Dlaczego ludzie przestają się bawić w geocaching.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Re: Dlaczego ludzie przestają się bawić w geocaching.

Post autor: maryush »

"udawać najmądrzejszego na forum"? Nie sądzę. No, chyba że miałeś na myśli "najbardziej pomocnego", to wtedy tak, bo skoro już statystyki wypominasz, to trzeba było może i na tę zwrócić uwagę : "Otrzymał podziękowania: 261 razy". Ale widzę że Tobie to nie w smak i masz mi za złe "bycie dla geocachingu".
Ale może przestań dyktować innym w jaki sposób mają się bawić, przestań próbowac być alfa i omegą, "wtedy będzie wszystkim lżej i milej" ;)
Bo kiedy ja zaczynałem zabawę w geocaching to istniały zasady w rodzaju "Każdy keszer jest równy, niezaleznie od liczby znalezień" i "Każdy bawi się tak jak lubi". Szkoda że te czasy jak widać przeminęły.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Może właśnie trzeba doceniać ludzi tam gdzie się najlepiej odnajdują (np w zakładaniu keszy, w technicznych poradach) a nie tylko mieć klapki na oczach z napisem "ilość znalezień" ...?

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Przypomnę tytuł wątku "Dlaczego ludzie przestają się bawić w geocaching".
Również dla przypomnienia napiszę że "Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia."
Wytknąłem maryush'owi statystyki bo już bardzo dawno temu przestał się bawić w geocaching.
Nie rozumiem jak osoba siedząca w domu od co najmniej trzech lat może napisać że u niego za 90% niechęci odpowiada "mam dość atmosfery panującej wśród keszerów".
Czyli wygląda na to, że to nie geocaching jest u niego za to odpowiedzialny, tylko atmosfera na forum, a to szalona różnica. Zamiast siedzieć przed kompem polecam wyjść na jakiś event i porozmawiać z ludźmi na żywo. Zobaczyć można wtedy, że jednak atmosfera między nami keszerami jest całkiem dobra :) Na kesze też polecam się wybrać, przecież te pudełka nie są niczemu winne :wink:
Forum to niestety nie geocaching jak niektórym się wydaje.
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowanie:
krcr

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: Karls »

A może więcej szuka na konkurencyjnym serwisie? Nawet jeśli nie, to warto posłuchać opinii kogoś kto stracił motywację. Ja też ostatnio mam z tym problem. Poszedłem na seryjkę, z około 5 znalazłem 1, głównie mikrusy w miejscu trochę "na przypał" więc długie poszukiwanie to tylko w nocy wchodziło by w grę, a nie każdy tak lubi. Jeszcze w mieście to faktycznie można zrozumieć takie sytuacje ale spotykałem nie raz mikrusy w środku lasu a to już chyba tylko lenistwem można tłumaczyć. Kiedyś w plenerze znalazłem kesz w postaci wiadra po farbie, spokojnie z 5l - to robi wrażenie jak ktoś sensownie zasmakuje, na prawdę banan na twarzy się pojawią po znalezieniu :). Niestety kesze w tradycyjnym rozumieniu są coraz rzadsze, rozmiar mikro powoli robi się standardem tego co ma się na myśli gdy mówi się "kesz".

Dowód: sprawdziłem ile mi zostało skrzynek na OC w okolicy i na 672 aż 342 to mikro. Co druga skrzynka to mikro a przypomnę, że mamy w klasyfikacji 6 rozmiarów (licząc "bez pojemnika"). Tylko ja widzę w tym przyczynę rozczarowanie zabawą wielu użytkowników? Chyba poszliśmy w ilość, nie jakość.
ObrazekObrazekObrazek

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:39 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor areckis otrzymał podziękowanie:
deg

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Gdyby statystyczny mikrus wyglądał jak opisujesz to nie było by problemu. Niestety 2/3 to parapetowce magnetyczne albo eppendorfka w jakiejś dziurze. Ciężko tego nie szukać, bo w ten sposób odrzucasz połowę skrzynek. Gdyby to był jakiś mniejszy procent to inna sprawa a tak jest problem nie rozwiązany.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Karls wpadnijcie z bratem na http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=53670 ... porozmawiamy o skrzynkach i rozmiarach, gdzie i jak ich szukać żeby było miło i fajnie, zajadając się przy tym pysznym bigosikiem, popijając złoty trunek :D
Poznasz nową wrocławską ekipę, zresztą bardzo sympatyczną. Widzę, że reprezentacja z Łodzi i Zielonej Góry też będzie.
Mała reklama:
Na spotkaniu będzie miała miejsce TRZECIA odsłona i TRZECIE losowanie skrzynek do projektu LUZ http://luzopencaching.wixsite.com/opencaching, serdecznie zapraszamy zainteresowanych do wspólnej zabawy!
Mam nadzieję, że się skusicie i niechęci do keszowania znikną :wink:
Pozdrawiam

Sykkel
Bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Sykkel »

A może warto wydzielić, podzielić wielkość mikro na: mikro i nano? Bo preformy całkiem fajnie się szuka, używa itd, a z nano to już problem.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Nie przejdzie, stracili byśmy kompatybilność z innymi systemami a nawet aplikacjami do geocachingu. Performy może nie są złe ale jak zaczynają być dominującą formą skrzynek to nuda psuje zabawę. Może by zrobić dedykowany temat dotyczący problemu mikrusów?
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ