Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Ile keszy mobinych

Czas głosowania minął poniedziałek 18 kwietnia 2016, 02:53

1 mobilniak na użytkownika
13
11%
3 mobilniaki na użytkownika
18
15%
brak limitu na użytkownika
46
39%
nie chcę powrotu skrzynek mobilnych
41
35%

Liczba głosów: 118

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 495 razy

Re: Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Post autor: deg »

Jestem wielkim zwolennikiem uwolnienia ownów. Ale dla mnie interpretacja MHG+Patika12 i Sebastiana głęboko narusza zasady demokracji...
Społeczność wybrała i tego się trzymajmy. Teraz trzeba zastanowić się co z mobilniakami w takim wypadku...
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 2):
azhagtelefonalarmowy
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:42 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 495 razy

Post autor: deg »

Tak. Areckis. Specjalnie. Długo OC Team siedział nad tym, jak zmanipulować ankietę, żeby tylko nie wyszedł wynik...

... no właśnie. Pech sprawił, że użytkownicy wybrali rozwiązanie, za którym chyba nie był nikt z OC Team ;)

PS: Jakoś nie przypominam sobie, żebyś protestował po opublikowaniu ankiety. Dopiero po opublikowaniu wyników...
Wyluzuj - demokracja czasami boli. Mnie też zdecydowanie nie podoba się ten wynik.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Ankieta była zła (jak już wspomniałem). Można też się zastanowić, czy ankiety to dobry sposób na "rządy". Raz, że większość zwykle nie ma racji, a dwa to ciężko o tę większość w sytuacji, kiedy głosuje tak mały wycinek użytkowników.
Mamy COG (czy Radę Dryftu), łebskich ludzi więc może niech wezmą odpowiedzialność i bujną łajbą? Jakby nie było ołny i mobilne są powiązane i potrzebna jest konkretna, zbiorcza zmiana, a nie zabierające czas, źle sformułowane ankiety.

Z drugiej strony szkoda w ogóle czasu i zasobów na problem z typami, które z geocachingiem niewiele mają wspólnego:)
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 2):
Elvis7Ala Ł

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:41 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Chwileczkę, czy przypadkiem w obwieszczeniu panelu do głosowania nie było informacji jak interpretować wynik??

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

areckis pisze:
art_noise pisze:174 chcą tak jak jest a 91 nie chce own. Razem to 265 ludzi którzy nie są zwolennikami tego typu skrzynek
174 chcą tak jak jest (czyli 1), ale nie chcą ownów? To się zdecyduj. Te 174 chce, czy nie chce?
Te 174 chce tak jak jest. Czyli nie są zwolennikami ownów. Nigdzie nie napisałem że nie chcą wogóle ownów tylko że nie są zwolennikami. Logika ci jest obca czy o co chodzi?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

art_noise pisze:Te 174 chce tak jak jest. Czyli nie są zwolennikami ownów. Nigdzie nie napisałem że nie chcą wogóle ownów tylko że nie są zwolennikami. Logika ci jest obca czy o co chodzi?
A według jakiej "logiki" tych 174 keszerów nie jest zwolennikami ownów? Może oni po prostu chcą, aby każdy miał okazję dopieścić tego jednego owna do perfekcji zgodnie z zasadą jakość przed ilością? Mogą być zwolennikami świetnych ownów.

Słabo wyszło z tą ankietą, bo powinny być dwie możliwości (blokada lub uwolnienie typu), skoro już jest potrzeba wprowadzenia zmian. A uwag nie było, bo każdy rozumował po swojemu...dla mnie oczywiste było, że opcje >1 owna powinny się sumować, ale rozumiem, że nie każdy tak może myśleć.

Chyba jedynym rozwiązaniem, pozwalającym dać szansę ankietom jest powtórka z dwiema opcjami (uwolnienie do dalszej decyzji w jaki sposób oraz całkowita blokada) warto też wyciągnąć wnioski na przyszłość i ankiety robić z 2 przeciwnymi opcjami.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: KEISOR »

Ranwers pisze:
art_noise pisze:Te 174 chce tak jak jest. Czyli nie są zwolennikami ownów. Nigdzie nie napisałem że nie chcą wogóle ownów tylko że nie są zwolennikami. Logika ci jest obca czy o co chodzi?
A według jakiej "logiki" tych 174 keszerów nie jest zwolennikami ownów?
Ranwers, przeczytaj wcześniejsze logi ze szczególnym uwzględnieniem pewnego COGowicza, to powinieneś szybko załapać o jaką logikę chodzi art_noise'owi :wink:

A wracając do meritum sprawy to:
Ranwers pisze:Chyba jedynym rozwiązaniem, pozwalającym dać szansę ankietom jest powtórka z dwiema opcjami (uwolnienie do dalszej decyzji w jaki sposób oraz całkowita blokada)
Ale po co taka rozrzutność? Ankieta już była. Wystarczy tylko odrzucić nieinteresujące nas opcje i zostawić te właściwe. I już. To jest moja logika. :lol:
"Użytkownik może posiadać tylko jedną skrzynkę tego typu (174)
Uzależnić maksymalną liczbę posiadanych skrzynek tego typu od ...* (114)

Zlikwidować skrzynki tego typu (91)
Znieść ograniczenie na liczbę zakładanych skrzynek tego typu (64)

Ustalić sztywno maksymalną liczbę posiadanych skrzynek tego typu na...** (37)"

A wracając do meritum sprawy wersja 2.0 to: piszemy chyba nie w tym wątku... :roll:
Jest przecież temat ownów viewtopic.php?f=30&t=8609
Chyba, że znowu ktoś się pokusi o własną interpretację logiki pisania na temat ownów w wątku o mobilniakach.

Aris
Wyjadacz

174 osoby nie są zwolennikami ownów? To kim jest 91 głosujących?! Skoro ktoś zagłosował żeby było jak jest to musi akceptować ten rodzaj skrzynki. :shock:

Prawda taka, że gdyby zamiast podzielenia byłą jedna opcja zwiększenie ownów z adnotacją kolejnej ankiety miałaby szanse zdobyć większość głosów.

"Ustalić sztywno maksymalną liczbę posiadanych skrzynek tego typu na..." Na ile? Na 0? Na 1? Powinno być zaznaczone, że chodzi o większą od 1.

Czy COG wyda oficjalne stanowisko co do wyników? Chyba powinien być odpowiedni komentarz pod nimi żeby nie było takich spekulacji jak wyżej.

1. Jestem za pozostawieniem aktualnej zasady tj jeden own na osobę. O
2. Jestem za zniesieniem możliwości zakładania skrzynek typu own. O
3. Jestem za umożliwieniem zakładania większej niż jednej skrzynek typu own. O*

* Gdy zwycięży trzecia opcja przeprowadzona zostanie kolejna ankieta:
a) całkowite zniesienie limitu skrzynek,
b) podwyższenie limitu skrzynek do ...
c) podwyższenie limitu skrzynek do ...
d) podwyższenie limitu skrzynek do ...
e) uwarunkowanie ilości posiadanych skrzynek od ...
f) uwarunkowanie ilości posiadanych skrzynek od ...
g) uwarunkowanie ilości posiadanych skrzynek od ...

"Wam ku­ry szczać pro­wadzić, a nie po­litykę ro­bić". Co dopiero demokracje wprowadzać.

Awatar użytkownika
snieeegu
Bywalec
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: snieeegu »

Ale o jakie liczby się ta kłótnia odbywa?
174? 91?
Można to skwitować tylko szczerym, gromkim śmiechem...

Ja bym zaczął od tego, że głosujących było mniej niż 500, a ponoć na tym forum mamy 3.500 użytkowników, nie będę wspominał już nawet o liczbie aktywnych (mniej lub bardziej) keszerów.... Może to smutne, ale PRAWIE NIKT nie dba o jakieś ankiety na jakimś forum, ludzie żyją i keszują jak robili to wcześniej. Po co więc te do granic możliwości przeinterpretowywane wyniki, te spiny, te wzajemne udowadnianie sobie, czyja racja jest najmojsza. Może w jakiś sposób warto by zmienić sposób podejmowania decyzji przez grono keszerów. Może gdyby zamiast przypiętego tylko na stronie głównej postu, ale także przy wejściu na mapę skrzynek czy moją okolicę wyskakiwałoby okienko UWAGA WYBORY/ UWAGA ANKIETA, aby każdy keszer regularnie korzystający z najczęściej używanych opcji portalu był w stanie z prawie 100% skutecznością natrafić na taką treść, to frekwencja uległaby zmianie. Może to trąca spamem i zmuszaniem użytkowników do oglądania pewnych treści, ale chyba byłoby bardziej skuteczne... Bo niedługo Ci jeszcze obecni na forum się poobrażają na amen, a wszelkie kolejne zmiany zachodzić będą przy udziale np. 30 osób, gdzie 20 będzie za daną opcją a 10 przeciw. I jak to rzutuje na całe OC? A wszechobecne kłótnie nie pomagają w napływie nowych użytkowników na forum.
Za ten post autor snieeegu otrzymał podziękowania (total 2):
lupidzazder

Aris
Wyjadacz

Widzę, że nikt nie miał jaj aby pociągnąć temat. COG odwaliło sztukę byle była i temat poszedł do piachu. Poczekamy do 2017?

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Aris pisze:Widzę, że nikt nie miał jaj aby pociągnąć temat. COG odwaliło sztukę byle była i temat poszedł do piachu. Poczekamy do 2017?
Powoli, temat own cache jak i skrzynek mobilnych nie został zamieciony pod dywan. Odrobina cierpliwości.
Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Oby, oby.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Decyzją COG od 1 lutego 2017 będzie można znów zakładać skrzynki typu "own" i "mobilna" bez żadnych limitów.

ODPOWIEDZ