Wybory RR 2015/16

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Wybory RR 2015/16

Post autor: miklobit »

maryush pisze: Masz jakieś DOWODY że ktoś majstruje przy liczeniu głosów? To je pokaż i tyle. A jak nie masz, to po penis aqua turbens?
W pierwszych słowach pragnę docenić zacną łacinę waszmości...
Ale w drugich - to chyba przyznasz ,że po to niezależne organy organizują wybory, żeby nie było powodu do żadnych podejrzeń .
Ja nie mam nic do Chińczyka ani Bechema ale to jest niezręczna sytuacja, która potwierdza, że ludzie techniczni nie powinni łączyć funkcji ani z COG ani z RR. Tak po prostu było lepiej i ostatnie zdarzenia tylko to potwierdziły.

A zupełnie z innej beczki :
Gdzie mamy zadawać pytania kandydatom ( a może komitetom ) ? Każdy kandydat założy wątek czy wątek będzie per program ?
Te programy mają jakiś swoich sprawozdawców (tak mi sie z sejmem kojarzą) czy też każdego z osobna należy pytać i nie dziwić się że każdy ten sam program inaczej będzie wyjasniać ?

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

bechem pisze:A tak BTW, czy to nie jest tak, że przygotowanie wyborów od strony technicznej należało do kompetencji tej wspaniałej byłej RT? To jest bardzo ciekawe, że przez tyle lat swojej ciężkiej pracy pozwalali na fałszowanie wyborów.
RT nigdy nie pozwalało i nie fałszowało wyborów, coś ci się mocno pomieszało.
RT dotychczas stało obok i wynik wyborów nie miał dla niej większego znaczenia.
Obecnie (właściwie) nie ma RT a tylko przybudówka RR która na dodatek kandyduje w wyborach... patologia goni patologię.
Za ten post autor Silent A otrzymał podziękowania (total 2):
degłowca
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

miklobit pisze:
maryush pisze: Masz jakieś DOWODY że ktoś majstruje przy liczeniu głosów? To je pokaż i tyle. A jak nie masz, to po penis aqua turbens?
....
Ale w drugich - to chyba przyznasz ,że po to niezależne organy organizują wybory, żeby nie było powodu do żadnych podejrzeń .
Myślę, że nie ma co zbędnie deliberować nad tym. Skoro przez lata nikomu nie przeszkadzało, że w RR była osoba z ogromnymi kompetencjami i uprawnieniami, która namawiała inną do tworzenia kont, zwiększających potencjał wyborczy ( jakoś dziwnie mi się zdaje, że chyba jest wśród obecnych kandydatów), a później miała wpływ na liczenie głosów, to po co się trzaskać ? Za to dzisiaj zwykłym chamstwem jest bezpodstawne pomawianie chińczyka i Bechema o chęci wpływania na wynik głosowania. Ale to typowe, bo czemu nie, prawda ? Czy ktoś tu jeszcze naiwnie myśli, że kandydaci mający spójny program nie dokonali wcześniej porozumień, nie zawarli koalicji, które dadzą im tyle głosów, by spokojnie przejąć całą RR ? Tu nie są potrzebne manipulacje, wystarczy znajomość środowiska, realiów i zwykłej matematyki.
Niech stara RT (szkoda, że okrojona, ale może pozostali - jak już w innym miejscu sugerowałem - przestaną "foszyć" i w imię demokracji wrócą chociaż do niej na czas wyborów, jako swego rodzaju Komitet Wyborczy) przygotuje skrypt na starych zasadach i kończmy tegoroczną farsę :) Skoro już pozamiatane (ktoś sądzi, że wyborcom będzie się chciało zaangażować na tyle, by odbyć rzeczową dyskusję, a potem świadomie zagłosować ?) i RR ma zostać zlikwidowana, to nie ma co kombinować. Niech wygrają i zrealizują ten punkt. Przynajmniej jedna patologia (czyli rzeczywiste kombinacje, dokonane za kadencji "starych" Rad, zmiecionych przez historię i społeczność) zniknie na dłużej. Oby tylko tymczasowej Nowej-RR starczyło ognia, by samozlikwidować się niezwłocznie o wyborach, bez wprowadzania własnych zmian z pominięciem zdania społeczności. Mamy wystarczająco ciekawy okres w realu, by jeszcze powielać go w zabawie.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
maryush
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 497 razy

Post autor: deg »

Mogę udostępnić swój serwer w celu zduplikowania miejsca przechowywania głosów.
Bo wybory w obecnej postaci istotnie zakrawają na absurd.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

deg pisze:(...) wybory w obecnej postaci istotnie zakrawają na absurd.
Podobnie jak większość innych do tej pory ale, jak już ronja wspomniał, nikomu to nie przeszkadzało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: Boguś z Polska »

bechem pisze:A tak BTW, czy to nie jest tak, że przygotowanie wyborów od strony technicznej należało do kompetencji tej wspaniałej byłej RT? To jest bardzo ciekawe, że przez tyle lat swojej ciężkiej pracy pozwalali na fałszowanie wyborów.
Masz jakieś dowody, że ktoś z RT majstrował przy liczeniu głosów? To je pokaż, i tylko tyle, i aż tyle.
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Odkąd pamiętam, a to trochę już lat, to zawsze ktoś z RT (ale uwaga - ktoś kto nie kandydował) sprawdzał czy "maszynka" do liczenia głosów działa poprawnie.
Łza słusznie zapytał teraz o takowy mechanizm. Parodią jest, że dwie osoby z RT i RR kandydują do wyborów, które sami przeprowadzają i sprawdzają ich poprawność.

Nikt nikogo nie oskarża o majstrowanie przy wyborach.
Niezależna osoba, która miałaby dostęp i to kontrolowała byłaby właśnie po to aby nie było takich oskarżeń.
Ja proponuję Bogusia.
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

ronja pisze:[...] Za to dzisiaj zwykłym chamstwem jest bezpodstawne pomawianie chińczyka i Bechema o chęci wpływania na wynik głosowania. [...]
Nikt nie pomawia. Raczej uznałbym to za wyraz troski, by nikt za jakiś czas nie miał podstaw do takich pomówień. Na razie to bechem rzuca kiepskie teksty w stronę RT.
Czy ktoś tu jeszcze naiwnie myśli, że kandydaci mający spójny program nie dokonali wcześniej porozumień, nie zawarli koalicji, które dadzą im tyle głosów, by spokojnie przejąć całą RR ? Tu nie są potrzebne manipulacje, wystarczy znajomość środowiska, realiów i zwykłej matematyki.[...]
Jeśli kandydaci mają wspólny program to raczej wcześniej się porozumieli, to chyba oczywiste. Tu nie trzeba tropić spisków :) Po prostu grupa ludzi umie ze sobą rozmawiać i wypracować wspólny pomysł na OC już przed wyborami. Tylko i aż tyle. Albo wyborcom się spodoba ta koncepcja, albo nie.
Chyba, że uważasz, że oprócz kandydatów 'dogadani' też są wyborcy, którzy czekają w blokach startowych by oddać głos... Tu się mylisz, ale pewnie co niektórzy i tak uznają że masz rację a reszta to mydlenie oczu.

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: Boguś z Polska »

Jeżeli ja mam weryfikować wybory to ok, nie ma problemu. Jedyny warunek (tu prośba do obecnej RT) to odblokowanie mi dostępu do serwera (ssh) - chcę sobie na logi patrzeć :)
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Jestem przekonana, że mając na uwadze własną reputację i dobro ogólne obecna RR/RT nie będzie robiła z tym problemów ;)
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

sajmon
Wyjadacz

ronja pisze:[...] Za to dzisiaj zwykłym chamstwem jest bezpodstawne pomawianie chińczyka i Bechema o chęci wpływania na wynik głosowania. [...]
Nikt nie pomawia. Raczej uznałbym to za wyraz troski, by nikt za jakiś czas nie miał podstaw do takich pomówień. Na razie to bechem rzuca kiepskie teksty w stronę RT.
Czy ktoś tu jeszcze naiwnie myśli, że kandydaci mający spójny program nie dokonali wcześniej porozumień, nie zawarli koalicji, które dadzą im tyle głosów, by spokojnie przejąć całą RR ? Tu nie są potrzebne manipulacje, wystarczy znajomość środowiska, realiów i zwykłej matematyki.[...]
Jeśli kandydaci mają wspólny program to raczej wcześniej się porozumieli, to chyba oczywiste. Tu nie trzeba tropić spisków :) Po prostu grupa ludzi umie ze sobą rozmawiać i wypracować wspólny pomysł na OC już przed wyborami. Tylko i aż tyle. Albo wyborcom się spodoba ta koncepcja, albo nie.
Chyba, że uważasz, że oprócz kandydatów 'dogadani' też są wyborcy, którzy czekają w blokach startowych by oddać głos... Tu się mylisz, ale pewnie co niektórzy i tak uznają że masz rację a reszta to mydlenie oczu.

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

Jeśli chodzi o BzP to z mojej strony nie ma zaufania

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Ale z mojej strony jest ;)
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowanie:
łowca

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

bechem pisze:Jeśli chodzi o BzP to z mojej strony nie ma zaufania

szykuje sie jak w realu - teraz 2 panów decyduje kto ma zaufanie a kto nie :)
Obrazek Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz

bechem pisze:Jeśli chodzi o BzP to z mojej strony nie ma zaufania
oczywiście że nie masz zaufania. Przecież byliście razem w RT z której Boguś (i inni) odszedł przez konflikt z Tobą (czy inaczej to było?).
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
r00t7

ODPOWIEDZ