Wybory COG 2017/2018

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: baloniarz »

Wracając do głównego wątku ponawiam prośbę. Jeżeli jeszcze nie pora na opublikowanie zasad wg których będą przeprowadzane wybory, to może choć napiszcie kiedy je opublikujecie?

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

ronja pisze:
....Corocznym problemem jest niezwykle niska frekwencja wyborcza. Sprawia, że wystarczy dobrze zorganizowana niewielka liczba znajomych, by wprowadzić swoich wybrańców do COG-u. ...
Zdziwisz się, ale na ten moment mamy w WLKP swojego przedstawiciela w COG-u, który - jeśli nadal będzie chciał - otrzyma wsparcie zdecydowanej większości, także moje. Jeżeli nie będzie chciał, to mamy kilku świetnych kandydatów, którzy spokojnie takie wsparcie uzyskają....
Czyli jednym słowem,... wystarczy jakaś dobrze zorganizowana akacja, zwarcie szeregów.... ściągnięcie posiłków z całego kraju ... Tylko, czy to się dzisiaj uda? Ehhhhh gdzie te czasy WIO z "kozą" w tle :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

baloniarz pisze:
baloniarz pisze:Jeżeli jeszcze nie pora na opublikowanie zasad wg których będą przeprowadzane wybory, to może choć napiszcie kiedy je opublikujecie.
Czy jest szansa na uzyskanie odpowiedzi?
Trwają rozmowy, wybory odbędą się w kwietniu (tak jak poprzednie). Zasady wyborów muszą ukazać się przed zgłaszaniem kandydatów, więc na pewno w marcu się ukażą.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

@brasia - dziękuję.

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Skoro ronja organizuje wybory do COG w tym roku to i ja będąc zapobiegliwym zrobiłem już wszelkie badania i zgłaszam swój udział.
Mam aktualne zaświadczenia od pediatry, dermatologa, laryngologa i od weterynarza też mam, posiadam również wyniki badań moczu USG i EKG. Mocz oddaję codziennie, więc wyniki będą z ostatniej chwili.
Przesyłam również swoje zdjęcie, bo może nowy image też liczyć "się" będzie "się" :lol:
Obrazek
Kurka Felek pomyliłem fotki :cry:

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

Chętnie bym też wziął udział w wyborach, ale ciągle mi we krwi wykrywają jakieś używki... Czy na pewno badanie krwi jest potrzebne teraz, a jeśli tak to jakie używki są dopuszczalne? Podobno badania i tak mają być powtórzone komisyjnie przed samymi wyborami. Celem badania będzie sprawdzenie, czy kandydat ma keszowanie we krwi, czy w d*pie.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

wołki.lca pisze:Skoro ronja organizuje wybory do COG w tym roku to i ja będąc zapobiegliwym zrobiłem już wszelkie badania i zgłaszam swój udział.
Mam aktualne zaświadczenia od pediatry, dermatologa, laryngologa i od weterynarza też mam, posiadam również wyniki badań moczu USG i EKG. Mocz oddaję codziennie, więc wyniki będą z ostatniej chwili.
Ty Wołek to rzeczywiście masz flow. Przy okazji: idź jeszcze do okulisty, bo nigdzie nie napisałem, że organizuję wybory. Za to baloniarz pisał gdzieś o papierku z KRK. Też możesz dołączyć. W sumie to możesz też dać zużyty bilet na przejazd koleją do Małkini albo co tam jeszcze ci przyjdzie do głowy. Wszystko będzie dobrze pasowało do zdjęcia :D

Za to zgodnie z tematem wątku może byś się jednak ogarnął razem z ferajną COG-ową i w końcu napisał tu coś bardziej sensownego nt. tegorocznych wyborów ? Wpis brasi, poza informacją że będą, niczego nie wyjaśnia. A już mamy marzec.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

ronja pisze: Za to zgodnie z tematem wątku może byś się jednak ogarnął razem z ferajną COG-ową i w końcu napisał tu coś bardziej sensownego nt. tegorocznych wyborów ? Wpis brasi, poza informacją że będą, niczego nie wyjaśnia. A już mamy marzec.
brasia pisze: Trwają rozmowy, wybory odbędą się w kwietniu (tak jak poprzednie). Zasady wyborów muszą ukazać się przed zgłaszaniem kandydatów, więc na pewno w marcu się ukażą.
Dziś mamy CZWARTY marzec, więc myślę że jeszcze nie ma powodów do paniki.
Mam nadzieję, że pomogłem rozwiać wątpliwości :)
Pozdrawiam.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: Leśne oko »

Na każdym normalnym forum wycieczki osobiste są przez admina ukrócone , tu widać wolną amerykankę .
Za ten post autor Leśne oko otrzymał podziękowania (total 2):
rapotekmaryush
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

wołki.lca pisze:Wiem, wiem ronja ty żyjesz wyborami już przynajmniej od listopada, ale niestety na wszystko przychodzi odpowiedni czas.
I tu się zgadzam. Pora na kompetentny i reprezentatywny COG :) Dzięki Wołek za miniony rok i "wytężoną" pracę. Teraz czekam na Twoje nowe kesze, bo te wychodzą Ci lepiej, niż praca społeczna.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

ronja pisze:Dzięki Wołek za miniony rok i "wytężoną" pracę.
Nie ma za co, cała przyjemność po mojej stronie :wink:

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

ronja pisze: Nie sądzę. W każdej cywilizowanej społeczności kryteria startu w jakichś wyborach znane są z dużym wyprzedzeniem. W stabilnych organizacjach nie ma powodów do pytań, w tych labilnych już tak. OCPL jest w tej drugiej grupie, co pokazały poprzednie lata. Wystarczy grupa ludzi, by przepchnąć wybory wg. kryteriów tworzonych tu i teraz. I tak może się okazać, że te podane krótko przed elekcją wykluczą z grona kandydatów jakąś tam grupę ludzi, którzy w innych warunkach mieliby większe szanse na wybór. Możliwy jest też kierunek odwrotny, czyli takie zaniżenie wymogów, że poza desperatami i wiecznymi Prezesami nikt rozsądny nie zechce się brać za pracę w COG-u. Jak potencjalni kandydaci mają się porządnie przygotować, skoro reguły znane są tylko COG-owi lub np. jego mniejszej części ? W ten sposób skazujemy się znowu na wybór grona, które wiele obieca, a potem będzie tylko prychać, że czegoś się od niego oczekuje. Uważam, że najwyższa pora na ogłoszenie już minęła. Teraz tylko tracimy czas.
Cześć Ronja.
Odpiszę Ci co i jak bez cytowania i czepiania się słówek.
Ja nie bawię się w "politykę", szukanie skrzynek traktuję jako zabawę, a bardziej od szukania skrzynek przekładam szukanie skrzynek w doborowym towarzystwie... Do COG dostałem się niejako z przypadku, bo dotychczasowy COGOwicz przestał pełnić te funkcję.
Napiszę Ci z ręką na sercu i szczerze, że obecnie trwają poważne rozmowy i ustalenia co do wyborów i nikt nie stara się tego zepsuć.
Nie mogę napisać tu o szczegółach, bo nikt mnie do tego nie zobowiązał, ani nie udzielił zgody. Mam nadzieję, że to zrozumiesz.
Masz prawo wyrażać swoje poglądy i obawy na forum. to jasna sprawa, ale musisz też przyjmować zdanie swoich oponentów (tych prawdziwych i wyimaginowanych). Nie wnikam w Wasze spory, bo mi kompletnie leżą kalafiorem.
O wyborach dużo się pisze zarówno tu jak i wśród COGu i uwierz mi - wszystko odbędzie się sprawiedliwie i z poszanowaniem zasad.
Piszesz też o zaniżaniu wymogów. Czego się obawiasz? Przecież walczysz z ludźmi, którzy takie wymogi spełniają z kilkusetoprocentowym zapasem.
Obawiasz się takich szarych żuczków jak krcr z opolskiego? :)
Piszesz, że tracisz czas. I tu się z Tobą zgodzę. Zamiast wyjść w teren i pooddychać zbliżająca się wiosną piszesz te swoje posty na forum i walczysz z cieniami.
Możesz mi wierzyć (chyba Ci nie podpadłem jeszcze :) ), że teraz wśród obecnego COG krążą wiadomości, maile dopiski, sugestie by wybory zrobić tak, aby nikt (nawet Ty) nie zarzucił machlojek, wjeżdżania na czyich plecach, fałszerstw itp itd.
To mniej więcej dzięki Tobie staramy się tak to zrobić, żeby nikt nam potem niczego nie zarzucił...

Pozdrawiam, miłej Niedzieli.
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowania (total 5):
Pawel brasiadegr00t7MaciekBDGElvis7
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

krcr pisze:... nawet ja nie wiem co się stało w Kwidzynie i że w ogóle coś się stało. ...
Hmmm ... A z COG-u dostałem informację, że podjęte przez Was w tej sprawie decyzje były jednomyślne i wspólne :) Coś nie zatrybiło wewnątrz Waszego gremium ? Tak czy owak wyszła kicha :wink: A wystarczyło dotrzymać obietnic o transparentności działania i reagować zgodnie z zasadami, a nie wewnętrznym interesem.
Ciekawe, jaki będzie kolejny COG ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

baloniarz pisze:No tak się akurat składa, że po ostatnich wyborach do obowiązków COGu doszły zadania dotyczące kierowanie całym serwisem
Kierowanie serwisem czyli co?
Bo chyba nie chodzi o ciągłe wprowadzanie zmian w regulaminie - uważam, że jest wystarczając dobry. Poza tym zmiany i tak chyba powinny być poddane pod głosowanie ogółu.
Wymyślanie nowych funkcjonalności? To robimy wszyscy zgłaszając pomysły, a sensowne są implementowane przez RT (te bardziej kontrowersyjne chyba po wcześniejszym przegłosowaniu przez COG, ale pewności nie mam - nad zmianą w licznikach COG głosował?)
Kontakty z urzędami/instytucjami? To może keszer zainteresowany współpracą z daną instytucją - np. gdybym miał pomysła na założenie serii keszy we współpracy z Urzędem Gminy to COG mi do tego niepotrzebny...
Rozstrzyganie sporów między keszerami? To reakcja na zgłoszenia, co jest (i było wcześniej) zadaniem COG-u, ale nie jest związane z kierowaniem...

Więc na czym tak naprawdę to kierowanie miałoby polegać?
Dla mnie rozwój to bardziej zmiany w sferze technicznej/wizualnej, bo w zasadach moim zdaniem jest dobrze. A zmiany techniczne to domena RT.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 6):
art_noisekrcrsajmondegAgathazaborz
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

Mam nadzieję, że poniższy link wyjaśnia wątpliwości co z wyborami :):
viewtopic.php?f=19&p=136929
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
krcr
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek