Dywagacje na temat rejestracji kont na forum i powiązania ich z kontami keszerów na OC

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Re: Pogram wyborczy aniolkadiabelka :)

Post autor: r00t7 »

o nie Deep - znowu widzę u obecnej RR brak czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem iż było cacy. Po prostu napisałem że była ręczna aktywacja, ani że to dobre ani złe. Na pewno złe jest wycięcie całego dostępu jak jest teraz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka »

Mi to nie przeszkadza ze tu piszecie ;) tez jestem ciekawa ocb :) Dlaczego nie ma weryfikacji wzgledem maila?
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 227 razy
Otrzymał podziękowań: 515 razy

Post autor: deg »

Weryfikacja nicków jest czymś co dobrze brzmi, ale nie jest do wykonania dobrze w praktyce.
Trzeba by było powiązać forum bezpośrednio z bazą danych OC, co oczywiście jest możliwe, ale wymaga zmian.
A przede wszystkim wymaga RT, której obecnie... nie mamy.

Ja się kilka dni temu zdziwiłem (by nie nazwać tego zdenerwowaniem), że przy zmianie adresu e-mail na forum ponownie wymagana jest aktywacja. Na szczęście wystarczył krótki mail do aktualnej RR i już po chwili znów miałem dostęp. Ale ten proces warto by zautomatyzować, by RR nie musiała zajmować się aktywacją po zmianie maila.

No i znów zaśmieciłem Ci wątek wyborczy.

Co do wyborów - podoba mi się w Twoim programie właśnie to, co wielu się nie podoba. Że chcesz dbać o dobrą atmosferę i dobre relacje. Fajnie, że zamiast wdawać się w g-burze otwarcie piszesz, że priorytetem ma być zgoda i to, dlaczego powstał geocaching - czerpanie przyjemności z szukania skrzynek. Brawo za zdrowe podejście!
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

deg pisze:Weryfikacja nicków jest czymś co dobrze brzmi, ale nie jest do wykonania dobrze w praktyce.
Bez przesady.
Jakakolwiek synchronizacja dwóch loginów (co jest oczywiście pewnym wyzwaniem technicznym,które samo się nie załatwi)
będzie polegać z grubsza na wygenerowaniu userowi jednego systemu unikalnego kodu który wprowadzi przy logowaniu do drugiego.
I tyle. Chodzi tylko o wiarygodne potwierdzenie że dwa nicki (identyczne lub różne) w różnych systemach należą do tej samej osoby.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Re: Dywagacje na temat rejestracji kont na forum i powiązania ich z kontami keszerów na OC

Miklobicie - nie zrozumiałeś mnie, albo ja nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Pierwsze zdanie dotyczyło ręcznej (dotychczasowej metody), następne zdania - tego, co można zrobić w automacie.
Powinienem napisać "RĘCZNA weryfikacja nicków jest czymś co dobrze brzmi, ale..."
To da się bez problemu znacznie lepiej ogarnąć automatem - pewniej i szybciej. Tylko do tego trzeba RT...

Mam nadzieję, że teraz to jest jasne, bo... mamy takie samo zdanie ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Dywagacje na temat rejestracji kont na forum i powiązania ich z kontami keszerów na OC

Post autor: DeepBlue »

Jest "ręcznie" póki co, nie wnikam w zautomatyzowanie procesu.
W wypadku, kiedy nick taki sam, e-mail taki sam tu i tam, sprawa prosta - aktywacja od kilku minut do kilku godzin (czasem już śpię).
Kiedy nick różni się nieznacznie (gwiazdka dodana czy tam inny znacznik), mail taki sam, wiadomo, też sprawnie.
W wypadku takiego samego nicka i dwóch różnych kont e-mail, proszę grzecznie usera Serwisu (nie Forum) o potwierdzenie faktu rejestracji na Forum. Tu czas zależy od reakcji użytkownika.
Dla mnie, osobiście za to odpowiedzialnego, nie jest to sprawa w żaden sposób kłopotliwa. Dla rejestrujących konto raczej też nie.
deg pisze:(...)Tylko do tego trzeba RT...
Bez złośliwości, suchy fakt: jak RT była, to i tak proces aktywacji kont odbywał się ręcznie, co potwierdził r00t.
Za ten post autor DeepBlue otrzymał podziękowanie:
maryush
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

r00t7 pisze:
DeepBlue pisze:
Sebek pisze:To znaczy, że proces nie działa i jest zbędny jeżeli mogłem zarejestrować na forum konto o nicku Sebek (...)
Sprostuję na szybko - ja zajmuję się aktywacją kont na Forum od końca czerwca bodaj. Wcześniej działo się to z automatu, raz w tygodniu o ile dobrze kojarzę.
kiedy ja to robiłem - nic nie było z automatu. Wcześniej także nie.
Rzeczywiście, nie było z automatu. W okresie zmian w poprzedniej RR, w której byłeś i miałeś największe uprawnienia - także do Forum, także jako jedyny wówczas zarządzający aktywacjami - czekałem bodajże 3 tygodnie (rzecz do sprawdzenia, gdzieś są maile) na ponowną aktywację konta po zmianie adresu mailowego. W tym czasie aktywowane były inne konta, a moje leżało w zamrażarce. Jakoś tak dziwnie się składało, że było to w trakcie sławetnej akcji z multikontami, w której brałeś udział :) To dla przypomnienia.
Co zrobić, żeby było lepiej ? Na jednym z forów, do których mam pełne uprawnienia, robimy to codziennie, po pojawieniu się zgłoszenia. I to jest najlepsze wyjście. Nasze forum ma adminów. Mogą podzielić się np. okresami tygodnia, miesiąca, gdy pilnują rejestracji kont i będzie dobrze. Sprawdzenie nicka na OC to nie problem (do sprawdzenia). Oczywiście, na oszustów i działających celowo we własnych interesach nigdy nie będzie rady, poza ujawnianiem takich spraw i zamykaniem kont. Automatyczny proces ? A po co, skoro cały czas się mówi, że Forum nie jest częścią OCPL ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

He, he kompetencji duetu chińczyk bechem ciąg dalszy. Oni są jak ten Polak z kawalu o diable i 2 kulkach. No wypisz wymaluj. A ręczne sprawdzanie nicka to hit sezonu. Leżem i kwiczem.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Lza pisze:... A ręczne sprawdzanie nicka to hit sezonu. Leżem i kwiczem.
To tylko pozostaje pytanie, dlaczego dotąd RT (ta pełna, sprzed odejścia) nie zrobiła w pełni funkcjonującego automatu ? Rozumiem, że praca, wolny czas, rodzina, itd. Zabrakło Wam może czegoś ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Pytaj bechema i chińczyka, to wlasnie oni przejęli opiekę nad forum. No chyba nie sadzisz ze ktos by smial wchodzic w ich kompetencje? Przeszukaj tematy to sam to znajdziesz. Stawiam na to, że nie potrafią. Widzisz że forum jest popsute od roku. Są wątki i w tym temacie.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

@ Lza: nie brnij... przecież zanim było popsute i przeniesione(?) do chinczyka, w czasie jak byłeś w RT, też nie było automatu do weryfikacji...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
ronja
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Nie był potrzebny. Nigdy nie słyszałem o jakichś weryfikacjach nicków względem głównej bazy OC. To nowa RR wprowadziła ten absurd. W tym wątku się o tym dowiedziałem.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

ronja pisze:
Rzeczywiście, nie było z automatu. W okresie zmian w poprzedniej RR, w której byłeś i miałeś największe uprawnienia - także do Forum, także jako jedyny wówczas zarządzający aktywacjami - czekałem bodajże 3 tygodnie (rzecz do sprawdzenia, gdzieś są maile) na ponowną aktywację konta po zmianie adresu mailowego. W tym czasie aktywowane były inne konta, a moje leżało w zamrażarce. Jakoś tak dziwnie się składało, że było to w trakcie sławetnej akcji z multikontami, w której brałeś udział :) To dla przypomnienia.
od początku akcji zrezygnowałem z posiadania konta AdminaRR ;) uprawnienia wyższe ma jeszcze jedno konto - i to nie ja wtedy robiłem aktywacje. Jak już klepiesz dla klepania to rób to chociaż zgodnie z prawdą ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

DeepBlue pisze:
deg pisze:(...)Tylko do tego trzeba RT...
Bez złośliwości, suchy fakt: jak RT była, to i tak proces aktywacji kont odbywał się ręcznie, co potwierdził r00t.
Qrna - nie dopatrujcie się wszędzie złośliwości.
Nigdzie nie twierdziłem, że kiedyś działało to inaczej. Zasugerowałem w miarę konkretne rozwiązanie (choć dość zawiłe informatycznie) i napisałem, że do jego wdrożenia trzeba RT. Gdzie tu złośliwość?
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

r00t7 pisze: ... Jak już klepiesz dla klepania to rób to chociaż zgodnie z prawdą ;)
Totalna bzdura i jawne kłamstwo. Ale to już normalka.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ