wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: Sebastian »

@Paweł - uważam, że będzie gorzej, bowiem model ośmioletniego funkcjonowania serwisu OC sprawdził się. Kilka lat temu została wprowadzona na rok - zmiana, podział na Radę Programową, wybierany COG i Radę Techniczną. Uważacie, że po raz drugi wprowadzana zmiana, która nie sprawdziła się kiedyś, czyli likwidacja RR i bezpośrednie wybory do COG, teraz się sprawdzi ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: Nannette »

Wśród nas jest sporo osób, które na mają duże doświadczenie zarówno w cog jak i w rr.
Zmiana, którą proponujemy nie zmieni kompletnie nic dla poszukiwaczy skrzynek. Dalej będzie weryfikacja skrzynek, zgłaszanie problemów itp. Zmieni się jedno -wręcz obrzydliwy stereotyp, że COGiem i RT trzeba rządzić. Nie trzeba. To wspaniali, myślący i zaangażowani ludzie, a nie personel
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowania (total 4):
krystiantdegsajmonart_noise
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Ja tam nie zauważyłem, żeby ktoś komuś próbował, narzucać swoje zdanie. Przez parę lat miałem bezpośredni dostęp do bazy danych, okazję popatrzeć jak wygląda rozpatrywanie spraw przez COG, Radę Rejsu. Nic złego się nie dzieje, by potrzebna była taka wielka rewolucja w funkcjonowaniu serwisu. Moje zamierzenia, to przede wszystkim SPOKÓJ, powrót kolegów z Rady Technicznej, utrzymanie sprawdzonej od lat formy opieką nad serwisem RT, RR, COG, bez rewolucji :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Whatever »

Jaka od lat sprawdzona forma. Na początku była w zasadzie RR i to w formie bardzo luźnej. Później żeby się nie nie napracować uruchomiono cog.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

1. Zakładając, że zlikwidujecie RR, to czy macie zamiar również zmodyfikować Regulamin OC?
Jeśli tak, to jak tryb / formę aktualizacji regulaminu przewidujecie na przyszłość?

2. Jaki tryb / sposób rozwiązywania konfliktów pomiędzy użytkownikami OC przewidujecie w nowym modelu? W szczególności, czy w przypadku podjęcia przez COG decyzji, która będę uważał za niesłuszną, niesprawiedliwą, stronniczą, nierzetelną, będę miał jakąkolwiek scieżkę odwoławczą?

3. Pytanie personalnie do Wolki.lca. Czy w przypadku wybrania Cię do nowej RR planujesz, tak jak to miało miejsce w przeszłości, wpływać na decyzje RR/COGu za pomoca publicznego, ostentacyjnego archiwizowania skrzynek na OC i przenoszenia ich na GC?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

łowca pisze:
3. Pytanie personalnie do Wolki.lca. Czy w przypadku wybrania Cię do nowej RR planujesz, tak jak to miało miejsce w przeszłości, wpływać na decyzje RR/COGu za pomoca publicznego, ostentacyjnego archiwizowania skrzynek na OC i przenoszenia ich na GC?
Wołek to jeszcze potrafi z pięściami się rzucić jak mu coś nie pasuje. Świetna koalicja.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 216 razy

Post autor: r00t7 »

bechem pisze:
łowca pisze:
Wołek to jeszcze potrafi z pięściami się rzucić jak mu coś nie pasuje. Świetna koalicja.
ale nie potrafi zostawić kogoś na 2 końcu polski i kazać wracać pociągiem bo coś mu nie pasuje ;)
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 2):
Wołki.Lcaart_noise
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

r00t7 pisze:
bechem pisze:
łowca pisze:
ale nie potrafi zostawić kogoś na 2 końcu polski i kazać wracać pociągiem bo coś mu nie pasuje ;)

generalnie oprócz kopania wiele nie potrafi ...

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Bechem, ale ja w tym wątku nie Ciebie pytam, więc za nic nie rozumiem, po co tutaj się w ogóle wypowiadasz?? Sio do swojej piaskownicy.

HALO, jest tu jakiś moderator?
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
Wołki.Lca
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

bechem pisze: generalnie oprócz kopania wiele nie potrafi ...
Widzę, że najwygodniejsze są docinki personalne, jak Ronji do r00ta.
Więc napiszę tutaj to co zamierzałem napisać pod postem Ronji:
nie ma problemu kto jest twarzą 'koalicji', to nie konkurs twarzy. Twarzą jest program.
Nie interesują mnie w tym miejscu Twoje problemy z Wołkiem (choć podobno świetnie w RR umiesz rozwiązywać konflikty), ani docinki do r00ta.
Interesuje mnie wspólny cel, który che zrealizować kilka osób potrafiących ze sobą współdziałać.
Jak dla mnie z tym programem mogą (a właściwie mogłyby bo już za późno) startować dowolne osoby, które się z nim utożsamiają i chcą go zrealizować. Również Alex, Ronja, Got, czy kto tam jeszcze. Uprzedzając pytanie - Ty też :) Z resztą już wiemy, że go popierasz:
bechem pisze: Co się martwisz? Przecież nie będzie RR.
:)
BTW, co ma kopanie do tego, że startujemy po to, by przywrócić SPRAWNĄ RT (którą rozgoniłeś) i rozwiązać RR.
Cel, a nie osoby.

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

OK, to poważne pytanie. Czy rozwiążecie RR od razu (pierwsze dni stycznia)? Czy jeśli z jakichś powodów zmienicie zdanie to przedłużycie sobie kadencję do 2 lat?
Za ten post autor bechem otrzymał podziękowanie:
Wołki.Lca

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Jak technicznie będą wyglądać wybory do COG? Jakie zasady będą panowały w COG?

Co oznacza "pełna obsada RT"?

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

A z jakich powodów mielibyśmy przedłużać do dwóch lat?

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Czy jeśli po Waszej wygranej a przed rozwiązaniem RR wpłynie wniosek na przykład 1000 użytkowników o nierozwiązywanie RR to uszanujecie ich wolę?

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

bechem pisze:OK, to poważne pytanie. Czy rozwiążecie RR od razu (pierwsze dni stycznia)? Czy jeśli z jakichś powodów zmienicie zdanie to przedłużycie sobie kadencję do 2 lat?
Dla mnie priorytety wyglądają tak:
- RT - ktoś musi naprawić to co zepsułeś
- równolegle ogłoszenie wyborów do COG
- z zakończeniem wyborów do COG rozwiązanie RR
Art_noise podał ci REALNY termin
bechem pisze:Czy jeśli po Waszej wygranej a przed rozwiązaniem RR wpłynie wniosek na przykład 1000 użytkowników o nierozwiązywanie RR to uszanujecie ich wolę?
Jeżeli 1000 userów nie będzie chciało rozwiązania RR, to zagłosuje TERAZ na Ciebie i tych co chcą istnienia RR. Przy tysiącu głosów na pewno wygrasz (coś było że wybory to 200-300 głosów?).

ODPOWIEDZ