Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Re: Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Post autor: r00t7 »

parlando pisze:
Silent A pisze:nagrabiła rozsyłając spam o wyborach
Dlaczego? Ja akurat uważam, że taka wiadomość jest OK (chyba nawet o tym pisałem na forum parę lat wcześniej). Zgodzisz się, że lekko ponad 200 głosów na osobę przy tak dużej społeczności to jednak mało? Ktoś kto przede wszystkim korzysta z Mojej okolicy może przegapić info.
To był neutralny komunikat - nie tak jak rok temu kiedy to bechem i chinczyk rozsyłali maile. Widziałem także coś tam na... wykopie;)
To dopiero była lipa:)
wiadomość spowodowała iż trafili na spamlisty m.in gmaila, wp i onetu. Z tego ciężko się wygrzebać - następny mail już oficjalny - może gdzieś nie dojść :)
Obrazek Obrazek Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

r00t7 pisze: trafili na spamlisty
Nie zwróciłem uwagi. Ja normalnie dostałem wiadomość.
r00t7 pisze:następny mail już oficjalny - może gdzieś nie dojść
Gdyby nie ta wiadomość, to czy inny mail, w innym czasie nie trafiłby na spamlisty?

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

parlando pisze:Gdyby nie ta wiadomość, to czy inny mail, w innym czasie nie trafiłby na spamlisty?
Inne wiadomości nie są rozsyłane masowo, mają różną treść. (mail o nowych skrzynkach, mail o wpisach do logów mają treści różniące się od siebie, więc nie ss traktowane jak spam. Teraz poszło kilkadziesiąt tysięcy takich samych maili, dlatego domena została wpisana na spam listę.
Jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziecie teraz dostawać wiadomości o nowych skrzynkach i wpisach do logów. Tak to jest jak się zabierają za informatykę ludzie bez wiedzy.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 5):
parlandor00t7azhagsajmonart_noise

Awatar użytkownika
r00t7

Lza pisze:
parlando pisze:Gdyby nie ta wiadomość, to czy inny mail, w innym czasie nie trafiłby na spamlisty?
Inne wiadomości nie są rozsyłane masowo, mają różną treść. (mail o nowych skrzynkach, mail o wpisach do logów mają treści różniące się od siebie, więc nie ss traktowane jak spam. Teraz poszło kilkadziesiąt tysięcy takich samych maili, dlatego domena została wpisana na spam listę.
Jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziecie teraz dostawać wiadomości o nowych skrzynkach i wpisach do logów. Tak to jest jak się zabierają za informatykę ludzie bez wiedzy.
dokładnie to chciałem powiedzieć ;) mogli to chociaż podzielić na paczki i wysyłac przez kilka dni. Ale jak w RT są tylko programiści bez wiedzy o działaniu np systemów pocztowych - to tak się dzieje. W momencie gdy serwery dostały ileś tam tysięcy takich samych wiadomości - uznały to za atak - i ciach domena oc jest na spamliście.

A teraz co RR zamierza zrobić by wycofać nas z blacklist ? z doświadczenia zawodowego wiem, że jest to nieco trudna operacja.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

No to zajebiscie, jak zamierzacie to teraz odkręcić? Dużo mi to powiedziało o kompetencjach dwójki z RT:/

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

Faktycznie jest masakra - gdyby nie ten wątek, nawet nie wiedziałbym, że coś przyszło z konta RR, bo leżało w spamie na gmailu.
Generalnie konto RR zdecydowanie NIE powinno być wykorzystywane do masowych wysyłek.
Pytanie do obecnej RR - co zamierzacie zrobić. Sytuacja jest krytyczna, ponieważ przez Wasz ruch prawdopodobnie nie będziemy otrzymywać żadnej korespondencji z OC
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Mailing został wysłany poprawnie. Kontaktowałem się z IQ.PL. Z ich strony nie ma technicznych zastrzeżeń. Dostali zgłoszenie z www.spamcop.net o potencjalnym spamie, ale nie zostaliśmy dodani do czarnej listy, więc podejrzewam, że ktoś celowo dokonał zgłoszenia po to własnie aby tę dyskusję wywołać.

Ja rozumiem, że konkurencji jest nie po drodze, że tyle osób będzie wiedziało o wyborach. Spodziewaliśmy się tego typu "kwiatków".

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Mailing do kilkudziesięciu tysięcy osób o tej samej treści i URLem NIGDY nie można nazwać wysłanym poprawnie...

Na szczęście domena nie trafiła do list typu RBL. Ale gmail wrzuca do spamu listy z rr@opencaching.pl i... forum@opencaching.pl. Na szczęście cog@opencaching.pl i co najważniejsze - noreply@opencaching.pl (stąd przychodzą powiadomienia o nowych keszach i korespondencja) - działa poprawnie.

To są filtry automatyczne. Nikt na złość niczego nie był w stanie (w tym przypadku) dodać, więc nie rzucajcie błotem wokoło...

W każdym razie - problem pozostał i co więcej - prawdopodobnie pozostanie również podczas kadencji przyszłych RR (o ile RR będzie ;) ).
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
azhag
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7

bechem pisze:Mailing został wysłany poprawnie. Kontaktowałem się z IQ.PL. Z ich strony nie ma technicznych zastrzeżeń. Dostali zgłoszenie z http://www.spamcop.net o potencjalnym spamie, ale nie zostaliśmy dodani do czarnej listy, więc podejrzewam, że ktoś celowo dokonał zgłoszenia po to własnie aby tę dyskusję wywołać.

Ja rozumiem, że konkurencji jest nie po drodze, że tyle osób będzie wiedziało o wyborach. Spodziewaliśmy się tego typu "kwiatków".

no tak bechem, z pewnością przeciwnicy RR masowo klikali na poczcie - oznacz jako spam :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

widać że na mechanizmach pocztowych znasz się jak księgowy na wypasie owiec. Wysłanie takiej ilości identycznych maili - jest niezgodne ze sztuką. Macie farta że do spamu trafia tylko RR@ bo przy dobrych wiatrach ten adres nie będzie więcej potrzebny :)

to że o wyborach wie jak najwięcej osób - tym lepiej ! coraz więcej osób będących zdala od forów etc. mówi o konieczności rozwiązania RR.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

bechem pisze:podejrzewam, że ktoś celowo dokonał zgłoszenia
Standardowa retoryka bechema: wszyscy winni tylko nie ten kto spam rozesłał.

A wpadło Ci na myśl, że użytkownicy nie wyrażali zgody na otrzymywanie reklam z serwisu opencaching.pl? Bo w ustawieniach są zgody na otrzymywanie pewnego typu wiadomości, ale o reklamach nic tam nie ma. A wy rozesłaliście klasyczną mielonkę. Do tego wyborczą. Jak można tak bezmyślnie postępować?
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 2):
łowcaart_noise

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Wasze dywagacje są bezpodstawne. Przeczytajcie sobie definicję spamu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy. - to się zgadza
Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości. - to była techniczna informacja dotycząca funkcjonowania serwisu - nie potrzeba takiej zgody
Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy - ja rozumiem, że przypuszczacie, że RR odnosi niewyobrażalne zyski (uściślając - nie ma żadnych zysków). Jedynym "zyskiem" jaki tu jest to fakt, że w końcu wybory nie będą zakopywane pod dywan i każdy ma szanse w nich zagłosować.

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Jest jeszcze jedna opcja. Na razie z tego co widzę, w spamie wylądowało u kilku osób, które niekoniecznie popierają obecną RR. A może te kilka osób dodało maila rr@ umyślnie do spamu? Takiej opcji też nie można wykluczyć.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

bechem pisze:Wasze dywagacje są bezpodstawne.
Nie-no, całkiem bezpodstawne. A to, że od rana nie dochodzą do mnie (i tysięcy innych użytkowników) maile z domeny opencaching to sami sobie wymyśliliśmy.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Grunt to mieć dobrą teorię spiskową i walić błotem gdzie popadnie...
Na kilkadziesiąt tysięcy wysłanych listów, nawet jak kilkanaście osób doda do spamu, to żaden filtr antyspamowy nie zablokuje całego gmaila...

Problemem z całą pewnością jest masowa wysyłka maili o identycznej treści w krótkim czasie. Na to reagują filtry. A nie na kilka(naście?) kliknięć.

A prawdziwy problem brzmi - i co teraz? Niełatwo ten błąd naprawić. W RBL-o podobnych serwerach są gotowe procedury. A tu?

PS: U mnie wylądowało w spamie bez dotykania gmiala, bo pocztę odbieram Thunderbirdem.
Obrazek

ODPOWIEDZ