Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Baloniarz, Bechem, Chinczyk, DeepBlue - wspólny program wyborczy

Post autor: ronja »

got100 pisze:...
Miklobit w zasadzie odpowiedział. Każdy sensowny głos w tej sprawie będzie pewnie mile widziany i chyba kandydaci z tego tematu się nie obrażą, że poszukuje się właśnie na ich stronach wizji na przyszłość. Temat chyba wyjaśniony, bo zgadzam się z Miklobitem. Oczywiście, śladem Ranwersa chciałbym widzieć wolontaryjne działania RT, jednak zdaję sobie sprawę, że świat idzie do przodu i niczego nie można wykluczyć (także ściepy na programistów).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Ranwers pisze:Nie mówię, że jest to całkiem zły pomysł, ale dotychczasowe rozwiązanie bazujące na RT i jej wolontariacie jest znacznie lepsze. O ile ktoś tych wolontariuszy nie przegoni na cztery wiatry.
Przecież to się nie wyklucza z czystym wolontariatem.
To byłoby tylko uzupełnienie żeby realizować projekty które:
- wymyślają ludzie którzy sami nie są w stanie technicznie się tym zająć ale są w stanie się dołozyć
- są potrzebne z punktu widzenia systemu ale mało widoczne dla zwykłego usera i przez to developerzy się za nie nie biorą (bo jednak feedback od userów to ważny element motywacji developera. )
Ranwers pisze: Po drugie musi powstać do każdego pomysłu zestaw kryteriów opisujących finalny stan projektu. Jakie niesie to że sobą zagrożenie widać po komiksie z huśtawką.
No to jest podstawa - ale jak założenia będą niejasne i zbyt ogólnikowe to ani fundatorzy nie będą skorzy wykładać kasy ani tym bardziej developerzy podejmować zadań.
Ranwers pisze: Po trzecie kto będzie decydował, co w ogóle wdrażamy? Czy jeżeli sypnę nie 500 a 5000 złotych na zmianę systemu oceniania keszy na fejsbukowe lajki i połasi się na to jakiś programista, to znaczy że będziemy mieli fejskeszing? Jeżeli zostanie to zablokowane po ukończeniu projektu, to czy programista powinien dostać kasę? Z jednej strony wykonał robotę, ale z drugiej strony czemu ja mam płacić za funkcjonalność, której nie ma?

A do tej pory kto decydował ? Głównie autorzy którzy pisali kod...
Poprzednia RR+RT sformułowała pewne założenia jak kwalifikować projekty do realizacji: zgłoszenie na listę Issues (w repozytorium), 2 tyg na zgłoszenie zastrzeżeń, potem można jechać z koksem.
Można przyjąć, że do systemu bonusowego mogą się kwalifikować zgłoszenia które przeszły przez tą ścieżkę. Ew. dodatkowe głosowanie jak są zastrzeżenia.
Na pewno nie może być tak, żeby kilka osób (dajmy na to RR) miała prawo zablokować wdrożenie pomysłu które w głosowaniu uzyskało np ponad 50% głosów i do którego są chętni do wykonania (obojętnie czy za free czy za bonusa).

Żeby nie było argumentów typu fejskeszing jest be, to jedno proste wymaganie: każdy projekt który coś dodaje do interfejsu użytkownika powinien mieć konfigurację włącz/wyłacz na poziomie usera. Jak ktoś nie chce lajkowac i widzieć lajków to po prostu nie włącza ( bo domyślnie takie wodotryski powinny być wyłączone ). Nie powielajmy złych przykładów z naszej realnej rzeczywistości gdzie pewna grupa (trzymająca władzę) uważa że ma monopol na jedynie słuszną wersję wszystkiego i wszędzie.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

miklobit pisze:Ja sam mam kilka pomysłów za które byłbym skłonny wyłożyć pewną kwotę i myślę że znalazło by się wiele osób które myślą podobnie.
Ty akurat mógłbyś pewnie sam je wdrożyć mając dostęp do kodu... Zaraz, zaraz... przecież ty masz dostęp do kodu, bo kod źródłowy jest rozwijany poza serwisem. Problem tylko z wprowadzeniem zmian na naszym serwerze, bo musi to zrobić osoba mająca dostęp do serwera...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
art_noise
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

krystiant pisze:
miklobit pisze:Ja sam mam kilka pomysłów za które byłbym skłonny wyłożyć pewną kwotę i myślę że znalazło by się wiele osób które myślą podobnie.
Ty akurat mógłbyś pewnie sam je wdrożyć mając dostęp do kodu... Zaraz, zaraz... przecież ty masz dostęp do kodu, bo kod źródłowy jest rozwijany poza serwisem. Problem tylko z wprowadzeniem zmian na naszym serwerze, bo musi to zrobić osoba mająca dostęp do serwera...
Owszem - teoretycznie każdy może zrobić zmiany w kodzie. Tylko ktoś musi ta zmianę "klepnąć" na produkcję.
Do tej pory praktyka była taka, że developerzy mieli takie uprawnienia , że mogli albo swoje zmiany przenieść na system prod. samodzielnie,
albo akceptować zmiany innych osób jeśli zostały przysłane w postaci tzw pull requestów (które każdy może zrobić i wysłać).
Natomiast obecnie jedyną osobą (poza tymi którzy zawiesili działalność) która może to zrobić jest bechem.
Czyli ktoś, kto sam nie napisał ani jednej linijki kodu
(co więcej - napisał niedawno że dopóki "ktoś" nie przepisze kodu OC od nowa to On nie będzie się go tykał :? )
a chce decydować samodzielnie czy i co będzie przenoszone na prod.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowania (total 2):
degłowca
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Post autor: art_noise »

miklobit pisze:
krystiant pisze:
Owszem - teoretycznie każdy może zrobić zmiany w kodzie. Tylko ktoś musi ta zmianę "klepnąć" na produkcję.
Do tej pory praktyka była taka, że developerzy mieli takie uprawnienia , że mogli albo swoje zmiany przenieść na system prod. samodzielnie,
albo akceptować zmiany innych osób jeśli zostały przysłane w postaci tzw pull requestów (które każdy może zrobić i wysłać).
Natomiast obecnie jedyną osobą (poza tymi którzy zawiesili działalność) która może to zrobić jest bechem.
Czyli ktoś, kto sam nie napisał ani jednej linijki kodu
(co więcej - napisał niedawno że dopóki "ktoś" nie przepisze kodu OC od nowa to On nie będzie się go tykał :? )
a chce decydować samodzielnie czy i co będzie przenoszone na prod.
Czyli można przez to rozumieć że Bechem wywaliwszy cały skład RT teraz sam zarządza (laicko rozumiejąc) całym oc.pl?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

art_noise pisze: Czyli można przez to rozumieć że Bechem wywaliwszy cały skład RT teraz sam zarządza (laicko rozumiejąc) całym oc.pl?
Z jeden strony - bechem nikogo nie wywalił bo koledzy sami zawiesili działalność.
Z drugiej strony - prosta operacja "sprawdzam" (w postaci requestu o nadanie, a w zasadzie przywrócenie uprawnień commitera) daje wynik w postaci : "po co ci uprawnienia, ja będę wszystko zatwierdzać". Czyli sam sobie odpowiedz na swoje pytanie...
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
azhag
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Post autor: art_noise »

miklobit pisze:
art_noise pisze: Czyli można przez to rozumieć że Bechem wywaliwszy cały skład RT teraz sam zarządza (laicko rozumiejąc) całym oc.pl?
Z jeden strony - bechem nikogo nie wywalił bo koledzy sami zawiesili działalność.
Z drugiej strony - prosta operacja "sprawdzam" (w postaci requestu o nadanie, a w zasadzie przywrócenie uprawnień commitera) daje wynik w postaci : "po co ci uprawnienia, ja będę wszystko zatwierdzać". Czyli sam sobie odpowiedz na swoje pytanie...
Kompletnie się nie znam na tych sprawach. Dlatego nie rozumiem co masz na myśli. Skumałem tylko że bechem wywalając RT może teraz wszystko?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

art_noise pisze:Kompletnie się nie znam na tych sprawach. Dlatego nie rozumiem co masz na myśli.
Każdy projekt open source działa tak samo. Jest ogólnodostępny kod źródłowy, który każdy może sobie zmieniać na swoje potrzeby. Może również podsyłać swoje zmiany w celu dodania do repozytorium (czyli do tego ogólnodostępnego kodu). Ale żeby coś z projektu open source przenieść na serwer opencaching.pl trzeba mieć odpowiednie uprawnienia...
miklobit pisze:obecnie jedyną osobą (poza tymi którzy zawiesili działalność) która może to zrobić jest bechem.
art_noise pisze:Skumałem tylko że bechem wywalając RT może teraz wszystko?
Można to tak ująć...
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

art_noise pisze:[
Kompletnie się nie znam na tych sprawach. Dlatego nie rozumiem co masz na myśli. Skumałem tylko że bechem wywalając RT może teraz wszystko?
Każdy z dostępem do serwera może wszystko. Więc tak - bechem może wszystko.
Tylko pytanie co z tego wynika.
Jeśli będzie pokazywać, jak na przykładzie powyżej, że (zgodnie ze swoim programem) będą teraz kierownicy i wykonawcy to wg mnie nic dobrego .
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

czyli prowizję od każdego kodu ? dla bechema ;) (żeby nie było - taki czarny żart.)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

r00t7 pisze:czyli prowizję od każdego kodu ? dla bechema ;) (żeby nie było - taki czarny żart.)
Po grosiku czy co łaska :lol:
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

miklobit pisze:obecnie jedyną osobą (poza tymi którzy zawiesili działalność) która może to zrobić jest bechem.
Jeszcze raz się zastanowiłem nad powyższym... i w zasadzie dotyczy to również działania RT według opisanych w waszym programie zasad.

Załóżmy, że chciałbym jakieś funkcjonalności w serwisie (np. geościeżki, których wcześniej nie było) i znajdę programistę, który by to okodował - i nie ma znaczenia, czy użyłbym serwisu crowdfundingowego (który zazwyczaj pobiera prowizję), czy zapłacę bezpośrednio sam ze swojej kieszeni, czy zrobi to gratis to w jaki sposób miałoby to zostać wprowadzone do serwisu :?:

Przed wprowadzeniem ograniczeń było kilka osób uprawnionych, dzięki temu Łza mógł to po prostu zaimplementować, a po nowemu? Ktoś stwierdzi, że nie, bo nie i cała praca pójdzie na marne? Z tego co widzę na githubie zmiany w kodzie są cały czas robione (ostatnia 10h temu), trafią do innych serwisów korzystających z tego kodu, a u nas nie?

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 227 razy
Otrzymał podziękowań: 515 razy

Post autor: deg »

Po raz kolejny (czwarty?) proszę o odpowiedź na moje pytanie z czwartku.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

krystiant pisze:Z tego co widzę na githubie zmiany w kodzie są cały czas robione (ostatnia 10h temu), trafią do innych serwisów korzystających z tego kodu, a u nas nie?
Do nas też trafiają (jeśli nikt nie wyłaczył skryptu post-commit)
Commiterami są również ludzie z innych serwisów OC i oni pracują nadal.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Panowie - aktualna RR:
Ostatnio wysłaliście mailing do wszystkich z informacją o wyborach.
Czy jeden raz to nie było wystarczająco ? Bo znowu wszyscy dostali maila.
W dodatku z informacją, która wprowadza ludzi w bład:
"Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień, napisz na rt@opencaching.pl" .
I ludzie masowo piszą na rt żeby ich dane wykasować z serwera.
Czy to o to chodziło żeby przewietrzyć bazę z userów którzy się wk... kolejnymi mailami ?
ODPOWIEDZ