WIRTUALNE 91 SZTUK

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Podziękował;: 344 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: WIRTUALNE 91 SZTUK

Post autor: parlando »

dallas pisze:
dallas, spoko, racja.
W tej samej definicji, określenie "terenowa" - oznacza, że można nie trzeba ruszyć rzyci sprzed kompa?
Także też mam uprzejmą prośbę, by używać definicji ze zrozumieniem.
Gdyby to była dyskusja o wprowadzeniu wirtuali do OC, wtedy 100% racji, pewnie nawet ja, czy Ty nie musielibyśmy zabierać głosu, bo pomysł zostałby wyśmiany przez Żywca, krystiant, Sajmona itd, Lza pewnie też ironicznie by skomentował i temat by się skończył.
Sytuacja jest jaka jest, mamy wirtuale i jest kilka opcji, pomysłów (prawdopodobnie i tak nic nie zostanie zrobione).
W każdym razie, wiedz dallas, że skrajne pomysły z reguły są odrzucane.
Z resztą jak sobie to wyobrażasz - archiwizacja wirtuali, bo to nie kesz, ale co wygooglowałem to moje i od statystyk wara?
Archiwizacja to skrajny pomysł, dlatego zaproponowałem proste wyłączenie ze statystyk - tak żeby nie liczyły się do gwiazdek, geościeżek (czyli po prostu do znalezień). No i fajnie by było, żeby COG pomagał, a nie utrudniał instalację prawdziwego kesza w miejscu zajmowanym przez wirtuala.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Post autor: krystiant »

parlando pisze:Gdyby to była dyskusja o wprowadzeniu wirtuali do OC, wtedy 100% racji, pewnie nawet ja, czy Ty nie musielibyśmy zabierać głosu, bo pomysł zostałby wyśmiany przez [...] krystiant [...] i temat by się skończył.
Dlaczego miałbym wyśmiać? Sam mam virtuala i możesz sobie wyobrazić w jakim byłem szoku jak zobaczyłem w logu "slabo 45 sekund..." :shock: Nie wiedziałem o co chodzi... Później ktoś pisze "zaliczona Virtualnie." i dopiero po wpisie "Wygooglowane dość szybko :)" zrozumiałem o co chodzi...
Po któreś z kolejnych dyskusji na forum zmieniłem opis i dodałem sformułowanie
Należy stanąć twarzą do kościoła
Nigdy w opisie nie miałem tekstu, że warunkiem zaliczenia jest "znalezienie" hasła... Zaczynam dojrzewać do weryfikacji logów późniejszych niż zmiana opisu, czyli po listopadzie 2014...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator

krystiant pisze:
Hipotetyczna sytuacja*, więc może się mylę, może nie. Na ile poznałem Twoje podejście do geocachingu stawiałbym na opcję, że byłbyś przeciw wprowadzeniu wirtuali.

____
* czyli rok 2016, nie znamy wituali, ale ktoś na forum zaproponował:)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

parlando pisze:
krystiant pisze:
Hipotetyczna sytuacja*, więc może się mylę, może nie. Na ile poznałem Twoje podejście do geocachingu stawiałbym na opcję, że byłbyś przeciw wprowadzeniu wirtuali.
____
* czyli rok 2016, nie znamy wituali, ale ktoś na forum zaproponował:)
... i nie było tych wszystkich dyskusji o dzisiejszych możliwościach maskowania, offsetach multi i innych pomysłach na ukrycie pojemnika w wydawałoby się miejscu niemożliwym do ukrycia i późniejszego podjęcia bez spalenia miejscówki?
Być może bym przyklasnął, bo można pokazać ciekawe miejsce :D a z wrodzonego lenistwa cieszyłbym się, że taki kesz praktycznie nie wymaga późniejszego serwisu :mrgreen:
Ciężko gdybać co by było, gdyby się nie miało tego kilkuletniego doświadczenia. Na dzień dzisiejszy, mając to doświadczenie i uczestnicząc już w kilku dyskusjach o wirtualach uważam, że obecny układ jest dla mnie akceptowalny, a logujący wirtualnie kesze pokazujące ciekawe miejsca sami siebie zubożają o to czego mogliby doświadczyć odwiedzając dane miejsca...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Agatha
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

krystiant pisze:... i nie było tych wszystkich dyskusji o dzisiejszych możliwościach maskowania, offsetach multi i innych pomysłach na ukrycie pojemnika w wydawałoby się miejscu niemożliwym do ukrycia i późniejszego podjęcia bez spalenia miejscówki?
Dzisiaj też raczej nie ma. Gdyby były, gdyby były znane, to pewnie nie trzeba by było recenzować pierwszych 3 skrzynek. Nie widziałem, żeby ktoś sam zdradzał swoje najlepsze patenty.
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 15#p129609
krystiant pisze:uważam, że obecny układ jest dla mnie akceptowalny
Tu jest pies pogrzebany. Tu jest zaprzeczenie idei geocachingu. Wydawać by się mogło, że COG powinien stać na straży zasad. Ba, nawet inicjować zmiany i proponować rozwiązania tak, żeby zasady były transparentne, jasne dla wszystkich.
Może w ogóle nie archiwizować żadnych skrzynek, tylko po zaginięciu pojemnika i braku reakcji właściciela COG będzie zamieniał na wirtuala?

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

parlando pisze:
krystiant pisze:uważam, że obecny układ jest dla mnie akceptowalny
Tu jest pies pogrzebany. Tu jest zaprzeczenie idei geocachingu. Wydawać by się mogło, że COG powinien stać na straży zasad. Ba, nawet inicjować zmiany i proponować rozwiązania tak, żeby zasady były transparentne, jasne dla wszystkich.
Może w ogóle nie archiwizować żadnych skrzynek, tylko po zaginięciu pojemnika i braku reakcji właściciela COG będzie zamieniał na wirtuala?
Dla mnie są jasne i transparentne - jeżeli wirtual zaginie (zniknie obiekt/tabliczka z hasłem itp.), to podobnie jak zaginiony tradycyjny zostanie zawieszony/zarchiwizowany zgodnie z zasadami...

Obrazek Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Dla mnie nie jest jasna sytuacja, że po większość skrzynek trzeba się udać w teren, znaleźć kesza i wpisać się do logbooka,a wirtuala można sobie zaliczyć dwojako - będąc na miejscu lub siedząc przed kompem. Nie jest dla mnie jasne dlaczego za niepoświadczone znalezienia w skrzynkach "rzeczywistych" jest ban i kasowanie loga, a to samo przy wirtualach niczym nie skutkuje.
Nikt mi nie wmówi, że to jest normalna sytuacja:)

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Ja nieśmiało liczę, że ktoś uderzy się w pierś i przyzna, nieuczciwie logowałem skrzynki. Wirtual ma pokazać miejsce, keszer ma ruszyć swoje cztery litery i je poznać, logowanie takiego miejsca poprzez korzystanie z krążącej listy i googlowanie jest oszustwem, chamstwem i brakiem szacunku do autora. Osobiście zalogowałem średnio regulaminowo jednego wirtuala, hasłem było słowo z tabliczki, zdjęcie tabliczki miałem w archiwum zdjęć.
Ktoś wspominał o zazdrości, nie to jest wk... Dlaczego ktoś nieuczciwie logujący jest o X znalezień bliżej do możliwości założenia ścieżki, ma o X więcej gwiazdek do rozdania albo szybciej zostanie wspomniany w pewnym wątku na forum. To samo mobilniaki, rzucacie się jak banda dzikusów na zbiorowe zdobywanie ich. Gratulacje dla osoby co utworzyła z nich geościeżkę, kolejna pożywka dla osób dla których statystyka i ... znaczek na profilu to świętość.
Za ten post autor Aris otrzymał podziękowanie:
miklobit

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 101 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Post autor: dallas »

parlando pisze: W tej samej definicji, określenie "terenowa" - oznacza, że można nie trzeba ruszyć rzyci sprzed kompa?
Także też mam uprzejmą prośbę, by używać definicji ze zrozumieniem.
Ze zrozumieniem ciąg dalszy:
Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników.

To jest jedno powiązane zdanie.Terenowa odnosi się do ukrytych skarbów a nie virtualnych punktów na mapie. Ludzie!!! Przestańcie już czepiać się wszystkiego w imię podtrzymania własnych racji!
Po raz 11 powtórzę: Wirtualny punkt na mapie jak pisał Keisor, nigdy nie będzie skrzynką. Jeżeli tak was boli strata 500 virtualnych punktów, w których pewnie szybko pojawiły by się nowe tradycyjne to zgłoście osobny projekt zmiany w definicji. Wystarczy dodać kilka słów - "i skrzynek virtualnych nie mających fizycznego pojemnika".
Jeżeli skuteczność i szybkość Waszego działania będzie lepsza niż mojego, to uszanuje to. Przynajmniej na rok.
Na chwilę obecną planuje oficjalne zgłoszenie propozycji zlikwidowania/weryfikowania istniejących virtuali.

Nie chce mi się po raz kolejny pisać tego samego więc przeczytajcie sobie pierwszy post Silienta,
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... a+virtuale
tam jest wszystko na temat i podane bardzo kompromisowe rozwiązanie.
A ci, którzy uważają że virtuale są takie potrzebne i przebojowe, to odsyłam do ankiety w tym temacie. 75% głosujących opowiada się za zmianami. Jeżeli nadal Was to nie przekonuje, to mnie zwyczajnie ręce opadają.
Oprócz kolejnych baśni o uczciwości, nadal nie usłyszałem kompromisowych propozycji ze strony przeciwnej. Kompromisowa tłumaczę, to znaczy taka, która idzie na pewne ustępstwa.

parlando
Forumator

dallas pisze:...
No dobra, więc ja "szukałem" wirtuali w terenie (tak na prawdę miejsca lub obiektu, które pokazują), bo to "gra terenowa", Ty logowałeś sprzed kompa, bo to nie są "ukryte skarby".
Proponuję spotkanie w połowie drogi: ja skasuje swoje "znalezienia", a Ty swoje.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Bardziej chodziło mi o rozwiązanie przyszłościowe i globalne dla całej społeczności. Czyjeś znalezienia choćby lewe wpisy tradycyjnych skrzynek kompletnie mnie nie interesują. Tym bardziej Twoje virtuale. Zamiast personalnych podchodów nadal czekam na jakąkolwiek kompromisową propozycję. Choć bez nich też pójdzie zgłoszenie...

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

dallas pisze: ...
Na chwilę obecną planuje oficjalne zgłoszenie propozycji zlikwidowania/weryfikowania istniejących virtuali.
...
Mogę się mylić, ale chyba ten wątek otworzyłem po tym jak oficjalnie zgłosiłem "kilka" problematycznych wirtuali do COG.
Może Twoje zgłoszenie powinno trafić do RR.

Przy okazji przypominam się COG-owi z pytaniem z 8 stycznia 2016 23:59 dot. zgody.

.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

To co zrobiłeś to jedno, a my chcemy zgłosić jeszcze rozwiązanie ogólne bez konkretnych skrzynek. Potwierdzam jednocześnie, że COG wie o Twoim zgłoszeniu i wie, że ma się tym zająć :)
My czekamy co będzie efektem tych zgłoszeń i dopiero wtedy obieramy właściwy kurs.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

No i pamiętajcie, gdy wirtuale znikną stracicie masę wartościowych miejsc. Ocena normalna też wiele mówi o odwiedzających...
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP0657
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP0657
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP06D6
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP03D6
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP056D
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP0E4C
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP0171 (Ten jest ok, ale zdjęcie komina z trasy 2 km dalej zalicza)
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP0192
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP01FE

No i kwintesencja geocachingu
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP183C
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP1962

Lista na szybko, masa świetnych skrzynek, masa świetnych miejsc i co najważniejsze fantastycznej zabawy.

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: opoliensis »

Chciałem coś napisać, ale wywołałoby to pewnie sporą g0wnoburzę, a gra świeczki warta nie jest :-) Tyle w temacie "strasznego problemu" wirtuali.

ODPOWIEDZ