Dywagacje na temat rejestracji kont na forum i powiązania ich z kontami keszerów na OC

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Pogram wyborczy aniolkadiabelka :)

Post autor: aniolekdiabelka »

art_noise pisze:
aniolekdiabelka pisze:
azhag pisze:No to mały, ale jednak konkret:

Dostęp do forum: czy jesteś za naprawą konfiguracji forum, tj. przywróceniem dostępu do czytania do wszystkich merytorycznych działów (wyjąwszy oczywiście działy dla RT, RR, ew. kosz itd) dla niezalogowanych, czy chcesz obecnego stanu rzeczy. tj. forum dla niezalogowanych jest wyłącznie tablicą ogłoszeniową?
Mysle, ze jesli ktos chce poczytac forum to zalogowanie dla niego nie sprawi wiekszego problemu, ale tez nie kazdemu sie chce. Wolalabym zeby niezalogowani nie widzieli wszystkiego.
Tutaj jest taki problem że obecna RR weryfikuje każdego kto rejestruje się na forum. W sumie fajnie ale po co? Reneee czekała parę miesięcy by w końcu admin forum kliknął "akceptuję".
Moze lepiej przemyslec sprawe i ominac weryfikacje admina lub po np. tygodniu (jesli sprawa stalaby w miejscu) konto by sie aktywowalo automatycznie. Temu komu zalezy poczeka, tydzien to nie duzo. Moglaby sie tym zajac rowniez RR (sama aktywacja).

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

Art_noise pisze:
Tutaj jest taki problem że obecna RR weryfikuje każdego kto rejestrujemy we się na forum. W sumie fajnie ale po co? Reneee czekała parę miesięcy by w końcu admin forum kliknął "akceptuję".[/quote]"

Paweł jak już piszesz takie fakty to proszę pisz prawdę lub uściślaj. Problemy z dugim okresem oczekiwania na akceptację był ponad 6-8 miesięcy temu. Teraz jeden z nas czyli RR2015 najpóźniej w ciągu 24h weryfikuje wniosek o otworzenie konta na forum. Tak więc Pawle powiedziałeś "A" powiedz i "B" czyli kiedy twoja żona chciała to konto na forum otworzyć bo twoja wypowiedź w obecnej postaci wyraźnie i pewnie celowo stawia RR2015 w niekorzystnym świetle.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 332 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Post autor: art_noise »

baloniarz pisze:
Art_noise pisze:Art_noise pisze:
Tutaj jest taki problem że obecna RR weryfikuje każdego kto rejestrujemy we się na forum. W sumie fajnie ale po co? Reneee czekała parę miesięcy by w końcu admin forum kliknął "akceptuję".
"

Paweł jak już piszesz takie fakty to proszę pisz prawdę lub uściślaj. Problemy z dugim okresem oczekiwania na akceptację był ponad 6-8 miesięcy temu. Teraz jeden z nas czyli RR2015 najpóźniej w ciągu 24h weryfikuje wniosek o otworzenie konta na forum. Tak więc Pawle powiedziałeś "A" powiedz i "B" czyli kiedy twoja żona chciała to konto na forum otworzyć bo twoja wypowiedź w obecnej postaci wyraźnie i pewnie celowo stawia RR2015 w niekorzystnym świetle.
Ok. Piszesz że 6-8 miesięcy temu był problem z akceptem rejestrujących się użytkowników na forum. Dlaczego takie problemy były, skoro wcześniej ich nie było? Piszesz że teraz takich problemów nie ma - wierzę na słowo. Ale z tego wynika że 6-8 miesięcy temu sami stworzyliście problem który teraz bohatersko rozwiązaliście. Jak dla mnie bez sensu.
Ale abstrahując od tego - forum (widoczność dla niezalogowanych, system potwierdzenia rejestracji) w obecnym kształcie to antyforum. Dla niezalogowanych powinno być widoczne większość forum, rejestracja powinna odbywać się z automatu. Oc.pl jak i forum to nie klub dla wtajemniczonych tylko propozycja zabawy dla wszystkich - dla nowych użytkowników którzy się chcą czegoś dowiedzieć i szukają informacji.
Skoro forum dla niezarejestrowanych jest niewidoczne, to może pójść dalej - można wprowadzić zmianę że wchodzisz na opencaching.pl to niech wyświetlają się tylko 2 przyciski - zarejestruj się i zaloguj się. Będzie równie tajemniczo. Taka analogia.

A i przy okazji - kolejny raz dementuję że Reneee jest moją żoną :D Ale nie wiem czy nie łatwiej się będzie ożenić niż ciągle dementować :lol:

EDIT: Poprawiłem cytowanie bo u Ciebie się rozjechało ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

maryush pisze:
art_noise pisze:Tutaj jest taki problem że obecna RR weryfikuje każdego kto rejestruje się na forum. W sumie fajnie ale po co?
Żeby sprawdzić czy spełniony jest warunek takiego samego nicka na oc.pl i na forum.
Z ciekawości: jak to jest sprawdzane?

No i muszę się w końcu nauczyć odróżniać cytowanie od dziękowania. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

azhag pisze:
maryush pisze:
art_noise pisze:Tutaj jest taki problem że obecna RR weryfikuje każdego kto rejestruje się na forum. W sumie fajnie ale po co?
Żeby sprawdzić czy spełniony jest warunek takiego samego nicka na oc.pl i na forum.
Z ciekawości: jak to jest sprawdzane?
Ręcznie, przez DeepBlue z RR. Forum i oc.pl nie są połączone automatycznie, samo się nie robi.
azhag pisze:No i muszę się w końcu nauczyć odróżniać cytowanie od dziękowania. ;)
Jeśli nie widać ikonek (mam tak w starym IE) to najechać na prostokącik z przyciskiem i poczekac chwilę, pojawi się alias-napis co się kryje pod tym cyplikiem i wtedy jasne - od prawej: dzieksy, cycat, i "do piekła!". Przy swoim własnym poście jest jeszcze 4 przycisk - "popraw literówki". Niestety też nie działa automatycznie, trzeba samemu, ręcznie. Wiem, wiem, XXI wiek, i w ogóle, ale cóż... ;)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Post autor: krystiant »

maryush pisze:Forum i oc.pl nie są połączone automatycznie, samo się nie robi.
To może RT by nad tym popracowała :mrgreen:

Nie mogłem się powstrzymać, ale nie rozwijajmy tego tematu w tym wątku...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Lza
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

maryush pisze:
Maryush, to się trochę mylisz, że jest weryfikowany warunek takiego samego nicka na oc.pl i na forum :lol: Parę miesięcy temu założyłem testowo drugie konto na forum OC, by sprawdzić, jak ten proces przebiega i czy naprawdę na zatwierdzenie czeka się parę miesięcy. Fakt, że czekałem kilka tygodni, ale nikt mnie nie pytał, nie weryfikował w jakikolwiek sposób, czy zakładane konto jest w powiązane z kontem na oc.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

krystiant pisze:
maryush pisze:Forum i oc.pl nie są połączone automatycznie, samo się nie robi.
To może RT by nad tym popracowała :mrgreen:
Skrzynki tygodnia okazały się ważniejsze.
Sebastian pisze:Maryush, to się trochę mylisz, że jest weryfikowany warunek takiego samego nicka na oc.pl i na forum :lol: Parę miesięcy temu założyłem testowo drugie konto na forum OC, by sprawdzić, jak ten proces przebiega i czy naprawdę na zatwierdzenie czeka się parę miesięcy. Fakt, że czekałem kilka tygodni, ale nikt mnie nie pytał, nie weryfikował w jakikolwiek sposób, czy zakładane konto jest w powiązane z kontem na oc.pl
Ja mówię jak to wygląd od strony zatwierdzania nowych id na Forum, Ty piszesz o jednym przypadku nie podając nawet nicka. Nie pisałem że ktoś kogoś PYTA, bo nie PYTA, jeśli nick na oc się zgadza. Chcesz drążyć - przyślij na priv nick, to sprawdzę czemu miałeś taki przypadek a nie inny. Warunek takiego samego nicka na oc i forum jest i to jest sprawdzane. Jesli się jakiś prześlizgnie (bo np. na oc jest taki nick choć nie tego usera) to są to przypadki pojedyncze a nie zasada na której działa ten proces. Ot i tyle.

Sebek
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Sebek »

To znaczy, że proces nie działa i jest zbędny jeżeli mogłem zarejestrować na forum konto o nicku Sebek, z którego wysyłam wiadomość.

Pozdrawiam - Sebastian
Za ten post autor Sebek otrzymał podziękowanie:
deg

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Dywagacje na temat rejestracji kont na forum i powiązania ich z kontami keszerów na OC

Sebek pisze:To znaczy, że proces nie działa i jest zbędny jeżeli mogłem zarejestrować na forum konto o nicku Sebek, z którego wysyłam wiadomość.

Pozdrawiam - Sebastian
A zarejestrowałeś je dzięki temu, że na oc.pl jest user o nicku Sebek, DeepBlue to sprawdził, zobaczył że jest i Cię "wpuścił". Inaczej byś się nie zarejestrował. Np gdybyś był spambotem bez konta na oc.pl. I to jest właśnie dowód na to że proces działa, a nie z automatu wpuszcza wszystkich.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 332 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Post autor: art_noise »

maryush pisze:
Sebek pisze:To znaczy, że proces nie działa i jest zbędny jeżeli mogłem zarejestrować na forum konto o nicku Sebek, z którego wysyłam wiadomość.

Pozdrawiam - Sebastian
A zarejestrowałeś je dzięki temu, że na oc.pl jest user o nicku Sebek, DeepBlue to sprawdził, zobaczył że jest i Cię "wpuścił". Inaczej byś się nie zarejestrował. Np gdybyś był spambotem bez konta na oc.pl. I to jest właśnie dowód na to że proces działa, a nie z automatu wpuszcza wszystkich.
Ciekawe co będzie jak ten "prawdziwy" Sebek co ma konto na oc.pl będzie się chciał zrejestrować na forum...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

Sebek pisze:To znaczy, że proces nie działa i jest zbędny jeżeli mogłem zarejestrować na forum konto o nicku Sebek (...)
Sprostuję na szybko - ja zajmuję się aktywacją kont na Forum od końca czerwca bodaj. Wcześniej działo się to z automatu, raz w tygodniu o ile dobrze kojarzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 216 razy

Post autor: r00t7 »

DeepBlue pisze:
Sebek pisze:To znaczy, że proces nie działa i jest zbędny jeżeli mogłem zarejestrować na forum konto o nicku Sebek (...)
Sprostuję na szybko - ja zajmuję się aktywacją kont na Forum od końca czerwca bodaj. Wcześniej działo się to z automatu, raz w tygodniu o ile dobrze kojarzę.
kiedy ja to robiłem - nic nie było z automatu. Wcześniej także nie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Post autor: krystiant »

art_noise pisze:Ciekawe co będzie jak ten "prawdziwy" Sebek co ma konto na oc.pl będzie się chciał zrejestrować na forum...
Albo jak ktoś nie mający konta na OC będzie się chciał zarejestrować, albo inna osoba teamu...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

DeepBlue pisze:
r00t7 pisze:
DeepBlue pisze:
kiedy ja to robiłem - nic nie było z automatu. Wcześniej także nie.
maryush pisze:

Pozdrawiam - Sebastian
To jak w końcu jest z tą rejestracją kont ? Bo teraz całkowicie zgłupiałem, kiedy 3 osoby które opiekowały się serwisem OC, piszą coś zupełnie innego? Bardzo bym prosił Moderatora forum, o przeniesienie wątku dotyczącego zakładania kont na forum do oddzielnego wątku, bowiem moim zdaniem zaśmiecamy swoimi wypowiedziami wątek dotyczący programu wyborczego jednego z kandydatów.
Obrazek

ODPOWIEDZ