Wybory RR 2015/16

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Wybory RR 2015/16

Post autor: DeepBlue »

sajmon pisze:(...) wyborcy, którzy czekają w blokach startowych by oddać głos... Tu się mylisz (...)
Sajmon, proooszę Cię, to nie jest casting na najśliczniejszą Barbie. To są WY-BO-RY. Tu na pałę nikt nie staje. Szczególnie na pałę, bez zaplecza wyborczego i czystej statystyki właśnie, nie stanęła Wasza koalicja. Jestem w stanie dzisiaj zakleić w kopercie 5 nicków ze zgłoszonych jedenastu koalicyjnych, które zgarną największą ilość głosów. Wspomniałem jednak wcześniej, że to wybory i macie do tego pełne prawo.
Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

DeepBlue pisze:
sajmon pisze:(...) wyborcy, którzy czekają w blokach startowych by oddać głos... Tu się mylisz (...)
Sajmon, proooszę Cię, to nie jest casting na najśliczniejszą Barbie. To są WY-BO-RY. Tu na pałę nikt nie staje. Szczególnie na pałę, bez zaplecza wyborczego i czystej statystyki właśnie, nie stanęła Wasza koalicja. Jestem w stanie dzisiaj zakleić w kopercie 5 nicków ze zgłoszonych jedenastu koalicyjnych, które zgarną największą ilość głosów. Wspomniałem jednak wcześniej, że to wybory i macie do tego pełne prawo.
No i właśnie nie ma sensu tłumaczyć... Spisek, ustawka i od roku planowana rewolucja. Tylko mgły brakuje :)
Piszesz o 5 nickach - w sumie dobry pomysł. Mogę też napisać i pewnie będą zbieżne. Ale nie dla tego, że coś jest ustawione, ludzie zagonieni i już znam wyniki itp.
Drużyna mocna - no cóż, jakoś tak wyszło. Ja z małym stażem i doświadczeniem cieszę się, że udało się skrzyknąć ludzi, którzy na OC są 'od zawsze' a ostatnio unikali wyborów itp atrakcji jak ognia ;) po to, by coś RAZEM zrobić.
Równie dobrze mogę napisać, że 'koalicja obecnej RR' też nie staje do wyborów 'na pałę' i ma narajone xxx głosów. Tylko to będą puste słowa nie poparte niczym. Jak Twoje.

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

Kurde, ja muszę pracować, a siedzę i czytam te historie życiowe i przepychanki... Wywalą mnie z pracy przez was ;)
"Ja będę oszukiwał w wyborach, a ja Cię będę kontrolował, nie tamten będzie kontrolował, a ten nie ma zaufania, tak, tamten ma zaufanie, rewolucja, przewrót, wojna, koalicja, trójporozumienie i trójprzymierze,... "
Przecież na tym forum można studiować psychologię i wszelakie patologie społeczne, a jego cel był chyba troszkę inny??
Macie zdrowie nie do zdarcia i klawiatury ;)
Za ten post autor Driver otrzymał podziękowania (total 2):
maryushpawelko
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

miklobit pisze: W pierwszych słowach pragnę docenić zacną łacinę waszmości...
A bo się zirytowałem
miklobit pisze:Ale w drugich - to chyba przyznasz ,że po to niezależne organy organizują wybory, żeby nie było powodu do żadnych podejrzeń .
Ja nie mam nic do Chińczyka ani Bechema ale to jest niezręczna sytuacja, która potwierdza, że ludzie techniczni nie powinni łączyć funkcji ani z COG ani z RR. Tak po prostu było lepiej i ostatnie zdarzenia tylko to potwierdziły.
Z tymi niezależnymi grupami i żadnymi podejrzeniami to wcale nie jest tak różowo - popatrz np. na ostatnie i przedostatnie wybory do Sejmu - ile było jazd ze strony PiSu, że wybory sfałszowane bo PKW niby stronnicza i szachrowała. Chodzi mi o to, że jeśli, jak kilka osób tutaj, bez podstaw, bez dowodów nie ufa się w uczciwość organizacji zbierania głosów, to JAKIKOLWIEK człowiek czy grupa ludzi byłby/byliby odpowiedzialni za to liczenie, to możnaby zastosować tę samą retorykę - "że ja protestuję, bo pewnie będzie/było szachrajstwo". W momencie kiedy przestaniemy wymagać dowodów, a poprzestaniemy na samych rzucanych podejrzeniach, to nie ma takiej osoby, która mogłaby się skutecznie przed takimi zarzutami z powietrza obronić. Bo kto, papież ma nam liczyć głosy? (zakładając oczywiscie że nikt nie będzie kwestionował uczciwości papieża) ;)
Ludzie, ogarnijcie się, to nie jest konkurs w którym mozna wygrać mieszkanie albo milion dolarów. Ba, nawet kuponu na darmową kawę w maku się nie wygrywa.
Ale jak Bechem pisał - macie sensowny, łatwy do ogarnięcia sposób na "kontrolę legalności wyborów" to problemu nie będzie.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

maryush pisze: Chodzi mi o to, że jeśli, jak kilka osób tutaj, bez podstaw, bez dowodów nie ufa się w uczciwość organizacji zbierania głosów, to JAKIKOLWIEK człowiek czy grupa ludzi byłby/byliby odpowiedzialni za to liczenie, to możnaby zastosować tę samą retorykę - "że ja protestuję, bo pewnie będzie/było szachrajstwo".
Mariuszu - kłopot polega na tym, że jeden z kandydatów jest jednocześnie głównym operatorem maszyny liczacej głosy. I w dodatku nie widzi w tym nic niestosownego. I w dodatku sprzeciwia się temu, żeby ktokolwiek jego działania kontrolował.

Wyobraź sobie, że jest spora grupa ludzi, która w tej sytuacji ma wątpliwości co do tego, czy te nasze 'wybory' będą uczciwe.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowania (total 2):
Arisart_noise
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

sajmon
Wyjadacz

łowca pisze:
Mariuszu - kłopot polega na tym, że jeden z kandydatów jest jednocześnie głównym operatorem maszyny liczacej głosy. I w dodatku nie widzi w tym nic niestosownego. I w dodatku sprzeciwia się temu, żeby ktokolwiek jego działania kontrolował.

Wyobraź sobie, że jest spora grupa ludzi, która w tej sytuacji ma wątpliwości co do tego, czy te nasze 'wybory' będą uczciwe.
Dodałbym, że jest też 'organizatorem' wyborów, przez co ma dostęp do programów kontrkandydatów przed ich publikacją. Kiedyś program kandydat publikował chyba na forum samodzielnie.

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

A który to z kandydatów?
Jeśli piszesz o mnie to kłamiesz albo nie doczytałeś wątku wstecz. Nie mam nic przeciwko kontroli wyborów. Nie ufam jednocześnie Bogusiowi z Polska. Chyba mam do tego prawo? Czy nie?

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

sajmon pisze: Kiedyś program kandydat publikował chyba na forum samodzielnie.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby kandydaci opublikowali swoje programy na forum samodzielnie.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 224 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Post autor: deg »

Ja jeszcze raz powtórzę. Mam serwer gotowy do równoległego zapisu wyników głosowania. Nigdy nie byłem w RR/RT/COG i na chwilę obecną nie zamierzam być. Mam niezależnego programistę, który też spełnia te kryteria.

Jedyne, czego potrzebuję, to wysyłania zapytań POST z uzgodnionymi parametrami, reprezentującymi poszczególne głosy.
To są 2 linijki kodu na stronie OC, zapewniające choć cień podstawowych zasad demokratycznych.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 4):
r00t7krystiantart_noiseKika
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

sajmon
Wyjadacz

bechem pisze:
sajmon pisze: Kiedyś program kandydat publikował chyba na forum samodzielnie.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby kandydaci opublikowali swoje programy na forum samodzielnie.
Oczywiście, że może, nie jest to niczym zabronione. Jednak mógł to zrobić o 23.59 i był zgłoszony. Teraz o 23.59 wysyła do RR zgłoszenie z obowiązkowym programem, który RR publikuje dnia następnego. Dokładnie wtedy kiedy inne (w tym kandydata który już jest w RR i ma wgląd we wszystkie programy wcześniej).
We wcześniejszym modelu kandydat-członek RR publikował również swój program o 23.59.
Który model pozwala 'ustosunkować się' już na poziomie pisania programu do kontrkandydatów? Oczywiśnie nie musi to mieć miejsca, ale możliwość jest.
Zawiązała się koalicja, która chce rozwiązać RR. Program obecnej RR to przeciwaga.
(podkreślenie moje)

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

bechem pisze:
A który to z kandydatów?
Jeśli piszesz o mnie to kłamiesz albo nie doczytałeś wątku wstecz.
Pozwij mnie w trybie wyborczym :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

@Deg fajnie że oferujesz swój serwer. Pamiętaj tylko, że każdemu można zarzucać stronniczość. Jeżeli można kogoś oskarżać publicznie bez podawania dowodów to to jest kpina z demokracji. Jeżeli napiszę, że Agatha jest Twoim cichym adwokatem i dba o Twoje dobre imię, czy nie rzuci to cienia na Twoją bezstronność. Ja mogę wierzyć w Twoje dobre intencje ale co pomyślą o tym wyborcy? Przysługa za przysługę- wiem to tylko insynuacje - ale to działa w dwie strony.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Jesli dobrze zrozumiałam to do Dega trafiałaby kopia zapisu - bez możliwości ingerencji.
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowanie:
Kika
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 224 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Post autor: deg »

Czekaj... czegoś nie rozumiem...
Po pierwsze - nikogo nie oskarżam o fałszowanie wyborów. Wskazuję tylko, że technicznie jest taka możliwość, a być nie powinna. Stąd moja propozycja jako częściowe wypełnienie tej luki. Im mniej luk zostanie, tym "wolność" wyborów będzie mniej abstrakcyjna, a bardziej namacalna.
Po drugie - Agatha moim cichym adwokatem? Ech... uwaliła w tym roku mojego najlepszego kesza...
Po trzecie (i najważniejsze) - jestem po rozmowie z Bechemem i jest sporo wspólnej dobrej woli, żeby uczynić wybory bardziej transparentnymi.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

@Baloniarz - rozwiązaniem takiej sytuacji jest skorzystanie z kilku niezależnych osób / serwerów. Skoro 3, 4 albo i 6 osób mówi, że wszystko jest OK, to nikt normalny nie zarzuci wałka. Nawet jeżeli ktoś zarzuci, że można sfałszować dane na serwerze i jeszcze 1, czy 2 osób, to nie da rady sfałszować ich wszędzie. Szczególnie, jeżeli osoby zaangażowane będą pochodzić z różnych "środowisk"/"stronnictw"

@Nannette - właściwie, to u Dega byłaby kopia zapisu, która mogłaby służyć do weryfikacji wyborów. Ponieważ hipotetycznej / potencjalnej ingerencji chcemy uniknąć (lub ją wykryć), potrzeba jest więcej takich serwerów - wychodząc z banalnie prostego założenia, że nie da się wszystkich sfałszować.

Sporo zastanawiałem się na tą częścią posta... nikomu nie zarzucam chęci, czy planów fałszowania wyborów. Z drugiej strony takie przypadki już były w przeszłości - i co warte podkreślenia: nie ze strony RT (pewnie niektórzy pamiętają sprawę Alexa 22 konta). Jeżeli jest potrzeba stworzenia kilku mirrorów, to też mogę udostępnić miejsce na moim serwerze. @Deg, Bechem, jeżeli jest taka możliwość, to włączcie mnie do Waszych rozmów, z pewnością wspólnie można wypracować taki mechanizm, który zlikwiduje chociaż część **** burzy, która nadciąga...
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowania (total 5):
miklobitłowcakrystiantmaryushDeepBlue
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ