wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: ronja »

art_noise pisze:Twój program wyborczy który zaprezentowałeś bardzo mi się podoba. Szkoda że nie kandydujesz... Bo miałbyś mój głos.
Miły żarcik. Ale umykasz z odpowiedzią na propozycję :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: art_noise »

ronja pisze:
art_noise pisze:Twój program wyborczy który zaprezentowałeś bardzo mi się podoba. Szkoda że nie kandydujesz... Bo miałbyś mój głos.
Miły żarcik. Ale umykasz z odpowiedzią na propozycję :)
Demokratycznie nie da się twojej propozycji wcielić w życie. A szkoda.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

art_noise pisze:
Klucken pisze:
art_noise pisze:Jeśli wejdziemy do RR to zmianimy regulamin (brak RR) następnie ogłosimy wybory do COG i zlikwidujemy RR.
Zmienimy regulamin, trochę czasu minie, taki regulamin trzeba poddac pod głosowanie userów, a jeśli jakimś cudem (różnie bywa, zmienią się nastroje userów) userzy zadecydują, że nie przyjmują takiego regulaminu, to... ? Zostaje RR, w niej Wy? i co dalej?
Czy nowy regulamin zaproponowany przez obecna RR został poddany pod głosowanie userów?
Jeśli wejdziemy do RR w większości, to po prostu zrealizujemy nasz program. Nie widzę możliwości głosowania nad kolejnymi etapami realizacji programu bo i po co.
Zresztą tak naprawdę demonizujemy tutaj problem. Czy wg Ciebie jak nie będzie RR to twoja zabawa w skrzynki się popsuje? Zauważysz różnicę?
Pozwolę sobie doprecyzować, bo utknęło gdzieś na początku wątku:
sajmon pisze: Z regulaminem jest o tyle problem, że miał wejść jakiś nowy tydzień temu. Na stronie nadal wisi stary. W nim RR jest wymieniona 1 miejscu jako cześć składowa 'Zespołu OC'. W starym widnieje tylko 'Zespół OC'.
Są opracowywane (?) jakieś nowe wytyczne (mam nadzieję że to jest zrobione równolegle z nowym regulaminem, bo obecna RR ma to w programie dopiero na przyszły rok). W tych, co wiszą na OC jest zdefiniowana RR. Kwestia przeredagowania :)
Uprzedzając: obecne wytyczne stanowią, że zmiany merytoryczne regulaminu powinny być zatwierdzone przez RR w stosunku 4:1 i ogłoszone (teraz już wiem, skąd pytanie Sebastiana :) ). Na moje oko definicja RR nie jest częscią regulaminu, więc ten tryb nie ma tu zastosowania.

Nie widzę też potrzeby grzebania w regulaminie, przecież ten ma być uszyty 'na miarę' ;)
Tak więc na tą chwilę w regulaminie nie ma NIC o RR. Jeśli do końca roku zaistnieje nowy, to do wykreślenia są dwa słowa - nie wpływające na funkcjonowanie samego regulaminu, bo zadania RR są opisane w "wytycznych". Podobnie wybory COG itp.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

sajmon pisze: ...Startujemy po to, by mieć mandat do rozwiązania RR.
Takie połączenie wyborów z referendum :)
OK, tyle że na rozwiązanie są prostsze patenty :) Dlaczego zakładasz, że wszyscy inni będą źli i nie pochylą się nad dobrą, wspólną propozycją społeczności ? To lepszy mandat, niż głosy z wyborów, wymuszający większą odpowiedzialność za realizację obietnic, bo oparty na bezpośrednim zaufaniu a nie głosowaniu jednej kliki na drugą.
Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz

EDIT
DEL - zdublowałem posta

sajmon
Wyjadacz

ronja pisze:
sajmon pisze: ...Startujemy po to, by mieć mandat do rozwiązania RR.
Takie połączenie wyborów z referendum :)
OK, tyle że na rozwiązanie są prostsze patenty :) Dlaczego zakładasz, że wszyscy inni będą źli i nie pochylą się nad dobrą, wspólną propozycją społeczności ? To lepszy mandat, niż głosy z wyborów, wymuszający większą odpowiedzialność za realizację obietnic, bo oparty na bezpośrednim zaufaniu a nie głosowaniu jednej kliki na drugą.
OIDP wybory polegają na głosowaniu użytkowników na kandydatów, a nie jakiś klik (jakoś negatywnie się kojarzące słowo).
Mandat od wyborcy jest OK (inne nie ;) ). Realizuję program, który wyborca poparł oddając na mnie głos.
Nie zakładam, że inni będą źli i się nie pochylą. Pisałem- zaproponuj to obecnej RR, zaczekam na odpowiedź.
Jeszcze jedno - jak zdefiniujesz 'wspólną propozycję społeczności'? Ankieta? A może referendum... No i czym wyrażą to 'bezpośrednie zaufanie'?

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

art_noise pisze:Demokratycznie nie da się twojej propozycji wcielić w życie. A szkoda.
Czyli jak ? Siłą, wsparciem r00ta w grzebaniu po systemie, fałszowaniem wyborów, mamieniem obietnicami, wprowadzeniem własnych reguł, utrzymaniem "status quo". Liczyłem, że chcąc rozwiązać RR stoisz (stoicie) na straży demokracji, rozumianej przynajmniej jako wola większości keszerów (czyli jakieś 2/3 wszystkich, co daje ok. 22.000 zarejestrowanych userów). Oceniając z góry ludzi jako niezdolnych do demokratycznych decyzji mówisz im, że tak właściwie to masz ich lekko w nosie. Mam wrażenie, że ta odpowiedź jest bliższa Waszym realnym planom (i nie chodzi o rozwiązanie RR, a o przejęcie steru) i może mieć niewiele wspólnego z czystością intencji.
Może jednak zawrócisz i spróbujesz poszukać konsensusu wśród kandydatów i pozostałych userów dla swoich/moich pomysłów ? Nie oceniaj źle pozostałych - zdecydowana ich większość nie zasługuje na to.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

sajmon pisze:Pisałem- zaproponuj to obecnej RR, zaczekam na odpowiedź.
Jeszcze jedno - jak zdefiniujesz 'wspólną propozycję społeczności'? Ankieta? A może referendum... No i czym wyrażą to 'bezpośrednie zaufanie'?
Obecna RR czyta Forum, więc nie ma co dublować postów.
Jak zdefiniuję "wps" ?Jako wspólnotę celów. Jak zapytam ? Tak, jak Wy chcecie ją zapytać o rozwiązanie RR, tylko że szybciej :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

ronja pisze:
art_noise pisze:Demokratycznie nie da się twojej propozycji wcielić w życie. A szkoda.
Czyli jak ? Siłą, wsparciem r00ta w grzebaniu po systemie, fałszowaniem wyborów, mamieniem obietnicami, wprowadzeniem własnych reguł, utrzymaniem "status quo". Liczyłem, że chcąc rozwiązać RR stoisz (stoicie) na straży demokracji, rozumianej przynajmniej jako wola większości keszerów (czyli jakieś 2/3 wszystkich, co daje ok. 22.000 zarejestrowanych userów). Oceniając z góry ludzi jako niezdolnych do demokratycznych decyzji mówisz im, że tak właściwie to masz ich lekko w nosie. Mam wrażenie, że ta odpowiedź jest bliższa Waszym realnym planom (i nie chodzi o rozwiązanie RR, a o przejęcie steru) i może mieć niewiele wspólnego z czystością intencji.
Może jednak zawrócisz i spróbujesz poszukać konsensusu wśród kandydatów i pozostałych userów dla swoich/moich pomysłów ? Nie oceniaj źle pozostałych - zdecydowana ich większość nie zasługuje na to.
Twój post to jest nadal bicie piany. Program mamy konkretny - zgadzasz się z nim to zagłosuj na nas. Nie zgadzasz się z nim - to nie głosuj. Co tu dalej roztrząsać?

EDIT: Czepiasz się R00ta już w kolejnym wątku. Może napisz do niego na priv?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

art_noise pisze:Twój post to jest nadal bicie piany. Program mamy konkretny - zgadzasz się z nim to zagłosuj na nas. Nie zgadzasz się z nim - to nie głosuj. Co tu dalej roztrząsać?
Dostałeś wcześniej konkretną propozycję. Zamiast o niej porozmawiać zmieniłeś w żart, a teraz się zbulwersowałeś. Czyli trafienie było celne, skoro decydujesz się na sprawdzone rozwadnianie tematu. Brakuje jeszcze tekstu "a u was biją Murzynów". Demokracja tak, ale na Twoich zasadach - jakie to było proste :) Tylko dlaczego nie napisałeś tego otwartym tekstem w programie ? To byłby konkret, a nie mydlenie oczu, jak teraz.
Widać, jak daleko odbiegłeś od wspólnych celów, skoro własne uważasz za jedynie słuszne :(

EDIT: czepiam się r00ta, bo firmuje Wasz wspólny program, a sumienie ma niezbyt czyste. Skoro Wam po drodze, to nie ma powodu, by coś ukrywać.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
maryush
Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz

ronja pisze:
Wait, rozpędzasz się!
Jakie fałszowanie? OIDP dostęp do maszyny ma teraz bechem i chunczyk, a w innym wątku ustalono, że do czasu wypracowania mechanizmu zabezpieczającego nie robimy dymu. Siejesz burzę.
Demokracja - Reguły głosowania są ustalone od dawna. Czy to moja/nasza/TGwoja wina, że ludzie nie głosują, bo mają to w d...? Bo wali ich czy istnieje RR, kto jest w COG a interesuje tylko aktualny gpx? W ostatnich wyborach głosowało mniej niż połowa Polaków, w referendum jeszcze mniej. Wybory nie były demokratyczne?
Demokratyczna decyzja to wzięcie udziału w wyborach, zapoznanie się z postulatami, oddanie głosu. Naszą rolą jest program zrealizować.
Na koniec po raz kolejny wmawia się nam (i innym), że nie zrealizujemy programu, że chcemy 'władzy'. Dla mnie są to czyste pomówienia i 'plucie jadem'.
Szczerze powiedziawszy coraz mniej chce mi się tłumaczyć, widocznie normalne dla Ciebie i innych jest to, że co innego się obiecuje, a co innego robi :(
Ja tak nie mam.
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowania (total 2):
art_noiseAgatha

sajmon
Wyjadacz

ronja pisze: Dostałeś wcześniej konkretną propozycję.
Też dostałeś propozycję: porozmawiaj z RR o rozwiązaniu wg Twojego scenariusza. I przyjdź z odpowiedzą. Wymagasz od innych, wymagaj od siebie.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

sajmon pisze:Wait, rozpędzasz się! ...
Szczerze powiedziawszy coraz mniej chce mi się tłumaczyć, widocznie normalne dla Ciebie i innych jest to, że co innego się obiecuje, a co innego robi :( Ja tak nie mam.
Nie rozpędzaj się. Komentuję Wasz program, Wasze wypowiedzi, przeglądam aktywność w innych wątkach, oceniam - jak każdy potencjalny wyborca. Dziwię się tylko, że tak szybko Tobie/Wam "się nie chce", ale po wymianie zdań a Artem widać, dlaczego. Intencje, jeszcze raz intencje.
Zostawiłem to zdanie o "normalności". Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś taką opinię, ale za wiele ze mną nie ma wspólnego. Nic to. Może natomiast świetnie się przydać za jakiś czas, jeżeli rzeczywiście wygracie wybory. Takie credo, mocno wypowiedziane. Obyś nie musiał później pisać, że to ufoludki przeszkodziły w potwierdzeniu słów czynami :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

art_noise pisze:
Klucken pisze:
art_noise pisze:Jeśli wejdziemy do RR to zmianimy regulamin (brak RR) następnie ogłosimy wybory do COG i zlikwidujemy RR.
Zmienimy regulamin, trochę czasu minie, taki regulamin trzeba poddac pod głosowanie userów, a jeśli jakimś cudem (różnie bywa, zmienią się nastroje userów) userzy zadecydują, że nie przyjmują takiego regulaminu, to... ? Zostaje RR, w niej Wy? i co dalej?
Czy nowy regulamin zaproponowany przez obecna RR został poddany pod głosowanie userów?
Jeśli wejdziemy do RR w większości, to po prostu zrealizujemy nasz program. Nie widzę możliwości głosowania nad kolejnymi etapami realizacji programu bo i po co.
Zresztą tak naprawdę demonizujemy tutaj problem. Czy wg Ciebie jak nie będzie RR to twoja zabawa w skrzynki się popsuje? Zauważysz różnicę?
nie został - a było to szumnie zapowiadane - że wszystko będą robić za akceptacją ogółu :)

bez RR nie będzie bicia piany - ja wiem, że wielu osobom to na pewno będzie nie w smak. Tu pewnie jest problem, że zabawa wróci do szukania i zakładania, a nie będzie już strzępienia klawiszy :roll: i to zapewne niektórych boli - że nie będą się mogli poskarżyć na wjazd samochodem do lasu do RR - i nie będzie jak makaronu na uszy nawijać.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

sajmon pisze:
ronja pisze: Dostałeś wcześniej konkretną propozycję.
Też dostałeś propozycję: porozmawiaj z RR o rozwiązaniu wg Twojego scenariusza. I przyjdź z odpowiedzą. Wymagasz od innych, wymagaj od siebie.
To Wy kandydujecie i wspólnie możecie porozumieć się. Już widać, że nie potrzebujecie mediatora. Kanały porozumiewania się macie te same i są one otwarte, dostępne bezpośrednio :) Jako reformatorom przysługuje Wam prawo do wyciągnięcia ręki jako pierwszym. Pogadajcie więc z RR i innymi startującymi. Jeśli później uznacie, że warto włączyć innych, to super.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ