Niczego nie urywa [Prima Aprilis]

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: Niczego nie urywa [Prima Aprilis]

Post autor: art_noise »

A co do tego żartu - sam w sobie był ok. Moja skrzynka też została przesunięta. Jakoś nie widzę z tego powodu problemu, przeedytowanie kordów na prawidłowe to 3 minuty roboty. Szkoda że żartowniś sam o to nie zadbał - ominął by nas kolejny bezsensowny wątek na forum i - co chyba gorsze - bezsensownie stracony czas Trippera na szukanie dziury w systemie.

P.S. Wogóle chyba trzeba skończyć z żartami primaaprilisowymi bo coraz więcej oburzonych.
http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2074092
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

art_noise pisze:Jakoś nie widzę z tego powodu problemu [...]
A ja widzę. Pytanie techniczne:
W jaki sposób ktoś "wysłał na serwer zestaw specjalnie spreparowanych wywołań"? To serwer nie jest zabezpieczony? Każdy może wysłać co chce i kiedy chce? A jeśli nie, jeśli nie zrobił tego nikt z RR, RT, to znaczy, że ktoś włamał się na serwer. To tak dbacie o serwis? WTF?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

art_noise pisze:
ronja pisze:...Coś więcej ? Czy należy rozumieć, że ktoś za Was (RT,RR) zabawił się z systemem ?
W twojej głowie "złośliwy użytkownik" od razu kojarzy się z kimś z RR lub RT. Przyzwyczaiłem się. Każda okazja jest dobra żeby rzucić błotem.
Czytaj uważnie - tam jest napisane "... za Was .." Słowo "zabawił" potraktuj jako tradycyjne już, coroczne zrobienie żartu primaaprilisowego, co w tym roku jakoś poszło w inną stronę. Swoją drogą, co się dziwisz ? Jakoś nie potraficie dostarczyć dobrych okazji. Co tam ostatnio było ? No tak, dobra zmiana. Regulamin zdaje się skonsultowany ze wszystkimi, zasady wyboru do COG też, polityka informacyjna zamknięta (wbrew zapewnieniom o otwartości), do tego możliwość grzebania w systemie przez osoby nieuprawnione :) Przyznasz, że trochę się tego nazbierało w krótkim czasie. A tak najeżdżaliście na poprzednią RR i RT :( Coś pominąłem ? Pewnie tylko dobre samopoczucie, głównie Twoje.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Jano pisze:
art_noise pisze:Jakoś nie widzę z tego powodu problemu [...]
A ja widzę. Pytanie techniczne:
W jaki sposób ktoś wysłał "na serwer zestaw specjalnie spreparowanych wywołań"? To serwer nie jest zabezpieczony? Każdy może wysłać co chce i kiedy chce? A jeśli nie, jeśli nie zrobił tego nikt z RR, RT, to znaczy, że ktoś włamał się na serwer. To tak dbacie o serwis? WTF?
Znasz się na tym? Bo ja nie. Ale argumentacja kojotów:
Kojoci pisze:nasz serwis to kilka tysięcy plików z kodem w kilku językach (głównie php), napisanym przez rożnych programistów w ciągu kilkunastu ostatnich lat (kod oc.pl jest bardzo dawnym forkiem kodu oc.de). Ten kod źródłowy ma z pewnością wiele luk - programista piszący dany fragment, albo później wielu innych zmieniając ten fragment kodu nie przewidziało czegoś, coś tam im umknęło, nie umiało zrobić tego właściwie - efekt: obecna jakość kodu pozostawia wiele do życzenia i jest w nim jeszcze nie jedna luka.

Nie jest to nic nadzwyczajnego: działa ludzkie są zawodne, profesjonalne rozwiązania tworzone przez wielkie koncerny za wielkie pieniądze też mają błędy - to dlatego microsoft, apple czy google wypuszczają poprawki i kolejne wersje swoich produktów - tam są nie tylko "ulepszenia' ale także masa poprawek błedów.
jest dla mnie w pełni zrozumiała mimo tego że nie znam się na kodowaniu stron, ani też na technicznych aspektach jak działa internet.
Jako laik wiem że włamy zdarzały się na strony komercyjne, na serwery banków czy np na serwery sony (taak mam playstation i wiedza że ktoś przejął moje dane osobowe nie była dla mnie miła). Więc jeśli banki, sony i wiele innych instytucji które ZATRUDNIAJĄ ZA WIELKIE PIENIĄDZE rzesze informatyków nie dają rady przed sprytnymi, to oczekujesz że niekomercyjny serwisik oc.pl tworzony za darmochę przez pasjonatów będzie zabezpieczony jak serwis banku???

Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do RT. Robią wolontariat a w ramach podziękowania:
Jano pisze:To tak dbacie o serwis? WTF?
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowania (total 5):
krystiantRobAgathaWołki.LcaTerian

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

art_noise pisze:...Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do RT. Robią wolontariat a w ramach podziękowania:...
Ale co się dziwisz ? Ludzie chcą informacji, która im się należy. Są zdenerwowani, tak jak Ty, gdy wyciekły Twoje dane z Sony. Nie jest im miło, więc dlaczego chcesz im odebrać prawo do sygnalizacji tego ? Po części zbierasz burzę, którą posiałeś dawno temu, kwestionując działania poprzedniej RR i RT. Przecież teraz miało być super. Więc skoro tak, to nie zżymaj się, tylko cierpliwie wyjaśniaj userom, co i jak. A na początek ujawnijcie żartownisia, który tak wykołował nasz super-system, którym zarządzacie (przynajmniej teoretycznie).

Każda RT działała wolontaryjnie i wielokrotnie różni ludzie - także aktualni wtedy/dziś adwersarze - doceniali wkład ludzki w techniczne sprawy OC. Oczywiście, także krytykowali. Posługiwanie się argumentem z cytatu jest już żałosne. O ile mniej by było pytań i wątpliwości, gdyby na bieżąco informowano o pracach RT i RR. Jakoś ten problem umyka tzw. decydentom. Łatwiej jest polecieć zwykłym populizmem.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

ronja pisze:
art_noise pisze:...Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do RT. Robią wolontariat a w ramach podziękowania:...
ronja pisze:Ale co się dziwisz ? Ludzie chcą informacji, która im się należy. Są zdenerwowani, tak jak Ty, gdy wyciekły Twoje dane z Sony. Nie jest im miło, więc dlaczego chcesz im odebrać prawo do sygnalizacji tego ? Po części zbierasz burzę, którą posiałeś dawno temu, kwestionując działania poprzedniej RR i RT. Przecież teraz miało być super. Więc skoro tak, to nie zżymaj się, tylko cierpliwie wyjaśniaj userom, co i jak. A na początek ujawnijcie żartownisia, który tak wykołował nasz super-system, którym zarządzacie (przynajmniej teoretycznie).
Informację na temat działania RT są ulokowane publicznie w githubie. Każdy może się zapoznać jak ma na to ochotę. RR przedstawiła swój program i została wybrana. Program realizuje. Więc w czym masz problem? Bo na forum poza głównie tobą nikt zadym nie uskutecznia. Co do żartownisia to ja na pewno nie będę ujawniał kto to taki żartowny się zrobił 1 kwietnia. Bo po co? By kolejną **** tu robić? Jest posprzątane, kesze na swoim miejscu.
ronja pisze:Każda RT działała wolontaryjnie i wielokrotnie różni ludzie - także aktualni wtedy/dziś adwersarze - doceniali wkład ludzki w techniczne sprawy OC. Oczywiście, także krytykowali. Posługiwanie się argumentem z cytatu jest już żałosne. O ile mniej by było pytań i wątpliwości, gdyby na bieżąco informowano o pracach RT i RR. Jakoś ten problem umyka tzw. decydentom. Łatwiej jest polecieć zwykłym populizmem.
Żałosne to jest twoje ciągłe pieniactwo na forum. Ciągłe oczekiwania, pouczania i krytykowanie. Ale żeby się zaangażować w pracę to nie - bo sobie kiedyś postanowiłeś że nie będziesz się angażował. Wygodna postawa. Siedzieć i krytykować. Brawo!

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Dezerter »

Po przemyśleniach, kilku rozmowach i ponad wszystko ku uciesze*:
1. Smiley jest...był mojego autorstwa :)
2. Dziękuję za miłe słowa oraz te parę lajków pod postem Herna na fb.
3. Przepraszam tych, którzy poświęcili czas na dochodzenie i poprawki.
4. Przepraszam tych, którzy z powodu akcji mieli problemy w terenie.
5. Luka w kodzie strony wykryta, zaraz będzie zgłoszona i zapewne kiedyś załatana. Ja postanowiłem ją wykorzystać przy okazji Prima Aprilis i tyle. Nad "problemami" OC nadal będę się pochylał, z tą różnicą, że wykryte błędy podam do wiadomości RT...w pierwszej kolejności ;)
6. Do krzykaczy wszelkiej maści - zamiast jątrzyć, pienić i siać, zastanówcie się co wy możecie zrobić dla OC.

Happy Fools' Day ;)
Dobrej nocy

*) uciecha: Serwer jest bezpieczny, ataku terrorystycznego nie było, i nikt (mam nadzieję) z powodu smileya pracy tudzież intratnego kontraktu nie stracił.
Za ten post autor Dezerter otrzymał podziękowania (total 5):
triPPerart_noiseWołki.Lcagot100Elvis7
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

art_noise pisze:... Co do żartownisia to ja na pewno nie będę ujawniał kto to taki żartowny się zrobił 1 kwietnia. Bo po co? By kolejną **** tu robić? Jest posprzątane, kesze na swoim miejscu.
Nie ujawnisz, bo co ? Kumpel, ktoś, kogo za dobrze znamy ? Kesze nie są posprzątane. Spojrzałem na mapę - sporo ich jeszcze na Bałtyku, więc nie kłam. Poza tym część z nich przenieśli sami właściciele, bo nie mogli doczekać się naprawy bałaganu.
ronja pisze:Żałosne to jest twoje ciągłe pieniactwo na forum. Ciągłe oczekiwania, pouczania i krytykowanie. Ale żeby się zaangażować w pracę to nie - bo sobie kiedyś postanowiłeś że nie będziesz się angażował. Wygodna postawa. Siedzieć i krytykować. Brawo!
Jak coś jest niewygodne, to jest pieniactwem. Super wykładnia dobrej zmiany :) Sam nie traktujesz ludzi jak partnerów do współpracy, więc co się dziwisz, że zajmują się recenzją Twojej aktywności ? Masz jakąś propozycję współpracy ? Dawaj ją publicznie na Forum, nie wstydź się. Ludzie muszą wiedzieć, że coś proponujesz i potraktujesz ich z szacunkiem, a nie tylko dyrektywnie powiesz, co mają zrobić/zaakceptować/podpisać. itp. Jakoś dotąd nie zauważyłem sensownych propozycji, poza propozycją wzięcia w ciemno pomysłów anty-RR :wink:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Osobiście żarcik bardzo mi się podobał :D Do samego wyjaśnienia typowaliśmy kogoś innego, a tu ci niespodzianka :wink:
Śmiałem się z tego nawet poprawiając współrzędne wszystkich skrzynek.
Dziękuje za fajniutki żarcik
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowania (total 4):
art_noiseDezerterAgathaMaleska

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

ronja pisze: Kesze nie są posprzątane. Spojrzałem na mapę - sporo ich jeszcze na Bałtyku, więc nie kłam.
Ronja, w kwestiach technicznych: wyczyść kesz swojej przeglądarki internetowej. Buźki od dawna już nie ma :wink:
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
Dezerter

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

ronja pisze:
art_noise pisze:... Co do żartownisia to ja na pewno nie będę ujawniał kto to taki żartowny się zrobił 1 kwietnia. Bo po co? By kolejną **** tu robić? Jest posprzątane, kesze na swoim miejscu.
Nie ujawnisz, bo co ? Kumpel, ktoś, kogo za dobrze znamy ? Kesze nie są posprzątane. Spojrzałem na mapę - sporo ich jeszcze na Bałtyku, więc nie kłam. Poza tym część z nich przenieśli sami właściciele, bo nie mogli doczekać się naprawy bałaganu.
No i się ujawnił! Dajesz Ronja! Dorzuć coś soczystego, piękne wypowiedzi jak to kolega zepsuł zabawę wszystkim dookoła swoim żartem. Masz pełne pole do popisu ze swoim pieniactwem.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
Wołki.Lca

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz

Ronja Ty nie jesteś niewygodny tylko żałośnie upierdliwy. Walisz bezmyślnie w tą klawiaturę co Ci do głowy przyjdzie. Tłumaczyć coś Tobie, a Ty dalej swoje. Tylko błędy i spiski. Na forum jedynie co umiesz to puszczać brzydkie bąki. Robisz niesmak na OC, bo na pewno nie zachęcasz do zabawy.
Osobiście zastanawiam się czy Ty w ogóle potrafisz się z czegoś cieszyć.
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowania (total 7):
art_noisegot100DezerterAgathaRanwersTerianMaleska

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

art_noise pisze:
ronja pisze:
No i się ujawnił! Dajesz Ronja! Dorzuć coś soczystego, piękne wypowiedzi jak to kolega zepsuł zabawę wszystkim dookoła swoim żartem. Masz pełne pole do popisu ze swoim pieniactwem.
niech się smaży w piekle.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

got100 pisze:
ronja pisze: Kesze nie są posprzątane. Spojrzałem na mapę - sporo ich jeszcze na Bałtyku, więc nie kłam.
Ronja, w kwestiach technicznych: wyczyść kesz swojej przeglądarki internetowej. Buźki od dawna już nie ma :wink:
Zarzuciłeś mi że kłamię. Przeprosisz?

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz

ronja pisze:Poza tym część z nich przenieśli sami właściciele, bo nie mogli doczekać się naprawy bałaganu.
Ronja to kolejny dowód na to, że bredzisz jak opętany, wszystkie współrzędne skrzynek przeniosłem osobiście. Zamieściłem nawet komentarze w każdym z nich.
ronja pisze:Ludzie chcą informacji, która im się należy.
Ludzie omijają forum dalekim łukiem właśnie przez takich jak Ty, czerpiący satysfakcję z rozkręcenia koperkowych afer.
Pozostała tylko garstka, która jeszcze ma z tego zabawę, że grupa ludzi skacze sobie do gardeł ale i to się kiedyś znudzi.

ODPOWIEDZ