dulus-y- wybory do Rady Rejsu 2016

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

dulus-y- wybory do Rady Rejsu 2016

Post autor: dulus »

Cześć,
Jesteśmy Dulus-y. Dulus-y to Damian (Dulus) i Edyta (-y). Nie Damian z osobna lecz dzielnie wspierany przez swoją partnerkę, jak w życiu codziennym tak i w życiu keszerskim. Oczywiście dla jak najlepszego rozjaśnienia sytuacji, Damian jako osoba głównodowodząca, nosząca spodnie w tym duecie, będzie decydował i godnie sprawował pieczę nad powierzonymi zadaniami, a Edyta z kobiecą subtelnością będzie sprawowała funkcję „ciała doradczego” i dzielnie wspierała go w podejmowaniu słusznych decyzji.

Oto wachlarz naszych propozycji:

1. Cotygodniowe raporty z działania RR.
Raporty byłyby umieszczane na forum oraz na oficjalnym facebook’u Rady Rejsu. Rada Rejsu kontaktowałaby się ze sobą poprzez wideo rozmowy oraz poprzez inne ułatwiające kontakt alternatywy. Raport miałby na celu informowanie społeczeństwa OC o działaniach podejmowanych przez Radę. W oświadczeniach umieszczane byłyby ogólne informacje o prowadzonych zgłoszeniach i przyszłych działaniach z orientacyjnym terminem ich wykonania. Jednakże raporty nie zawierały by nazw użytkowników ujętych w danej sprawie, co pozwoliło by uniknąć rozsiewania plotek, siana zamętu i nie potrzebnego rozdmuchiwania niekiedy błahych spraw, co często prowadzi do mylnego osądu danej sytuacji, przez ogół użytkowników.

2. Jaśniejsze wytyczne na linii RR-COG, COG-RR.
Rada Rejsu powinna informować COGowiczów poprzez dodawanie komunikatów na forum o zaistniałych sytuacjach, o których zdecydowanie COG powinien wiedzieć, o wszelkich postępowaniach wobec innych członków COG, czego zabrakło w ostatniej kadencji. Zdecydowanie nie popieramy swego rodzaju zatajania informacji, lecz preferujemy otwarte mówienie o wszystkim bez ogródek.

3. Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem.
Zdecydowanie podwyższyć minimum zdobytych keszy, aby móc założyć swoje skrzynki. Nasza propozycja to przynajmniej 100-150 znalezionych skrzynek. Przewodnikiem będzie mógł zostać użytkownik, który na swoim koncie posiada powyżej 100 rekomendacji. Stawiamy na jakość, uważamy też iż o doświadczeniu świadczy praktyka.

4. Zapoczątkowanie spotkań otwartych.
Gdy Rada Rejsu będzie chciała się spotkać osobiście to będzie przy tym towarzyszyło założenie publicznego „wydarzenia”. Eventy towarzyszące będą organizowane aby móc porozmawiać i odpowiadać na trudne pytania społeczności OC.

5. Jeden członek RR jako „rzecznik prasowy”
Wyznaczenie jednej osoby, która będzie na bieżąco informowała społeczność OC w imieniu całej Rady Rejsu.

6. Przywrócenie admina dla Rady Rejsu na forum.
Jest to niedorzeczne aby administratorem forum była jedna osoba !

7. Zniwelowanie możliwości pełnienia więcej niż jednej funkcji przez organy OC(RR,COG,RT).
Trzeba zabronić i nie umożliwiać pełnienia więcej niż jednej funkcji przez członków najważniejszych organów OC jak to ma miejsce teraz.
W strukturach COG, RT nie powinno się liczyć ile osób „kryje się” się pod jednym „userem”. Jeśli użytkownik wypełnia swoje obowiązki sumiennie i rzetelnie, to właśnie to powinno być głównym kryterium (a nie jakieś mrzonki).
Uczestnictwa w COG i RR nie można współdzielić tak jak mówi szósty punkt w wiki na temat COG’u.

8. Uściślenie współpracy i polepszenie wizerunku na linii Rada Rejsu-Rada Techniczna.
Każdy powinien skupić się na tym i wykonywać to na czym się zna najlepiej. W ten sposób nie będzie dochodziło do niepotrzebnej ingerencji w kompetencje obu organów, a każdy swoją energię przeznaczy w jak najwłaściwszy sposób by nieustannie polepszać nasz mały keszerski świat. Uściślenie współpracy Rady Rejsu z Radą Techniczną również pod względem podsuwania rozwiązań, które są najbardziej potrzebne dla użytkowników. Np. widoczność na mapie modyfikowanych współrzędnych np. quizów, ulepszenie GeoŚcieżek, atrybut Drive-in (przydatny przede wszystkim w sytuacjach gdy nie jesteśmy pewni czy droga jest udostępniona dla ruchu kołowego) czy też często niedziałający dostęp do skrzynek z trzema nieznalezionymi w panelu COG.

9. Utworzenie tak zwanej czarnej listy.
Utworzenie czarnej listy w której podawano by do informację o geosbusterstach, a także nie uczciwych keszerach czyt. osób działających na szkodę OC. Również zrobienie listy, w celu ujawnienia osób, które mają dostęp do kodu OC.

10. Kary i sankcje.
Preferujemy nieco łagodniejsze podejście. Bany tylko w ostateczności (odwieszenie bez wymyślnych zadań). Mamy cichą nadzieję, że doszło do odpowiedniego oczyszczenia atmosfery w keszerskim świadku, że nie będzie więcej powodów do zastosowania takich rozwiązań ;)

11. Przywrócenie skrzynek mobilnych i ownów.
Jak wiadomo owny to skrzynki spotkaniowe, więc zamiast limitu jednego kesza na użytkownika powinien być jeden own na dziesięć uczestnictw w spotkaniach użytkownika. Skrzynki mobilne powinny być przywrócone przynajmniej z limitem jednego mobilniaka na użytkownika.

I wiele, wiele innych mniejszych bądź większych inicjatyw, których nie sposób z łatwością ująć w słowa. Mamy otwarty umysł, szczere chęci i motywację. Liczymy na szansę by móc się wykazać i w jak najlepszy sposób wpływać na sytuację na keszerskiej arenie.

W wątku tym prosimy o nie "bicie piany". Zastrzegamy sobie prawo do nieodpisywania na pytania, które uznamy za zbędne lub niestosowne.
Za ten post autor dulus otrzymał podziękowanie:
azhag
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Gryfici.team
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: dulus-y- wybory do Rady Rejsu 2016

Post autor: Gryfici.team »

dulus pisze: 10. Kary i sankcje.
Preferujemy nieco łagodniejsze podejście. Bany tylko w ostateczności (odwieszenie bez wymyślnych zadań). Mamy cichą nadzieję, że doszło do odpowiedniego oczyszczenia atmosfery w keszerskim świadku, że nie będzie więcej powodów do zastosowania takich rozwiązań ;)
Łagodniejsze podejście? Czy możecie rozwinąć myśl?
11. Przywrócenie skrzynek mobilnych i ownów.
Jak wiadomo owny to skrzynki spotkaniowe, więc zamiast limitu jednego kesza na użytkownika powinien być jeden own na dziesięć uczestnictw w spotkaniach użytkownika. Skrzynki mobilne powinny być przywrócone przynajmniej z limitem jednego mobilniaka na użytkownika.
.
Bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Podpisuje się pod tym 'nogami i ręcoma' ;)

---------------------------------------

Po przeczytaniu wszystkich programów wyborczych każdego z kandydatów - ja swój głos już wiem komu oddam ;)

Pozdrawiam!
ObrazekObrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 339 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy

Post autor: parlando »

* Co myślisz o pomyśle rozwiązania RR? Jesteś w COG, więc to będzie cenna opinia (mam nadzieję:)).
* Uzasadnij punkt 3. Później ewentualnie będę miał pytania lub będę polemizował:)
* Dlaczego chcesz przywrócić owny i mobilne, skoro te typy się nie sprawdziły? Owny to historia chyba jeszcze przed moim dołączeniem do zabawy, ale sprawę z mobilnymi pamiętam. Z założenia fajna inicjatywa, ale w praktyce to były owny. Po co w naszej zabawie kesze, których nie można podjąć na kordach?

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

Gryfici.team pisze:
dulus pisze: 10. Kary i sankcje.
Pod pojęciem "łagodniejsze podejście" mamy na myśli rozwiązywanie problemów użytkowników poprzez jak najszybsze dogadanie się i dojście do konsensusu w danej sprawie. Bany całkowite będą nakładane tylko i wyłącznie w ostateczności, np. w przypadku odkrycia multikonta. Jeśli z użytkownikiem nie da się dojść do kompromisu wtedy będzie istniała możliwość zablokowania statystyk użytkownika ale będą to odosobnione przypadki.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

parlando pisze:* Co myślisz o pomyśle rozwiązania RR? Jesteś w COG, więc to będzie cenna opinia (mam nadzieję:)).
* Uzasadnij punkt 3. Później ewentualnie będę miał pytania lub będę polemizował:)
* Dlaczego chcesz przywrócić owny i mobilne, skoro te typy się nie sprawdziły? Owny to historia chyba jeszcze przed moim dołączeniem do zabawy, ale sprawę z mobilnymi pamiętam. Z założenia fajna inicjatywa, ale w praktyce to były owny. Po co w naszej zabawie kesze, których nie można podjąć na kordach?
1. Rozwiązanie RR według nas jest nietrafionym pomysłem. 32 "rządzących" na pewno się nie dogada ze sobą jak pięciu. COG powinien skupić się na rozwiązywaniu spraw skrzynek, a nie kłótniami pomiędzy użytkownikami. Rada Rejsu zawsze może prosić o wsparcie COG'u w rozwiązywaniu spraw.

2.Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem jest pomysłem, który już dawno powinien wejść w życie. Naszą decyzję o zwiększeniu argumentujemy tym, że czym więcej znalezionych skrzynek (w tym przypadku 100-150) tym użytkownik jest bardziej doświadczony, a z tego wynika, że będzie zakładał lepsze skrzynki niż jakby miał na koncie 10 znalezionych.

Co do przewodnika to powinien on mieć na koncie minimum 100 rekomendacji aby użytkownik zgłaszający się o pomoc brał przykład od najlepszych. Minimum, które mamy dzisiaj czyli 20 rekomendacji jest zdecydowanie za małe ponieważ tyle gwiazdek można uzyskać robiąc byle jaką serię z finałem. (Jak wiadomo dużo ludzi rekomenduje finał za całokształt danego projektu).

3. Chcemy przywrócić te dwa typy skrzynek ponieważ każdy użytkownik w naszej zabawie lubi coś innego. Przywrócenie ownów w takim wymiarze jaki proponujemy czyli 1 na 10 uczestnictw w spotkaniach będzie optymalnym rozwiązaniem ponieważ nie będzie dochodziło do tego, że ludzie będą zakładać quizy czy skrzynki nietypowe tylko po to aby obejść brak ownów czy też mobilniaków.
Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

dulus pisze: 3. Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem.
Zdecydowanie podwyższyć minimum zdobytych keszy, aby móc założyć swoje skrzynki. Nasza propozycja to przynajmniej 100-150 znalezionych skrzynek. Przewodnikiem będzie mógł zostać użytkownik, który na swoim koncie posiada powyżej 100 rekomendacji. Stawiamy na jakość, uważamy też iż o doświadczeniu świadczy praktyka.
Jaki jest powód tej zmiany oraz co chcesz osiągnąć ją wprowadzając?

Szczególnie interesują mnie wymogi zakładania, jako że sam po zmianie wpadłbym poniżej minimum (biorąc mój styl keszowania, na dość długo). Z przewodnikiem ani nie miałem dotąd żadnego kontaktu, ani o takie stanowisko ubiegać się nie zamierzam, więc trochę mniej, ale też jestem trochę ciekawy.
Za ten post autor azhag otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 339 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy

Post autor: parlando »

dulus pisze:Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem jest pomysłem, który już dawno powinien wejść w życie. Naszą decyzję o zwiększeniu argumentujemy tym, że czym więcej znalezionych skrzynek (w tym przypadku 100-150) tym użytkownik jest bardziej doświadczony, a z tego wynika, że będzie zakładał lepsze skrzynki niż jakby miał na koncie 10 znalezionych.
Odnośnie przewodnika. Nie wiem, czy obecnie ta funkcja jest potrzebna. Przy obecnych zasadach przez jakiś czas byłem przewodnikiem, ale nikt się nie zgłosił z jakimkolwiek problemem:) Widzę za to, że nowi użytkownicy raczej zadają pytania na forach, czy FB, lub w ogóle nie szukają (nie potrzebują) pomocy. Jeżeli już powinny być tu jakieś zmiany, to raczej żeby brać pod uwagę ilość rekomendowanych skrzynek, nie zaś liczbę rekomendacji, co jak zauważyłeś można bez trudu osiągnąć mając jedną skrzynkę.

Jeżeli zaś chodzi o możliwość założenia skrzynek. Rozkład skrzynek na terenie kraju nie jest jednakowo gęsty. Tak ustawiona poprzeczka faworyzowałaby mieszkańców dużych miast i aglomeracji. Tymczasem na terenach słabo okeszowanych dalej skrzynki pojawiałyby się powoli. Nie uzasadniłeś w jaki sposób wpłynie to na jakość. Keszuję na dość małym terenie, ale mam konkretne przykłady, że nowi keszerzy z dorobkiem 20-50 znalezionych keszy zakładali skrzynki zdecydowanie przewyższające jakością skrzynki "wyjadaczy". Keszerzy z dużym doświadczeniem także zakładają kesze dobre, normalne, poniżej przeciętnej itd. Na to też mam konkretne przykłady. Jak dla mnie doświadczenie keszerskie i jakość zakładanych skrzynek wcale nie jest jakoś szczególnie silnie skorelowane. Moim zdaniem największe znaczenie ma tu indywidualne podejście danego keszera oraz to jakie skrzynki ma w okolicy (na jakim poziomie).
Czy nie lepiej, żeby COG po prostu odrzucał słabe kesze, lub żeby weryfikował więcej niż 3 pierwsze skrzynki? Chociaż wątpię, żeby jakiekolwiek systemowe rozwiązanie było decydujące. Chyba najlepszy sposób na dobre skrzynki, to sadzenie dobrych skrzynek, czyli rywalizacja/motywacja pozytywna, niewerbalna i niesystemowa.
dulus pisze:Chcemy przywrócić te dwa typy skrzynek ponieważ każdy użytkownik w naszej zabawie lubi coś innego.
Nie kupuję takiego uzasadnienia:) Historia pokazała, że jako społeczność nie potrafiliśmy korzystać z tych typów. Nie widzę przesłanek, żeby tu mogło się cokolwiek zmienić.
Być może skłonny byłbym to sprawdzić, ale tylko jeśli owny i mobilne nie byłyby wliczane do statystyk. Wirtualne też w sumie można by wyłączyć ze statystyk, bo z geocachingiem mają niewiele wspólnego.

Edycja: o, jeszcze wpis azhag przypomniał mi o jednej kwestii odnośnie 3. Co z użytkownikami, którzy teraz mogą zakładać kesze (mają założone kesze nierzadko po kilkadziesiąt skrzynek), a po zmianie wpadliby pod "poprzeczkę"?
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
azhag

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

azhag pisze:
dulus pisze: 3. Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem.
Jaki jest powód tej zmiany oraz co chcesz osiągnąć ją wprowadzając?

Szczególnie interesują mnie wymogi zakładania, jako że sam po zmianie wpadłbym poniżej minimum (biorąc mój styl keszowania, na dość długo). Z przewodnikiem ani nie miałem dotąd żadnego kontaktu, ani o takie stanowisko ubiegać się nie zamierzam, więc trochę mniej, ale też jestem trochę ciekawy.
Zwiększeniem tych wymogów chcemy osiągnąć tworzeniem jak najmniejszej ilość keszy, które są poniżej przeciętnej (w pudełkach po margarynie, niechlujnie oklejonych, itp.). Wystarczy, że skrzynka będzie ładnie opisana i staranie zrobiona. Nie muszą to być jakieś wyszukane pojemniki.
Przykładem możemy być my, którzy na początku naszej zabawy myśleliśmy, że skrzynki dobrej jakości to te zakopane pod drzewem w pojemnikach po twarożkach. Dumnie zakładaliśmy kesze w pojemnikach po lekarstwach, chętnie zbieranych przez całą rodzinę. ;) Chcemy, żeby nowe osoby nie popełniały takich błędów jak my kiedyś.

Chcemy żeby przewodnicy potrafili rozróżnić skrzynkę zrobioną starannie od poniżej przeciętnej.
Za ten post autor dulus otrzymał podziękowanie:
azhag
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

parlando pisze: Edycja: o, jeszcze wpis azhag przypomniał mi o jednej kwestii odnośnie 3. Co z użytkownikami, którzy teraz mogą zakładać kesze (mają założone kesze nierzadko po kilkadziesiąt skrzynek), a po zmianie wpadliby pod "poprzeczkę"?

W tym przypadku prawo nie będzie działało wstecz.
Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz

dulus pisze:Zwiększeniem tych wymogów chcemy osiągnąć tworzeniem jak najmniejszej ilość keszy, które są poniżej przeciętnej (w pudełkach po margarynie, niechlujnie oklejonych, itp.). Wystarczy, że skrzynka będzie ładnie opisana i staranie zrobiona. Nie muszą to być jakieś wyszukane pojemniki.
Obawiam się, że — jak parlando wcześniej zauważył — w ten sposób osiągnęłoby się po prostu mniejszą ilość keszy w ogóle, szczególnie w miejscach kiepsko okeszowanych — taka kwadratura koła by się wykształciła: jest mało keszy, więc nie ma nowych keszy, więc jest mało keszy.

Jeśli chodzi o podniesienie poziomu zakładanych keszy to lepiej by się sprawdziła po prostu edukacja, nawet zwykły tekst o tym czego nie robić (żadnych twarożków czy lodów, raczej nie zakopywać) i co robić (klipsiak lub dobrze zakręcany pojemnik, jeśli już zakopywać to w sarkofagu) wyświetlany podczas rejestracji nowego kesza dużo by pomógł. Też po pierwszych trzech znalezieniach myślałem, że grycan pod drzewem to dobry standard, ale po doczytaniu na forum już wiedziałem, że jednak niekoniecznie.

A zresztą „nowi” (przynajmniej w mojej okolicy) chyba wcale takich chał nie zakładają. Rzekłbym, że najgorsze kesze są te dawno założone przez starych wyjadaczy (jak ja to nazywam: kesz klasy retro).

PS
Co złego w dobrym (bo też są różne) pojemniku na leki? Akurat moim ulubionym pojemnikiem jest pojemnik apteczny „na sterydach”: http://i.imgur.com/k281rrX.jpg (tutaj pół- i jednolitrowy z zapałkami dla skali; największy dostępny pojemnik ma 8 litrów ;)).
Za ten post autor azhag otrzymał podziękowanie:
parlando
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 327 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

dulus pisze:Cześć,
Jesteśmy Dulus-y. Dulus-y to Damian (Dulus) i Edyta (-y). Nie Damian z osobna lecz dzielnie wspierany przez swoją partnerkę, jak w życiu codziennym tak i w życiu keszerskim. Oczywiście dla jak najlepszego rozjaśnienia sytuacji, Damian jako osoba głównodowodząca, nosząca spodnie w tym duecie, będzie decydował i godnie sprawował pieczę nad powierzonymi zadaniami, a Edyta z kobiecą subtelnością będzie sprawowała funkcję „ciała doradczego” i dzielnie wspierała go w podejmowaniu słusznych decyzji.
Dulusy bardzo was cenię :) Generalnie macie bardzo dobry program! Tylko praktyka jest inna niż założenia. Jako że byłem i w RR i w COG to wejdę w polemikę i może wyjaśnię parę spraw.
dulus pisze:1. Cotygodniowe raporty z działania RR.
Raporty byłyby umieszczane na forum oraz na oficjalnym facebook’u Rady Rejsu. Rada Rejsu kontaktowałaby się ze sobą poprzez wideo rozmowy oraz poprzez inne ułatwiające kontakt alternatywy. Raport miałby na celu informowanie społeczeństwa OC o działaniach podejmowanych przez Radę. W oświadczeniach umieszczane byłyby ogólne informacje o prowadzonych zgłoszeniach i przyszłych działaniach z orientacyjnym terminem ich wykonania. Jednakże raporty nie zawierały by nazw użytkowników ujętych w danej sprawie, co pozwoliło by uniknąć rozsiewania plotek, siana zamętu i nie potrzebnego rozdmuchiwania niekiedy błahych spraw, co często prowadzi do mylnego osądu danej sytuacji, przez ogół użytkowników.
Co tydzień raport nie ma sensu. Wogóle RR nie ma sensu :)
Od razu napiszę - to COG robi 99% roboty na OC. To COG zatwierdza kesze nowicjuszy, załatwia zgłoszenia dotyczące keszy i próbuje negocjować sytuacje sporne. Tylko w wyjątkowych przypadkach COG prosi o pomoc RR. W wyjątkowych, bo najcześciej radzi sobie sam!
W samym RR niewiele się dzieje co zresztą udowadnia odchodząca RR. Jedyne co zaproponowali to zmiana regulaminu. No i załatwili wojenkę pomiędzy Got100 i Alex22. Dali bany. Co z tego pozytywnego zostało? Nic.
dulus pisze:3. Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem.
Takie wymogi dotyczące zakładanie skrzynek są totalnie bez sensu. Po co mamy ograniczać zakładanie skrzynek, przecież to sól naszej zabawy. I niestety ludzie są różni. Proste założenie że ktoś znalazł np 100 skrzynek to będzie zakładał dobre jest utopią.
Wg twojego pomysłu że by móc zakładać kesze jak się 150 znajdzie - w częstochowie objawił się kolega Vejo ([url] http://opencaching.pl/viewprofile ... erid=84745[/url] ) Ma znalezione 138 skrzynek na ten moment. I założone 17. Wszystkie świetne. Jakby próg był 150 znalezionych keszy to dopiero możesz kesza założyć - to bym nie miał przyjemności ze zdobywania keszy vejo bo by ich nie było.
dulus pisze:4. Zapoczątkowanie spotkań otwartych.
Gdy Rada Rejsu będzie chciała się spotkać osobiście to będzie przy tym towarzyszyło założenie publicznego „wydarzenia”. Eventy towarzyszące będą organizowane aby móc porozmawiać i odpowiadać na trudne pytania społeczności OC.
Znów - zwykle na eventach jest więcej rozmów pomiędzy COG a użytkownikiem. Bo użytkownicy mają kontakt z COG i to COG rozwiązuje lub generuje problemy użytkownikowi. Byłem na wielu spotkaniach i zwykle przy piwie było "czemu się czepiałeś tego kesza" itp. COG-użytkownik ten układ żyje. A rozmowa użytkownik-RR? O jesteś w RR? No wow. I nic więcej
dulus pisze:5. Jeden członek RR jako „rzecznik prasowy”
Wyznaczenie jednej osoby, która będzie na bieżąco informowała społeczność OC w imieniu całej Rady Rejsu.
Tak jak pisałem wcześniej - nie ma o czym informować. Już widzę te cotygodniowe komunikaty...
Komunikat: "Art_noise nadal się żre z Dulusami - nadal RR debatuje" :)
Poważnie - w RR niewiele się dzieje decyzyjnego. Całe życie i problemy codzienne oc.pl skupiają się na COG.

Pozdrawiam was Dulusy! :)
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Klucken
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Klucken »

Właśnie do Was miałem pytanie. Chodzi mi o ten drażliwy punkt trzeci bo z nim w większości się nie zgadzam.
dulus pisze:3. Zwiększenie wymogów dotyczących zakładania skrzynek i bycia przewodnikiem.
Pytanie co chcecie tym osiągnąć? Rok temu gdy zakłądałem konto, przewodników było 163. Na dzień dzisiejszy ta liczba waha się w okolicy 155. Policzyłem, na jednego przewodnika przypada ponad 200 nicków, a liczba przewodników maleje, keszerów natomiast rośnie.
dulus pisze:Zdecydowanie podwyższyć minimum zdobytych keszy, aby móc założyć swoje skrzynki. Nasza propozycja to przynajmniej 100-150 znalezionych skrzynek. Przewodnikiem będzie mógł zostać użytkownik, który na swoim koncie posiada powyżej 100 rekomendacji. Stawiamy na jakość, uważamy też iż o doświadczeniu świadczy praktyka.
Wg mnie jest to działanie odstraszające i zniechęcające początkujących keszerów. Zgadzam się że o doświadczeniu świadczy praktyka, ale rzeczywistość pokazuje, że o jakości wcale nie. O jakości decyduje chęć wykorzystania nabytrego doświadczenia, a do tego nie zmusicie nikogo jakimikolwiek wymogami. Piszecie że chcecie by keszerzy początkujący nie popełniali Waszych błędów. Ale dlaczego nie? Człowiek najlepiej uczy się na błędach, pozwólcie im je popełnić, nikt na tym naprawdę nie ucierpi. Takim działaniem wg mnie spowodujecie, że obszary słabo okeszowane takimi pozostaną a początkujący keszer zniechęci się zanim osiągnie tę setkę, lub... zacznie kombinować jak na lewo zalogować 100 keszy. Widziałem przypadki logowania wirtuali sprzed kompa celem osiągnięcia minimum do utworzenia geościeżki dokonane przez doświadczonego keszera.

I kolejne pytanie. COG. Wszyscy piszą o RR, RT. Ja od dawna zauważyłem zastałość w COG, co za tym idzie, przypadek uderzenia wody sodowej do głowy i traktowania obsługiwanego keszera nie jako "centrum obsługi" ale bardziej jako "centrum oceniające geokeszera". Czy po wygranej rozważacie zmianę obsady osobowej COG, czy podobnie jak poprzednicy adoptujecie dotychczasowy skład?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

parlando pisze:
dulus pisze:Chcemy przywrócić te dwa typy skrzynek ponieważ każdy użytkownik w naszej zabawie lubi coś innego.
Nie kupuję takiego uzasadnienia:) Historia pokazała, że jako społeczność nie potrafiliśmy korzystać z tych typów. Nie widzę przesłanek, żeby tu mogło się cokolwiek zmienić.
Być może skłonny byłbym to sprawdzić, ale tylko jeśli owny i mobilne nie byłyby wliczane do statystyk. Wirtualne też w sumie można by wyłączyć ze statystyk, bo z geocachingiem mają niewiele wspólnego.
To nie jest tak że nie potrafiliśmy korzystać. Owny obcięto bo kilku lobbystom (a zwłaszcza temu którego już z nami nie ma) przeszkadzały jako dodatek dla urozmaicenia spotkań. Konsekwencją ograniczenia ownów jest skundlenie keszy mobilnych - teraz to taki erzac owna - bo wszyscy (zakładacze i szukacze) udają że nie wiedzą do czego ten typ został wymyślony.
Bieżąca RR też ma temat w d* - najlepszy dowód, że kilka razy prosiłem o rozważenie tematu mobilnych
(sformułowałem założenia techniczne które pomogą uzdrowić ich używanie i zadeklarowałem oprogramowanie tych zmian jeśli będzie decyzja na tak)
ale przez cały rok , mimo deklaracji zajęcia się tematem zero konkretów.

Biorąc pod uwagę, że z 5-tka osób ciężko coś przeprowadzić to zupełnie sobie nie wyobrażam że kilka razy większy COG dojdzie do porozumienia w takim temacie. Im więcej osób tym trudniej zebrać ich do kupy w realu a również telekonferencje trudniej prowadzić w takim składzie.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: ronja »

Istotą każdych wyborów do jakichkolwiek gremiów jest głosowanie na konkretną osobę. Startujecie jako team, więc z wyborem i jego konsekwencjami jest inaczej, niż w rzeczywistości. RR ma liczyć pięć osób, a Wasz ewentualny wybór czyni ją 6-o osobową. Zaprzecza to więc regułom, jakie panują (jeszcze, tak myślę) na OC. Było wystarczająco dużo czasu na to, byście myśląc o kandydowaniu (oboje, czy może osobno - nie ma znaczenia) rozdzielili konto. Wasza "inwokacja" do programu niewątpliwie jest ważna dla Was, jednak nie ma nic wspólnego z RR. Dlaczego jeden głos kogoś ma forować dwie osoby do RR, a nie jedną, jak w przypadku pozostałych kandydatów ? Uważam, że powinniście wycofać teraz kandydaturę, by nie tworzyć (kontynuować, bo podobnie było w starych RR, a jest jeszcze w COG-u) niebezpiecznych - i nieuczciwych - precedensów. Poza tym Wasza teamowa chęć startu gryzie się z wieloma słowami własnego programu wyborczego (szczególnie tymi o przejrzystości). Uważam, że obecna RR powinna też zająć w tej sprawie głos.
Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz

Dostęp do forum: czy jesteś za naprawą konfiguracji forum, tj. przywróceniem dostępu do czytania do wszystkich merytorycznych działów (wyjąwszy oczywiście działy dla RT, RR, ew. kosz itd) dla niezalogowanych, czy chcesz obecnego stanu rzeczy. tj. forum dla niezalogowanych jest wyłącznie tablicą ogłoszeniową?
Obrazek

ODPOWIEDZ