Wybory RR 2015/16

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 497 razy

Re: Wybory RR 2015/16

Post autor: deg »

deg pisze:Pozwolę sobie nie odpisywać na post Maryusha, bo nie zrobiłbym tego lepiej, niż napisał Ranwers.
Ranwers pisze:Jeżeli prawdą jest, że zmiany były prowadzone z pominięcie Githuba, to powyższe jest kpiną i kiepskim żartem, ponieważ oznacza, że trzeba by przejrzeć całość kodu, a nie tylko skrypt wyborczy - ponieważ nie wiadomo co i gdzie było zmieniane. Nawet przy wzorcowych umiejętnościach nie da się zagwarantować sukcesu takiego przedsięwzięcia.
Tu nie ma miejsca na "jeżeli". Zobacz i sprawdź, czy to są aktualne wersje...
https://github.com/opencaching/opencach ... rr.inc.php
https://github.com/opencaching/opencach ... _do_rr.php
Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, to polecam lekturę... https://github.com/opencaching/opencach ... issues/217
EDIT - zdanie wytłumaczenia: Belgia zwraca nam uwagę, że serwer OC w Polsce nie jest zgodny z repozytorium na Githubie... Dodam tylko, że repozytorium powstało m.in. po to, aby zapewnić międzynarodową zgodność kodu (a przy okazji jego jawność).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

deg pisze:Belgia zwraca nam uwagę, że serwer OC w Polsce nie jest zgodny z repozytorium na Githubie...
Jeżeli na serwerze brakune zmian z githuba, to jeszcze jakoś tam jest do wytłumaczenia (nie żebym to popierał), ale jeżeli u nas były robione jakieś zmiany, a nie ma ich na githubie
deg pisze:wprowadzane są przez RR niekonsultowane zmiany do mechanizmu głosowania. Nie wiem dokładnie kiedy, zauważyłem je 13 grudnia. Zmiany NIE są publikowane na Githubie mimo, że powinny.
to już jest chyba złamanie licencji, na której jest rozwijane oprogramowanie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Wygląda na to, że tylko ja tutaj słyszałem o zasadzie domniemania niewinności.
O tym, że człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy. A tutaj, na tym Forum to oskarżony musi udowadniać, że nie jest wielbłądem, inaczej wiadro pomyj dostaje na głowę.
Napisałem dłuższy post, ale w sumie nie warto. Skoro tego nie rozumiecie to już nie zrozumiecie.
Żryjcie się dalej, ja odpadam z tej całej zabawy.

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

krystiant pisze:to już jest chyba złamanie licencji, na której jest rozwijane oprogramowanie...
Wg mojej najlepszej wiedzy (docs/license.txt), OC rozwijane jest na licencji GNU GPL, która nie zabrania wprowadzania zmian "na produkcji" bez konieczności ich publikowania. Co innego gdyby była to licencja AGPL, która została zaprojektowana z myślą o naprawieniu tego "niedopatrzenia".

Nadal oczywiście w projekcie "open" jest to cokolwiek niesmaczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

maryush pisze:
Pa pa :lol:

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

wołki.lca pisze:
maryush pisze:
Pa pa :lol:
Wyszła Szydło z wołka :lol:

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

bechem znów tylko bączysz coś pod nosem, ale to nic nowego
bechem pisze: Wyszła Szydło z wołka :lol:
Nooo, aż bokiem mi to szydło wyszło :lol:
Fajnie że jesteś, bo już myślałem, że zapadłeś w sen zimowy.
Może odpowiesz mi i pozostałym forumowiczom, których zlaliście z resztą RR, w końcu na zadane wcześniej pytania :?:
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowanie:
Lza

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

krystiant pisze:
deg pisze:wprowadzane są przez RR niekonsultowane zmiany do mechanizmu głosowania. Nie wiem dokładnie kiedy, zauważyłem je 13 grudnia. Zmiany NIE są publikowane na Githubie mimo, że powinny.
Złamaniem licencji to raczej nie jest ( odsyłam po szczegóły do internetu) ale może być źródłem podejrzeń, skoro nikt nie wie co program faktycznie robi jeśli źródło nie jest dostępne.
maryush pisze:Wygląda na to, że tylko ja tutaj słyszałem o zasadzie domniemania niewinności.
...
Napisałem dłuższy post, ale w sumie nie warto. Skoro tego nie rozumiecie to już nie zrozumiecie.
Mariusz - przeczytaj jeszcze raz co Ranwers napisał - bo jaśniej już nie można.
To chyba jakaś prawidłowość musi być , że ludzie przechodząc na "drugą stronę barykady" ( czyli będąc wystawieni na publiczną kontrolę ) zaczynają się zachowywać jak w oblężonej twierdzy. Domniemanie niewinności przysługuje podejrzanym - a tutaj chodzi o prewencję - czyli jak zrobić na tyle przejrzyście, żeby nikogo nie można było podejrzewać że skoro ma środki i motyw ich wykorzystania to może cos byc na rzeczy.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
deg

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

miklobit pisze:
krystiant pisze:
Złamaniem licencji to raczej nie jest ( odsyłam po szczegóły do internetu) ale może być źródłem podejrzeń, skoro nikt nie wie co program faktycznie robi jeśli źródło nie jest dostępne.
maryush pisze:Wygląda na to, że tylko ja tutaj słyszałem o zasadzie domniemania niewinności.
...
Mariusz - przeczytaj jeszcze raz co Ranwers napisał - bo jaśniej już nie można.
To chyba jakaś prawidłowość musi być , że ludzie przechodząc na "drugą stronę barykady" ( czyli będąc wystawieni na publiczną kontrolę ) zaczynają się zachowywać jak w oblężonej twierdzy. Domniemanie niewinności przysługuje podejrzanym - a tutaj chodzi o prewencję - czyli jak zrobić na tyle przejrzyście, żeby nikogo nie można było podejrzewać że skoro ma środki i motyw ich wykorzystania to może cos byc na rzeczy.
chętnie Ci o tym przypomnę jeśli nie wejdę do RR. Obecnie kojot ma tylko dostęp. Z tego co pisał deg, kojot wprowadzał jakieś zmiany aby "uwiarygodnić wybory". Ja osobiście nie mam nic przeciwko, ale chętnie skorzystam z tej retoryki w przypadku przegranej.

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Heja

Moze jeszcze zdaze ze swoim programem wyborczym do RR

Post dla pelnoletnich, zaznaczam.
Czy Was wszystkich juz popierdzielilo ?? Brak lekarstw, za tania wodka czy otworzyli wam pod blokiem sklep z dopalaczami ?
20 pieniaczy (na 30 piszacych na forum) rzuca sie sobie do gardla, 3 odchodzi, 4 przychodzi, 10 ma w dupie serdecznie a 7 bije piane bo sie nudzi na lezakowaniu w przedszkolu.
Zastanowcie sie do **** nedzy co wyprawiacie, kolejny raz czytam jakies **** totalnie o niczym....

Wezcie mnie do RR
- obiecuje ze rozpizdze RR
- obiecuje ze rozpizdze to forum
- obiecuje, ze raz w roku zorganizuje spotkanie integracyjne, na ktorym bedziemy sobie wyjasniac wszelkie animozje az do totalnego pozygu i odmozdzenia. Stawiam pierwszy kanister browara.

Bedzie taki program ??

Moze choc do COGu sie z nim nadam, co ?? PROOOOSZE !!!

Postaram sie przekazac mlodym stazem keszerom, ze to co sie tu dzieje to nie dotyczy kilku tysiecy osob tylko kilkunastu/kilkudziesieciu nudzacych sie lub majacych parcie na szklo trolli.

B
co nie zaglosuje, bo ma w dupie RR. Gleboko w dupie.

PS. Popatrzcie ilu wartosciowych ludzi doprowadziliscie do wyrzygania sie opencachingiem. Zastanawialiscie sie nad tym kiedys, czy widzicie tylko czubek wlasnego malego kutasika ??
PPS. Teraz dostane bana ??
Za ten post autor Belushi otrzymał podziękowania (total 8):
Leśne okoJanoTomal_Careckistat11TerianElvis7PeCha
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Belushi zgłaszaj sie do RR, co prawda już po terminie ale pewnie cie przyjmą bo mają doświadczenie w nieregulaminowych kandydatach he he he.

Na spotkaniach integracyjnych będzie bicie po mordach ? ile to by spraw załatwiło ;-)
Obrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Belushi pisze:Heja
PPS. Teraz dostane bana ??
W zasadzie powinieneś :wink: Ja na tę przykład, dostałem bezterminowego bana za umieszczenie plastikowej bułeczki w keszu. Także za taki stek impertynencji, to przynajmniej dwa dni aresztu się należą :)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

bechem pisze: Z tego co pisał deg, kojot wprowadzał jakieś zmiany aby "uwiarygodnić wybory". Ja osobiście nie mam nic przeciwko, ale chętnie skorzystam z tej retoryki w przypadku przegranej.
Nie własnie tego tez nie potrafię ogarnąć - że prośba o udostępnienie lub publikacje w repozytorium aktualnego skryptu do zbierania głosów spotkała się z odpowiedzią, że jego tajność do zakończenia wyborów będzie utrudnieniem dla ew. "majstrów".
Wszystkie przedstawione propozycje zabezpieczenia przebiegu głosowania bazowały właśnie na jawności kodu a tajność zapewniać miało szyfrowanie którego wynik ( poprzez prywatny klucz) miał być znany tylko osobie która z kolei nie ma dostępu do serwera.

kojoty
Rada Techniczna
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

miklobit pisze:
bechem pisze: Z tego co pisał deg, kojot wprowadzał jakieś zmiany aby "uwiarygodnić wybory". Ja osobiście nie mam nic przeciwko, ale chętnie skorzystam z tej retoryki w przypadku przegranej.
Nie własnie tego tez nie potrafię ogarnąć - że prośba o udostępnienie lub publikacje w repozytorium aktualnego skryptu do zbierania głosów spotkała się z odpowiedzią, że jego tajność do zakończenia wyborów będzie utrudnieniem dla ew. "majstrów".
Wszystkie przedstawione propozycje zabezpieczenia przebiegu głosowania bazowały właśnie na jawności kodu a tajność zapewniać miało szyfrowanie którego wynik ( poprzez prywatny klucz) miał być znany tylko osobie która z kolei nie ma dostępu do serwera.
Czując się wywołany do tablicy:
Po pierwsze: Koledzy, dajcie proszę spokój. To burza w szklance wody.
Po drugie:
2A. Sposób przeprowadzenia wyborów nie jest moim wyborem. Zostałem poproszony o dopilnowanie przebiegu wyborów i to robię. Nikt nie konsultował ze mną żadnych "propozycji zabezpieczeń" - na następne wybory można będzie się nad tym pozmóżdżać - na te zostałem naznaczony ja (w ostatniej chwili), wiec robię co umiem, aby wykonać moją misję

2B. Żebym mógł się podpisać pod tym, że moim zdaniem to co wyszło z wyborów jest "wolą ludu", a nie czyjąś manipulacją sam muszę się przekonać, że z dużym prawdopodobieństwem tak jest. Aby się o tym przekonać zastosowałem takie metody jakie przyszły mi do głowy aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nikt tu nie "kombinuje"

2C. Tajność zmian (jak już Ci [miklobit] pisałem) moim zdaniem oczywiście nic nie gwarantuje, ale jest kolejnym (choć niewielkim) utrudnieniem dla ewentualnego "złego człowieka". Tymczasem jawność nic tu nie pomaga, bo nie przekona Cię, że wszystko jest OK - to jest kwestia mojej uczciwości i twojego zaufania do mnie - w końcu mógłbym Ci wysłać "jakiś plik", a i tak nie będziesz wiedział czy to "ten"... Jawność kodu ma wiele innych zalet, ale akurat nie w aktualnej sytuacji

2D. Jak już tu pisałem, a i Tobie (miklobit) chyba osobno, po zakończeniu wyborów spodziewajcie się ode mnie szczegółowego wyjaśnienia, opublikowania wszystkiego z wyjątkiem tego kto na kogo głosował i w ogóle wyczerpujących uzasadnień dlaczego zrobiłem coś tak, a nie inaczej. Nie mam nic do ukrycia, a uważam, że Ciebie też przekonam do słuszności moich pomysłów - zobaczymy

2E. Zmiany w tym pliku są (uwierzcie mi) naprawdę minimalne. Nie jestem z nim związany emocjonalnie więc jeśli odrzucacie moje argumenty z punktu 2C to mogę np. obiecać, że jeśli jeszcze raz ktoś o tym tu napisze i (zabawmy się) zbierze 3 podziękowania pod tym postem to opublikuję "ten" plik tutaj - ostatecznie to naprawdę nie jest żadne wielkie "halo" :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowania (total 4):
azhagTomal_Ctat11bechem

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

Silent A z tym doświadczeniem w nieregulaminowych kandydatach to strzelasz kulą w płot, chinczyk w poprzednich wyborach wystartował bo ktoś mu na to pozwolił, a nie byliśmy to my RR2015.

ODPOWIEDZ