Niczego nie urywa [Prima Aprilis]

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 497 razy

Re: Niczego nie urywa [Prima Aprilis]

Post autor: deg »

Jedną rzecz trzeba sprostować. NIE było żadnego włamu na serwer. Nikt nie przełamał żadnych zabezpieczeń, nie wszedł w posiadanie danych, których nie powinien posiadać.
Dezerter przyuważył brak jednego IF'a w kodzie, sprawdzającego czy zalogowanie przeniesienia dotyczy skrzynki mobilnej, czy nie. Serwis sprawdza kilkadziesiąt (czasami i kilkaset) różnych warunków - ten akurat został przeoczony. Ale to nie ma żadnego związku z włamem i proszę nie używać takiego nazewnictwa. Błąd oczywiście został poprawiony.

(wybaczcie mi kwiecisty przykład) Z drugiej strony - przecież i dzisiaj każdy użytkownik serwisu może przenieść wszystkie mobilniaki w Polce i ułożyć z nich wielki napis CH*J na Saharze. I to nie będzie włam, tylko normalna funkcjonalność serwisu. Dbajmy proszę o precyzję języka.

PS: Z tego co wiem, to Dezerter chciał po sobie posprzątać 2 kwietnia, ale system... akurat tego IFa miał i mu nie pozwolił ;).
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 8):
Dezertergot100art_noiseAgathaNannetteElvis7Wołki.LcaMaleska
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Aris pisze: Twój prawnik może mnie pocałować w ependorfke.
hehehe, w ependorfkę powiadasz, a może jednak w mikrotutkę, co? :wink:
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 2):
DezerterTerian

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Przepraszam, dla mnie wykorzystanie jakiejkolwiek luki i pozmienianie czegoś gdy nie ma się uprawnień będzie "włamem". Na mój chłopski rozum, zupełnie nie informatyczny. Nie dziwie się rozgoryczeniu autora wątku, sam bym się wściekł. Widząc tą buźkę pomyślałem, że to inicjatywa właścicieli.

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Dezerter »

Nie przepraszaj, tylko wyślij dane - proszę.
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

Dezerter pisze:Nie przepraszaj, tylko wyślij dane - proszę.
01.04 minął
Ponawywijałeś? Spoko. Było śmiesznie? Spoko
Odpuść już i zajmij się doczesnym życiem.
Chcesz dalej bić pianę? Komu i co chcesz udowodnić?

Zluzujcie gumki w majtkach bo się robi ciśnienie niepotrzebne.
Żart jak żart - autor miał własne mniemanie, inni własne. Wyszło jak wyszło.
Teraz co? Będziecie się przerzucać piaskiem i bić łopatkami po głowach siedząc w piaskownicy i krzycząc: "Mój prawnik jest prawilniejszy niż Twój!!" ?
Lepiej już piszcie: "Mój brat jest tak duży, że pobije Twojego brata", "A mój brat ma kolegę ochroniarza!", "A mój brat chodzi na siłownię!!"
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowania (total 6):
degkrystiantart_noiseNannetteJanoWołki.Lca
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Aris
Wyjadacz

Dezerter pisze:Nie przepraszaj, tylko wyślij dane - proszę.
Nie przepraszałem ciebie tylko deg'a. Przynajmniej potrafie się podpisać z imienia i nazwiska w pewnym serwisie.

Awatar użytkownika
Verdant90
Bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: Verdant90 »

Jak pisze deg, Dezerter chciał naprawić swoje czyny 2 kwietnia, ale system akurat w tej sytuacji sprawdzał już warunek mobilniakowości.

Żadne dane nie ucierpiały, serwis ma jednego buga mniej. Autor "Uśmiechu" nigdzie się nie włamał, nie miał także złych intencji.

Pierwsze co pomyślałem gdy się dowiedziałem o sprawie, było "Dezerter to spryciarz". Bo nie jest łatwo taki błąd namierzyć. Wielkie firmy wynagradzają osoby, które znajdą jakiś defekt w ich kodzie - generalnie jest to cenione. Trochę mniej spiny i więcej luzu.
Aa jeszcze wyrazy uznania triPPer - znalezienie dowcipnisia też nie było pewnie łatwe.

Rozumiem, że zmiana kordów skrzynki była nie fair, ale za to Dezerter przeprosił. Nie wiem, czego jeszcze od Niego można w obecnej sytuacji wymagać.
Za ten post autor Verdant90 otrzymał podziękowania (total 7):
art_noisegot100AgathaTomanek111DezerterRobWołki.Lca

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Mam prośbę. Wielka prośbę. Jak kiedyś na jakimś spotkaniu przyjdzie mi zupełnie niechcący usiąść obok Ronji lub Arisa to błagam, przesadzcie mnie.
Za ten post autor Belushi otrzymał podziękowania (total 6):
Nannetter00t7DezerterdegAgathachinczyk

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

Oj, można łatwo się pomylić oceniając człowieka tylko po literkach. Człowiekowi trzeba spojrzeć w oczy, porozmawiać, poznać i wtedy ocenić.
Dawno, dawno temu na jakimś randkoczacie pisałem z "Maleństwem", potem pojechałem na spotkanie, Maleństwo okazało się.......
A przyziemnie, to np:
Gotów100 widziałem jako bandę kolesi lubiących skóry, łańcuchy i pejcze. Toć czy nie też np. koleżanka Zaboja nie została nominowana żoną kolegi Wrzosa? :)
Za ten post autor Tomanek111 otrzymał podziękowania (total 3):
Verdant90Dezerterart_noise
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Verdant90 pisze:Jak pisze deg, Dezerter chciał naprawić swoje czyny 2 kwietnia, ale system akurat w tej sytuacji sprawdzał już warunek mobilniakowości.

Żadne dane nie ucierpiały, serwis ma jednego buga mniej. Autor "Uśmiechu" nigdzie się nie włamał, nie miał także złych intencji.

Pierwsze co pomyślałem gdy się dowiedziałem o sprawie, było "Dezerter to spryciarz". Bo nie jest łatwo taki błąd namierzyć. Wielkie firmy wynagradzają osoby, które znajdą jakiś defekt w ich kodzie - generalnie jest to cenione. Trochę mniej spiny i więcej luzu.
Aa jeszcze wyrazy uznania triPPer - znalezienie dowcipnisia też nie było pewnie łatwe.
Aleś posmarował Verdant :oops: Ale co tam, lajka dam, choć zaraz będzie larum, że wpis "sponsorowany" ;)
Już dawno proponowałem wymianę gumy w rajtach - patrz podpis. Ale jak zwykle - jedni szukają sposobu, a drudzy powodu.
To, że awanturnicy będą mieli problem ze zrozumieniem punktu #6 mojej spowiedzi, było oczywiste.
W międzyczasie Iwmali zasadziła Trzycyfrowy Wyimek!. Ja już chyba mam, a Ty? Trzeba lecieć w teren...
Verdant90 pisze:Rozumiem, że zmiana kordów skrzynki była nie fair, ale za to Dezerter przeprosił. Nie wiem, czego jeszcze od Niego można w obecnej sytuacji wymagać.
Jak to czego?
got100 pisze:niech się smaży w piekle.

Aris
Wyjadacz

Re:

Belushi pisze:Mam prośbę. Wielka prośbę. Jak kiedyś na jakimś spotkaniu przyjdzie mi zupełnie niechcący usiąść obok Ronji lub Arisa to błagam, przesadzcie mnie.
:cry:
Proponuję roczną banicję i zesłanie na GC.
Dezerterowi jako karę wymierzam odnalezienie wszystkich zaginionych mobili. :twisted: Tak poważnie przepraszam Dezerterze za atak. Użyłem zbyt mocnych słów i wyolbrzymilem incydent.
Za ten post autor Aris otrzymał podziękowanie:
Dezerter

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

Piękna pogoda za oknem - czas wyjść w teren.
Moderatorze, zakończ katusze skoro sprawa wyjaśniona.
Za ten post autor Elvis7 otrzymał podziękowanie:
art_noise

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

wołki.lca pisze:Ronja Ty nie jesteś niewygodny tylko żałośnie upierdliwy. Walisz bezmyślnie w tą klawiaturę co Ci do głowy przyjdzie. Tłumaczyć coś Tobie, a Ty dalej swoje. Tylko błędy i spiski. Na forum jedynie co umiesz to puszczać brzydkie bąki. Robisz niesmak na OC, bo na pewno nie zachęcasz do zabawy.
Osobiście zastanawiam się czy Ty w ogóle potrafisz się z czegoś cieszyć.
Rozwiązanie problemu istnieje od czasów jeszcze przedkeszowych. W usenecie nazywało się toto PLONK. Na forum też działa. Czasami, bo w tej dyskusji akurat mi Ronje z PLONKa wyciągaliście regularnie w cytatach... No ale cóż - im więcej osób sobie Ronję zignoruje, tym rzadziej będzie go widać na forum i w końcu z głodu troll zdechnie. A rozwiązanie, o którym pisałem na wstępie jest proste:

Klikamy w swoją ksywkę w prawym górnym rogu -> Twoje konto -> Przyjaciele i wrogowie -> Wrogowie. Następnie w polu "Dodaj wroga" wpisujemy ksywkę osoby, której postów nie chcemy czytać, klikamy "wyślij" i gotowe.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowania (total 4):
DezerterdegWołki.Lcaart_noise
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Re: Re:

Aris pisze:
Belushi pisze:Mam prośbę. Wielka prośbę. Jak kiedyś na jakimś spotkaniu przyjdzie mi zupełnie niechcący usiąść obok Ronji lub Arisa to błagam, przesadzcie mnie.
:cry:
Proponuję roczną banicję i zesłanie na GC.
Dezerterowi jako karę wymierzam odnalezienie wszystkich zaginionych mobili. :twisted: Tak poważnie przepraszam Dezerterze za atak. Użyłem zbyt mocnych słów i wyolbrzymilem incydent.
Do "konkurencji" mnie nie ześlesz...bo jestem tam o jeden dzień dłużej niż tu. No chyba, że zmusisz mnie do zalogowania zaległości na GC. Trochę tego jest, a jakoś nie mam serca :lol:
Ja również przepraszam Arisie. Uniosłem się zupełnie niepotrzebnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Ranwers pisze:...PLONK...
Motyla noga, to działa! :D Forum "lżejsze" o jakieś 1387... ;) Dzięki Ranwers!
PS. Szkoda, że "cudzychsłów" nie wysyła w kosmos.

ODPOWIEDZ