Sebastian - Wybory do RR 2016, dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Sebastian - Wybory do RR 2016, dyskusja

Post autor: Sebastian »

Ktoś musi być pierwszy. Zakładam wątek dotyczący wizji rozwoju serwisu OC.

Moje motto ­ "Przede wszystkim nie szkodzić".

Mam na imię Sebastian, 44 lata, mieszkam w Bytomiu,. w Opencaching bawię się od ponad 7 lat.
Zorganizowałem sporo spotkań geokeszerskich, w wielu uczestniczyłem. Jestem przewodnikiem OC,
współtwórcą fejsbukowej grupy Opencaching Polska oraz założycielem ­ Geocaching województwo
śląskie.
Więcej o mnie na Facebooku ­ https://www.facebook.com/sebastian.czapla
1. Chciałbym z cała społecznością OC, zwrócić się się do 6 kolegów z Rady Technicznej: Boguś z
Polska, kojoty, Łza, Silent A, triPPer, wrygiel o powrót do Rady Technicznej serwisu Opencaching
Polska. Pamiętajmy, że dzięki ich zaangażowaniu, mogliśmy nieprzerwanie korzystać z serwisu.
Koledzy poświęcając swój wolny czas wprowadzili wiele innowacji takich jak : Geościeżki, Mapa
Skrzynek v.3, Nowe statystyki, Skrzynka Tygodnia... itd.
2. Należy wprowadzić rozdzielność funkcji osób zasiadających w Radzie Rejsu, Radzie Technicznej i
Centrum Obsługi Geokeszera.
3. Kadencyjność RR, osoba wybrana do RR może w niej zasiadać maksymalnie przez 2 kolejne lata.
4. Każda ważna decyzja dotycząca serwisu powinna zostać poparta głosami użytkowników. Zespół OC ma
obowiązek zapoznać się z waszym zdaniem przed wprowadzeniem jej w życie.
5. Działania Zespołu OC winny być transparentne. Mam zamiar przekazywać aktualne informacje o
działaniach Zespołu OC. Od roku robię to, na nieoficjalnym fejsbukowym profilu dokumentującym
działania Rady Rejsu: https://www.facebook.com/radarejsu/
6. Uważam, że wszelkie spory należy rozwiązywać w przejrzysty, wyważony sposób.
7. Zależy mi na rozwoju serwisu Opencaching. Chciałbym zadbać o dobrą współpracę z samorządami,
Lasami Państwowym, PTTK.
Wierzę że wybrana przez Was Rada Rejsu będzie dobrze służyła wszystkim uczestnikom zabawy.

Proszę Was, uczestników zabawy o pytania? Na każde odpowiem.
Wasz Sebastian
Ostatnio zmieniony niedziela 06 grudnia 2015, 19:03 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowania (total 2):
azhagSzarlih
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 344 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: Sebastian - Wybory do RR 2016, dyskusja

Post autor: parlando »

Cześć. Fajnie, że dałeś się namówić do założenia tematu. Szkoda, że trzeba tak późno. Szkoda (a może dziwne), że dopiero pierwszy kandydat się na to zdecydował. No trudno.
Co myślisz o pomyśle rozwiązania RR? To w ogóle coś zmieni? Czy przewidujesz jeszcze większe zamieszanie w związku ze zrzuceniem na COG zadań i problemów, którymi zajmowała się RR?
Czy grudzień to dobry czas na wybory/"kampanię"?:)
Czy czegoś nie brakuje w tym zdaniu:
Sebastian pisze:4. Każda ważna decyzja dotycząca serwisu powinna zostać głosami użytkowników.

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Szarlih »

Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 225 razy
Otrzymał podziękowań: 503 razy

Post autor: deg »

Co myślisz o przedłużeniu kadencji RR z 1 roku na 2 lata?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Klucken
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Klucken »

W Twoim wątku mam tylko jedno pytanie.

COG. Wszyscy piszą o RR, RT. Ja od dawna zauważyłem zastałość w COG, co za tym idzie, przypadek uderzenia wody sodowej do głowy i traktowania obsługiwanego keszera nie jako "centrum obsługi" ale bardziej jako "centrum oceniające geokeszera". Czy po wygranej rozważasz zmianę obsady osobowej COG, czy podobnie jak poprzednicy adoptujesz dotychczasowy skład?
ObrazekObrazekObrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Dostęp do forum: czy jesteś za naprawą konfiguracji forum, tj. przywróceniem dostępu do czytania do wszystkich merytorycznych działów (wyjąwszy oczywiście działy dla RT, RR, ew. kosz itd) dla niezalogowanych, czy chcesz obecnego stanu rzeczy. tj. forum dla niezalogowanych jest wyłącznie tablicą ogłoszeniową?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

parlando pisze:Co myślisz o pomyśle rozwiązania RR? To w ogóle coś zmieni? Czy przewidujesz jeszcze większe zamieszanie w związku ze zrzuceniem na COG zadań i problemów, którymi zajmowała się RR?
Czy grudzień to dobry czas na wybory/"kampanię"?:)
Czy czegoś nie brakuje w tym zdaniu:
Sebastian pisze:4. Każda ważna decyzja dotycząca serwisu powinna zostać głosami użytkowników.
1. Jestem przeciwny rozwiązaniu Rady Rejsu i wprowadzeniu 32 osób do COG. Moim zdaniem doprowadzi to do chaosu w funkcjonowaniu serwisu.
2. Grudzień to nie najlepszy termin wyborów, święta, AKQ. Moim zdaniem wybieranie służących keszerom osób w połowie roku było lepsze.
3. Oczywiście powinno być: "4. Każda ważna decyzja dotycząca serwisu powinna zostać poparta głosami użytkowników." Dziękuję za zwrócenie uwagi. Program pisałem sam, więc pewnie na jakimś etapie edycji zniknęło to słowo.

@deg "Co myślisz o przedłużeniu kadencji RR z 1 roku na 2 lata?"
Myślę, że dotychczasowy model corocznego oceniania i wyborów osób służącym nam w Radzie Rejsu jest sprawdzony. Uważam, że rok jest wystarczająco długim okresem czasu na zrealizowanie swoich pomysłów. Jeżeli osoba z będzie dobrze służyła uczestnikom serwisu, to bez wątpienia zostanie wybrana na kolejną kadencję.
Klucken pisze:W Twoim wątku mam tylko jedno pytanie.

COG. Wszyscy piszą o RR, RT. Ja od dawna zauważyłem zastałość w COG, co za tym idzie, przypadek uderzenia wody sodowej do głowy i traktowania obsługiwanego keszera nie jako "centrum obsługi" ale bardziej jako "centrum oceniające geokeszera". Czy po wygranej rozważasz zmianę obsady osobowej COG, czy podobnie jak poprzednicy adoptujesz dotychczasowy skład?
Uważam, że nie należy przeprowadzać jakiejś rewolucji w COG, jeżeli ktoś dobrze sprawuje swoją funkcję, ma doświadczenie, powinien dalej pracować dla innych. Dotarły do mnie informacje, że nie wszędzie sytuacja wygląda różowo, więc w regionach, gdzie współpraca pomiędzy użytkownikami i COGowiczem szwankuje, potrzebne są zmiany.
azhag pisze:Dostęp do forum: czy jesteś za naprawą konfiguracji forum, tj. przywróceniem dostępu do czytania do wszystkich merytorycznych działów (wyjąwszy oczywiście działy dla RT, RR, ew. kosz itd) dla niezalogowanych, czy chcesz obecnego stanu rzeczy. tj. forum dla niezalogowanych jest wyłącznie tablicą ogłoszeniową?
Jestem za pełnym przywróceniem dostępu do forum serwisu OC, bez konieczności logowania, oraz wprowadzenia mechanizmu rejestracji nowych użytkowników bez konieczności zatwierdzenia przez Radę Rejsu.

Dziękuję za pytania, czekam na kolejne :-)
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowania (total 2):
parlandoazhag
Obrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka »

Sebastian pisze: 3. Kadencyjność RR, osoba wybrana do RR może w niej zasiadać maksymalnie przez 2 kolejne lata.
Bardzo dobry pomysł, ja dodałabym jeszcze, żeby taki RRowicz mógł znów być w RR, po roku czy dwóch latach przerwy.

ODPOWIEDZ