Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Ile keszy mobinych

Czas głosowania minął poniedziałek 18 kwietnia 2016, 02:53

1 mobilniak na użytkownika
13
11%
3 mobilniaki na użytkownika
18
15%
brak limitu na użytkownika
46
39%
nie chcę powrotu skrzynek mobilnych
41
35%

Liczba głosów: 118

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Re: Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Post autor: deg » czwartek 19 maja 2016, 00:36

Verdant90 pisze:Trochę tak widzę problem mobilniaków w tej chwili - łatamy łaty na dziurach drogowych :) Skoro zostało ustalone, że problem mobili pojawił się po ustawieniu limitu na owny, to dlaczego szukamy innych rozwiązań?

Co do pomysłu zgłaszania logów to oprócz powyższego jestem bardzo przeciw. Już jest mechanizm weryfikacji logów - autor skrzynki. Gdy autor jest nieaktywny, dni kesza są i tak policzone. Serwis w którym każdy byłby sędzią nawet logów innych osób openJudging.pl byłby na pewno gorszy od obecnego. Jestem za tym, żeby jednak każdy patrzył na siebie, a nie (często z zawiścią) na innych.
Nie całkiem zrozumiałeś moje intencje. Trzeba załatać główny problem, którym są owny, a dokładniej - ich brak. Ale tematem tego forum są mobilniaki. Stąd z góry założyłem, że owny ogarniemy jakoś (będziemy na ten tematy dyskutować). A mobilniaki trzeba trochę zmienić, bo ludzie się przyzwyczaili do patologii. Jeśli nie zmienimy i uwolnimy mobilniaki - będzie gorzej, zamiast lepiej.

Jeśli chodzi o mechanizm weryfikacji logów, to niestety schemat o którym piszesz jest schematem idealnym, niezbyt się w praktyce sprawdzającym. Zobacz ile jest logów wirtuali, które są na maxa nielegalne - ktoś wymaga zdjęcia, ale Założyciel już się nie bawi, a ludzie logują "TFTC" i cieszą się z +1. Przy weryfikacji logów - długo by się nie pocieszyli ;).
W mobilniakach jest identycznie. Np. wspomniany już w tym wątku OP82AF ma napisane "Skrzynka mikro z magnesem, która zwiedza górnośląską industrię i prosimy o nie przetrzymywanie i nie przekazywanie sobie skrzynki z rąk do rąk skrzynki niech podróżuje w terenie :)"
Ostatnim razem w terenie był rok temu. Obecnie jest w Słupsku czy w jakimś innym plecaku. Od roku poza Śląskiem. BUMAG działa, keszuje, nawet na to forum czasami zagląda. Ale idiotyczne, sprzeczne z opisem kesza logi - są nadal. Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. Założyciel kesza z różnych przyczyn nie zawsze panuje nad tym, co się dzieje. Nie wywali przecież logów kolegi, "bo mu nie wypada"... Nie wywali też logów, jak od dawna się nie bawi, a skrzynka jest do upadłego reaktywowana.

Ponadto - jak piszecie - ludzie I TAK zgłaszają logi. Z tym, że posługując się niewłaściwym mechanizmem. "Zgłoś problem" służy do zgłaszania problemów ze skrzynką, nie z logami. Procedura obsługi "Zgłoś problem" jest długa i mocno angażująca COGistę. Procedura "Zgłoś log" byłaby banalna - do wykonania przez COGistę w ciągu minuty, bez jakichkolwiek konsultacji, maili itp. Bo log albo jest zgodny z zasadami skrzynki/zasadami OC, albo nie jest. Nie trzeba wyjaśniać, czy skrzynka jest w terenie, czy założyciel się bawi, nie trzeba czekać tygodnia itp.
Ludzie i tak zgłaszają logi - czemu nie zrobić prostego mechanizmu, który wszystkim ułatwi życie? Czy przypadkiem w dość sporym stopniu nie rozwiązałoby to problemu wirtuali? (Co do wirtuali, to też mam wymyślony mechanizm, ale wszystko w swoim czasie ;) ).
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
Ala Ł
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 19 maja 2016, 00:38

Verdant90 pisze:Jestem za tym, żeby jednak każdy patrzył na siebie, a nie (często z zawiścią) na innych.
:lol:

Co do zgłoszeń wprowadziłbym możliwość anonimowego donosu. Już miałem pogróżki kiedyś więc wiem jak nisko ludzie tutaj mogą się posunąć. Chociaż z drugiej strony każde zgłoszenie w pomorskim przypiszą pewnie mi. :x

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 19 maja 2016, 02:13

Myślę, że dodanie zgłoszeniu logów nie jest potrzebną funkcjonalnością. Można to zrobić, zgłoś problem ze skrzynką, inne:

Przykład:

WYMOGI:
"Powołując się na wole autorów "Skrzynka mikro z magnesem, która zwiedza Szczecin i ma nie opuszczać granic miasta, prosimy o nie przetrzymywanie i nie przekazywanie sobie skrzynki z rąk do rąk skrzynki niech podróżuje w terenie :)"

ZGŁOSZENIE:
Proszę o usunięcie wpisu z dnia 22.01.2016, została zalogowana skrzynka OP1426, która została przekazana panu Mariuszowi do rąk własnych podczas spotkania w Słupsku. Wpis do logu papierowego jak i internetowego narusza regulamin oraz zasady zdobywania skrzynek"

Moim zdaniem należy niepotrzebne byty ciąć Brzytwą Ockhama.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian
--
Jest to moja prywatna opinia, nie ma nic wspólnego ze zdaniem Zespołu OC
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » czwartek 19 maja 2016, 03:04

deg pisze: Ja mam nadzieję, że czasy OC Teamu pracującego po cichu i nagle ogłaszającego zmiany mamy już za sobą. OC tworzy społeczność, a nie COG czy RT. W Geocaching też bawi się społeczność. OC Team to mniejszość.
Dlatego fajnie by było, gdyby tak COGiści otwarcie napisali co sądzą o mobilniakach, ownach czy innych typach skrzynek. By przedyskutowali to ze społecznością - tu, na Forum. Bo odgórne wprowadzenie zmian może skończyć się fatalnie (jak decyzja o wycofaniu ownów czy mobilniaków i wiele innych).
Grzegorz, uwierz mnie, że chciałbym by każda decyzja zapadająca w zespole OC-Team, była właściwa, przemyślana i podjęta po wypowiedzi uczestników naszej zabawy.

Z każdym chętnie porozmawiam. Moje prywatne zdanie jest takie, najlepiej gdyby COG wysłuchał Waszych głosów, włączył się w dyskusję. Chciałbym, by COG na początku czerwca COG podjął decyzję odblokowania możliwości zakładania ownkeszy, chciałbym by do 31 lipca została przywrócona możliwość publikacji keszy mobilnych.

@deg, na forum dyskutuję od 8 lat, jestem otwarty na każdą propozycję, słucham uwag wszystkich Opencacherów.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian
--
Wypowiedź, to moje prywatne zdanie, nie Zespołu OC/COG
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 111 razy
Otrzymane podziękowania: 324 razy

Post autor: krystiant » czwartek 19 maja 2016, 07:19

Verdant90 pisze:Przychodzi baba do lekarza i mówi, że ma zgagę po jedzeniu. Lekarz zakazuje jej jedzenia. Po paru dniach baba znowu przychodzi i mówi, że super, zgaga zniknęła, ale nie wie co się dzieje, bo jest strasznie głodna. Lekarz na to, że żeby naprawić ten problem, należy położyć ją w szpitalu i koniecznie żywić kroplówką.
Trochę tak widzę problem mobilniaków w tej chwili - łatamy łaty na dziurach drogowych :) Skoro zostało ustalone, że problem mobili pojawił się po ustawieniu limitu na owny, to dlaczego szukamy innych rozwiązań?
deg pisze:Nie całkiem zrozumiałeś moje intencje.
Moim zdaniem dobrze zrozumiał - zresztą obaj piszecie to samo
deg pisze:Trzeba załatać główny problem, którym są owny, a dokładniej - ich brak.
Dlatego od tego trzeba by zacząć... Uwolnić owny (całkowicie, lub podwyższając limit do 5-10...), pozmieniać na właściwy typ wszystkie owny będące teraz innym lub mobilnym i dopiero po oczyszczeniu mobilnych rozmawiać nad tym, czy zmieniać coś w mobilniakach, czy zostawić, bo oczyszczeniu z patologii jest wszystko dobrze.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 3):
Verdant90brasiaSebastian
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Verdant90
Bywalec

Post autor: Verdant90 » czwartek 19 maja 2016, 08:01

krystiant pisze:Dlatego od tego trzeba by zacząć... Uwolnić owny (całkowicie, lub podwyższając limit do 5-10...), pozmieniać na właściwy typ wszystkie owny będące teraz innym lub mobilnym i dopiero po oczyszczeniu mobilnych rozmawiać nad tym, czy zmieniać coś w mobilniakach, czy zostawić, bo oczyszczeniu z patologii jest wszystko dobrze.

Podpisuję się pod tym. To najprostsze i najlepsze moim zdaniem rozwiązanie problemu mobilniaków.

Problemy, nad którymi warto by było jednak pomyśleć to:
-oczywiście poprzeczka, czyli jaki ustalić limit ownów i czy go w ogóle ustalać (w tej chwili dodatkowo limit 1own=1osoba jest szkodliwy z jeszcze jednego powodu: ludzie nie zakładają ownów, bo mają tylko jedną szansę na takiego owna i w nieskończoność zastanawiają się nad tym, co powinno być ich "wizytówką")
-przykład: limit wynosi 3 owny. ktoś ma 12 mobilniaków które są ownami. co robić?

Wybacz deg, że nie odniosłem się do Twojego pomysłu zgłaszania logów - zrobię to, ale na priv i trochę później, bo to długi post będzie ;)

got100
Wyjadacz
Podziękował: 95 razy
Otrzymane podziękowania: 70 razy

Post autor: got100 » czwartek 19 maja 2016, 08:51

Aris pisze:
Co do zgłoszeń wprowadziłbym możliwość anonimowego donosu
https://www.youtube.com/watch?v=9cM5EQ2Olig
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi got100 za post:
Verdant90

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » czwartek 19 maja 2016, 21:52

Bardzo zabawne.

Aris
Wyjadacz
Podziękował: 49 razy
Otrzymane podziękowania: 40 razy

Post autor: Aris » czwartek 19 maja 2016, 21:55

Sebastian pisze:Jest to moja prywatna opinia, nie ma nic wspólnego ze zdaniem Zespołu OC
Czy ktoś będzie miał jaja się określić jako członek COG w temacie mobilniaków, ownów i tego całego bajzlu?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Aris za post:
Gryfici.team

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 216 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Sebastian » piątek 20 maja 2016, 00:48

Aris pisze:
Sebastian pisze:Jest to moja prywatna opinia, nie ma nic wspólnego ze zdaniem Zespołu OC
Czy ktoś będzie miał jaja się określić jako członek COG w temacie mobilniaków, ownów i tego całego bajzlu?
Proszę o odrobinę cierpliwości. Każdy z 16 członków COGu posiada równe prawa. Nie mam prawa napisać, że z ownami i mobilniakami będzie tak, a nie inaczej. Moja opinia to jedynie 1/16. Jak można zobaczyć, osoby z Zespołu OC biorą udział w dyskusji, jako cała społeczność OC, wszyscy użytkownicy staramy się wypracować jak najlepsze rozwiązanie, by przywrócić owny i mobilniaki. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest w Zespole OC, czy też w wolnych chwilach szuka skrzynek. Wszyscy jesteśmy RÓWNI. Każdy wkłada coś od siebie w rozwój naszej zabawy.

----

Teraz, całkowicie prywatnie, uważam, że Zespół OC nie ma niczego do ukrycia. Na podstawie waszych sugestii, została zrobiona ankieta, gdzie każdy COGowicz wypowie się, jakie rozwiązanie odblokowania możliwości zakładania ownów i mobilniaków będzie najlepsze. Ankieta trwa do 26 maja. Następnie widziałbym możliwość dyskusji nad propozycją COG na forum-Dział Opencaching.pl, ankieta wśród użytkowników, wprowadzenie zmian przez RT.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź była przydatna.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian.
--
(sygnaturka)
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
telefonalarmowy
Obrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » piątek 20 maja 2016, 05:51

Elegancko. Trzymam kciuki za pozytywny efekt. :)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » piątek 20 maja 2016, 08:35

Sebastian pisze:... Na podstawie waszych sugestii, została zrobiona ankieta, gdzie każdy COGowicz wypowie się, jakie rozwiązanie odblokowania możliwości zakładania ownów i mobilniaków będzie najlepsze. Ankieta trwa do 26 maja.
Nie wyświetla mi się ani na głównej stronie OC, ani na Forum. Na maila też nic nie doszło. Gdzie ją umieścicie ?
Sebastian pisze:...
(sygnaturka)
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie.
Kant (filozof, nie przekręt) w opencachingu ? To ciekawe zastosowanie, ale i ryzykowne, bo ten konstrukt Kantowski jest znacznie bardziej skomplikowany :) Ale miło, że ktoś jeszcze czyta oprócz keszowania :D
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 20 maja 2016, 08:47

ronja pisze:
Sebastian pisze:... Na podstawie waszych sugestii, została zrobiona ankieta, gdzie każdy COGowicz wypowie się, jakie rozwiązanie odblokowania możliwości zakładania ownów i mobilniaków będzie najlepsze. Ankieta trwa do 26 maja.
Nie wyświetla mi się ani na głównej stronie OC, ani na Forum. Na maila też nic nie doszło. Gdzie ją umieścicie ?
Patrz podkreślenie, na liście Ciebie nie ma.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » piątek 20 maja 2016, 18:30

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=29938

Ktoś wie coś na temat historii tej skrzynki?;-)

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Post autor: deg » piątek 20 maja 2016, 23:55

Kochani - wybaczcie mi brak aktywności, ale z jednej strony czas wyssało mi życie zawodowe, z drugiej strony - migracja serwera. Zostały mi dwa dni intensywnej pracy zawodowej, potem odrobina odpoczynku i X Zlot OC. Po Zlocie z nowymi siłami pootwieramy wspólnie nowe wątki dotyczące typów skrzynek z ograniczeniami - wspólnie zastanowimy się co warto zrobić, co warto zmienić.

Jedno jest wspaniałe - praktycznie od tego niewinnego wątku rozpoczęła się lawina. Lawina osób, których wspólnym celem jest wprowadzenie małej rewolucji na OC. Otrzymuję sporo ciepłych słów od keszerów, jest wspaniała wola współpracy ze strony Centrum Obsługi Geocachera, Rada Techniczna też zastanawia się co można łatwo wdrożyć na serwerze, a co jest mocno kłopotliwe. To jest fantastyczne zjawisko, którego dawno nie było! Tak trzymać! Damy radę! Zaprojektujmy OC OdNowa!

Cieszy mnie bardzo wprowadzanie nowej jakości i otwartości. Tego do tej pory brakowało, ale zmienia się na lepsze!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
Sebastianbrasia
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

ODPOWIEDZ