Niczego nie urywa [Prima Aprilis]

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Niczego nie urywa [Prima Aprilis]

Post autor: got100 »

https://www.youtube.com/watch?v=RuiXUySUw70

Proponuję wsłuchać się w słowa :wink:

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Ranwers pisze:Rozwiązanie problemu istnieje od czasów jeszcze przedkeszowych. W usenecie nazywało się toto PLONK. Na forum też działa. Czasami, bo w tej dyskusji akurat mi Ronje z PLONKa wyciągaliście regularnie w cytatach... No ale cóż - im więcej osób sobie Ronję zignoruje, tym rzadziej będzie go widać na forum i w końcu z głodu troll zdechnie. A rozwiązanie, o którym pisałem na wstępie jest proste:

Klikamy w swoją ksywkę w prawym górnym rogu -> Twoje konto -> Przyjaciele i wrogowie -> Wrogowie. Następnie w polu "Dodaj wroga" wpisujemy ksywkę osoby, której postów nie chcemy czytać, klikamy "wyślij" i gotowe.
Faktycznie działa :D Ronja zniknął z mojego forum. Szkoda czasu na gadanie ze ścianą.
Dzięki Ranwers :wink:

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

wołki.lca pisze:Faktycznie działa :D Ronja zniknął z mojego forum. Szkoda czasu na gadanie ze ścianą.
Dzięki Ranwers :wink:
Może jednak nie zniknął, a proponowane zabezpieczenie jest dziecinnie łatwe do obejścia ? Swoją drogą to ciekawe, by blokować czyjeś IP z poziomu Forum, bez wiedzy i zgody Admina (zainteresowani wiedzą, o czym piszę).
Wracając do meritum: jeżeli adwersarzom (czyli moim krytykom) wyczerpują się argumenty, to po prostu nie walcie piany, nie stosujcie "programowych" wybiegów. Wystarczy napisać jakimś ludzkim językiem, bez inwektyw (ich przykładów pod moim adresem na Forum jest sporo). Ale to jest trudniejsze. Rozumiem, współczuję :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Ranwers pisze:W usenecie nazywało się toto PLONK. Na forum też działa.
A wiesz, Ranwersie, co jest przerażające? Że teraz o możliwości splonkowania praktycznie nikt nie wie.
A 20 lat temu nawet 'dzieci neo' wiedziały, co to jest, i sadziły plonki na siebie, aż dymiło na łączach.
Stanowczo, świat zmierza ku upadkowi....
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

ronja pisze: Może jednak nie zniknął, a proponowane zabezpieczenie jest dziecinnie łatwe do obejścia ? Swoją drogą to ciekawe, by blokować czyjeś IP z poziomu Forum, bez wiedzy i zgody Admina (zainteresowani wiedzą, o czym piszę).
ronja, a czy Ty nie mylisz przypadkiem plonka (stawianego przez użytkownika) z banem (stawianym przez admina) ??
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

łowca pisze:
ronja pisze: Może jednak nie zniknął, a proponowane zabezpieczenie jest dziecinnie łatwe do obejścia ? Swoją drogą to ciekawe, by blokować czyjeś IP z poziomu Forum, bez wiedzy i zgody Admina (zainteresowani wiedzą, o czym piszę).
ronja, a czy Ty nie mylisz przypadkiem plonka (stawianego przez użytkownika) z banem (stawianym przez admina) ??
Łowco, sam sobie odpowiedziałeś przed zadaniem pytania :
łowca pisze:
Ranwers pisze:W usenecie nazywało się toto PLONK. Na forum też działa.
A wiesz, Ranwersie, co jest przerażające? Że teraz o możliwości splonkowania praktycznie nikt nie wie.
A 20 lat temu nawet 'dzieci neo' wiedziały, co to jest, i sadziły plonki na siebie, aż dymiło na łączach.
Stanowczo, świat zmierza ku upadkowi....
Przerażające nie jest to, że ktoś czegoś nie wie. Przerażające jest, że ktoś dostaje linka do źródła informacji, ale wybiera tego źródła nie czytać, a mimo to wypowiadać się w temacie. Ronja pewnie zaraz "udowodni" nam, że wie lepiej co to Plonk, i że wymaga zgody Admina ;) , ale proszę Was wszystkich ładnie: nie wyciągajcie mi Ronji w cytatach... Ładny weekend się zapowiada...
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Ranwers pisze:... Ronja pewnie zaraz "udowodni" nam, że wie lepiej co to Plonk, i że wymaga zgody Admina ;) , ale proszę Was wszystkich ładnie: nie wyciągajcie mi Ronji w cytatach... Ładny weekend się zapowiada...
Ależ dlaczego mam coś udowadniać ? Blokada z pomocą PLONKA uniemożliwia dyskusję nie tylko z oponentami, posługującymi się tą metodą, ale też z innymi, udzielającymi się w danym wątku. Jako prywatna osoba możesz sobie to robić, ale nie na tym Forum - jego regulamin nie pozwala na to :)
Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Ja ignora Ci nie dałem, to odpowiem: Ranwers napisał dokładnie to, co jest w FAQ forum w zakładce 'przyjaciele i wrogowie'. Znajdzesz na pewno. Więc przestrzeliłeś z tym regulaminem i uniemożliwianiem dyskusji :(
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
Ranwers

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Dziękuję, że nie wyciągnąłeś mi Ronji z KFa (kto pamięta tą nazwę? ;) ).

Ale skoro piszesz o regulaminie, to pozostaje mi napisać... "a nie mówiłem?"
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Ranwers pisze:KFa (kto pamięta tą nazwę? ;) ).
Kill File?

inb4: nikt nikogo nie zabija. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

sajmon pisze:Ja ignora Ci nie dałem, to odpowiem: Ranwers napisał dokładnie to, co jest w FAQ forum w zakładce 'przyjaciele i wrogowie'. Znajdzesz na pewno. Więc przestrzeliłeś z tym regulaminem i uniemożliwianiem dyskusji :(
Wyjaśnię: po radosnym przypomnieniu przez Ranwersa o różnych możliwościach blokowania userów, kilka osób zastosowało ten mechanizm (w miarę prawdopodobną listę znajdziesz w postach i podziękowaniach pod innymi), co spowodowało, że chcąc ustosunkować się do pewnych tekstów nie mogłem tego zrobić, bo w odpowiedzi pojawiała się strona z informacją, ze mój IP został zablokowany. Podejmowałem kilka prób - wciąż było tak samo.Zapytałem jednego z Adminów Forum o powody. W odpowiedzi dostałem wiadomość, że nikt z Adminów nie bawił się w takie działania. Skoro oni nie (a oficjalnie jako jedyni mają prawo do blokowania IP, moderatorzy chyba nie, ale nie znam ich uprawnień - mogę się tu mylić, ale też musiałyby zostać spełnione wszystkie regulaminowe przesłanki do blokady), to w jaki sposób blokada się "zadziała" ? Sama się założyła ? Chyba nie :wink: Po moich pytaniach wszystko wróciło do stanu poprzedniego - mogę pisać ze stałych numerów IP (bo zmienne dawały radę z blokadą).
Obrazek Obrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

ronja pisze: Wyjaśnię: po radosnym przypomnieniu przez Ranwersa o różnych możliwościach blokowania userów, kilka osób zastosowało ten mechanizm (w miarę prawdopodobną listę znajdziesz w postach i podziękowaniach pod innymi), co spowodowało, że chcąc ustosunkować się do pewnych tekstów nie mogłem tego zrobić, bo w odpowiedzi pojawiała się strona z informacją, ze mój IP został zablokowany. Podejmowałem kilka prób - wciąż było tak samo.Zapytałem jednego z Adminów Forum o powody. W odpowiedzi dostałem wiadomość, że nikt z Adminów nie bawił się w takie działania. Skoro oni nie (a oficjalnie jako jedyni mają prawo do blokowania IP, moderatorzy chyba nie, ale nie znam ich uprawnień - mogę się tu mylić, ale też musiałyby zostać spełnione wszystkie regulaminowe przesłanki do blokady), to w jaki sposób blokada się "zadziała" ? Sama się założyła ? Chyba nie :wink: Po moich pytaniach wszystko wróciło do stanu poprzedniego - mogę pisać ze stałych numerów IP (bo zmienne dawały radę z blokadą).
Ronja, to się nazywa - ban tymczasowy :) . Musiałeś podpaść komuś ważnemu :wink: .

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Raczej, jak pisałem wcześniej, system antyspamowy jest zbyt czuły: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 98#p129598
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

got100 pisze:Ronja, to się nazywa - ban tymczasowy :) . Musiałeś podpaść komuś ważnemu :wink: .
Nawet jeśli, to i tak obowiązują reguły z regulaminu Forum :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

azhag pisze:Raczej, jak pisałem wcześniej, system antyspamowy jest zbyt czuły: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 98#p129598
Byłoby fajnie, gdyby zadziałał ten mechanizm. Niestety, to nie był ten przypadek.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ