wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: Nannette »

Witajcie, poniżej przedstawiamy nasz wspólny program wyborczy. W tym wątku będziemy odpowiadać na wasze pytania.

1. Likwidacja Rady Rejsu, co wiąże się z:
a. Korektą regulaminu (wykreślenie zapisów dotyczących RR).
b. Przekazaniem kompetencji RR do COG (kontakt z instytucjami, zgłoszenia typu ‘akcja Kampinos’,
opieka nad forum, współpraca RT).
2. COG wybierany przez ogół społeczności OC.PL w głosowaniu. Wybierane są dwie osoby z każdego
województwa. COG jak dotychczas zajmuje się bieżącą weryfikacją keszy i zgłoszeniami z podziałem na
województwa. W pozostałych sprawach (zgłoszenia od instytucji, dobór modów na forum itp.) decyzje
podejmowane są wspólnie przez ogół COG we wcześniej ustalonym trybie.
COG nie będzie zajmował się problemami nie związanymi bezpośrednio z keszami (kto kogo obraził, nie
powiedział ‘cześć’ itp.). Niesnaski towarzyskie nie są kompetencją COGu.
W razie nierozwiązanego sporu na linii keszer ­ lokalny członek COG, spór trafia do rozpatrzenia i
głosowania do wszystkich członków COG.
3. Otwarcie forum dla czytających – czyli przywrócenie wcześniejszego stanu, uproszczenie rejestracji
na forum (teraz jest zatwierdzana ręcznie przez RR). W obecnej postaci forum niestety umiera.
4. Przywrócenie pełnej obsady RT.
Wszystkie powyższe postulaty przy współpracy reszty członków nowowybranej RR zamierzam
wprowadzić tak szybko, jak to możliwe.
ROZWINIĘCIE
W obecnej postaci RR nie ma najmniejszego sensu. Kontakty z instytucjami zewnętrznymi odbywają się
na poziomi keszera (współpraca przy eventach geościeżkach itp). RR nie ma żadnego wpływu na
rozwój serwisu, nie ma możliwości narzucić RT wprowadzenia rozwiązań (trudno to zrobić gdy wszyscy
pracują na zasadzie wolontariatu). Tak naprawdę stanowi organ odwoławczy i teoretycznie rozwiązuje
konflikty ­ co niestety wychodzi dość słabo. Tak naprawdę istnieje tylko po to, by było kogo obrzucić
błotem.
Błędem obecnej RR było dopuszczenie do konfliktu w RT, gdzie część członków łączyła funkcje.
Niedobrze, że większa część ekipy, która od lat dba o serwis odchodzi. Trudno doszukiwać się
przyczyn, skutek jest taki, że de facto o serwis nie ma kto dbać (nie mówiąc o jego rozwoju). Dlatego
przed rozwiązaniem RR priorytetem powinno być zażegnanie problemów RT.
Nie jest dobrym pomysłem zamknięcie forum dla niezalogowanych. W obecnej sytuacji forum powoli
umiera. Uważam, że KAŻDY powinien mieć możliwość czytania forum, a gdy coś go zainteresuje (nawet
pyskówka) lub będzie miał problem ­ może się zarejestrować. Bez ręcznego zatwierdzania, są na to
metody. W obecnej sytuacji hipotetycznie nowy user klika na link do forum i widzi 'ogłoszenia parafialne'
i to koniec. Może nawet nie pomyśleć, że forum ma więcej działów. A gdy widzi otwarte forum, to gdy nie
znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie ­ może się zarejestrować. A że poczyta pyskówki? Cóż, świat nie
jest idealny, tu też ludzie się kłócą.
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowania (total 2):
art_noiseazhag
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: parlando »

Proponujecie rewolucyjną zmianę. Czy nie lepiej zaproponować testowy okres 1 roku i w razie gdyby pomysł nie wypalił powrócić do obecnego modelu lub po roku zrobić referendum, żeby użytkownicy mogli zdecydować?
Rozmawialiście z zawieszoną RT? Będą chcieli wrócić?
Jakie parametry powinien spełniać kandydat do COG w nowym "ustroju"?
Czy wybory powinny odbywać się w okresie przedświątecznym?
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
azhag

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: wspólny program wyborczy: Agatha,art_noise,Mario&Monia,misiek,Nannette,R007,reneee,rubin,Sajmon,Whatever,Wołki.lca

Post autor: got100 »

Witajcie :)
Nannette pisze: 4. Przywrócenie pełnej obsady RT.

A co jeśli się nie uda?

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Mam jedno pytanie. Likwidacja Rady Rejsu odbędzie się w sposób:

1. Decyzji podjętej przez użytkowników podczas głosowania na stronie Serwisu Opencaching.
2. Podczas głosowania wybranych członków Rady Rejsu, większością głosów 4:1
3. Podczas głosowania wybranych członków Rady Rejsu, zwykłą większością głosów 3:2

Dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 grudnia 2015, 20:11 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Moje pytanie: nie przeszkadza Wam, że swój program wspomagacie kandydaturą r00t-a, o którym wiemy, że namawiał Alexa do tworzenia multikont w "zaprzeszłych" wyborach, a potem wykorzystał ten fakt jako członek RR do rozprawienia się z nim ? Na Forum był cały wątek o tym (skasowany zresztą przez r00t-a z chwilą rezygnacji z RR), ze stosownymi dowodami z korespondencji obu Panów. Czy mamy rozumieć, że akceptujecie takie postawy, a Wasza troska o bezstronność i uczciwość wyborów ma mieć twarz r00t-a ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

Cześć Parlando
parlando pisze:Proponujecie rewolucyjną zmianę. Czy nie lepiej zaproponować testowy okres 1 roku i w razie gdyby pomysł nie wypalił powrócić do obecnego modelu lub po roku zrobić referendum, żeby użytkownicy mogli zdecydować?
Czy rewolucyjną zmianę proponujemy? W moim przekonaniu nie. Zobacz co RR w składzie 5 osób zrobiła przez ponad rok:
- zaproponowała nowy regulamin
- "rozwiązała" konflikt na linii Got100-Alex22
- zniechęciła członków RT do dalszego zajmowania się serwisem

To wszystkie z widocznych dla nas - userów - efekty działania RR przez rok. Czy jakby nie było RR i tych trzech spraw by nie "załatwiła" byłoby dla Ciebie znaczącą różnicą w zabawie?

Pojawiały się opinie że 32 COGowiczów nie dojdzie do ładu i składu. Skąd ten pesymizm? Przecież jeśli pojawia się problem np w Szczecinie i tamtejszy COGista ma problem to może go swobodnie wrzucić na forum, zaproponować rozwiązanie i uruchomić głosowanie.
parlando pisze:Rozmawialiście z zawieszoną RT? Będą chcieli wrócić?
Większość tak. Sajmon obiecał licząc na swój urok osobisty przekonać tych nieprzekonanych :)
parlando pisze:Jakie parametry powinien spełniać kandydat do COG w nowym "ustroju"?
To jest duży temat powiązany z głosowaniem na członków COG. Ja osobiście jestem za tym by nie było żadnych parametrów dla członka COG. Chodzi o to by społeczność w danym województwie wybrała kogoś komu ufa, kto im pasuje, zakłada fajne kesze albo jest po prostu kontaktowy. Można sobie wyobrazić choćby taki model głosowania na członków COG:
Ogłaszamy wybory na zasadzie - wyślij mailem swoich 5 kandydatów ze swojego województwa których byś widział w COG. Maile przychodzą i na koniec liczymy kto wygrał. Pytamy się delikwenta czy podejmie się tej zaszczytnej funkcji. Podejmuje się - zostaje COGowiczem. Nie podejmuje się - pytamy drugiego z listy. To oczywiście jeden z pomysłów, ale wg mnie najbardziej "pro-społeczny" bo decyduje lokalna społeczność.
parlando pisze:Czy wybory powinny odbywać się w okresie przedświątecznym?
Oczywiście że nie. Wybory do RR odbywały się w maju.
Jeśli nasz pomysł się spodoba i zostaniemy wybrani do RR to zrealizujemy pomysł jak najszybciej. Pewnie data samorozwiązania RR zdeterminuje termin wyborów.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
parlando
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

got100 pisze:Witajcie :)
Nannette pisze: 4. Przywrócenie pełnej obsady RT.

A co jeśli się nie uda?
To sam siądę i zacznę programować :)
Ale sądzę że jeśli dojdziemy do schematu społecznego jaki przez dłuższy czas budował oc.pl, a nie buty w stylu "ja jestem w RR i ja ci rozkazuję" to i kolejni zdolni programiści którzy na pewno już bawią się w opencaching - zgłoszą swoją chęć w wejściu do RT. Tak to działało od 2006 roku kiedy powstało oc.pl i tak to się zepsuło od 2015 roku kiedy RR zaczeła być postrzegana jako "władza".

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Sebastian pisze:Mam jedno pytanie. Likwidacja Rady Rejsu odbędzie się w sposób:

1. Decyzji podjętej przez użytkowników podczas głosowania na stronie Serwisu Opencaching.
3. Podczas głosowania wybranych członków Rady Rejsu, zwykłą większością głosów 3:2

Dziękuję za odpowiedź.
Przedstawiliśmy konkretny program. Jeśli zostaniemy wybrani do RR to referendum czyli punkt 1 twojego pytania jest bezprzedmiotowe. Skoro ludzie zagłosują na program to po co kolejny raz się pytać o zdanie?

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

ronja pisze:Moje pytanie: nie przeszkadza Wam, że swój program wspomagacie kandydaturą r00t-a, o którym wiemy, że namawiał Alexa do tworzenia multikont w "zaprzeszłych" wyborach, a potem wykorzystał ten fakt jako członek RR do rozprawienia się z nim ? Na Forum był cały wątek o tym (skasowany zresztą przez r00t-a z chwilą rezygnacji z RR), ze stosownymi dowodami z korespondencji obu Panów. Czy mamy rozumieć, że akceptujecie takie postawy, a Wasza troska o bezstronność i uczciwość wyborów ma mieć twarz r00t-a ?
Nasz program jest konkretny - można się z nim zgadzać lub nie.
R00t go popiera. Jeśli wejdzie do RR to będzie program realizować.
I w tym kontekście naprawdę mało interesujące jest czy R00t kogoś kiedyś namawiał, czy była kiedyś jakaś **** na forum związana z R00t, czy może R00t komuś spalił kesza lub też nieładnie się odezwał albo co gorsza wjechał autem do lasu. To nie jest meritum.
Meritum to nasz program i jego realizacja.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

art_noise pisze: Przedstawiliśmy konkretny program. Jeśli zostaniemy wybrani do RR to referendum czyli punkt 1 twojego pytania jest bezprzedmiotowe. Skoro ludzie zagłosują na program to po co kolejny raz się pytać o zdanie?
Niestety straciłeś/liście mój głos. To powinno być szerzej uzgodnione.
Za ten post autor KTHM otrzymał podziękowanie:
parlando

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

KTHM pisze:
art_noise pisze: Przedstawiliśmy konkretny program. Jeśli zostaniemy wybrani do RR to referendum czyli punkt 1 twojego pytania jest bezprzedmiotowe. Skoro ludzie zagłosują na program to po co kolejny raz się pytać o zdanie?
Niestety straciłeś/liście mój głos. To powinno być szerzej uzgodnione.
Moja logika tego nie ogarnia. Jeśli startuję z programem że likwiduję RR i wygrywam to mam zaraz potem ogłosić referendum z pytaniem czy zlikwidować RR? To by było nieuczciwe prawda?

Obrazek Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

KTHM pisze:To powinno być szerzej uzgodnione.
Chyba masz rację. Historia pokazuje, że liczba głosów na poszczególnych członków do RR bywała w okolicach 200-300, i mniej na kolejnych miejscach. To trochę mało patrząc na ogólną liczbę użytkowników. Z drugiej strony można stwierdzić, że lwia część użytkowników po prostu chce szukać i znajdować kesze, a reszta to sprawa drugorzędna:)
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
Szarlih

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

parlando pisze:
KTHM pisze:To powinno być szerzej uzgodnione.
Chyba masz rację. Historia pokazuje, że liczba głosów na poszczególnych członków do RR bywała w okolicach 200-300, i mniej na kolejnych miejscach. To trochę mało patrząc na ogólną liczbę użytkowników. Z drugiej strony można stwierdzić, że lwia część użytkowników po prostu chce szukać i znajdować kesze, a reszta to sprawa drugorzędna:)
Chyba nawet mniej było. Ale niestety w referendum nie będzie więcej.
Ta statystyka (200-300 głosów) pokazuje ile tak naprawdę użytkowników interesuje co się dzieje z oc.pl. To samo widać teraz na forum. Ile ludzi dyskutuje w wątkach wyborczych? Garstka biorąc pod uwagę ilość osób zarejestrowanych na portalu.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

Pewnie logicznie nie reaguję ale likwidacja rr mnie nie przekonuje. Może zmienić jej kompetencje, nakazać sprawozdawczość etc. Pomimo całego szacunku dla cog...cog to też ludzie. Mają swoje sympatie i antypatie. Boje się, że gdy podpadnę mojemu wojewodzkiemu cog to umarł w butach. Komu się odwołam?
Co do frekwencji głosowania: nie można głosować przez oc? Możliwe tylko przez forum?
Za ten post autor KTHM otrzymał podziękowanie:
maryush

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

art_noise pisze:
Sebastian pisze:Mam jedno pytanie. Likwidacja Rady Rejsu odbędzie się w sposób:

Dziękuję za odpowiedź.
Przedstawiliśmy konkretny program. Jeśli zostaniemy wybrani do RR to referendum czyli punkt 1 twojego pytania jest bezprzedmiotowe. Skoro ludzie zagłosują na program to po co kolejny raz się pytać o zdanie?
Dziękuję za odpowiedź.
Wyklucza to punkt 1. Decyzji podjętej przez użytkowników podczas głosowania na stronie Serwisu Opencaching.

Ponowię zapytanie, czy tak jak do tej pory przewidujecie podjąć decyzję o tak ważnych zmianach w życiu społeczności, funkcjonowaniu serwisu i zmianie regulaminu na dotychczasowych zasadach:

czy też wasze decyzje będą podejmowane zwykłą większością głosów

Według mnie tak ważna decyzja powinna być podejmowana niezależnie od wyborów, przez użytkowników serwisu.

Sebastian
Obrazek

ODPOWIEDZ