AKQ 2016 - Przygotowania

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

kuczol
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: AKQ 2016 - Przygotowania

Post autor: kuczol »

Halo WROCŁAW! Czy w tym roku coś się u Was dzieje związanego z AKQ 2016?

Awatar użytkownika
lenser1
Bywalec
Podziękował;: 1 raz

Post autor: lenser1 »

kuczol pisze:Halo WROCŁAW! Czy w tym roku coś się u Was dzieje związanego z AKQ 2016?
Zabrakło kawior&jardo i nie ma kto się zająć organizacją.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: Karls »

Na grupie fb opencaching Dolnego Śląska był temat poruszany i sprawa ucichła. Jeśli ktoś jest zainteresowany założeniem we Wrocławiu i ma taką możliwość to zachęcam, w przeciwnym razie trzeci rok z rzędu nie będzie tu finału. Swoją drogą trochę to dziwne bo prawie co miesiąc jakiś event jest a do tak prestiżowej sprawy nie ma chętnych. Chyba nam się sztuczna społeczność wytworzyła i są chętni głównie do nabijanie statystyk eventowych tanim kosztem więc z bardziej ambitnych rezygnują.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BUMAG
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: BUMAG »

5nip3r pisze:
sajmon pisze:Dwa lata temu była możliwość (jakimś sposobem, chyba zmieniając datę) podejrzenia autorów i tytułów. W tamtym roku Ranwers to zablokował :)
Jeśli ktoś (oczywiście z autorów) bardzo chce, mogę podesłać listę (kolejność TYLKO autorów). Karls - twoja OIDP przewidziana jest na któryś weekend :)
Myślę, że ujawnienie nicków autorów chyba nikomu nic nie pomoże :) Ale jeśli można, to ja chętnie bym poznał kolejność autorów. Jeśli moja zagadka się dostała, to będę wiedział kiedy mogę iść wcześniej spać :D
również dopisuję się do listy chętnych ujrzenia takowej listy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

BUMAG pisze:
5nip3r pisze:
sajmon pisze:Dwa lata temu była możliwość (jakimś sposobem, chyba zmieniając datę) podejrzenia autorów i tytułów. W tamtym roku Ranwers to zablokował :)
Jeśli ktoś (oczywiście z autorów) bardzo chce, mogę podesłać listę (kolejność TYLKO autorów). Karls - twoja OIDP przewidziana jest na któryś weekend :)
Myślę, że ujawnienie nicków autorów chyba nikomu nic nie pomoże :) Ale jeśli można, to ja chętnie bym poznał kolejność autorów. Jeśli moja zagadka się dostała, to będę wiedział kiedy mogę iść wcześniej spać :D
również dopisuję się do listy chętnych ujrzenia takowej listy ;)
W tym roku lista jest dostępna... w pewnym sensie :twisted: :lol:
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: Jano »

Lista autorów zagadek jest ukryta w obrazku. Klikajcie, a znajdziecie. :D
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: 5nip3r »

Ja mam Firefox'a. I nie wiem jak powinno to wszystko z obrazkiem AKQ wyglądać.
Mam obrazek, ale nie ma cyferek. Po kliknięciu w różnych miejscach pojawiają się różne "jeszcze nie czas-y" :) Ok.
Ale tak. Po rozwiązaniu 1-szej zagadki mam cyferkę i gwiazdkę, po rozwiązaniu 2-giej mam tylko gwiazdkę (cyferka się nie pokazuje).

Tak że taki feedback z mojej strony:
Czy cyferki mają się pokazywać w "nieodkrytej" części ? Nie wiem, ale ich nie widać. (jeśli tak miało być, to działa bardzo dobrze)
Czy cyferki mają pokazywać się po rozwiązaniu zagadki ? U mnie właśnie działa pół na pół. Jedną widzę, drugiej nie :)
Czy zagadki się pokazują i mają polskie czcionki ? W Firefox'ie tak :) Zarówno w domu jak i w pracy. I widać odpowiedź po ponownym wejściu w ... "numerek" :D

Czy zabawa jest fajna ? Tak ! Oczywiście !!! Choć powiem, że przeraża mnie tempo rozwiązywania. Jakoś za szybko mi poszło z dwoma pierwszymi. Wiem, że z moją też tak pójdzie ;P , ale mam nadzieję, że będą takie, które jak "deprywacja sensoryczna" z poprzednich lat, każą mi myśleć nieustannie przez dobrych kilka dni.

Tak czy inaczej, dzięki WAM za organizację i dobrą zabawę :D Sajmon, Renwers.. dobra robota. A co w feedback'u, to sprawdźcie co zamierzaliście i jak wychodzi :D

*EDIT: O ! Dwójka właśnie mi się pojawiła. Jest gitara.
Obrazek Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Do miast finałowych dołączyła Legnica.
Aktualna lista:
Betlejem
Białystok
Bydgoszcz
Częstochowa
Gryfice
Katowice
Legnica
Aglomeracja Łódzka
Opole
Poznań
Szczecin
Trójmiasto
Warszawa
Zielona Góra

Przy okazji ponownie przypominam o dostarczeniu współrzędnych i ewentualnych hintów

EDIT: zaktualizowana lista o Gryfice i Betlejem
Ostatnio zmieniony poniedziałek 12 grudnia 2016, 22:57 przez sajmon, łącznie zmieniany 1 raz.

kociewie
Podziękował;: 0

Post autor: kociewie »

W trakcie przygotowań też skrzynka finałowa w Betlejem a przez jej zdobyciem spotkanie w Kwidzynie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gryfici.team
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Gryfici.team »

Hej.
My tez postanowilismy zrobic final akq2016 :) takze Gryfice dołączają :)
ObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz

Dwa posty wyżej zaktualizowałem listę.
Przy okazji wyczyściłem listę zbędnych komentarzy w skrzynce - zostały tylko te kierujące na forum i fb.

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

Czyli jednym słowem Sajmonie: Pozostawiłeś wpisy pampersiaków, przodowników, wieszczów i tych z czwartego wymiaru, którym zawsze coś się nie podoba i którzy wiedzą zawsze lepiej :). A może by tak zostawić sam link do forum?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Tomanek111 pisze:Czyli jednym słowem Sajmonie: Pozostawiłeś wpisy pampersiaków, przodowników, wieszczów i tych z czwartego wymiaru, którym zawsze coś się nie podoba i którzy wiedzą zawsze lepiej :). A może by tak zostawić sam link do forum?
Kolego, jeżeli tak bardzo nie podoba Ci się prowadzenie kalendarza przez Sajmona, nikt Ci nie broni przygotować swojej zabawy, gdzie nie będziesz korzystał ze wsparcia "pampersiaków, przodowników, wieszczów i tych z czwartego wymiaru". Wieszczę, że taka inicjatywa zostanie gorąco przyjęta przez społeczność, bo zabawy będzie dwa razy więcej :lol:
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

sajmon
Wyjadacz

Tomanek111 pisze:Czyli jednym słowem Sajmonie: Pozostawiłeś wpisy pampersiaków, przodowników, wieszczów i tych z czwartego wymiaru, którym zawsze coś się nie podoba i którzy wiedzą zawsze lepiej :). A może by tak zostawić sam link do forum?
Zostawiłem posty, gdzie były linki do forum i FB (które są też podane gdzie indziej, jednak widocznie komentujący ich nie znaleźli). Jeśli w Twoim komentarzu byłby link do ww miejsc przeznaczonych do dyskusji i wpisów typu "mam! 13:0", to też bym go pozostawił. Nie było.
Jeśli ci przeszkadza, że akurat te osoby wypowiedziały się rzeczowo (czego Ty powyższą wypowiedzą nie czynisz) - przykro mi. Świata dla Ciebie naprawiał nie będę.

ODPOWIEDZ