Adwentowy Kalendarz Quizowy 2016 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skulls Seekers
Bywalec

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2016 - przekaz myśli

Post autor: Skulls Seekers » czwartek 22 grudnia 2016, 03:51

Fajnie się spaceruje o 3 w nocy po lesie :D Doszliśmy po śladach butów do choinki i muszę przyznać, że zgarnięty STF jest śliczny i wszystkie certyfikaty i pamiątki są świetne (musiałam zajrzeć :wink: ). Mimo fakapu z kordami to bardzo ładny finał (szkoda, że nie udało się spotkać). Dziękujemy :D
Obrazek

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » czwartek 22 grudnia 2016, 07:26

Hejka
Co do kordów 3miasta te na mailu były jak najbardziej ok i do Ranwersa też takie wysłałem. Tak więc błąd pojawił się zapewne na etapie ctrl+c ctrl+v . Ja o problemie dowiedziałem się dopiero po powrocie z eventu czyli ok 1.30 i wtedy już raczej nie było z kim rozmawiać :( Tak mam, że fb na telefonie nie mam, więc tylko kątem oka widziałem u kogoś wpis przed 0.00, że dział IT działa.
Myślę, że Ranwers sprawnie naprawi problem, a ja ze swojej strony chciałbym przeprosić za zamieszanie. Jednak z tego co widzę problem doraźnie został rozwiązany :) mam nadzieję że mimo przeszkód finał i cała zabawa się podobała :)
Coś 3miasto nie ma szczęścia do tych organizatorów ;) ...

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » czwartek 22 grudnia 2016, 07:34

A ja w Operze mam tak:
finał.jpg
finał.jpg (38.71 KiB) Przejrzano 2291 razy
:cry:
Edit: W FF jest OK. Czy kordy 3miasta poprawione? Jeśli nie, to poproszę właściwe na PW.

Edit2: Widzę, że kordy Trójmiasta nadal pod Łodzią. Podeśle ktoś właściwe?
Ostatnio zmieniony czwartek 22 grudnia 2016, 07:53 przez Jano, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

ash83
Nowy na forum

Post autor: ash83 » czwartek 22 grudnia 2016, 07:53

mi w chromie nic sie nie pojawia po rozwiązaniu wszystkich zagadek:( - podobnie jest w IE co w sumie jest dość dziwne.

Jeśli łaska, poproszę info o kordach na Poznań a w zamian mogę wysłać wszystkie odpowiedz, żeby nie było że próbuje na lewo dane wyłudzić :D:D

sajmon
Wyjadacz
Podziękował: 78 razy
Otrzymane podziękowania: 178 razy

Post autor: sajmon » czwartek 22 grudnia 2016, 08:30

Jano pisze: Edit2: Widzę, że kordy Trójmiasta nadal pod Łodzią. Podeśle ktoś właściwe?
ash83 pisze:mi w chromie nic sie nie pojawia po rozwiązaniu wszystkich zagadek:( - podobnie jest w IE co w sumie jest dość dziwne.

Jeśli łaska, poproszę info o kordach na Poznań a w zamian mogę wysłać wszystkie odpowiedz, żeby nie było że próbuje na lewo dane wyłudzić :D:D
Macie PW.
Mam nadzieję, ze Ranwers usunie problemy :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi sajmon za post:
Jano

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » czwartek 22 grudnia 2016, 08:37

Dzięki. Jakby ktoś chciał gpx-a z wszystkimi finałami 2010 - 2016, to dajcie znać.

Edit: Taka ciekawostka. W latach 2010 - 2016 powstało równo 100 skrzynek finałowych. Niektórych już nie ma, ale zdecydowana większość nadal jest w terenie.

Edit2: Z kordami bydgoskiego finału też chyba coś nie tak. Wypadają w pobliżu Golubia-Dobrzynia. Tak ma być? Do Bydgoszczy trochę daleko. Też poproszę o właściwe.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » czwartek 22 grudnia 2016, 09:04

w Bydgoszczy jest literówka. Zamiast E 19 xx.xxx ma być E 18 xx.xxx (końcówki bez zmian)

EDIT

Już poprawione - dzięki Czarodziej!
Ostatnio zmieniony czwartek 22 grudnia 2016, 09:09 przez sajmon, łącznie zmieniany 1 raz.

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » czwartek 22 grudnia 2016, 09:06

Dzięki :)
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
FUTE74RA
Bywalec

Post autor: FUTE74RA » czwartek 22 grudnia 2016, 09:27

Dzięki za wspólną tegoroczną zabawę. Finału w Lublinie nie ma, więc nie zależało mi na szybkim rozwiązaniu zagadek. Jeśli ktoś mógłby mnie jeszcze wspomóc w 8, 11, 12, 13, 16, 19. Doświadczenie przyda się na następne lata.

Na koniec Wesołych Świąt i do zobaczenia przy zdobywaniu.

Edit. Dzięki za pomoc w rozwiązaniu brakujących zagadek.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 grudnia 2016, 09:27 przez FUTE74RA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator

Post autor: trojmiasto » czwartek 22 grudnia 2016, 09:36

Dziękuję organizatorom skrzynek finałowych i autorom zagadek za tradycyjne, adwentowe ćwiczenia umysłu!

Po rozwiązaniu ostatniej zagadki, nie wyświetliły nam się współrzędne (chrome). Rok temu też nie. Chciałbym znaleźć finał, tak jak to drzewiej dinozaury robiły - pójść w teren po rozwiązaniu zagadek, bez konieczności wyszukiwania czyichś numerów telefonów w skrzynkach-spotkaniach. Czy można liczyć na naprawienie tego, a w przyszłości, na dokładniejsze testowanie tego krytycznego momentu kalendarza?

Wesołych!
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.

Awatar użytkownika
lime
Bywalec
Podziękował: 7 razy
Otrzymane podziękowania: 18 razy

Post autor: lime » czwartek 22 grudnia 2016, 10:26

Wszystkie zagadki rozwiązane (i co ja będę jutro robił?). W moim przypadku najwięcej kłopotu sprawiły mi zagadki, które po rozwiązaniu okazały się dość proste (np.6, 21) - widocznie zbyt bojowo byłem nastawiony i za bardzo kombinowałem ;).
Dziękuję wszystkim autorom zagadek za świetną zabawę !

PS Teraz trzeba znaleźć czas na podjęcie skrzynki finałowej...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi lime za post:
FUTE74RA
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek_B
Nowy na forum
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: Maciek_B » czwartek 22 grudnia 2016, 10:30

Ja też bardzo dziękuję wszystkim organizatorom i autorom zagadek ! A także tym, którzy udzielali mi podpowiedzi ! :) Bez tego z pewnością bym sobie nie poradził. Pierwszy raz rozwiązałem w końcu cały kalendarz, ale o ile dobrze liczę to tylko 13/22 udało mi się całkiem samodzielnie. Część zagadek dla mnie osobiście była naprawdę trudna, chyba na poziomie najtrudniejszych 'pojedynczych' skrzynek quizowych.
Mimo, że finał mam całkiem niedaleko to niestety teraz jest za dużo przygotowań przedświątecznych abym zdążył do niego podjechać. Ale to nic, pójdę sobie na spokojnie już po świętach. Może uda mi się też w międzyczasie rozpracować chociaż jeden z ubiegłorocznych.
A czy to głosowanie na najlepszą zagadkę już funkcjonuje ? Chociaż to będzie trudny wybór, bo naprawdę dużo było bardzo fajnych ! :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Maciek_B za post:
FUTE74RA

Awatar użytkownika
issoria
Bywalec

Post autor: issoria » czwartek 22 grudnia 2016, 11:48

Koniec :( Wreszcie będzie można się wyspać! :D
Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tworzenie Kalendarza, forumowiczom za wspólną zabawę, podpowiadającym za hinty, pytającym za zmuszanie do myślenia "jak podpowiedzieć, żeby nie zepsuć" :) Zagadki w porównaniu z ubiegłym rokiem trudniejsze, głównie ze względu na podwójne szyfrowanie, ale i tak się podobały.
Może kiedyś finał wypadnie około weekendu i uda się podjąć na evencie - tymczasem pozostaje zapolować na któryś z bonusów. Na celowniku Poznań, Zielona Góra i Legnica, a może i wszystkie trzy uda się odwiedzić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Wesołych Świąt wszystkim! Do za rok!

Awatar użytkownika
BUMAG
Stały bywalec

Post autor: BUMAG » czwartek 22 grudnia 2016, 12:47

5nip3r pisze:Ej, dajcie jakiegoś hinta... jakiegokolwiek. ;) Finał Kato zdobyty ! Aż szkoda, że znów trzeba czekać cały rok. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania i do rozwiązania AKQ przeze mnie. Mam nadzieję, że spotkamy się w tym temacie za rok.
Życzę wszystkim spokojnych, rodzinnych świąt (być może nawet w terenie ;P ) i uśmiechu. Mimo iż ostatnio głównie w naszym kraju jest to śmiech przez łzy, życzę, aby Wasz śmiech był szczery jak przy finale AKQ w Katowicach (choć być może jednak to Ruda Śl. ? ;D )
uwaga daję hinta - "Jeszcze nie nadszedł czas" :D
Obrazek

anonym
Nowy na forum

Post autor: anonym » czwartek 09 lutego 2017, 20:50

Cześć!
Jest tu ktoś jeszcze?
W grudniu zaczęłam przygodę z AKQ i mój mózg nie przywykł do takich zagadek :roll:
Jest ktoś, kto mógłby pomóc, nakierować na rozwiązanie "kilku" zagadek? :)

ODPOWIEDZ