Pogram wyborczy aniolkadiabelka :)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Pogram wyborczy aniolkadiabelka :)

Post autor: aniolekdiabelka »

Odmiana:
Kto? aniolekdiabelka
Kogo? aniolkadiabelka
Komu? aniolkowidiabelka
Z kim? Z aniolkiemdiabelka
O kim? O aniolkudiabelka
O! aniolekdiabelka

Witam :)
sporo osób mnie nie zna, może to i dobrze.
Sporo się dzieje ostatnio na OC, dlatego pomyślałam, że ktoś „świeży” przydałby się w RR, ktoś kto ma
nowe spojrzenie na sprawy i nie żyje „dawnym OC”. Myślę, że w kolejnej kadencji RR powinna zwrócić
uwagę/zająć się następującymi sprawami:
­ Zadbać o atmosferę na portalu, musimy pamiętać, że opencaching to nadal ZABAWA, która powinna
łączyć, ale jak w każdej piaskownicy bywają zgrzyty. Ważne, żeby wszystko odbywało się w granicach
rozsądku i smaku. Każdy ma coś za uszami ­ i dobrze, chociaż jest ciekawiej. Nie może być tak jednak,
że ktoś czuje się urażony. Nowa RR mogłaby się tym zająć.
­ Próba reaktywacji starej RT/znalezienie nowych członków tej elitarnej jednostki oraz wprowadzenie
(przynajmniej podstawowych) zasad jej funkcjonowania.
­ Nie wiem jak było kiedyś, wiem jak jest teraz. Mi się podoba, chętnie keszuję. Jednak zawsze trzeba
mieć rękę na pulsie w tak licznym gronie zróżnicowanych osobników. Jedni są bardzo do siebie
podobni, drudzy ­ całkiem inni. Nie chcę żeby psychologia tłumu zabiła portal. Użytkownicy powinni
czuć, że mamy pewne normy, których powinno się przestrzegać jednocześnie nie ograniczając zabawy,
ani nie wprowadzają zbędnej polityki.
Skoro bawimy się w tą zabawę, to znaczy, że JUŻ nas wszystkich coś łączy. :)

A teraz zapraszam do zadawania pytań.

Pozdrawiam,
aniolekdiabelka
Za ten post autor aniolekdiabelka otrzymał podziękowanie:
Sebastian

Klucken
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Pogram wyborczy aniolkadiabelka :)

Post autor: Klucken »

aniolekdiabelka pisze: Sporo się dzieje ostatnio na OC, dlatego pomyślałam, że ktoś „świeży” przydałby się w RR, ktoś kto ma
nowe spojrzenie na sprawy i nie żyje „dawnym OC”.
A co gdy zostaniesz wybrana wraz z członkami dwóch przeciwnych obozów? Bo o ile mnie oczy nie mylą wpadniesz w niezłą jatkę...
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Program, fajny jasny i przejrzysty, cieszę się, że trzecia osoba spoza wszelkich układów chce pracować dla dobra opencachingu i nas wszystkich :-) Wynika z tego, że są trzy osoby, które samodzielnie myślą, chcą służyć użytkownikom naszej zabawy : aniolekdiabelka, dulusy, sebastian.
Obrazek

Klucken
Bywalec

zgadzam się że potrzeba świeżej krwi, ale nie zgodzę się Sebastianie że program jasny :) Tworzenie atmosfery to nie wszystko, de facto nie wiem co kandydatka chce zrobić w RR poza dodaniem jej uśmiechu, a obawiam się że włąśnie jak wpadnie w wir "rozmów" dwóch przeciwnych obozów, to ta świeża krew się zważy.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec

Myślę, że mimo wszystko możemy patrzeć w tym samym kierunku. Istnieją także kompromisy... Im więcej ludzi tym więcej myśli i przekonań, ale uważam, że zawsze można dojść do porozumienia.

Nic się nie zważy ;) mam w głowie, że może być ciężko... ale... to życie.

Atmosfera wbrew pozorom jest bardzo ważna, w dobrej dużo lepiej się pracuje i bawi. Jeśli wszyscy będziemy na siebie patrzeć jak na wroga to daleko nie dojdziemy.

Pomysły nabywają mi do głowy z każdym dniem.

Co myślicie o tym żeby ograniczyć kadencję w RR? Np. na max 2 lata, a później musi odbyć minimum rok urlopu.
Za ten post autor aniolekdiabelka otrzymał podziękowanie:
Sebastian

Klucken
Bywalec

aniolekdiabelka pisze:Myślę, że mimo wszystko możemy patrzeć w tym samym kierunku. Istnieją także kompromisy... Im więcej ludzi tym więcej myśli i przekonań, ale uważam, że zawsze można dojść do porozumienia.

Atmosfera wbrew pozorom jest bardzo ważna, w dobrej dużo lepiej się pracuje i bawi. Jeśli wszyscy będziemy na siebie patrzeć jak na wroga to daleko nie dojdziemy.
Ale tak się składa, że dotychczasowe RR pokazały iż kompromis nie jest możliwy. I tak się skłąda że już wielu patrzy na siebie jak na wroga. Nie zmienią tego dlatego że się tam pojawisz.
aniolekdiabelka pisze:Co myślicie o tym żeby ograniczyć kadencję w RR? Np. na max 2 lata, a później musi odbyć minimum rok urlopu.
Dobry pomysł, ale wybacz mi, to my mamy Ciebie pytać o szczegóły programu i Twoje plany, a nie Ty przeprowadzać teraz ankietę ;)
W skrócie piszę tak: przekonaj mnie że głos który oddam będzie dobry dla OC, jeśli go oddam na Ciebie :) Czyli domagam się od Ciebie konkretów co poza atmosferą planujesz :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec

Oczywiście, że się nie zmienią, gdy ja się tam pojawię... ale uważam, że można to zmienić.

Podałam pomysł, który mi się spodobał, a dodatkowo o tym pisze Sebastian, ja mogę dodać ze swojej strony ewentualny "urlop RRowicza".
Myślę, że warto zapytać użytkowników, przed wprowadzaniem zmian, co o nich myślą - stąd pytanie.
Uważam, że w RR nie trzeba dużo zmieniać, jak np. planują to dulus-y. Najważniejsze jest to, żeby praca była bezkonfliktowa, atmosfera powinna być zdrowsza.
Możemy się domyślać przez co, większa część RT zawiesiła działalność, przez co OC może stanąć w miejscu. Dlatego chciałabym przywrócić RT, bo wiemy jak ciężko jest zdobywać nowych ludzi.

Przecież nie będę mydlić Wam oczu, że będę robić cotygodniowe raporty bo to jest całkowicie bezcelowe. RR (jak już wcześniej ktoś pisał) nie ma tyle pracy co COG. Świeżość, ale bez rewolucji jest potrzebna serwisowi.
Za ten post autor aniolekdiabelka otrzymał podziękowania (total 2):
KluckenSebastian

Klucken
Bywalec

OK, powiedz mi tylko jeszcze co, gdy zostaniesz wybrana jako jedyna z solowych, i wpadniesz pomiędzy przedstawicieli dwóch skrajnych obozów. Pytanie stąd, że wciąż mnie ciekawi opcja nowej krwi w sztywnym ciele RR, ale nie chciałbym przeczytać za miesiąc czy dwa, że odchodzisz z RR a zastępuje Cię zapasowa osoba kolejna z listy. Więcej Cię już nie męczę :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec

Klucken pisze:OK, powiedz mi tylko jeszcze co, gdy zostaniesz wybrana jako jedyna z solowych, i wpadniesz pomiędzy przedstawicieli dwóch skrajnych obozów. Pytanie stąd, że wciąż mnie ciekawi opcja nowej krwi w sztywnym ciele RR, ale nie chciałbym przeczytać za miesiąc czy dwa, że odchodzisz z RR a zastępuje Cię zapasowa osoba kolejna z listy. Więcej Cię już nie męczę :)
Szkoda, że nie ma więcej "świeżaków" startujących do RR, ale co mam zrobić ;)

No tak, najłatwiej jest odejść i mieć resztę wiadomo gdzie. Nie o to chodzi. Zgłaszając się do RR mam świadomość tego że może być ciężko, widziałam jak wcześniejsza Rada się rozpadała i nie podobało mi się to. To najgorsza droga, którą można wybrać.
W ostateczności zostaje sztywne głosowanie, gdy już nikt nie będzie chciał rozmawiać.
Za ten post autor aniolekdiabelka otrzymał podziękowania (total 3):
KluckenSebastianłowca

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Dezerter »

aniolekdiabelka pisze:(...)
Nie wiem za co Klucken podziękował...może trafił w łapkę zamiast w cytat ;) Jedyny "konkret" jaki ja uzyskałem, to taki, że nie będziesz "mydlić" jak dulus-y. Ale tego czy dulus-y mydlą lub będą mydlić, nie wiesz. Możesz tylko snuć domysły - tak jak o odejściu RT. Ale rozumiem, że to typowa zagrywka polityczna wymierzona w przeciwnika :)
Aha jeszcze jeden "konkret" - atmosfera - jak dla mnie to jest właśnie mydlenie. Dlaczego? Bo na atmosferę będziesz miała znikomy wpływ.
A w ogóle to chodzi o atmosferę pracy w RR, czy na linii RR - ktokolwiek? Bo w RR atmosfera jest przecież doskonała.

Czy zdajesz sobie sprawę że pomysł na "urlopy RR" to żadna nowość? Klepane od lat można by rzec.

Czas na plebiscyty w stylu "co sądzicie" przyjdzie jeśli wygrasz.

Dlaczego Twój program jest ubogi w konkrety?
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec

Program wyborczy to zarys tego co mozna zrobic bedac w RR, napisalam tak, zeby pokazac ze nie bede na sile pisac czegos, co wg mnie jest bezsensowne. Wyzej jest napisane co moglabym wniesc do RR, jesli sie tam dostane. Co nie oznacza ze tylko to. To jest zarys i wg mnie najwazniejsze.
Na atmosfere moge miec ogromny wplyw jesli bym chciala ja zepsuc, bo wiadomo ze to najlatwiej, a co poprawy to jest sporo do zrobienia i nie mowie tu o aktualnej RR, a w tej w ktorej moglabym sie znalezc. W poprzedniej kadencji bylo OK, ale popatrzmy na lata wstecz...
"Urlopy RR" to zadna nowosc - fakt, gorzej z wprowadzeniem tego w zycie :) i nie tylko ja napisalam o tym co jest "zadna nowoscia", ale rozumiem ze to jak fajnie piszecie "zagrywka polityczna" ;)

Klucken
Bywalec

Dezerterzy pisze:Nie wiem za co Klucken podziękował...
Za udzielenie odpowiedzi mimo późnej pory, bo w przeciwieństwie do bechema, któremu zadałem konkretne pytanie o spełnienie obietnic sprzed roku, i który był dotychczas na forum a zignorował moje pytanie, tu przynajmniej widzę stosunek nie olewający głosującego.
aniolekdiabelka pisze:Program wyborczy to zarys tego co mozna zrobic bedac w RR, napisalam tak, zeby pokazac ze nie bede na sile pisac czegos, co wg mnie jest bezsensowne. Wyzej jest napisane co moglabym wniesc do RR, jesli sie tam dostane. Co nie oznacza ze tylko to. To jest zarys i wg mnie najwazniejsze.
Aniolekdiabelka, ale tym co napisałaś właśnie tracisz punkty, bo wchodząc do RR budowanie atmosfery to za mało. Nas interesuje też, co poza tym będziemy mieli z Ciebie, my jako użytkownicy OC. Nie dziw się że domagamy się konkretów. Jeśli podczas tej kadencji jedyne co chcesz osiągnąć to poprawa atmosfery w RR, to wg mnie przy nieodpowiednim dla Ciebie skłądzie tego nie osiągniesz, a dla nas żadnego pożytku nie będzie. Jeśli masz jakieś pomysły zarysy, to może włąśnie warto byłoby, żebyś się tym z nami podzieliła, zwłaszcza w kontekście dwóch programów "nie będzie RR" i "będzie RR nadal" masz duże szanse przekonać wyborców do siebie :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 332 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Post autor: art_noise »

Klucken pisze:Aniolekdiabelka, ale tym co napisałaś właśnie tracisz punkty, bo wchodząc do RR budowanie atmosfery to za mało.
Nie bagatelizowałbym aspektu dobrej atmosfery. Dobra i życzliwa atmosfera choćby w kontakcie pomiędzy RR a RT na pewno nie spowodowałaby takiej wolty RT jaka miała miejsce. W zasadzie to wolałbym RR która nic konkretnego nie robi ale utrzymuje dobre kontakty z RT i COG, niż RR która coś robi ale skłóca ludzi.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowania (total 2):
krystiantdeg
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

No to mały, ale jednak konkret:

Dostęp do forum: czy jesteś za naprawą konfiguracji forum, tj. przywróceniem dostępu do czytania do wszystkich merytorycznych działów (wyjąwszy oczywiście działy dla RT, RR, ew. kosz itd) dla niezalogowanych, czy chcesz obecnego stanu rzeczy. tj. forum dla niezalogowanych jest wyłącznie tablicą ogłoszeniową?
Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

art_noise pisze:W zasadzie to wolałbym RR która nic konkretnego nie robi ale utrzymuje dobre kontakty z RT i COG, niż RR która coś robi ale skłóca ludzi.
W pierwszym wypadku jest zbędna, bo nic nie robi, w drugim tym bardziej, bo psuje ;)

ODPOWIEDZ