Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Ile keszy mobinych

Czas głosowania minął poniedziałek 18 kwietnia 2016, 02:53

1 mobilniak na użytkownika
13
11%
3 mobilniaki na użytkownika
18
15%
brak limitu na użytkownika
46
39%
nie chcę powrotu skrzynek mobilnych
41
35%

Liczba głosów: 118

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Post autor: parlando »

deg pisze:czy inny Parlando , który pozgłasza logi niezgodne z wymogami skrzynki.
:( proszę nie mieszaj mnie do tego (nawet w żartach). Zrobiło się tu już na tyle nieprzyjemnie, że się "wypisałem" z tego wątku.

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

deg pisze: A gdyby tak w logach dodać opcję "Zgłoś log do COG" (albo jakiś podobny mechanizm), pozwalający na zgłoszenie każdemu keszerowi dowolnego loga.
Jestem za, brakuje takiej opcji. Do tej pory takie zgłoszenia odbywały się mailowo (niepolecane) lub poprzez "zgłoś problem/inny".
Ale jeśli już to musi być jak ze skrzynką zgłoś do właściciela, zgłoś do COG. To kiedy to oprogramujesz? 8)
Jest to moje prywatne stanowisko nie jako organ COG.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

deg pisze:
@kociewie - zostawmy na razie kwestię ownów na później, ok? Załóżmy, że nie są one problemem, potem zastanowimy się jak to zrobić.
Deg, ale przecież wszyscy w wątku zasadniczo zgadzają się, ze problem pojawił się w momencie zablokowania ownów, i że mobilniaki stały się ownami zastepczymi. Próba naprawy mobilniaków bez jednoczesnego rozwiązania 'głodu' istnienia ownów bedzie mało skuteczna.

Co do polowania na mobila jak na FTFa - po Warszawie krążyła 'Norka Stworka' ... ile ja się nalatałem, żeby ją dopaść :) I satysfakcja z dopadnięcia - nieziemska.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowania (total 2):
Sebastianazhag
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Verdant90
Bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: Verdant90 »

Cześć! :)
Moje 0,03zł w tej sprawie:

Moim zdaniem, mimo wielu off-topiców, ten temat posunął dyskusję nad problemem mobilniaków do przodu. Poniżej przedstawiam tok rozumowania, którym się kieruję. Mój cel to posunięcie dyskusji jeszcze dalej.

1. Kesze mobilne w przeważającej większości nie spełniają swojej definicji w praktyce - można to chyba uznać za fakt i tak to będę traktował w dalszych punktach.
2. Jest wiele osób, które chcą (w jakiejś formie) powrotu mobilniaków - patrz: wyniki ankiety. Nazwę ich NIEBIESCY.
3. NIEBIESKICH ALBO nie obchodzi to, że mobilniaki nie spełniają definicji - po prostu w takim to poszło kierunku, ludzie się dobrze bawią, i po co tu więcej o tym gadać ALBO obchodzi utrata definicji mobilniaków, jednak mimo tego dostrzegają inne korzyści mobili (wymienione w postach wyżej) i stwierdzają, że korzyści są ważniejsze od definicji.
4. Oprócz tego, są osoby, które są zwolennikami tego, żeby mobilniaki były dalej "wyłączone" - ze względu między innymi na definicję mobili. Nazwę ich CZERWONI
5. Zarówno CZERWONI jak i NIEBIESCY zgadzają się co do punktu 1, ale widzą również potrzebę/trend w społeczności, że ludzie lubią zdobywać kesze na spotkaniach.
6. CZERWONI mówią: "Na spotkaniach zdobywamy OWNy i skrzynki które zostaną założonę na okazję spotkania (takie w terenie)"
7. NIEBIESCY odpowiadają, że w przypadku limitu 1 own -> 1 osoba nie ma mowy o spełnianiu takiej funkcji przez OWNy. Należy zlikwidować limit na owny.
8. CZERWONI (chociaż w tym momencie grupy mogły się już przemieszać) mówią, że nie, bo znowu pojawią się siatki z keszami do zdobywania na eventach, a to nie geocaching, czyli odwiedzanie ciekawych miejsc i szukanie skrzynek w terenie.
9. Na ten argument NIEBIESCY pewnie odpowiedzą, że w sumie cały typ OWN nie jest w takim razie geocachingiem, ale na szczęście to społeczność i popularność danych keszy weryfikuje te poglądy
10. Ostateczny wniosek z dyskusji może być taki, że należy nie przywracać mobilniaków, ale ponownie rozważyć sprawę limitu ownów

Znajdujemy się w tym właśnie miejscu dyskusji - pojawiają się różne pomysły jak rozwiązać cały problem - bo na owny i mobilniaki nie można patrzeć oddzielnie, gdyż te drugie przejęły funkcje pierwszych w wyniku wprowadzenia limitu.
deg pisze:(...)
Kolego deg, proponuję, żebyś Ty (ze względu na Twój duży i dobry moim zdaniem wkład w dyskusję) założył nowy temat, gdyż ten temat dostarczył już nam wniosków. Temat dotyczyłby propozycji na rewizję limitu na OWNy (mając w pamięci wnioskowanie które płynie z aktualnej dyskusji nad mobilniakami). W takim temacie byłaby dyskusja na temat propozycji rozwiązań, która skończyłaby się głosowaniem, które rozwiązanie jest najlepsze.
To w mojej opinii optymalne i sprawiedliwe rozwiązanie.
Oczywiście wszystko może też się odbyć w tym temacie, ale jednak jestem za porządkiem ;)

Pozdrawiam,
Verdant

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Przeczytaj jeszcze raz wątek a znajdziesz jeszcze jedno podejście które reprezentuje również ja. Chociaż można się tego było spodziewać.

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

aniolekdiabelka pisze: A wiesz kto Ci odpisał?
r00t7 pisze:ja to bym chcial poznac stanowisko COG w tej sprawie :)
Zapytam o zgodę i wtedy zamieszczę odpowiedź.
Witam,
niestety COG nie może ingerować w skrzynki z powodu warunków postawionych przez założyciela wymaganych do zdobycia skrzynki, czy też potwierdzających jej zdobycie. Warunkiem podstawowym zdobycia kesza jest wpis w logbooku i tylko w razie dowodu na braku wpisu w logbooku, a jedynie wpis internetowy COG może podjąć działania usuwając wpis informując przedtem tę osobę. Jeśli uważasz, że wpisy w tej skrzynce nie spełniają wymagań założonych przez autora skontaktuj się z nim i poproś o ich usunięcie (o ile sam autor nie zgodził się na ich zamieszczenie).
To zgłoszenie zostaje zamknięte, w razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod adresem cog@openching.pl
Pozdrawiam,
telefonalarmowy
COG

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Ludzie wybrani przez społeczność, by Wam służyć pracują nad OWNami i Mobilniakami. Mam nadzieję, że po przedyskutowaniu kilku kwestii, zmiany, przywrócenie mobilniaków oraz możliwość posiadania przez użytkownika więcej niż jednego OWNa zostaną wkrótce wprowadzone.

Na pewno warto wykazać odrobinę cierpliwości, bowiem obecny Zespół OC, pracuje tak naprawdę od 10 dni. Przejął obowiązki Rady Rejsu, zmieniło się wiele osób w COGu. Najważniejsze, że dla keszera nasza praca jest niewidoczna, choć jest jej sporo, w tej chwili rozpatrujemy 65 zgłoszeń oraz weryfikujemy 31 skrzynek przed publikacją. Ponieważ została zlikwidowana RR, toczy się dyskusja, w jaki sposób przywrócić OWNy i Mobilniaki.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian
(wyrażam swoje prywatne zdanie).
Ostatnio zmieniony środa 18 maja 2016, 18:53 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowania (total 2):
Pawel brasiatelefonalarmowy
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

deg pisze:... A gdyby tak w logach dodać opcję "Zgłoś log do COG" (albo jakiś podobny mechanizm), pozwalający na zgłoszenie każdemu keszerowi dowolnego loga. ... zawsze znajdzie się taki Aris czy inny Parlando ;), który pozgłasza logi niezgodne z wymogami skrzynki. ...
Moim zdaniem logów powinien pilnować właściciel kesza, a nie COG. Mechanizm zgłaszania logów istnieje i dzisiaj - nadal jest zakładka "Zgłoś problem".
Verdant90 pisze:...Nazwę ich NIEBIESCY. ... Nazwę ich CZERWONI
Temat powoli zaczyna się wylewać z ram :) Kiedyś tam napisałem, co myślę o mobilniakach. Dzisiaj, wzorem "degowego" kija w mrowisko napiszę: a może niech Niebiescy i Czerwoni robią sobie, jak chcą, a jedynym jurorem ich postępowania będzie właściciel kesza. W ten sposób jedni będą nadal szukać, drudzy definitywnie oleją sprawę - czyli kłopot rozwiązany i po zawodach :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Sebastian pisze:Ludzie wybrani przez społeczność ...
Mały OT, troszkę humorystyczny, bez uszczypliwości i kwestionowania wyników: głosowało 703 keszerów na uprawnionych (stan na dzisiaj, bo archiwalnego nie mam) 34179 :D To 2% wszystkich, więc należy mówić o zdecydowanie mniejszej części społeczności :wink:
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

ronja pisze:
Sebastian pisze:Ludzie wybrani przez społeczność ...
Mały OT, troszkę humorystyczny, bez uszczypliwości i kwestionowania wyników: głosowało 703 keszerów na uprawnionych (stan na dzisiaj, bo archiwalnego nie mam) 34179 :D To 2% wszystkich, więc należy mówić o zdecydowanie mniejszej części społeczności :wink:
Popełniłeś jeden błąd - nie odliczyłeś tych, którzy są nieuprawnieni do głosowania.
Co nie zmienia faktu, że większość to co się dzieje ma w anusie albo i głębiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 497 razy

Post autor: deg »

Sebastian pisze:Ludzie wybrani przez społeczność, by Wam służyć pracują nad OWNami i Mobilniakami. Mam nadzieję, że po przedyskutowaniu kilku kwestii, zmiany, przywrócenie mobilniaków oraz możliwość posiadania przez użytkownika więcej niż jednego OWNa zostaną wkrótce wprowadzone.

Na pewno warto wykazać odrobinę cierpliwości, bowiem obecny Zespół OC, pracuje tak naprawdę od 10 dni. Przejął obowiązki Rady Rejsu, zmieniło się wiele osób w COGu. Najważniejsze, że dla keszera nasza praca jest niewidoczna, choć jest jej sporo, w tej chwili rozpatrujemy 65 zgłoszeń oraz weryfikujemy 31 skrzynek przed publikacją. Ponieważ została zlikwidowana RR, toczy się dyskusja, w jaki sposób przywrócić OWNy i Mobilniaki.
Ja mam nadzieję, że czasy OC Teamu pracującego po cichu i nagle ogłaszającego zmiany mamy już za sobą. OC tworzy społeczność, a nie COG czy RT. W Geocaching też bawi się społeczność. OC Team to mniejszość.
Dlatego fajnie by było, gdyby tak COGiści otwarcie napisali co sądzą o mobilniakach, ownach czy innych typach skrzynek. By przedyskutowali to ze społecznością - tu, na Forum. Bo odgórne wprowadzenie zmian może skończyć się fatalnie (jak decyzja o wycofaniu ownów czy mobilniaków i wiele innych).

COGiści - co myślicie o przycisku "zgłoś log" przy każdym z logów? Tak, by każdy keszer mógł zgłosić do COGu dowolny log? Wady, zalety - wymieniłem powyżej.

Brasia - chwała Ci, że jesteś tutaj i dyskutujesz. Mam nadzieję, że do dyskusji przyłączy się Sebastian i pozostałych 14 COGisów.

Dopisane po chwili, gdy przeczytałem własny post: Mój post ma na celu wyłącznie zaproszenie COGistów do dyskusji, a nie rozpoczęcie dywagacji na temat otwartości pracy kogokolwiek w OC Team. Bardzo proszę, abyśmy wszyscy pracowali tu merytorycznie skupiając się wyłącznie na drodze do rozwiązania problemu mobilniaków. Na owny i inne typy skrzynek jeszcze przyjdzie czas (choć faktycznie chyba od ownów należało zacząć dyskusję).
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 3):
Verdant90Sebastiantelefonalarmowy
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

brasia pisze:Popełniłeś jeden błąd - nie odliczyłeś tych, którzy są nieuprawnieni do głosowania.
Co nie zmienia faktu, że większość to co się dzieje ma w anusie albo i głębiej.
Pewnie tak i jest :(
Z drugiej strony, patrząc na ankietę w tym wątku: większość głosujących wypowiedziała się za istnieniem mobilniaków, więc "Vox populi, vox Dei" - zasada, która na OC święciła już swoje triumfy. Zostawmy tych Niebieskich i Czerwonych, a temat sam się wyreguluje za jakiś czas (bo nowych nie można zakładać, stare zostaną znalezione albo poginą w leśnych ostępach, ludziom odechce się masowo logować, itp.). Mamy chyba sytuację analogiczną do virtuali - masowe logowanie "googlanych" wsparte listą haseł stało się w pewnych kręgach "passe", a u "młodszych" jest chorobą wieku dziecięcego, która z czasem przechodzi lub po skutecznej szczepionce (przykład z góry) w ogóle nie występuje :)
Obrazek Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

dallas pisze:
My tam lubimy sikać do skrzynek a czasem nawet zostawiamy w nich klocka. Też nie uważamy tego za patologię, bo ja i moi koledzy, ....
Bardzo ciekawa koncepcja, już mnie mnie się podoba. Zrobisz kiedyś event w tym klimacie.... z kolegami? Wpadnę na pewno na sikundę, a kto wie, może na coś jeszcze :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy

Post autor: KTHM »

Że się włączę: temat virtów wydaje się Wam, że przysechł jednak ja nadal otrzymuje kolejne odpowiedzi od cogów na me zgłoszenia z przełomu 2015\2016. Dobra zmiana ;) Przez kilka miechów niektóre cogi milczały, aż do akcji dającej efekt w postaci likwidacji RR. Nie wszystkie odpiwiedzi mnie cieszą, jednak są. Teraz. Za zgłaszaniem logów jestem, choć sam tego robić nie będę. Nie chce mi się. A jestem za zgłaszaniem logów ponieważ (i tu podstawa zgłaszania virtów, ownów, tradycjów, etceterów) wbrew wielu głosom: właściciele niektórych keszy już się nie bawią i po prostu nie weryfikują. Tyle.

Awatar użytkownika
Verdant90
Bywalec
Podziękował;: 15 razy

Post autor: Verdant90 »

Przychodzi baba do lekarza i mówi, że ma zgagę po jedzeniu. Lekarz zakazuje jej jedzenia. Po paru dniach baba znowu przychodzi i mówi, że super, zgaga zniknęła, ale nie wie co się dzieje, bo jest strasznie głodna. Lekarz na to, że żeby naprawić ten problem, należy położyć ją w szpitalu i koniecznie żywić kroplówką.

Trochę tak widzę problem mobilniaków w tej chwili - łatamy łaty na dziurach drogowych :) Skoro zostało ustalone, że problem mobili pojawił się po ustawieniu limitu na owny, to dlaczego szukamy innych rozwiązań?

Co do pomysłu zgłaszania logów to oprócz powyższego jestem bardzo przeciw. Już jest mechanizm weryfikacji logów - autor skrzynki. Gdy autor jest nieaktywny, dni kesza są i tak policzone. Serwis w którym każdy byłby sędzią nawet logów innych osób openJudging.pl byłby na pewno gorszy od obecnego. Jestem za tym, żeby jednak każdy patrzył na siebie, a nie (często z zawiścią) na innych.
Za ten post autor Verdant90 otrzymał podziękowania (total 2):
got100Ala Ł

ODPOWIEDZ