Wybory COG 2017/2018

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Wybory COG 2017/2018

Post autor: ronja » niedziela 29 stycznia 2017, 13:28

Coś cichutko, a do 1.05 2017 zostały 3 miesiące. Czy nie czas, by zostały zaproponowane jakieś reguły tegorocznych wyborów ? Zeszłoroczne toczyły się w atmosferze wcześniej dokonanego swoistego puczu. Czy w tym roku liczy się na zmęczenie materiału (czytaj: zniechęcenie wyborców) i klepnięcie "starego" bez merytorycznej oceny dotychczasowych dokonań COG-u ? A skoro o nich: z deklarowanej polityki jawności i współpracy z keszerami nic nie wyszło. Czy zatem przed końcem upływającej kadencji COG nie zechciałby przedstawić swoich (chętnie też RT) osiągnięć, czyli najnormalniej rozliczyć się przed wyborcami, co im się należy bez jakiegokolwiek proszenia ?
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 53 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: baloniarz » poniedziałek 30 stycznia 2017, 14:05

Ja będąc zapobiegliwym zrobiłem już wszelkie badania z psychiatrą włącznie, mam zaświadczenie o niekaralności i tylko czekam na informację o zasadach przeprowadzania nowych wyborów i wymaganiach dla kandydatów. A może i tu za głosem Jarka (prezesa) wprowadzimy kadencyjność?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi baloniarz za post (razem 3):
Wołki.Lcaelmodemonicotelefonalarmowy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 06 lutego 2017, 19:29

No i jak tam, drogi COG-u ? Tydzień minął, dni coraz mniej do 1.05, a w sprawie nowych wyborów cichutko. Jakiś problem z poddaniem się weryfikacji (przecież pracowaliście cały rok, więc macie na bieżąco opis dokonań), czy może kłopot z ustaleniem strategii wyborczej ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: elmodemonico » czwartek 09 lutego 2017, 17:54

baloniarz pisze:Ja będąc zapobiegliwym zrobiłem już wszelkie badania z psychiatrą włącznie, mam zaświadczenie o niekaralności i tylko czekam na informację o zasadach przeprowadzania nowych wyborów i wymaganiach dla kandydatów. A może i tu za głosem Jarka (prezesa) wprowadzimy kadencyjność?
Jak mawia Jarek, zwany Prezesem: bez kadencyjności tworzą się małe dyktaturki. Moim zdaniem pomysł kadencyjności w COG jest OK. Idąc jednak drogą Jarka bądźmy czujni i nie wprowadzajmy na salony tzw. "Misiewiczów" :-)
Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » poniedziałek 13 lutego 2017, 21:32

Jeżeli jeszcze nie pora na opublikowanie zasad wg których będą przeprowadzane wybory, to może choć napiszcie kiedy je opublikujecie.

kociewie

Post autor: kociewie » poniedziałek 13 lutego 2017, 22:18

No fakt. Też czekam na jakieś info.
Te zmiany organizacyjne - dobre, czy nie (każdy ma swoje zdanie) warto jakoś usankcjonować i iść do przodu.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy

Post autor: art_noise » poniedziałek 13 lutego 2017, 22:35

Czasu coraz mniej, wybory to najistotniejsza sprawa na oc.pl bo co innego mogło by być równie istotnego?
baloniarz pisze:Pora na opublikowanie zasad wg których będą przeprowadzane wybory.
Odpowiednią porę wybierze prezes.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi art_noise za post:
Wołki.Lca
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » poniedziałek 13 lutego 2017, 23:06

Dzwoniłem do wujka Prezesa - nic o tym nie wie! Oj Pawełku doinformuj się bo dezinformację siejesz.

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » poniedziałek 13 lutego 2017, 23:10

Art-noise a skąd ty mnie cytujesz"? Znowu coś mieszasz z cytatami!

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » wtorek 14 lutego 2017, 00:43

baloniarz pisze:Art-noise a skąd ty mnie cytujesz"? Znowu coś mieszasz z cytatami!
Pierwszy twój post przed tym cytatem, ale faktycznie sens jakby trochę inny, choć cytowane jest słowo w słowo...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » wtorek 14 lutego 2017, 12:09

baloniarz pisze:Art to co zrobiłeś w wątku "jaskinie" to jest już szczyt chamstwa. Takie zachowanie ociera się o ściganie karne. Czy Ty już zapomniałeś, że to TYLKO zabawa?
Wątek jaskiniowy zamknięty, a moderatorzy i Admin Forum siedzą cicho. Widać nikomu z nich nie przeszkadza tak numer, w imię zasady "ręka - rękę myje" lub "kruk krukowi oka nie wykole". Na zgłoszenie też nie odpowiedzieli. Widać mamy równych i równiejszych.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » wtorek 14 lutego 2017, 12:17

Czy COG zamierza stosować dziwną obstrukcję, milcząc i zwlekając z odpowiedzią na zadane pytania ? To, niestety, świadczy tylko o nim i gronie wspierającym (Kto zacz ? Widać po "lajkach"). W poprzednich dwóch latach wyborczych było pełno krzyku i awantur ze strony przeciwników ówczesnych "władz", grup rokoszan, jedynych sprawiedliwych, chcących uleczyć OCPL, a teraz cichutko, jak makiem zasiał. Ani pytań o uczciwość, ani o to kto ma nadzorować, pisać skrypt wyborczy, jak się zgłaszać, wg jakich kryteriów będzie dobór, itd. A może ma wrócić stare, z RR i marionetkowym COG-iem ? Widać COG liczy na dużą inercję w zachowaniach członków OC i niską frekwencję, co przy przełożeniu na małe liczby głosów niezbędnych do wygranej, pozwoli utrwalić status quo. A może się mylę ? Jeśli tak, to tym bardziej odpowiedź COG-u jest konieczna.
Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » wtorek 14 lutego 2017, 14:11

ronja pisze:Czy COG zamierza stosować dziwną obstrukcję, milcząc i zwlekając z odpowiedzią na zadane pytania ? To, niestety, świadczy tylko o nim i gronie wspierającym (Kto zacz ? Widać po "lajkach"). W poprzednich dwóch latach wyborczych było pełno krzyku i awantur ze strony przeciwników ówczesnych "władz", grup rokoszan, jedynych sprawiedliwych, chcących uleczyć OCPL, a teraz cichutko, jak makiem zasiał. Ani pytań o uczciwość, ani o to kto ma nadzorować, pisać skrypt wyborczy, jak się zgłaszać, wg jakich kryteriów będzie dobór, itd. A może ma wrócić stare, z RR i marionetkowym COG-iem ? Widać COG liczy na dużą inercję w zachowaniach członków OC i niską frekwencję, co przy przełożeniu na małe liczby głosów niezbędnych do wygranej, pozwoli utrwalić status quo. A może się mylę ? Jeśli tak, to tym bardziej odpowiedź COG-u jest konieczna.
COG pracuje od 1 maja 2016. Wybory były w 2 połowie kwietnia. Mamy połowę lutego, chyba trochę za wcześnie na wyborcze g..burze, rozliczanie itp, które tak uwielbiasz. Skrypt wyborczy jest sprawny i gotowy, jest stosowany z powodzeniem do prowadzenia i wyborów, i ankiet. Potrzebujesz napisać nowy - działaj! Potrzebujesz już się zgłosić? Aaa zapomniałem, Ronja nie kandyduje, Ronja "tylko pyta" i rozlicza "władzę", jak co roku. I jak zwykle snuje wizje o marionetkach, manipulacjach itp.
Przyjdzie czas, pojawią się wymogi, kandydaci, g.wnoburze i ciąganie brudów a potem skrypt wyborczy na głównej.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 15 lutego 2017, 09:27

sajmon pisze:COG pracuje od 1 maja 2016. Wybory były w 2 połowie kwietnia. Mamy połowę lutego, chyba trochę za wcześnie na wyborcze g..burze, rozliczanie itp, które tak uwielbiasz. Skrypt wyborczy jest sprawny i gotowy, jest stosowany z powodzeniem do prowadzenia i wyborów, i ankiet. Potrzebujesz napisać nowy - działaj! Potrzebujesz już się zgłosić? Aaa zapomniałem, Ronja nie kandyduje, Ronja "tylko pyta" i rozlicza "władzę", jak co roku. I jak zwykle snuje wizje o marionetkach, manipulacjach itp.
Przyjdzie czas, pojawią się wymogi, kandydaci, g.wnoburze i ciąganie brudów a potem skrypt wyborczy na głównej.
Jesteś w COG-u ? Nie. Więc co się wypowiadasz za niego ? Jesteś adwokatem COG-u ? A sorry, nie wiedziałem, że dostałeś uprawnienia :twisted:

Sajmon - że nie chcesz korzystać z praw, jakie daje wybieranie i bycie wybieranym, to nie moja sprawa. Nie zgodzę się natomiast z mówieniem mi, że nie mam takich praw. Widać nie do końca rozumiesz zasady, jakie wynikają z faktu wyborów (demokratycznych w tym serwisie). Jedną z nich jest prawo do bycia informowanym przez wybranych o ich pracach i nadchodzącej przyszłości, czyli wyborach. Normalny mechanizm, a dla ciebie g.burza, ciąganie brudów, itd... Masz specyficzny ogląd świata :) Podobnie z grafikiem wyborczym: do końca kwietnia powinien być już znany wynik głosowania, by od 1.05 nowy COG mógł rozpocząć prace. Chcący startować do niego muszą wiedzieć, jakie będą obowiązywały kryteria kandydowania, by ewentualnie móc się przygotować, wypowiedzieć się, itd... A tak można zakładać, że jedynie obecny skład COG i jego kumple wiedzą, co będzie. Zostało 2,5 miesiąca. Jeśli szukamy do COG-u ludzi kompetentnych, to nie można im dawać miesiąca na wszystko.

Dlaczego tak przeciwny jesteś rozliczaniu "władz" ? Przecież to normalne przy kończeniu każdego cyklu wyborczego (w samorządach, władzach spółek, stowarzyszeniach, itd. - wszędzie tam, gdzie mają zastosowanie jakiekolwiek wybory). Generalnie nazywa się to udzielaniem absolutorium. U nas jakoś nie widać tego mechanizmu.

Corocznym problemem jest niezwykle niska frekwencja wyborcza. Sprawia, że wystarczy dobrze zorganizowana niewielka liczba znajomych, by wprowadzić swoich wybrańców do COG-u. Odpowiednio wcześniej zainicjowana kampania wyborcza, adresowana za pośrednictwem strony OCPL, nie tylko Forum, pozwala dotrzeć do znacznie większej liczby wyborców, zachęcić ich przynajmniej do przeczytania wątków wyborczych potencjalnych kandydatów (o ile się pojawią, bo nadal ich nie widać), zagłosowania. W ten sposób COG może uzyskać znacznie większą wiarygodność, legitymację do reprezentacji wszystkich, a nie np. 400 osób na 31000 aktywnych (liczby wzięte orientacyjnie, dla pokazania skali "niegłosowania", więc proszę się ich nie czepiać :) ).

Zapomniałeś, że nie kandyduję :) Zdziwisz się, ale na ten moment mamy w WLKP swojego przedstawiciela w COG-u, który - jeśli nadal będzie chciał - otrzyma wsparcie zdecydowanej większości, także moje. Jeżeli nie będzie chciał, to mamy kilku świetnych kandydatów, którzy spokojnie takie wsparcie uzyskają. Żeby jednak mówić o tym, musimy znać reguły, jakie będą obowiązywały. Jak więc widzisz, nie mamy problemu z reprezentacją Regionu. Po co więc próbujesz podgrzewać temat mojej ewentualnej kandydatury ?

Żeby ukrócić insynuacje o "snuciu wizji o marionetkach, manipulacjach": pokazuję tylko mechanizm, który rok, dwa lata temu stosowali namiętnie Twoi ulubieńcy, by uwalić ówczesnych COG-owiczów (wcześniej RR). Jakoś wtedy nie krzyczałeś tak głośno, że to robią. Jest takie powiedzonko o Kalim - przypomnij sobie :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 15 lutego 2017, 19:35

dallas pisze:A może zwyczajnie ludzie ...bawić się w głosowanie wolą szukać pojemników w terenie? Myślę, że dla większości użytkowników jedyną ważną rzeczą w tym serwisie jest działająca platforma, a czy będzie zarządzana przez Ciebie, czy inne przypadkowe osoby nie ma kompletnie znaczenia.
Możesz mieć wiele racji, jednak po coś te wybory zostały przez kogoś wymyślone, ktoś się do czegoś zobowiązał, a z tego wynikają kolejne zobowiązania. To już nie jest czas radosnego początku serwisu, sporo się wokół nas zmieniło. Życie wymusiło też jakąś tam "oficjalną" reprezentację. Stąd też powinniśmy dążyć (nie tylko Ty, czy ja, czy może nawet Wołek ?) do tego, by ta reprezentacja nie pochodziła z czegoś, co jest karykaturą, faktem mało istotnym. A może rzeczywiście olać te wybory i ich wygranych ? Niestety, nie mamy tego komfortu. Dlaczego ? Bo ci ludzie mogą któregoś dnia decydować np. o naszych keszach, o tym, co mamy robić. Chciałbyś, by robił to ktoś zupełnie przypadkowy, o kim zupełnie nic nie wiesz (piszę o jego keszerskiej historii, nie prywatnej), kto olewa zobowiązania, jakich się kiedyś podjął (czytaj: np. oszukał wyborców swoimi obietnicami), ma w czterech literach innych ? Dlatego warto walczyć o wybory i świadomych wyborców.
Obrazek Obrazek

Zablokowany