Wybory RR - rozliczenie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Re: Wybory RR - rozliczenie

Post autor: Iwmali »

A kto będzie i na jakiej podstawie odwoływał członków COG-u, tych którzy się nie sprawdzą, a może sami zrezygnują? Skąd będą brani nowi członkowie, chyba nie będą karteczki wyciągane z kapelusza. Dla mnie ważne jest jak dogadają się między sobą te 32 osoby, jak w RR było pięć osób i ciągle były niesnaski. Ja jestem przeciwniczką likwidacji RR, uważam, że będzie ona lepiej działała niż 32 różne osoby w COGu.
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem dla Społeczności Opencaching i uczestników zabawy, to Wy - pięcioosobowa Rada Rejsu (1. art_noise, 2.Agatha, 3. Nanette, 4. Whatever, 5. wolki.lca), członkowie COGu i Rady Technicznej - błagam Was, nie rozwalcie po 10 latach, serwisu Opencaching Polska. Wierzę w Waszą dojrzałość.

Pozdrawiam serdecznie - Sebastian Czapla
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Sebastian pisze:nie rozwalcie po 10 latach, serwisu Opencaching Polska
10 lat temu nie było RR, COG, weryfikacji a jednak jakoś się serwis rozwijał... Tak naprawdę najbardziej są potrzebni ci, których nie widać, a którzy cały czas pilnują żeby serwis działał i od czasu do czasu pojawiały się nowe funkcje. Reszta to tylko źródło kłótni na forum :wink: Wcześniej to kłótnie były tylko o to, który serwis jest lepszy i czy jest sens mieć lokalny, jak jest ogólnoświatowy...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Przez 10 lat istnienia serwisu, wiele osób włożyło w to, ogromny wkład. Spróbuję wraz ze Społecznością - Zespół Opencaching Polska, przygotować raport informacji, o 10 latach działania Serwisu OC.

Pozdrawiam serdecznie - Sebastian Czapla
Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

krystiant pisze:Nie zapomnij podać nicków osób ze Społeczności - Zespół Opencaching Polska, żeby miały szansę potwierdzić lub zaprzeczyć, że przygotowywały z tobą ten raport... Bo docierają słuchy z FB, że wiele "społeczności" to jedna i ta sama osoba ;-)
Oczywiście nie mylić z linkowaniem do profili FB - bo tego akurat sobie nikt nie życzył :)

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

krystiant pisze:10 lat temu nie było RR, COG, weryfikacji a jednak jakoś się serwis rozwijał... Tak naprawdę najbardziej są potrzebni ci, których nie widać, a którzy cały czas pilnują żeby serwis działał i od czasu do czasu pojawiały się nowe funkcje. Reszta to tylko źródło kłótni na forum :wink: Wcześniej to kłótnie były tylko o to, który serwis jest lepszy i czy jest sens mieć lokalny, jak jest ogólnoświatowy...
Tu nie chodzi o jakieś oszczędności na pensjach RR, bo nikt im ich nie wypłaca, nie rozumiem co daje jej likwidacja, może mnie ktoś uświadomi, bo ja nadal tego nie rozumiem. Zamiast 5 osób z RR wybierać 16 nowych do COG-u, gdzie sens, gdzie logika? :roll:
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Bo moim zdaniem najpierw trzeba się zastanowić nad tym do czego potrzebne są jakieś osoby (i czy na pewno są potrzebne), jakie powinny być ich zadania i kompetencje, a dopiero potem ile ich ma być i w jaki sposób wyłonione...
Bo tak naprawdę koniecznie potrzebny jest tylko właściciel domeny i serwera, reszta to tylko dodatki mające usprawnić funkcjonowanie serwisu w pewnych zakresach ;-)
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
pawelko
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Moim zdaniem wystarczy 5 z RR, 16 z COG i RT. Co będzie dalej zdecyduje RR.
Obrazek

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

Ustalenia w sprawie cogu (wybory, liczba osób) są i będą bardzo ważnym punktem w naszej kamapnii - niemniej jednak jednym z ostatnich. Będzie on przede wszystkim konsultowany z samymi członkami obecnego COGu, bo w naszym przekonaniu to mądrzy ludzie i doświadczeni geokeszerzy doskonale obeznani w sprawach oc. Do tej pory COG konsultował się między sobą w niektórych przypadkach i wspólnie podejmował decyzje i nic się nie zmieni.
Żeby przejść do następnego etapu chcemy skończyć wcześniejsze prace, czyli...: Trwa przekazywanie dostępów nowej radzie technicznej, z tego co wiemy, a wiemy z obu stron to współpraca układa się bardzo dobrze. Wszystko idzie do przodu, jesteśmy w stałym kontakcie z RT. W tym miejscu chciałabym podziękować Chińczykowi za sprawną współpracę i naprawdę fajną postawę. Mam nadzieję, że taka atmosfera będzie towarzyszyć radzie technicznej już zawsze, czego wam bardzo życzę. Od siebie dodam, że poczułam dużą ulgę, że znowu mamy sprawną RT.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Aris pisze:
Sebastian pisze:Krystian to jest dla mnie niepojęte, że człowiek może się wstydzić swojego imienia i nazwiska.
Szkoda, że Ty nie wstydzisz się wprowadzać ludzi w błąd podszywając się pod wszelakie "organy" OC na FB. Wiele osób myślało, że za wpisami stoją COG czy RR (w tym i ja) a tu taka niespodzianka. Ciekaw jestem co Cię do tego skłoniło. Uchylisz rąbka tajemnicy?
Dzięki Społeczności Opencaching Polska użytkownicy serwisu otrzymują szybko, rzetelne informacje, najczęściej są publikowane na FB przeze mnie, by nie obciążać grupy ludzi dodatkową pracą. Podjąłem się obowiązku rozmowy z keszerami. Mam nadzieję, że cała tajemnica została wyjaśniona.
Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Sebastian pisze: Dzięki Społeczności Opencaching Polska użytkownicy serwisu otrzymują szybko, rzetelne informacje, najczęściej są publikowane na FB przeze mnie, by nie obciążać grupy ludzi dodatkową pracą. Podjąłem się obowiązku rozmowy z keszerami. Mam nadzieję, że cała tajemnica została wyjaśniona.
Ktoś CIe o to prosił, czy samoistnie podjąłeś taka decyzje ?? Pytam, bo widze ze coraz wiecej osob zaczyna miec parcie na cos. Jedni robia na drutach a drudzy udzielaja sie w kole gospodyn wiejskich...

B
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Belushi, pozwolę odpowiedzieć Tobie innym kanałem komunikacji, bowiem moja odpowiedź na oficjalnym Forum Opencaching Polska zostałaby natychmiast usunięta przez Zespół OC.

Pozdrawiam - Sebastian Czapla
Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Sebastian pisze:[...] bowiem moja odpowiedź na oficjalnym Forum Opencaching Polska zostałaby natychmiast usunięta przez Zespół OC.

Sebek, weź się ogarnij i nie troluj. Twoje dyskusje i ochronie danych osobowych zostały wycięte stąd i przeniesione do HP. Wystarczy popatrzeć, a nie od razu truć o usuwaniu i robić z siebie pokrzywdzonego.
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
deg

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Sebastian pisze:Belushi, pozwolę odpowiedzieć Tobie innym kanałem komunikacji, bowiem moja odpowiedź na oficjalnym Forum Opencaching Polska zostałaby natychmiast usunięta przez Zespół OC.

Nie rozumiem, w co pogrywasz.

FB jest wtórny, dodatkowy i zastępczy w stosunku do forum OC. I proszę, nie utożsamiaj jakiejś niszowej grupki wzajemnej adoracji, istniejącej gdzies na FB, ze Społecznością użytkowników OC.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
deg
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

Agatha pisze:Ustalenia w sprawie cogu (wybory, liczba osób) są i będą bardzo ważnym punktem w naszej kamapnii - niemniej jednak jednym z ostatnich. Będzie on przede wszystkim konsultowany z samymi członkami obecnego COGu, bo w naszym przekonaniu to mądrzy ludzie i doświadczeni geokeszerzy doskonale obeznani w sprawach oc. Do tej pory COG konsultował się między sobą w niektórych przypadkach i wspólnie podejmował decyzje i nic się nie zmieni.
Żeby przejść do następnego etapu chcemy skończyć wcześniejsze prace, czyli...: Trwa przekazywanie dostępów nowej radzie technicznej, z tego co wiemy, a wiemy z obu stron to współpraca układa się bardzo dobrze. Wszystko idzie do przodu, jesteśmy w stałym kontakcie z RT. W tym miejscu chciałabym podziękować Chińczykowi za sprawną współpracę i naprawdę fajną postawę. Mam nadzieję, że taka atmosfera będzie towarzyszyć radzie technicznej już zawsze, czego wam bardzo życzę. Od siebie dodam, że poczułam dużą ulgę, że znowu mamy sprawną RT.
Mija prawie 1,5 miesiąca od przejęcia sterów OC. Dostępy RT już ma, praca wre. Pytam więc ponownie co z COG? Jak będzie powoływany "nowy" COG, jakie będą zasady odwoływania i powoływania nowych Cogowiczów w momencie, kiedy RR się rozwiąże ( wg informacji jaką dostałem od chyba Agaty) ma to nastąpić do końca pierwszego kwartału. Proszę o konkrety, bo sami COGowicze niewiele nt wiedzą. Jak RR nie będzie to co, COG przez WAS wybrany będzie na wieki wieków? Z tego co słychać to do tego Nowego COG aż się pali Misiek ( partner Agaty), tak więc jeszcze RR zmieni funkcje na COG, do tego dobierzecie "lojalnych" i hulaj dusza, robimy co chcemy? Tak to ma wyglądać? Czy może idąc do wyborów z Hasłami likwidacji RR i powołania 32 osobowego COG mieliście konkretne plany, czy piszecie je nadal na kolanie?
PS cieszy mnie ogromnie fakt, że poczułaś dużą ulgę z powodu powrotu do pracy RT. Tyle tylko, że kiedy po fiasku dogadania się RT z Bechemem i Chinczykiem ja stawałem na głowie aby aby "dogadać" się z odchodzącą RT, to Ty Agatko za plecami już spiskowałaś z RT. I choćbym nie wiem co zrobił Wy byliście już po "słowie" - wszystko oczywiście dla dobra serwisu. Draństwo i tyle. Opencaching to zabawa a nie polityka - nie zapomnijcie o tym.
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowania (total 5):
ronjaArischinczykSzarlihCharon7

ODPOWIEDZ