Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Post autor: Sebastian »

Pytanie do was.

Jeżeli będzie likwidowana Rady Rejsu głosowanie odbędzie się w sposób:

1. Decyzji podjętej przez użytkowników podczas głosowania na stronie Serwisu Opencaching.
2. Podczas głosowania wybranych członków Rady Rejsu, większością głosów 4:1
3. Podczas głosowania wybranych członków Rady Rejsu, zwykłą większością głosów 3:2

Proste pytanie. Dziękuję za odpowiedź.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

DeepBlue pisze: Chcielibyśmy, żeby nowy Regulamin zaczął obowiązywać od 1 grudnia br.
Może to nie miejsce na takie pytanie, ale co z Regulaminem?

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

Sebastian, wątki Ci się nie pomyliły? Co my mamy wspólnego z likwidacją RR?

Parlando, zwłoka z publikacją ostatecznej wersji regulaminu spowodowana została m. in. uwagami, że za mało przewidzieliśmy czasu na zapoznanie się społeczności z jego treścią w wersji roboczej. Damy radę.
Za ten post autor DeepBlue otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

DeepBlue pisze:Sebastian, wątki Ci się nie pomyliły? Co my mamy wspólnego z likwidacją RR?

Parlando, zwłoka z publikacją ostatecznej wersji regulaminu spowodowana została m. in. uwagami, że za mało przewidzieliśmy czasu na zapoznanie się społeczności z jego treścią w wersji roboczej. Damy radę.
Nic mnie się nie pomyliło, chciałbym się tylko dowiedzieć, jak w razie ewentualnej decyzji o likwidacji RR, będzie się to odbywało, według was.

1. Decyzji podjętej przez użytkowników podczas głosowania na stronie Serwisu Opencaching.
3. Podczas głosowania wybranych członków Rady Rejsu, zwykłą większością głosów 3:2

Chciałbym poznać odpowiedź, na konkretne, proste pytanie.

Łączę wyrazy szacunku - Sebastian
Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

@Sebastian, zakładam, że chodzi o to, jak wg. obecnej RR powinno się odbyć zlikwidowanie RR, w sytuacji, kiedy koalicja "Anty-RR" wygra wybory, "weźmie" większość miejsc w Radzie. Cóż, muszę przyznać rację art_noise, że referendum mija się z celem - zwycięzcy będą mieli legitymację wyborców do realizacji postanowień programowych (pomijam jako nieistotny, niestety, fakt że "wejście" do Rady odbywa się dzięki 200-300 głosom). Pytania 2 i 3 w takiej sytuacji nie mają znaczenia, bo nie ma nigdzie zapisu, na jakiej podstawie Rada może "się odwołać" czy też podjąć decyzję o zlikwidowaniu instytucji RR jako takiej. Decyzję, każdą, Rada może podjąć zwykłą większością głosów.
art_noise
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Dziękuję za odpowiedź, wszystko dla mnie jasne.
Obrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

DeepBlue pisze: Damy radę.
Z czym dacie radę? Bo chyba nie piszesz o wprowadzeniu nowego regulaminu w życie.

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

got100 pisze: (...) chyba nie piszesz o wprowadzeniu nowego regulaminu w życie.
No pewnie, że nie. To taki oderwany, od czapy, krzyk do żony za kierownicą, jak wjechała pod prąd na A1.
k.mil
Obrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Uspokoiłeś mnie, ale nie musiałeś od razu krzyczeć na żonę :wink:

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

Sebastian pisze:
DeepBlue pisze:Sebastian, wątki Ci się nie pomyliły? Co my mamy wspólnego z likwidacją RR?

Nic mnie się nie pomyliło, chciałbym się tylko dowiedzieć, jak w razie ewentualnej decyzji o likwidacji RR, będzie się to odbywało, według was.

Chciałbym poznać odpowiedź, na konkretne, proste pytanie.

Łączę wyrazy szacunku - Sebastian
W zasadzie to jest pytanie do naszych kontrkandydatów jak sobie wyobrażają sytuację gdy wejdą np 3 osoby od nich a dwie od nas. To pytanie ma sens. Ja jestem przeciw likwidacji RR.
Za ten post autor bechem otrzymał podziękowanie:
Sebastian

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

sajmon pisze:
bechem pisze: Nie trzeba być członkiem RT aby rozwijać kod albo administrować serwerem.
Jeżeli nie jest się w RT by rozwijać kod ani administrować serwerem, to po co?
...
Struktura korpo: RR->RT->chętny programista posłusznie wykonujący polecenia?
Struktura korpo - tak właśnie wygląda koncepcja RT by Bechem .
Do tej pory RT nie była formalnie zdefiniowana ani członkowie formalnie mianowani/wybrani.
RT to był mnie-więcej synonim aktualnego składu zespołu który pisze kod oraz administruje serwerem.
Kiedy nastała era Bechema okazało się że Ci ludzie to (cytat) " tylko grupa luźnych commiterów, ale nie ma to związku z Radą Techniczną, którą Opencaching powinien mieć".
Jeżeli RT to mają być kierownicy d.s. koncepcji,strategii, rodziału zadań i kontroli wykonania to nie ma wątpliwości, że nietrudno takich 5-ciu znaleźć.
Pytanie natomiast czy i gdzie znajdą się Ci od prawdziwej roboty , tacy którzy zaakceptują korpo-strukturę i swoją rolę na dole drabinki.
Obecna rada niestety nie ogarnia (mimo cierpliwego wielokrotnego tłumaczenia) że tutaj to tak nie zadziała.
Że Ci co przyszli i zrobili Coś, zrobili to dlatego że mieli fajny pomysł a potem przyjemność z jego realizacji.
I nie ma takiej siły (*), żeby kogoś zmusić np. żeby najpierw zajmował się poprawianiem błędów (zwykle nie swoich) , potem tym co zatwierdzi ktoś (bo jest ważne albo ludzie chcą) a na końcu dopiero tym czym sam by się zajął.
I obecna rada również nie zdołała zrozumieć, że jak w łańcuchu jedno ogniwo przestaje pasować do reszty to się wyłącza to jedno ogniwo a nie wyrzuca resztę łańcucha ( i zostaje z niczym).
Dlatego pomysł na "nową" RT ( który jest jedynym konkretem w programie ) jest zły, szkodliwy i nic nie naprawi z tego co zostało zepsute.

* Poza np sensownym pomysłem crowdfundingu konkretnych pomysłów, ale to nie ma związku z taką czy inną formą RT.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowania (total 7):
Dezerterr00t7got100Gryfici.teamSebastianLzasajmon

Klucken
Bywalec
Podziękował;: 21 razy

Post autor: Klucken »

Pozwolę sobie ponowić pytanie, bo wydaje mi się że zniknęło w nagłości postów, a zależałoby mi na uzyskaniu odpowiedzi.
Pytanie do bechema, bo tak się składa że byłem szczególnie zainteresowany jego ostatnim programem wyborczym, który przekonał mnie wtedy do oddania głosu na Niego.
Drugi pomysł, który chodzi mi po głowie, to zaktywizowanie użytkowników ze statusem “przewodnika” oraz zachęcenie ludzi aby ten status zdobyli. Od początku zabawy w Geocaching zainteresowała mnie ta opcja. Niestety nie jest w żaden sposób obecnie wykorzystywana. Proponuję opracowanie programu, który zachęciłby ludzi do zdobycia tego statusu (obecnie wymogiem jest aby skrzynki założone przez użytkownika zostały rekomendowane przez przynajmniej 20 osób). Przewodnicy mogliby być między innymi wsparciem dla COG. Deklaruję przeprowadzenie pilotrażowej akcji na terenie Kotliny Jeleniogórskiej i Dolnego Śląska. Jeśli pomysł by się sprawdził na naszym terenie, zaczęlibyśmy go wdrażać na szerszą skalę. Moim zdaniem wykorzystanie tego mechanizmu serwisu może przyczynić się do poprawy jakości skrzynek i utrzymania już istniejących.
Czy mógłbyś szczegółowo opisać co w tej kwestii dokonało się w ciągu tego roku? Niestety z tego co ja obserwuję, od roku liczba przewodników spadła o prawie dziesięć osób, a nie przybywa wcale nowych. Jest wiele pustych pól na mapie Polski pozbawionych przewodników. Co do aktywizacji też nie widzę postępu, jeśli przewodnik sam z siebie się nie zaangażuje w działalność na swoim terenie, to nie zauważyłem jako przewodnik szczególnych starań RR w sprawie zaktywizowania i wykorzystania tej opcji, wykorzystania dość łatwego, skoro keszer sam zgłasza się do roli przewodnika i nie trzeba do tego go ani przekonywać ani wybierać.
ObrazekObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

bechem pisze: Była RT już rozwiązała się sama. Lista członków na starych zasadach była tutaj: https://code.google.com/p/opencaching-pl/people/list .
Teoretycznie po przenosinach repo lista powinna być tu: https://github.com/opencaching/opencach ... ntributors
Nie mam zielonego pojęcia na jakich zasadach była przeprowadzona selekcja "nowej listy". Pytajcie "byłej RT".
Widzisz Bechem, można było od razu, a nie lawirować przez dwie strony wątku?
I w sumie łyknąłbym tą odpowiedź, bo jestem ignorantem informatycznym, ale pojawił się post krystiant:
krystiant pisze:Linki, które podałeś nie pokazują kto jest w RT serwisu opencaching.pl tylko kto rozwija opensourcowy kod, który może być użyty do postawienia serwisu... RT decyduje czy kod naszego serwisu to jest to samo co na code.google lub githubie, ale może być też całkiem coś innego, bo np. RT ma inną wizję niż programiści rozwijający kod w podlinkowanych projektach...
I po wczytaniu się w owe linki faktycznie widnieją tam ludzie którzy odeszli (Łza, Wrygiel, Kojoty, Tripper). Do tego pozwoliłem sobie pogrubić pewne słowa w Twej odpowiedzi które wprost wskazują, że to nadal nie jest odpowiedź na pytanie o AKTUALNY skład RT.
Tak więc pytanie podtrzymuję (mam nadzieję że nie uznasz tego na stalking :) )
bechem pisze: Ja przede wszystkim zamierzam w końcu powołać prawdziwą RT, bo jak widać ciężko dojść do ładu co się działo w starej. Na przykład taki wywrotowiec jak ja został do niej na niejasnych zasadach przyjęty (sam się zdziwiłem) i na podobnie niejasnych wykreślony.
Znów pozwoliłem sobie pogrubić. Jak rozumieć to, że się zdziwiłeś? Nie miałeś kompetencji i zaaplikowałeś tak dla zabawy, dlatego przyjęcie Twojej kandydatury cię zdziwiło? Jakiś inny powód zdziwienia?
Widocznie stara RT była otwarta na współpracę z KAŻDYM, nie prowadzili castingów i w dobrej wierze przyjmowali do RT każdego kto chce (i w domyśle potrafi) pomóc.
Stara rada działała, dopóki nie pojawiły się tam dwa misie które doprowadziły do rezygnacji tych doświadczonych...

Tak na koniec: skoro ileś osób odeszło, Ty jesteś wykreślony, to kto 'zapewnia stabilne działanie serwisu"? Bo teraz naprawdę robi się nieśmiesznie...

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy

Post autor: bechem »

Obecnie RT nie istnieje. Serwerem opiekują się obecnie trzy osoby. starypatyk, chinczyk i ja.
Za ten post autor bechem otrzymał podziękowanie:
sajmon

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

bechem pisze:Obecnie RT nie istnieje. Serwerem opiekują się obecnie trzy osoby. starypatyk, chinczyk i ja.
To teraz mnie uspokoiłes. Mogę z czystym sumieniem na Ciebie nie głosować, bo serwer i tak znajduje się w kompetentnych rękach staregopatyka.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowania (total 5):
bechemmiklobitart_noiseWołki.Lcasajmon
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ