wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: deg »

azhag pisze:2. Wygrywacie, RR zostaje rozwiązana, wszystko jest fajnie. Do czasu — nagle z jakichś powodów dochodzimy do wniosku, że jednak jest by się przydała (w ramach eksperymentu myślowego dopuście taką sytuację). Jak miałaby zostać ona na nowo powołana?
Z tego co wiem - kilka lat temu nie było RR i... dało się ją powołać, gdy wydawała się być potrzebna. Dlaczego sądzisz, że jeśli taka decyzja okaże się błędna - nie będzie dało się powołać RR podobnie jak kilka lat temu?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: lupi »

Moim zdaniem liczba 32 członków COG jest kosmiczna. Obecny COG - 16 osobowy jest już teraz za duży. Co niby miałoby robić 2 COGowiczów w takim woj. opolskim? Gdzie może raz na miesiąc pojawi się nowy kesz do sprawdzenia i parę zgłoszeń. Na GC na całą Polskę jest 4 czy 5 osób gdzie sprawdzane są wszystkie kesze a tu proponujecie 32 osoby(?), a przecież do weryfikacji są tylko 3 pierwsze kesze użytkownika.

Druga sprawa to jak wybrać taki GOG? Kto będzie uprawniony do głosowania w danym województwie? Jak określić kto jest z którego województwa?
Wygląda na to, że wszyscy będą głosowali na COG w poszczególnych województwach?
Za ten post autor lupi otrzymał podziękowania (total 2):
maryushłowca
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Czy kandydaci do nowego COG będą szli do wyborów z jakimś programem?
Jeśli tak, to znowu zrobi się "politycznie". Jeśli nie, to niestety ale głównym atutem będą tylko suche statystyki znalezień danego kandydata.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

lupi pisze:Moim zdaniem liczba 32 członków COG jest kosmiczna. Obecny COG - 16 osobowy jest już teraz za duży. Co niby miałoby robić 2 COGowiczów w takim woj. opolskim? Gdzie może raz na miesiąc pojawi się nowy kesz do sprawdzenia i parę zgłoszeń. Na GC na całą Polskę jest 4 czy 5 osób gdzie sprawdzane są wszystkie kesze a tu proponujecie 32 osoby(?), a przecież do weryfikacji są tylko 3 pierwsze kesze użytkownika.

Druga sprawa to jak wybrać taki GOG? Kto będzie uprawniony do głosowania w danym województwie? Jak określić kto jest z którego województwa?
Wygląda na to, że wszyscy będą głosowali na COG w poszczególnych województwach?
Ilość członków COG jest dyskusyjna. Sami nie wiemy do końca czy 16 czy 32. Ideą "podwojenia" członków COG było rozwiązanie problemów z urlopami, nawałem pracy no i przekazaniem obowiązków RR do COG.
Ale z drugiej strony COG na ten moment sobie doskonale radzi, a obowiązki RR są na codzień niewielkie. Więc może i model 16 COGowiczów nadal by dobrze funkcjonował.
Ten temat (ilość członków COG) jest jak najbardziej do dyskusji i na pewno nie jest zamknięty.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

parlando pisze:Czy kandydaci do nowego COG będą szli do wyborów z jakimś programem?
Jeśli tak, to znowu zrobi się "politycznie". Jeśli nie, to niestety ale głównym atutem będą tylko suche statystyki znalezień danego kandydata.
Jak najbardziej programy nie. Tym bardziej że to się nie sprawdziło. Co do głównego atutu (suchych statystyk). Bez przesady. Ludzie po regionach się znają.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

Ruszcie jakoś przewodników. Byłem z pół roku, roboty tyle, że ... się wypisałem bo nie lubię orderów za nic. Zresztą jak ktoś ma mnie znaleźć jak nie wie, że istnieję. Przy zakładaniu konta i podawaniu kordów domowych powinien otrzymać namiar na przewodnika, który go wspomoże. Bo po co przewodnicy w innym razie. Pomysł dobry, pijar żaden. Tyle.
P.S. Lub przy zmianie kordów powinien przyjść meil automat.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

sajmon pisze:...
"Na pewno da się zrobić"
"Pomysłów jest kilka"
"Dyskutujemy"
"Nie widzę tu problemu"
"Myślę że nie będzie potrzeby"
"Będzie OK"
"Tryb ustalamy"
"Do dopracowania"
"Jest to obojętne"
"Sami nie wiemy do końca"

Aha. Czyli alleluja i do przodu, i może jakoś to będzie.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

maryush pisze:
"Na pewno da się zrobić"
"Pomysłów jest kilka"
"Dyskutujemy"
"Nie widzę tu problemu"
"Będzie OK"
"Tryb ustalamy"
"Do dopracowania"
"Jest to obojętne"

Jestem w szoku że jednak ty Maryush zaczynasz robić tutaj po prostu g*wnoburzę.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

art_noise pisze:
maryush pisze:
"Na pewno da się zrobić"
"Pomysłów jest kilka"
"Dyskutujemy"
"Nie widzę tu problemu"
"Będzie OK"
"Tryb ustalamy"
"Do dopracowania"
"Jest to obojętne"

Jestem w szoku że jednak ty Maryush zaczynasz robić tutaj po prostu g*wnoburzę.
No, skoro g*wnem określasz powyższe cytaty z wypowiedzi Sajmona i Twojej...
Fakt, mi też wydały się nie za wiele warte, ale żeby aż tak?

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

maryush pisze:
"Na pewno da się zrobić"
"Pomysłów jest kilka"
"Dyskutujemy"
"Nie widzę tu problemu"
"Będzie OK"
"Tryb ustalamy"
"Do dopracowania"
"Jest to obojętne"

To napisz proszę jak wyglądała wasza całoroczna kadencja i co takiego zrobiliście fajnego, po za BAN'em (Got100 i Alex22) i śmieszną edycją regulaminu. Może po prostu nie doceniamy tego wielkie zaangażowania RR i uważamy że jest zbędna.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

azhag pisze:Dwa pytania:

1. Czy wiedzę, że „RR jest niepotrzebna” członkowie tej koalicji czerpią z doświadczenia (pełnili osobiście tę funkcję), czy wyłącznie z obserwacji spoza RR?
2. Wygrywacie, RR zostaje rozwiązana, wszystko jest fajnie. Do czasu — nagle z jakichś powodów dochodzimy do wniosku, że jednak jest by się przydała (w ramach eksperymentu myślowego dopuście taką sytuację). Jak miałaby zostać ona na nowo powołana?
Przepraszam, ale w natłoku słownych przepychanek umykają czasem ważne pytania;)
1. W naszej grupie są w przeważającej liczbie osoby z bardzo dużym doświadczeniem (być może teraz coś pokręcę, ale powołuję się tylko na swoją pamięć) Agatha - 3 lata COG, Marios - 2 lata COG, Art - COG + RR, R00t7 -COG + 2 kadencje RR, Whatever - jesli mnie pamięć nie myli to chyba w RR w czasach dinozaurów (heh) i ja 3 kadencje RR - jesli kogoś pominęłam przepraszam ;)
I do rzeczy - na przestrzeni tych prawie 10 lat zabawy wiele się zmieniło - OC Team zbudowało wszelkie zasady, wytyczne, struktury itp . Jeszcze 2 lata temu gdyby ktoś mi powiedział, że chce zlikwidować rr to bym była przeciwna. Teraz uważam, że COG jest w 100% wystarczający. Moja ostatnia kadencja w RR minęła pod znakiem zapytania - co ja tu robię ? Owszem wiele się działo - bo był kampinos (załatwił go w 99% samodzielnie r00t7 - czyli osoba z lokalnej społeczności). Były afery - konflikty między użytkownikami. "droga RR użytkownik X napluł mi do zupy, proszę o pomoc" OK - tylko dlaczego mnie to ma obchodzić? Wszystkie konflikty da się rozwiązać na poziomie skrzynek - wtedy COG działa merytorycznie lub na poziomie interakcji - ale z mojego skromnego doświadczenia wynika, że tutaj albo zawodowy mediator albo egzorcysta (nikt z RR nie ma takich uprawnień). Z całym szacunkiem, ale kim jest RR żeby kazać komuś kogoś przeprosić ? Słabe.... mnie by nikt nie zmusił do takiego wyczynu.
Mam nadzieję, że ten mały wywód przybliży nasze motywy działania.

2. Być może okaże się, że to była zła decyzja. Nie ma problemu by rozpisać wybory. My nie jesteśmy ustrojem politycznym, ani przeprocudurowaną (nie wiem czy takie słowo istnieje ;))korporacją. Jesteśmy społecznością, która bawi się w to samo (choć czasem mam wrażenie, że nie wszyscy ;)
Pozdrawiam
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowania (total 4):
reneeebrajan74Agathaazhag
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

art_noise pisze:Co do głównego atutu (suchych statystyk). Bez przesady. Ludzie po regionach się znają.
OK, sprawdzę jak bardzo faktyczny wybór będzie odbiegał od listy kandydatów posortowanej wg znalezień :wink:
PS, oczywiście nie twierdzę, że ktoś kto ma wiele znalezień to zły kandydat, żeby było jasne:) Natomiast wydaje mi się, że ludzie jednak w większości się nie znają.

Inne pytanie/problem:
Załóżmy że jakiś COG-owicz odwala manianę - nadużywa uprawnień lub nie sprawdza się jako COG-owicz (przeciąga weryfikację i zgłoszenia, albo nawet nie rozpatruje), nie odpowiada na zgłoszenia i e-maile. Ogólnie nie pomaga.
Kto i jak może go odwołać. Kto będzie czuwał nad tym, żeby COG działał sprawnie?

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

krystiant pisze:Mail wysłany na adres cog@ jest przekierowany na prywatne adresy wszystkich cogowiczów, więc nie ma możliwości żeby jeden przechwycił i mataczył...
Możesz napisać, od kiedy tak jest? Za moich "młodych" keszerskich lat tak najwyraźniej nie było i Alex22(konta) tak właśnie mnie próbował gnoić (na jego skandaliczne zachowanie napisałem skargo-odwołanie na cog@... a on przeją sprawę i ukręcił jej łeb). Sprawa rozładowała się dopiero podczas interwencji u RR. A skoro RR nie będzie, to jak ktoś w moich butach mógłby się bronić?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Ranwers pisze:
krystiant pisze:Mail wysłany na adres cog@ jest przekierowany na prywatne adresy wszystkich cogowiczów, więc nie ma możliwości żeby jeden przechwycił i mataczył...
Możesz napisać, od kiedy tak jest? Za moich "młodych" keszerskich lat tak najwyraźniej nie było i Alex22(konta) tak właśnie mnie próbował gnoić (na jego skandaliczne zachowanie napisałem skargo-odwołanie na cog@... a on przeją sprawę i ukręcił jej łeb). Sprawa rozładowała się dopiero podczas interwencji u RR. A skoro RR nie będzie, to jak ktoś w moich butach mógłby się bronić?
od zawsze tak jest. wtedy po prostu on wziął sprawę na siebie będąc w COG. zasady sa takie że nie musiał się całość COG wypowiadać, starczyły 2-3 osoby. nie mógł przechwycić maila tylko dla siebie. Odwołanie które pojdzie na cog@ będzie rozpatrywane przez wszystkich cogowiczów.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy

Post autor: krystiant »

Od zawsze? Z tego co wiem to rr@ cog@ rt@ to aliasy pod które są podpięte odpowiednie osoby. Zmiany w listach adresatów może dokonać prawdopodobnie tylko osoba z odpowiednimi uprawnieniami do panelu ustawień domeny...
Ranwers pisze:on przeją sprawę i ukręcił jej łeb). Sprawa rozładowała się dopiero podczas interwencji u RR. A skoro RR nie będzie, to jak ktoś w moich butach mógłby się bronić?
Nie pamiętam sprawy, mógłbyś przypomnieć ją na PW?
Zawsze możesz pisać do konkretnej osoby, do której masz zaufanie.
-- edit -- poprawienie autora cytatu
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ