Porządki w GeoŚcieżkach

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Porządki w GeoŚcieżkach

Post autor: brasia » niedziela 24 kwietnia 2016, 10:38

Informuję, że COG rozpoczął porządki związane z geościeżkami. Maja one na celu dostosowanie Geościeżek do odpowiednich standardów (minimalny WIS) oraz usunięcie z mapy geościeżek "niezdobywalnych".
Geościeżki, w których minimalny WIS (% skrzynek wymagany do zaliczenia geościeżki) jest mniejszy niż 67% i geościeżki, które mają mniej aktywnych skrzynek niż wymagana do zaliczenia są lub będą przez COG przestawiane w stan „w remoncie”.
Proszę, przeglądnijcie swoje geościeżki i dostosujcie do wymogów. Widzę, że chyba mało kto zwraca uwagę na komunikaty otrzymane z systemu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Pawello
Stały bywalec

Re: Porządki w GeoŚcieżkach

Post autor: Pawello » niedziela 24 kwietnia 2016, 12:15

Jest też problem z keszem "Pod torami kolejki bieszczadzkiej". Znajduje się on w dwóch ścieżkach: GSB i Bieszczadzka ciuchcia i w obu tych ścieżkach jest zdublowany.

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

Post autor: Driver » poniedziałek 25 kwietnia 2016, 10:18

Podoba mi się :)
Chociaż zastanawiam się co COG zrobi z "pseudo spotkaniowymi geościeżkami" ?
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 25 kwietnia 2016, 10:58

Ja bym wywalił - "pseudo spotkaniowe geościeżki" to bardziej pasują do modułu medali będącego wciąż w "produkcji" - niby gotowy, tylko grafik brakuje...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

Post autor: Driver » poniedziałek 25 kwietnia 2016, 11:08

Ja też bym tak postąpił, ale ja nie jestem w COGu ;)
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował: 275 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » poniedziałek 25 kwietnia 2016, 11:09

brasia pisze:Informuję, że COG rozpoczął porządki związane z geościeżkami. Maja one na celu dostosowanie Geościeżek do odpowiednich standardów (minimalny WIS) oraz usunięcie z mapy geościeżek "niezdobywalnych".
Geościeżki, w których minimalny WIS (% skrzynek wymagany do zaliczenia geościeżki) jest mniejszy niż 67% i geościeżki, które mają mniej aktywnych skrzynek niż wymagana do zaliczenia są lub będą przez COG przestawiane w stan „w remoncie”.
Proszę, przeglądnijcie swoje geościeżki i dostosujcie do wymogów. Widzę, że chyba mało kto zwraca uwagę na komunikaty otrzymane z systemu.
czy ktoś wyjaśni skąd się wzięło 67% ?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post:
makotka
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » środa 27 kwietnia 2016, 11:11

Spotkaniowe ewidentnie naruszają zasady nie tylko idei geościeżek, ale też fair play. Wszystkie mają ustawiony WIS na 0 skrzynek, więc każdy ma pełne prawo dodać wpis 'zdobyta' ponieważ nie jest wymagane zdobycie żadnej skrzynki w ramach tej geoŚcieżki. Dla eksperymentu tak uczyniłem. I co się okazało? - Moje wpisy zostały bezpodstawnie usunięte w większości tych gniotów. Niektórzy nawet przysłali mętne tłumaczenia, że niby w opisie coś tam coś tam. Tylko dlaczego WIS jest 0? Jak zero to zero! moim zdaniem albo geoŚcieżka będzie doprowadzona do porządku, albo likwidacja.
Patologia powinna być usunięta, bo w chwili obecnej są to geościeżki, których zaliczenie zależy od widzimisię założycieli. Krewnym i znajomym królika pozwala się na wpisy, a zwykłym keszerom już nie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post (razem 3):
Driverdallaskrcr

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » środa 27 kwietnia 2016, 14:05

Lza pisze:Spotkaniowe ewidentnie naruszają zasady nie tylko idei geościeżek, ale też fair play. Wszystkie mają ustawiony WIS na 0 skrzynek, więc każdy ma pełne prawo dodać wpis 'zdobyta' ponieważ nie jest wymagane zdobycie żadnej skrzynki w ramach tej geoŚcieżki. Dla eksperymentu tak uczyniłem. I co się okazało? - Moje wpisy zostały bezpodstawnie usunięte w większości tych gniotów. Niektórzy nawet przysłali mętne tłumaczenia, że niby w opisie coś tam coś tam. Tylko dlaczego WIS jest 0? Jak zero to zero! moim zdaniem albo geoŚcieżka będzie doprowadzona do porządku, albo likwidacja.
Patologia powinna być usunięta, bo w chwili obecnej są to geościeżki, których zaliczenie zależy od widzimisię założycieli. Krewnym i znajomym królika pozwala się na wpisy, a zwykłym keszerom już nie.
raczej w opisie maja jasno określone zasady bo takie coś jak uczestniczył nie zostało w GŚ oprpgramowane. Powiedz mi natomiast czy regulamin OC zabrania publikować takich GŚ ?

nadal nikt nie odpowiedział skąd wziął się WIS 67%.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 27 kwietnia 2016, 14:59

r00t7 pisze:bo takie coś jak uczestniczył nie zostało w GŚ oprpgramowane
Bo geościeżki się zdobywa, a nie się w nich uczestniczy...
r00t7 pisze:czy regulamin OC zabrania publikować takich GŚ
Już św. Paweł mówił: "wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" (wszystko, bo wtedy nie mieli jeszcze regulaminów :wink: )
Gdybym ja tworzył geościeżki nie przyszłoby mi do głowy takie zastosowanie i z tego powodu też bym programowo/regulaminowo tego nie zakazał... Jak widziałem te "ścieżki" spotkaniowe to pomyślałem nad utworzeniem takiej, do zdobycia której trzeba założyć odpowiednią ilość keszy, ale po konsultacjach z Łzą odpuściłem i czekam na wspomniane wcześniej medale.
r00t7 pisze:nadal nikt nie odpowiedział skąd wziął się WIS 67%
Podobno z jakieś dyskusji na forum, ale 1) nie chce mi się szukać, 2) mogło być w części niedostępnej dla ogółu...
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » środa 27 kwietnia 2016, 15:08

krystiant pisze:
r00t7 pisze:bo takie coś jak uczestniczył nie zostało w GŚ oprpgramowane
Bo geościeżki się zdobywa, a nie się w nich uczestniczy...
r00t7 pisze:czy regulamin OC zabrania publikować takich GŚ
Już św. Paweł mówił: "wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" (wszystko, bo wtedy nie mieli jeszcze regulaminów :wink: )
Gdybym ja tworzył geościeżki nie przyszłoby mi do głowy takie zastosowanie i z tego powodu też bym programowo/regulaminowo tego nie zakazał... Jak widziałem te "ścieżki" spotkaniowe to pomyślałem nad utworzeniem takiej, do zdobycia której trzeba założyć odpowiednią ilość keszy, ale po konsultacjach z Łzą odpuściłem i czekam na wspomniane wcześniej medale.
r00t7 pisze:nadal nikt nie odpowiedział skąd wziął się WIS 67%
Podobno z jakieś dyskusji na forum, ale 1) nie chce mi się szukać, 2) mogło być w części niedostępnej dla ogółu...
1. Akurat średnio mnie interesuje co mówił jakiś święty. Regulamin nie zakazuje tworzenia takich GŚ - więc można je tworzyć.
2. czyli ustaliło to kawałek RT z kilkoma osobami na forum ? a gdzie decyzja RR/COG ? takie zmiany raczej powinny być regulowane raczej przez ciała decyzyjne.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » środa 27 kwietnia 2016, 15:17

Jak pogrzebiesz po forum to znajdziesz, jak nie znajdziesz to zrób ankietę. Moim zdaniem minimlany, progowy WIS powinien być 90%. 2/3 to i tak olbrzymia tolerancja. WIS powstał po to, żeby amortyzować skrzynki które zaginęły lub z jakichś przyczyn ich podjęcie było niemożliwe. WIS na poziomi 67% (2/3 ogółu) Oznacza, że w niektórych geoŚcieżkach może brakować nawet 60 skrzynek. Jeśli ktoś zakłada, ze w jego geoŚcieżce będzie niedostępnych połowa czy większość skrzynek, no to o czym my rozmawiamy, po co w ogóle taka geoŚcieżka?

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 27 kwietnia 2016, 15:29

Pamiętam kiedy ja pytałem skąd się wzięła liczba min. 500 znalezień, żeby móc założyć GŚ. Chyba główny argument to była nadzieja (bo przecież nie pewność:)), że GŚ będą ciekawe, że nie będą to pomysły typu "szlakiem trzepaków/śmietników na moim osiedlu". Czas pokazał, że ograniczenie nic nie gwarantuje. Kiedy zobaczyłem te geościeżki spotkaniowe, to pomyślałem WTF!?:) "Fantazja" keszerska nie ma granic i nawet tutaj pojawiła się patologia.
W info o geościeżkach każdy z 4 typów mówi o skrzynkach. Wydarzenie, jak wiadomo, skrzynką nie jest.
Niezależnie od WIS-u, keszować się da. W końcu chyba w geocachingu ważne są jeszcze poszczególne skrzynki, a znaczki w profilu to tylko dodatek.

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » środa 27 kwietnia 2016, 15:33

Lza pisze:Jak pogrzebiesz po forum to znajdziesz, jak nie znajdziesz to zrób ankietę. Moim zdaniem minimlany, progowy WIS powinien być 90%. 2/3 to i tak olbrzymia tolerancja. WIS powstał po to, żeby amortyzować skrzynki które zaginęły lub z jakichś przyczyn ich podjęcie było niemożliwe. WIS na poziomi 67% (2/3 ogółu) Oznacza, że w niektórych geoŚcieżkach może brakować nawet 60 skrzynek. Jeśli ktoś zakłada, ze w jego geoŚcieżce będzie niedostępnych połowa czy większość skrzynek, no to o czym my rozmawiamy, po co w ogóle taka geoŚcieżka?
każdy ma swoje zdanie ;) chodzi mi o to kto podjął decyzję.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 27 kwietnia 2016, 17:44

r00t7 pisze:Regulamin nie zakazuje tworzenia takich GŚ - więc można je tworzyć.
Regulamin nie zakazuje ukrywania keszy w śmieciach, a ja jednak nie będę takich tworzył...
r00t7 pisze:czyli ustaliło to kawałek RT z kilkoma osobami na forum ? a gdzie decyzja RR/COG ? takie zmiany raczej powinny być regulowane raczej przez ciała decyzyjne.
Hmmm, to chyba nie pozostaje nic innego, jak wyłączyć geościeżki, bo nie przypominam sobie żeby jakieś ciało decyzyjne podjęło decyzję o ich wprowadzeniu...
Nawet gdyby Łza sam zdecydował o takich, a nie innych progach to co z tego - samowolnie wprowadził moduł, to może decydować jak to ma działać i może wysłuchać naszych sugestii, ale wcale nie musi i ja nie miałbym o to żadnych pretensji...

Zapytam trochę inaczej: Czy, a jeśli tak to co jest złego w WIS na poziomie 67% ? Bo chyba wszystkim zależy żeby kesze i geościeżki były aktywne...

Obrazek Obrazek Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 50 razy

Post autor: Tomanek111 » środa 27 kwietnia 2016, 18:51

Witam!
Moim zdaniem skoro ktoś wymyślił dodatek do serwisu jak owe geościeżki, namęczył się z opracowaniem kodu itd., ma również prawo do ustalania warunków zakładania skrzynek w GS i zdobywania GS. Racji będzie zapewne tyle, ilu użytkowników w serwisie, ale do roboty pozostaje niewielu.
Czuwaj!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Tomanek111 za post (razem 2):
degRob
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ