WIRTUALNE 91 SZTUK

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

WIRTUALNE 91 SZTUK

Post autor: KTHM »

Dzień_Dobry_Wieczór,

Od grudnia kontaktuję się z właścicielami wirtualnych keszy na oc.pl meilem o poniższej treści:

"Cześć, dziś (xx.12.2015) natknąłem się na Twoją skrzynkę buszując w Internetach. Niestety hasło można poznać bez zaliczenia obecności w okolicy kesza. Proszę zmień wymagania dotyczące zaliczenia kesza. Pozdrawiam KTHM / Marian

Jeżeli właściciel odpowiedział bez obelg uznałem, że interesuje się własnym dziełem. Inne odpowiedzi mnie nie zaspokoiły (poniżej kilka przykładów bez nicków):

przykład 1. "Cześć, Dzięki za zgłoszenie problemu z keszem. Tak po prostu ma być. Kto chce idzie osobiście, kto woli zostać przed kompem - to jego sprawa. Jak z dziewczynami: można iść na randkę, a można na redtuba. pozdrawiam xxxxxx"
przykład 2. "Hej. Większość pewnie można tak zaliczyć. KWestia uczciwości. Żeby cokolwiek zmienić musiałbym się wybrać na Mazury, a to na razie poza planami. ;) pozdrawiam xxxxx"
przykład 3. "Ta skrzynka jest dłużej niż twoja kariera w oc. Jak ci sie nie podoba to ją wyp...dol"
przykład 4. " /////" zamiast "/" wyraz uznawany powszechnie za ... mało ładny.

W tak zwanym mniędzyczasie konto na oc zostało mi zablokowane przez rt, dostałem email o treści:
"Witaj, Co wg. Ciebie mamy zrobić z tymi keszami ? Bezesnsownie spamujesz teraz poczte cog . Kesz nalezy do wlasciciela nie mozemy nic z tym zrobic ...."

Po moim emailu do xxx, o treści:
"czesc xxxx - zblokowales mi mozliwosc logowania na oc ?"

otrzymałem odpowiedź:
"tak , abys sie skontaktowal , wiedzialem ze tylko w taki sposob dam rade zwrocic Twoja uwage , szanuje Twoja prace ktora starasz sie wykoanc , ale to bezsensowna walka z wiatrakami . Napisalem Ci w osobnej wiadomosci ze nie za bardzo mozemy z tym cos zrobic . Jak to ugrysc regulaminowo ? "

....

DLATEGO:

zgłosiłem następujące kesze (broń / obserwuj / zwalczaj):

014B, 0158, , 015A, 015B, 0192, 01FE, 022A, 022C, 0230, 0266, 026A, 030F, 0356, 038E, 041E, 047D, 04C5, 04EA, 050C, 050D, 0518, 0539, 0547, 0547, 0556, 056D, 05A9, 05BD, 05BE, 0640, 067C, 0682, 0684, 0693, 07B1, 0842, 0843, 0A15, 0A78, 0A7B, 0AD7, 0AEC, 0B6B, 0B92, 0BF5, 0C0B, 0C7A, 0C91, 0C93, 0CDA, 0D98, 0DEB, 0E4A, 0E7D, 0E8D, 0E98, 0ECC, 0F33, 0F8A, 0FC4, 0FE0, 0FE0, 10A5, 1115, 113C, 1148, 1218, 1246, 1289, 1289, 12A6, 12BF, 143D, 1487, 14D9, 1678, 1683, 16D6, 16EE, 16FB, 1857, 185F, 1860, 187A, 18D9, 19E4, 19E8, 19EB, 1A11, 1A22, OD09,

Wiele z tych keszy ma więcej znalezień niż ja. Co z tego ?

Pozdrawiam

KTHM / Marian

EDYCJA dotyczyła zmiany OP z 038F na 038E - wcześniej popełniłem literówkę - dziękuję MAGICIAN
Ostatnio zmieniony czwartek 14 stycznia 2016, 23:05 przez KTHM, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor KTHM otrzymał podziękowania (total 3):
azhagKEISORdzazder

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: WIRTUALNE 91 SZTUK

Post autor: parlando »

Po pierwsze zablokowanie konta by zwrócić Twoją uwagę to jakaś parodia, porażka... Nie wiem co więcej napisać. Z drugiej strony - próbowałeś najpierw pisać tylko do właścicieli. czy od razu do COG?
Druga sprawa - wirtual to nie kesz. Trzecia - właściciel wirtuala obecnie niewiele może zrobić - przy edycji musiałby zmienić typ na inny z dostępnych.
Po trzecie obecny stan jest akceptowany przez COG i RR. Jakiś czas temu zgłosiłem wirtuala, gdzie udowodniłem za pomocą zdjęcia, że rozwiązanie zadania nie pozwala zalogować wirtuala. Odpowiedź na zgłoszenie to groźba blokady mojego kesza zaraz po publikacji (w pobliżu tego wirtuala) i log "znaleziona" COG-owicza w zgłoszonym wirtualu, dzięki zdjęciu które podesłałem i podaniu prawdziwego hasła...
Tajemnicą poliszynela jest istnienie listy wirtuali. Może znajdzie się w końcu ktoś z jajami i ją opublikuje?
Kilka razy widziałem bezrefleksyjne logowanie z użyciem listy, nawet keszy które są na liście, ale w międzyczasie ich typ został zmieniony (jest pojemnik i logbook).
Po wielu dyskusjach nt. wirtuali i wielu pomysłach dochodzę do wniosku, że jedynym sensownym rozwiązaniem "problemu" jest wyłączenie wirtuali ze statystyk znalezień.
Warto też się zastanowić dlaczego ludzie nie zdobywają uczciwie wirtuali - wysoki limit dla założenia geościeżki, "darmowe" gwiazdki, zła pogoda, nuda, naśladownictwo:)
PS: tak, trzeci punkt był dwa razy:P
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 2):
azhagKlucken

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Marian, Tobie to się musi nudzić. Ja to jak czegoś nie lubię to po prostu tego nie robię. Skrzynek wirtualnych już nie można zakładać, więc nie wiem po co na siłę niszczyć, w pewnym sensie, historię OC.
P.S.
Dzięki za listę, przyda się jak będzie brakować gwiazdek :wink:

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

wołki.lca pisze:... P.S.
Dzięki za listę, przyda się jak będzie brakować gwiazdek :wink:
Ostatnim, który publicznie potwierdzał na forum fakt jej posiadania jest znany Ci keszer ze Szczecina. Napisz do niego - nie sądzę, by odmówił pomocy :twisted:

Co do samych wirtuali": temat powraca co jakiś czas jak bumerang. Rozwiązania są dwa: pierwsze - ktoś rzeczywiście zamknie hurtem wszystkie i po zawodach, drugie - bawić się z nimi na własnych zasadach, najlepiej z odwiedzeniem miejsca, a na inne rozwiązania położyć laskę. Jak komuś pasuje hurtowe logowanie i wystawianie się na pośmiewisko, to jego sprawa. Nie należy go powstrzymywać, skoro sam, za darmo, podkłada się :D Drugiej wojny wirtualowej pewnie nie będzie. Pierwsza całkowicie obnażyła ich ówczesną słabość (stąd późniejsza blokada zakładania) - taki był czas. Osobiście jestem za zostawieniem tej resztki (historia) i wyżej przedstawionym wariantem drugim.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
pawelko
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

ronja, ale to też chodzi o dualizm zachowań:
- logowanie typów tradycyjnych to odnalezienie pojemnika i wpis do dzienniczka. Jeżeli nie ma dowodu znalezienia, to użytkownik prawie na pewno zostanie zbanowany. Tymczasem przy wirtualach mamy obecnie wolną amerykankę. Czy takie były założenia typu?
Równie dobrze można dać przyzwolenie, żeby na własnych zasadach zdobywać inne typy, przecież skutek jest ten sam - +1 do statystyk.

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:54 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

MAGICIAN
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: MAGICIAN »

W kilku wirtualnych żeby zaliczyć kesza trzeba dodać zdj zrobione obok niego, tak aby nie ujawniać na swoim zdj. hasła. Jest to rozwiązanie, które można wprowadzić chyba bez zmiany typu skrzynki. Chociaż wszystko zależy od dobrej woli założyciela, bo COG nie da rady kogoś zmusić.

parlando
Forumator

MAGICIAN nic już nie naprawi wirtuali:) Z tego co mi wiadomo, to każda próba edycji dokonywana przez właściciela skończy się na tym, że będzie musiał zmienić typ.

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Jeżeli chodzi o wirtualne skrzynki, to zauważyłem pewną zależność: Ich temat powraca na forum wprost proporcjonalnie do obniżającej się temperatury na dworze :wink:

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Szarlih »

Szczerze, nie wiem co miałeś w głowie podczas zgłaszania wirtualnych, trochę to było głupie. Boli Cię to?
A co do tej niby waszej listy. Przecież wystarczy włączyć google i zbudować odpowiednie zapytanie.

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

areckis pisze:
ronja pisze:Jak komuś pasuje hurtowe logowanie i wystawianie się na pośmiewisko, to jego sprawa. Nie należy go powstrzymywać, skoro sam, za darmo, podkłada się :D
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. :)
Poczuj się uderzony kamieniem.
Obrazek

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

nieaktualne :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:48 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

MAGICIAN
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: MAGICIAN »

Nie można dodać do opisu kesza 1 zdania bez zmiany typu skrzynki? :shock:

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Hehehe nawet u mnie w najnowszych logach wyskoczyło parę wirtuali po tym poście. :D Zastanawia mnie po co ta dzika żądza na nabijanie znalezień. Co Wam to daje oprócz gwiazdek do rozdania.

Ludzie zepsuli wirtuale tak samo jak evenciaki, stop mobilniaki.

Sytuacje opisane przez KTHM i parlando w głowie się nie mieszczą.

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: KEISOR »

KTHM pisze:...W tak zwanym mniędzyczasie konto na oc zostało mi zablokowane przez rt, ...
parlando pisze:...Jakiś czas temu zgłosiłem wirtuala, gdzie udowodniłem za pomocą zdjęcia, że rozwiązanie zadania nie pozwala zalogować wirtuala. Odpowiedź na zgłoszenie to groźba blokady mojego kesza ...
:shock: Panowie, to żart prawda?

ODPOWIEDZ