr pisze:Można by było na przykład puścić każdemu zarejestrowanemu (i aktywnemu) userowi maila z informacją. Tylko wtedy by na pewno było biadolenie, że spamujemy i agitujemy
Jak ktoś będzie biadolił o spamie to wystarczy skierować go do regulaminu na który się zgodził rejestrując
Do dokonania rejestracji Użytkownika w Serwisie niezbędne jest podanie aktywnego adresu e-mail, który wykorzystywany będzie do komunikacji z Użytkownikiem.
Jeżeli to będzie informacja o tym, że odbywają się wybory bez wskazania na kogo głosować to nie będzie agitacja.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 20 kwietnia 2017, 22:15

Jak to ma się do tego, że COGowicz wysyła agitujące maile. Ponawiam pytanie czy istnieje dla COG opcja wysłania wiadomości zbiorczej.
Kolega keszujący od wielkiego dzwona dostał więc nie wiem do ilu osób musiało to dojść.

Awatar użytkownika
krcr

Post autor: krcr » czwartek 20 kwietnia 2017, 23:21

krystiant pisze:Jeżeli to będzie informacja o tym, że odbywają się wybory bez wskazania na kogo głosować to nie będzie agitacja.
Zgadza się. Tyle że znając życie znajdzie się grupa osób, która tu na forum da wyraz swojemu niezadowoleniu z takiej akcji.
Bo to będzie zorganizowana akcja TEGO cogu...
Chociaż moim zdaniem mało upierdliwy monit wyświetlający się raz dla zalogowanego usera (na podstawie zapisanego ciasteczka) byłby chyba do przełknięcia...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Post autor: DeepBlue » piątek 21 kwietnia 2017, 07:32

Nie zwytrzymałem.
krcr pisze:(...) znajdzie się grupa osób, która tu na forum da wyraz swojemu niezadowoleniu z takiej akcji.
Bo to będzie zorganizowana akcja TEGO cogu... (...)
O ile dobrze kojarzę, to za taką zorganizowaną akcję m. in. kilka osób z TEGO COGu, kiedy RR2015 w wyborach do RR2016 puściła informację mailową, chciało niemal zlinczować RR2015. Dzisiaj czytam, że Regulamin przecież pozwala. Ręce opadają.
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » piątek 21 kwietnia 2017, 08:04

Aris pisze:Ponawiam pytanie czy istnieje dla COG opcja wysłania wiadomości zbiorczej.
Nie ma takiej możliwości a przynajmniej nic o tym nie wiem.
Aris pisze:Jak to ma się do tego, że COGowicz wysyła agitujące maile.
Prywatna inicjatywa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Psikiszek
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 30 razy

Post autor: Psikiszek » piątek 21 kwietnia 2017, 10:23

Przejrzałem temat i zauważyłem że pojawiły się głosy o braku czegoś w rodzaju kampanii wyborczej. Jako osoba kandydująca postanowiłem się odezwać.
Po pierwsze kandyduję dlatego że dotychczasowi duet który miał w opiece podlaskie zrezygnował, a ja nie chciałem żeby w moim województwie przypadkiem członkiem COG-u został ktoś spoza niego.
Po drugie COG widzę wyłącznie jako funkcję administracyjną, a nie jakąkolwiek władzę. Moim zdaniem COG ma jedynie sprawnie zarządzać codziennymi sprawami serwisu czyli: weryfikacja keszy które temu podlegają, reagować na zgłoszenia użytkowników co do skrzynek w terenie (łamanie regulaminu, zaginięte nieaktywnych użytkowników) i ewentualnie łagodzić spory keszerskie (na szczęście o ile wiem tego w podlaskim nie ma).
Cała reszta, czyli dbanie o okeszowanie ciekawych miejsc, ewentualna współpraca z lokalnymi organizacjami, pozyskiwanie grantów z UE, tworzenie dużych eventów, wychodzenie z pomysłami zmian ulepszającymi zabawę, itd zawiera się w przedrostku open. Czyli to użytkownicy są władzą i każdy w miarę swoich możliwości i umiejętności może dokładać cegiełkę do serwisu.
I w zasadzie to wszystko. Z mojej strony nie będzie obietnic, rewolucji. Członek COG to tylko "wynajęty urzędnik" przez społeczność OC i mam nadzieję że już zawsze tak pozostanie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Psikiszek za post (razem 12):
krcrElvis7KTHMart_noiseJanokrystianttelefonalarmowyWołki.LcadegMario&Moniak.milr00t7

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz

Post autor: Wołki.Lca » piątek 21 kwietnia 2017, 15:38

DeepBlue pisze:Nie zwytrzymałem.
krcr pisze:(...) znajdzie się grupa osób, która tu na forum da wyraz swojemu niezadowoleniu z takiej akcji.
Bo to będzie zorganizowana akcja TEGO cogu... (...)
O ile dobrze kojarzę, to za taką zorganizowaną akcję m. in. kilka osób z TEGO COGu, kiedy RR2015 w wyborach do RR2016 puściła informację mailową, chciało niemal zlinczować RR2015. Dzisiaj czytam, że Regulamin przecież pozwala. Ręce opadają.
Masz rację, ręce opadają :lol:
Serio porównujesz do siebie te dwie sprawy?
Wysłanie do wszystkich userów zbiorowego maila [SPAMU], a wysłanie przez kandydata do COG prywatnej wiadomości do znajomych.
Ja w tym widzę szaloną różnicę.

Zablokowany