Wybory RR 2015/16

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Re: Wybory RR 2015/16

Post autor: sajmon »

Szarlih, nie trzeba multikont. Po odejściu staregopatyka JEDYNYMI osobami mającymi dostęp do serwera mają dwaj kandydaci. Pozostaje im pogratulować i życzyć owocnej pracy w RT w formule nakazowej. Oby znaleźli chętnych wolontariuszy do takiej pracy. Kasy na programistów niech nie szukają, bo już mamy jeden płatny serwis z keszami. Powodzenia, czy to w RT, czy w RR, lub może tu i tu :)

sajmon
Wyjadacz

deg pisze:[...]
O ile dobrze pamiętam, nad wszystkimi poprzednimi wyborami czuwała RT. Niezależna, stojąca 'z boku', nigdy nie kandydująca do 'władz'. Teraz RT de facto nie ma (po próbach narzucenia schematów działania przez RR która postanowiła 'rządzić' wszyscy dotychczasowi członkowie odeszli), jej jedynymi członkami są kandydaci i jednocześnie ci, którzy próbowali narzucić swoje pomysły.
Ja już nie ogarniam tej kuwety.
Dla jasności - nie twierdzę, że bechem i chinczyk zmanipulują wybory, jestem raczej ufny i nie wierzę w takie s...syństwa. Jednak w tej sytuacji nie są wstanie się obronić przed żadnymi pomówieniami. I nadzór nad serwerem przez inne osoby jest potrzebny nie po to by im patrzeć na ręce, ale po to, by nikt niczego im nie zarzucał. Dziwię się , że upierają się, że nikogo nie dopuszczą (bo nie ufają).
Panowie, ogranijcie się, bo macie jakieś 6 godzin.
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
miklobit

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

sajmon pisze: Dla jasności - nie twierdzę, że bechem i chinczyk zmanipulują wybory, jestem raczej ufny i nie wierzę w takie s...syństwa.
Miałem tą wątpliwą przyjemność, próbować załatwić jedną z bardziej dla mnie istotnych "OCspraw" z kolegą bechemem i powiem Ci Sajmon, że na Twoim miejscu nie byłbym tak ufny.

Ciekawe jakie zdanie mają na zaistniałą sytuację, pozostali panowie z koalicji bechema i chinczyka.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Nie wiem czy to jest cyrk czy OC, myślę, że mój udział w głosowaniu jest pod znakiem zapytania. :twisted:
Dzień bez kesza - dzień stracony.

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

Koleżanki, Koledzy

Ponieważ Chińczyk w imieniu dotychczasowej RR ujawnił tu moja rolę:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 60#p131360

pozwólcie na kilka słów wyjaśnienia, celem rozwiania ewentualnych niedomówień:

- Baloniarz i Chińczyk zwrócili się do mnie 9.12.2015 z pytaniem, czy w obecnej sytuacji zgodzę się "objąć władzę" nad serwerem na czas wyborów
- podobno nikt inny, kogo uważali za "neutralnego" się nie zgodził
- nie wiem czy nie był to błąd, ale się zgodziłem
- ustaliliśmy, że na czas wyborów wyłączę dostęp do serwera dla wszystkich pozostałych administratorów
- nie wiem czemu koledzy z RR nie ujawnili tego planu wcześniej - może niektórym oszczędziło by to nerwów - nie wiem.
- na nic więcej się nie umawialiśmy

z mojej strony:
- nie mam intencji innych niż dopilnowanie by wybory przebiegły spokojnie, a na wynik nie wpłynęło nic poza "wolą ludu"
- nie mogę wam nic obiecać, bo dostęp do serwera mam od dziś (nigdy wcześniej tam nie grzebałem), więc wiele nie zmienię
- wszelkie głosowania elektroniczne zawsze są obarczone pewną "niepewnością" co do "wpływu osób trzecich" na wynik, niemniej postaram się dołożyć starań, by było to możliwie mało prawdopodobne
- głosowanie przebiega automatycznie i wynik pojawia się również z automatu
- jeśli ktoś ma jakieś uwagi techniczne do głosowania - proszę o kontakt
- po zakończeniu głosowania postaram się opisać wam tutaj jak to wyglądało z mojej strony i co o tym wszystkim sądzę

na koniec:
ponieważ (jak to często bywa) emocje są miejscami na najwyższych poziomach z mojej strony mały apel:
wyluzujmy, to tylko zabawa, będzie dobrze (przynajmniej chyba w miarę dobrze), niezależnie od tego jaka RR zostanie wybrana, bądźmy dla siebie mili

pozdrawiam serdecznie wszystkich
kojoty

P.S.
dla tych, którzy mnie nie znają - ponieważ robię tu chyba za jakiegoś męża zaufania - więc pozwólcie na 2 słowa o sobie: na stałe mieszkam w Trójmieście, z obecnej RR osobiście znam jedynie Baloniarza (od niedawna), keszuję od 2 lat, od niedawna byłem/jestem małą częścią "zawieszonej RT", coś tam wiem o "tych komputerach", więc może sobie poradzę z "tymi serwerami" :)
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowania (total 7):
NannetteDeepBlueart_noisesajmonAgathamaryushronja

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 224 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Post autor: deg »

Trochę kamień z serca spada. Dziwne jest to, że kogoś innego ustalaliśmy na "męża zaufania", ale to w tej chwili nie ma znaczenia.

@kojoty: Czy możesz sprawdzić czy:
- konfiguracja serwera SQL wyklucza do niego dostęp z jakiegokolwiek hosta innego niż 127.0.0.1
- czy w aktualnej tabeli z głosami ("rr_ocpl_vote_2015"?) jest kolumna typu timestamp? A jeśli nie, to czy możesz zrobić jak najszybciej ALTER TABLE tak, by dodać choć automatyczny timestamp?
- czy pliki:
glosowanie_do_rr.php
tpl/stdstyle/glosowanie_do_rr.inc.php
tpl/stdstyle/glosowanie_do_rr.tpl.php
tpl/stdstyle/glosowanie_do_rr_info.tpl.php
tpl/stdstyle/glosowanie_do_rr_wyniki.tpl.php
znacząco odbiegają od zamieszczonych na Githubie? Tzn. bardziej niż zmiana nazw tabel, dat, nazw i regulaminu. Widziałem kilkanaście godzin temu bardzo nieumiejętną przeróbkę pliku glosowanie_do_rr.php. Teraz znów tajemniczo wrócił do normy. Najlepiej gdybyś po prostu opublikował zawartość tych plików - może być mailem na deg małpa geocaching.ml
- czy został Ci przekazany również dostęp do commitowania zmian na Githubie?
- czy został Ci przekazany wyłączny dostęp do panelu zarządzania domeną, a przede wszystkim - DNSami?

Dzięki z góry.
deg
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Post autor: kojoty »

Hej Deg
@kojoty: Czy możesz sprawdzić czy:
- konfiguracja serwera SQL wyklucza do niego dostęp z jakiegokolwiek hosta innego niż 127.0.0.1
...
ponieważ sprawy są już szczegółowe - pozwolisz - odpiszę Ci już osobno
jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany technikaliami - niech da znać.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

@kojoty - otrzymałem natychmiast wyczerpującą i zadowalającą informację mailem, za którą dziękuję publicznie.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Dzięki Kojoty za pomoc i wzięcie serwera w ręce na czas wyborów!

A ci wszyscy, którzy tak gardłowali podejrzewając Bechema i Chińczyka o plany mieszania w wyborach - wypada teraz ładnie ich przeprosić, prawda?
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
ronja

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

maryush pisze: A ci wszyscy, którzy tak gardłowali podejrzewając Bechema i Chińczyka o plany mieszania w wyborach - wypada teraz ładnie ich przeprosić, prawda?
Chyba coś Ci się pomyliło!
Zostaliśmy - jako użytkownicy OC - postawieni przed faktem dokonanym. Półtora godziny przed rozpoczęciem wyborów nagle jednostronnie ogłaszacie "męża zaufania", który jest zupełnie kim innym, niż ustalona wcześniej osoba. Bez konsultacji, bez pytań, za plecami.
Co więcej - ustalona wcześniej osoba (starypatyk) kilka godzin przed wyborami z hukiem opuszcza RT...
Serwer produkcyjny zmieniany jest po cichu - z pominięciem Githuba. (EDIT: ... więc z pominięciem jawności i możliwości jakiejkolwiek kontroli nad kodem)
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Aha. Czyli mi się pomyliło, a Ty nadal swoje. Jak to było? A mam:
deg pisze:Czas napisać to wyraźnie. Przed nami NIE MA WYBORÓW! Jest FARSA WYBORCZA!
- JEDYNYMI osobami, które mają dostęp do maszynki liczącej głosy są Bechem i Chińczyk - obaj kandydują z tej samej opcji do RR
Tak przeprowadzone wybory NIE MAJĄ ŻADNEGO SENSU! TO JEST FARSA!!!
Szkoda mi nerwów, żeby Cię uczyć honorowego zachowania. Mężczyzna powinien sam wiedzieć co należ zrobić po bezpodstawnym obrzuceniu kogoś błotem.
EOT.

sajmon
Wyjadacz

maryush pisze:Aha. Czyli mi się pomyliło, a Ty nadal swoje. Jak to było? A mam:
deg pisze:[...]
Szkoda mi nerwów, żeby Cię uczyć honorowego zachowania. Mężczyzna powinien sam wiedzieć co należ zrobić po bezpodstawnym obrzuceniu kogoś błotem.
EOT.
Maryush, spójrz na daty.
W momencie publikacji posta mieliśmy informację, że :
- zrezygnował strypatyk -> w RT z dostępem do serwera zostali bechem i chinczyk (kandydaci)
- nie zostały wdrożone procedury zabezpieczające (w tych pracach brał udział deg)
- NIKT nie wiedział o przekazaniu serwera kojotom
Z takim stanem wiedzy reakcja jak najbardziej słuszna.
Powtórzę, gdyby bechem i chinczyk OD RAZU (początek grudnia) zrobili to, co 3h przed wyborami (oddali dostępy do serwera), to nie byłoby prawdopodobnie 3/4 postów w tym wątku i nerwów. Ale oni woleli drążyć temat, komu można ufać.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

maryush pisze:wypada teraz ładnie ich przeprosić, prawda?
Ale za co? za wytykanie stanu faktycznego?

Nie wiem czy zauważyłeś, że przez 2 tygodnie walczyliśmy o normalność. Gdyby nie ten wątek nikt by nic nie zrobił. Dopiero ugięliście się lekko pod naporem społecznym, zresztą rozwiązanie, które przyjęliście i tak jest dziwne.

Gdybyście od razu przedstawili przejrzyste i logiczne rozwiązanie, tematu w ogóle by nie było. Ale woleliście czekać, aż sprawa ucichnie i dopiero podbijanie tematu pomogło. Porażka na całej linii.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 grudnia 2015, 09:08 przez Lza, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 2):
sajmonart_noise

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Zaczęło się tak dobrze - przy każdym kandydacie link do programu wyborczego. A przy samych wyborach znowu to samo - link do statystyk. Czyli znowu głosujemy według statystyk, a nie według programów, planów czy obietnic. Zastanawiam się tylko, czy to nieumiejętność naszej dwójcy RRRT, czy zwykły brak konsekwencji i pomyślunku.

Hmmm... RRRT - CCCP... tak wizualnie mi się skojarzyło ;-)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

A ja już sobie zagłosowałem i mam spokój z czytaniem i analizowaniem tego wątka :)
Nie wiecie jakie to miłe, spełniłem swój obowiązek i poczekam spokojnie na wyniki wyborów, czy tam pseudowyborów, jak kto uważa;)
Czy będą manipulowane czy nie, nie interesuje mnie to bo skrzynki i tak są w terenie :)
A teraz spokojnie czekam na śnieg, aby ostro pojeździć bokami ;)
Wesołych Świąt !!!
Za ten post autor Driver otrzymał podziękowanie:
tat11
Think. Feel. Drive.

ODPOWIEDZ