Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Post autor: baloniarz »

Jako kobieta powinnaś go Agatho zrozumieć - okres mu się spóźnia więc chłop ma nerwa. Maryush w ciąży, Deepowi okres się spóźnia - taka była impreza.
Co do twoich pytań:
Ad 1 Co było słabe i mało profesjonalne czas pokaże a ludzie ocenią.
Ad 2 Akurat Ty mówisz o spokoju, nie wylewaniu pomyj - zdziwiłaś mnie. Do rozmowy zawsze możemy wrócić jeżeli ma to pomóc serwisowi OPENCACHING.pl to ja chętnie, ale jeżeli znów rozmowa ma być obok spraw dotyczących serwisu to ja nie wchodzę w taką dysputę ;-)
Ad 3 Na chwilę obecną nie ma reguł wg których można by odwoływać członków RT. To ciało żyje swoim życiem i biada komuś w nie ingerować. Przez kilka miesięcy próbowaliśmy takowe zasady z RT ustalić ale do tanga potrzeba dwojga.
Ad 4 Ostatnio deklarowałaś, że masz dosyć, że odchodzisz z zespołu OC.pl, że chcesz w końcu spokoju. Jak szukasz miejsca w RT to może się po znajomości załapiesz.
PS sorry za zgryźliwość - ja akurat okres mam w terminie ale wiesz jak to jest w te trudne dni ;-)
Pozdrawiam baloniarz
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowanie:
Lza

Awatar użytkownika
Agata*
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Agata* »

baloniarz pisze:Jako kobieta powinnaś go Agatho zrozumieć - okres mu się spóźnia więc chłop ma nerwa. Maryush w ciąży, Deepowi okres się spóźnia - taka była impreza.
Co do twoich pytań:
Ad 1 Co było słabe i mało profesjonalne czas pokaże a ludzie ocenią.
Ad 2 Akurat Ty mówisz o spokoju, nie wylewaniu pomyj - zdziwiłaś mnie. Do rozmowy zawsze możemy wrócić jeżeli ma to pomóc serwisowi OPENCACHING.pl to ja chętnie, ale jeżeli znów rozmowa ma być obok spraw dotyczących serwisu to ja nie wchodzę w taką dysputę ;-)
Ad 3 Na chwilę obecną nie ma reguł wg których można by odwoływać członków RT. To ciało żyje swoim życiem i biada komuś w nie ingerować. Przez kilka miesięcy próbowaliśmy takowe zasady z RT ustalić ale do tanga potrzeba dwojga.
Ad 4 Ostatnio deklarowałaś, że masz dosyć, że odchodzisz z zespołu OC.pl, że chcesz w końcu spokoju. Jak szukasz miejsca w RT to może się po znajomości załapiesz.
PS sorry za zgryźliwość - ja akurat okres mam w terminie ale wiesz jak to jest w te trudne dni ;-)
Pozdrawiam baloniarz

Chyba Agaty pomyliłeś Drogi Baloniarzu. Nie jestem w żadnym zespole OC i nic nie deklarowałam. Skoro odpisałeś nie mi, na pytania nie do Ciebie i jeszcze zero konkretów to po prostu poczekam na Deep Blue. Chciałabym uzyskać jakąś odpowiedź na pytania o RT, a nie czytać kiedy i co mają dorośli mężczyźni z RR - to możecie zawsze w aktualności wrzucić jeżeli społeczność jest ciekawa :)

Pozdrawiam!

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Hej
Wpis jeden z wpisów r00t7 skłonił mnie do rzucenia okiem na Regulamin i Zasady funkcjonowania OC.
Tam jak byk stoi:
Zespół COG nominowany jest przez RR na okres 1 roku.
Czy nie powinniście jak najszybciej (jeszcze przed wyborami) powołać nowy COG (najlepiej już 32 osobowy, bo zdaje się, że nie wygracie), ponieważ obecny zespół COG pracuje już dłużej niż 1 rok?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

Agata* pisze:Deep Blue dlaczego się tak denerwujesz? (...) Teraz Ty zaczynasz ulegać presji i sam zaczynasz być agresywny..
Ależ, żadnego zdenerwowania z mojej strony, serio. Gdzieś tam chyba nawet w wątku pisałem, że rozbawiamy czytających. I ja też w takim nastroju. Wszędzie tam, gdzie brak merytoryki w wymianie zdań.
Agata* pisze:(...) takiego Cię "znam" z forum - przede wszystkim opanowany.
Dziękuję za miłe słowa. Taka też ma być RR - przede wszystkim opanowana.
Agata* pisze:1. Czy uważasz że, wykorzystanie możliwości wcześniejszego przeczytania programów innych kandydujących dało Wam prawo do wrzucenia w program zdania " Jeśli podoba Ci się nasz sposób działania oraz nie jesteś za przewrotem polegającym na likwidacji RR zagłosuj w tych wyborach na Baloniarza, bechema, chinczyka i DeepBlue (Maryush stety/niestety “w ciąży” ale duchem z nami).
Baloniarz właściwie odpowiedział już na to pytanie. Ze swojej strony dodam tylko, że nikt nam nie uwierzy, a my nie będziemy w stanie tego udowodnić ale nasz program, łącznie z wtrętem o przewrocie powstał nim pierwszy program koalicji Anty-RR wpłynął na rr@. Wiedzieliśmy dużo wcześniej, co się święci. Uprzedzając inne pytania, nie tylko Twoje Agato*, więcej w sprawie informacji dot. zamiarów "opozycji", w posiadanie których weszliśmy wypowiadać się nie będę.
Agata* pisze:Obiecywanie w programie spokoju, a potem wylewanie pomyj (niestety też to robisz) - to znowu obietnice bez pokrycia.
Nikomu nie ubliżyłem jeszcze ani w tym ani w innych wątkach, nie zrobił tego również żaden z pozostałych członków obecnej RR; na nikogo pomyj nie wylaliśmy, ani razu. Nie zarzuciliśmy nikomu kłamstwa czy tam szwindli. Wobec nas robi się to właściwie na każdym kroku, a my za wszelką cenę staramy się nie reagować. Być może, tam, gdzie odpowiedzi są bardziej zdecydowane, decyduje o tym klimat kampanii wyborczej.
Agata* pisze:Czy zostaną jasno określone zasady odwołania członków RT przez RR? Bo jakiś skończony zbiór powodów powinniśmy chyba mieć?
(...) Czy wakaty w RT będą ogłaszane na zasadzie oferty "pracy"?
Te sprawy, przynajmniej w ogólnym zarysie określa nasz program. Jak każdy program wyborczy w czasie wprowadzania w życie będzie wymagać dopracowana szczegółów. Również zasad powoływania/odwoływania zespołu technicznego.
Agata* pisze:Po znajomości?
Miało nie być złośliwości. :)
Nie zmienia to jednak faktu, że w sprawach wyboru kandydatów do zespołu technicznego polecenie będzie miało również wielkie znaczenie.
ubermisiek pisze:(...) kwestia stworzenia stowarzyszenia. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
Tu wyjątkowo pozwolę sobie na prywatę. Biorąc pod uwagę obecną atmosferę w OC.PL, zarzuty (bodaj pod adresem bechema, w którymś z wyborczych wątków) o chęci "przytulania" publicznej kasy, jestem przeciwny powoływaniu stowarzyszenia. Nie da się zrobić tego tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, a póki co (miałem okazję zakładać dość duże towarzyszenie), korzyści nie będą znaczne. I jak wszystko, co w przedsięwzięciach hobbystycznych niesie za sobą konieczność "zasiadania we władzach", będzie powodem do kolejnej grandy, prędzej czy później.
ubermisiek pisze:I tak personalnie, Adam, mam nadzieję, że wpadniesz z rodzinką na Morsy :)
Bardzo chętnie się stawimy, bez względu na wynik wyborów. Imprezę macie przednią.
Za ten post autor DeepBlue otrzymał podziękowanie:
Dezerter
Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

parlando pisze:Zespół COG nominowany jest przez RR na okres 1 roku.
Tak było i wypadku obecnej RR. Rada nie miała zdecydowanych uwag co do pracy dotychczasowego COG, daliśmy sobie kwartał na wzajemne dotarcie się i zadziałało. Ponadto każdy członek Centrum oświadczył "na piśmie" o chęci dalszej współpracy z RR. W tym roku powołaliśmy trzech nowych COG-owiczów. Pamiętaj też, że nikt w OC-Team nie ma określonej liczby kadencji.
parlando pisze:Czy nie powinniście jak najszybciej (jeszcze przed wyborami) powołać nowy COG (najlepiej już 32 osobowy, bo zdaje się, że nie wygracie), ponieważ obecny zespół COG pracuje już dłużej niż 1 rok?
Nie rozumiem Twojego pytania dotyczącego powoływania przez obecną RR nowego COG, w szczególności 32-osobowego. Szukam tu żartu, nie znajduję.
Przecież powołanie 32 osobowego COG-u to zapis programowy koalicji Anty-RR, więc nie rozumiem, dlaczego wymagasz od nas takich działań?
Jak przegramy, to Anty-RR powoła nowy COG. Jak wygramy, to wdrożymy procedurę podobną do ubiegłorocznej.
Obrazek

parlando
Forumator

DeepBlue pisze:Szukam tu żartu, nie znajduję.
No trudno:)
Skoro już opowiedziałeś poważnie to sprostuję
DeepBlue pisze:Anty-RR powoła nowy COG
Nowy COG ma być wybrany w wyborach, nie powołany:)

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

parlando pisze:(...) COG ma być wybrany (...) nie powołany:)
Fakt. Nie próbuję jeszcze przyzwyczajać się do zmian, chociaż sugerujesz, że powinienem, bo zdaje Ci się, że nie wygramy. :)
Tak czy inaczej, zwycięstwo czy porażka, obecna RR wyborów COG w proponowanej przez koalicję Anty-RR formie nie będzie organizować.
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

parlando pisze:=

głównie chodzi o to by każdy ze swojego regionu miał wpływ na to kto go reprezentuje. Teraz COG to głównie uznaniowość 5 osób z RR.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
Klucken
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Agata*
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Agata* »

DeepBlue pisze:
Agata* pisze:Deep Blue dlaczego się tak denerwujesz? (...) Teraz Ty zaczynasz ulegać presji i sam zaczynasz być agresywny..
Ależ, żadnego zdenerwowania z mojej strony, serio. Gdzieś tam chyba nawet w wątku pisałem, że rozbawiamy czytających. I ja też w takim nastroju. Wszędzie tam, gdzie brak merytoryki w wymianie zdań.
Agata* pisze:(...) takiego Cię "znam" z forum - przede wszystkim opanowany.
Dziękuję za miłe słowa. Taka też ma być RR - przede wszystkim opanowana.
Agata* pisze:1. Czy uważasz że, wykorzystanie możliwości wcześniejszego przeczytania programów innych kandydujących dało Wam prawo do wrzucenia w program zdania " Jeśli podoba Ci się nasz sposób działania oraz nie jesteś za przewrotem polegającym na likwidacji RR zagłosuj w tych wyborach na Baloniarza, bechema, chinczyka i DeepBlue (Maryush stety/niestety “w ciąży” ale duchem z nami).
Baloniarz właściwie odpowiedział już na to pytanie. Ze swojej strony dodam tylko, że nikt nam nie uwierzy, a my nie będziemy w stanie tego udowodnić ale nasz program, łącznie z wtrętem o przewrocie powstał nim pierwszy program koalicji Anty-RR wpłynął na rr@. Wiedzieliśmy dużo wcześniej, co się święci. Uprzedzając inne pytania, nie tylko Twoje Agato*, więcej w sprawie informacji dot. zamiarów "opozycji", w posiadanie których weszliśmy wypowiadać się nie będę.
Agata* pisze:Obiecywanie w programie spokoju, a potem wylewanie pomyj (niestety też to robisz) - to znowu obietnice bez pokrycia.
Nikomu nie ubliżyłem jeszcze ani w tym ani w innych wątkach, nie zrobił tego również żaden z pozostałych członków obecnej RR; na nikogo pomyj nie wylaliśmy, ani razu. Nie zarzuciliśmy nikomu kłamstwa czy tam szwindli. Wobec nas robi się to właściwie na każdym kroku, a my za wszelką cenę staramy się nie reagować. Być może, tam, gdzie odpowiedzi są bardziej zdecydowane, decyduje o tym klimat kampanii wyborczej.
Agata* pisze:Czy zostaną jasno określone zasady odwołania członków RT przez RR? Bo jakiś skończony zbiór powodów powinniśmy chyba mieć?
(...) Czy wakaty w RT będą ogłaszane na zasadzie oferty "pracy"?
Te sprawy, przynajmniej w ogólnym zarysie określa nasz program. Jak każdy program wyborczy w czasie wprowadzania w życie będzie wymagać dopracowana szczegółów. Również zasad powoływania/odwoływania zespołu technicznego.
Agata* pisze:Po znajomości?
Miało nie być złośliwości. :)
Nie zmienia to jednak faktu, że w sprawach wyboru kandydatów do zespołu technicznego polecenie będzie miało również wielkie znaczenie.
"Po znajomości" nie było złośliwe - tak mi się nasunęło z programu po zdaniu "W momencie rezygnacji członka RT pozostali mogą dokooptować nową osobę na drodze głosowania zwykłą większością głosów." Po ostatnim szumie wokół rezygnacji tak zaangażowanych ludzi z RT dobrze by było uniknąć błędów w przyszłości - tak żeby wszyscy byli zadowoleni.

Btw. "like" Dezertera to pomyłka bo mój ;-) Mea culpa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

r00t7 pisze:
parlando pisze:=

głównie chodzi o to by każdy ze swojego regionu miał wpływ na to kto go reprezentuje. Teraz COG to głównie uznaniowość 5 osób z RR.
Nie wiem jak podczas poprzednich kadencji RR, ale podczas obecnej, jeśli keszer zgłosił do RR uzasadnione zastrzeżenie w sprawie osoby COGowicza zajmującego się jego sprawą (np. "Bo mamy ze sobą na pieńku") RR wyznaczała inną osobę do prowadzenia takiej sprawy. Ba, nawet wszystkie sprawy dotyczące skrzynek danego keszera, lub zgłaszane przez niego były z automatu kierowane do tego innego COGowicza. Czy to nie jest "wpływ na to, kto go reprezentuje"?

A tak swoją drogą - czyżbyś twierdził że obecna RR źle wybrała COG? Bo zastosowała "uznaniowość"? To porównaj listy COGu z Twojej kadencji z RR i listę z jaką RR 2015 otworzyła swoją kadencję. Bo tak się składa, że COG 2015 to w 15 przypadkach na 16 ten sam COG, który Ty wybierałeś w poprzedniej kadencji. Jedynie Chińczyk przeszedł z COGu do RR, bo Regulamin mu zabraniał być i tu i tu.

COG 2015:
dolnośląskie - Lupi
kujawsko-pomorskie - Zaboja
lubelskie- Andrzejj
lubuskie - K.mil
łodzkie - Nefryt+
małopolskie - fishu
mazowieckie, - Elvis7
opolskie - krystianT
podkarpackie - Qsiaki
podlaskie - zbyszaty
pomorskie - szanto
śląskie - Agatha
świętokrzyskie - jonasz777
warminsko-mazurskie- Elvis7
wielkopolskie - brasia
zachodniopomorskie - zbyszaty

COG 2014:
dolnośląskie - Chinczyk
kujawsko-pomorskie - Zaboja
lubelskie- Andrzejj
lubuskie - K.mil
łodzkie - Nefryt+
małopolskie - fishu
mazowieckie, - Elvis7
opolskie - krystianT
podkarpackie - Qsiaki
podlaskie - zbyszaty
pomorskie - szanto
śląskie - Agatha
świętokrzyskie - jonasz777
warminsko-mazurskie- Elvis7
wielkopolskie - brasia
zachodniopomorskie - zbyszaty

BA-DUM, TSZSZSZSZ!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

widzę tutaj brak czytania ze zrozumieniem - czy ja gdzieś napisałem, że COG jest zły ? albo że to kolesie RR ? nie.

chodzi o to że teraz ludzie średnio mają wpływ na wybór osób, które zajmują się tym co tu jest najważniejsze - skrzynkami. Tak damy możliwość każdemu by wybrał w swoim regionie.
Obrazek Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

r00t7 pisze:chodzi o to że teraz ludzie średnio mają wpływ na wybór osób, które zajmują się tym co tu jest najważniejsze - skrzynkami
Ja bym nie przeceniał znaczenia takiej możliwości. W zasadzie co to da? Jaki jest minus obecnego stanu? Dobre skrzynki są odrzucane, czy co? Poza tym COG najczęściej zajmuje się pierwszymi keszami początkujących keszerów, którzy niekoniecznie są zorientowani kto, co, gdzie i kiedy (może to i lepiej?:)). O znajomości lokalnego środowiska też ciężko pisać w sytuacji, kiedy mamy tak rozległe województwa i coraz przybywających użytkowników. Natomiast w skrajnych przypadkach te znajomości, czy zażyłości mogą rzutować na obiektywizm rozstrzyganych sporów, czy ogólnie decyzji.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

DeepBlue pisze:Wspólny, konstruktywny program wyborczy
(...)Członkiem RT można zostać poprzez powołanie przez RR (sytuacja występuje tylko gdy w RT zostają 2 osoby) powołanie przez RT na drodze głosowania, zwykła większością głosów.
Zadałem to pytanie na Facebooku, ale tam marnie idzie odpowiadanie na nie. Zadaję więc i tu.

JEŚLI zakładacie kontynuowanie dotychczasowej polityki i macie "regulamin RT",
TO DLACZEGO doprowadziliście do sytuacji, w której wcale nie ma RT i nie wybraliście (zgodnie ze swoimi własnymi wytycznymi) nowych członków RT. Serwis jest bez RT od ponad miesiąca.

Ja nie pytam o powód "odejścia" RT. Pytam o brak reakcji z Waszej strony, na zaistniałą, krytyczną sytuację. Podczas gdy publicznie deklarujecie (w programie), że macie gotowe "lekarstwo".
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

deg pisze:...
Cytujesz nasz program wyborczy, jednocześnie nie ukrywasz, że jesteś przeciwny trwaniu RR.
Program wyborczy - pakiet obietnic do zrealizowania kiedy wyborcy dadzą ci do tego legitymację.
Obietnic, tak, świadomie użyłem tego słowa, bo koalicja "Anty-RR" też ma póki co obietnice. Każdy z kandydatów ma.
Nie wymagaj więc od nikogo realizowania postanowień programu wyborczego przed wygraniem wyborów.
Odbieram to tak, jakbyś na przykład w tej chwili żądał od naszej opozycji rozpisania wyborów na COG32.
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

deg pisze: Ja nie pytam o powód "odejścia" RT. Pytam o brak reakcji z Waszej strony, na zaistniałą, krytyczną sytuację. Podczas gdy publicznie deklarujecie (w programie), że macie gotowe "lekarstwo".
DeepBlue pisze: Nie wymagaj więc od nikogo realizowania postanowień programu wyborczego przed wygraniem wyborów.
Niestety - biorąc od uwagę sekwencję zdarzeń i reakcję RR na informację (jeszcze przed jej upublicznieniem) od developerów o zawieszeniu działalności to podzielam obawy deg'a, że nic się w temacie nie zmieni.
Pomysł na Radę Techniczną, która będzie tylko radzić to jest mieszanie powietrza w pustej szklance i niezrozumienie motywów dla których ludzie przychodzą do projektów opensource, żeby je rozwijać.
Jak na razie nie przeczytałem ani jednego głosu na tak (do tego pomysłu) ze strony ludzi którzy mieliby być potencjalnymi wykonawcami tego co Rada uradzi.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowania (total 2):
r00t7azhag

ODPOWIEDZ