Adwentowy Kalendarz Quizowy 2015 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

fortepian
Nowy na forum
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2015 - przekaz myśli

Post autor: fortepian » środa 02 grudnia 2015, 09:35

2:0.
Bardzo ładna druga zagadka, chociaż początkowo szedłem zupełnie innym tropem i długo mi zajęło, żeby przeanalizować wszystkie możliwości sposobu, który do niczego nie prowadził :D
Natomiast pierwsza mi się nie podobała. Chociaż na poprawny sposób wpadłem od razu, to nie zadziałał mój sprzęt. Dopiero po upewnieniu się na PW wróciłem do pierwszego sposobu i po jakimś czasie sprzęt w końcu zadziałał. Dla osób bez sprzętu prawie nie do zrobienia. Albo jeśli sprzęt tak jak u mnie nie zadziała od razu mogą się męczyć na wszystkie sposoby, bo poprawny już wyeliminowali.
Mam nadzieję, że nie powiedziałem za dużo, ale wydaje mi się, że mój post może pomóc tylko osobom w podobnej do mojej sytuacji.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi fortepian za post (razem 2):
sajmonarenaria84

Awatar użytkownika
Magr
Bywalec

Post autor: Magr » środa 02 grudnia 2015, 10:06

Fortepian ,oczywiście miała prawo Ci się nie podobać jedynka ale o to chodzi w zagadkach żeby nie wszystko na pierwszy rzut oka i za pomocą przysłowiowego sprzętu dało się rozwiązać , według mnie autor bardzo fajnie wkomponował i zespolił wszystko w całość zasugerował kilka toków myślenia ukrył podpowiedzi zakamuflował sedno czyli tak jak powinno być, właśnie o to w nich chodzi żeby czasami trzeba było coś przerysować ,czasami coś poprawić ,czasami zmienić kolory a czasem poprzekładać :) barvo za zagadkę bo według mnie dopracowana starannie.

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec

Post autor: glivec » środa 02 grudnia 2015, 10:16

Jeśli o mnie chodzi, to obie pierwsze zagadki - bomba! Fajne świeże pomysły. Że też jeszcze można czymś nowym zaskoczyć po kilku latach AKQ, bo nie przypominam sobie takich zagadek w poprzednich edycjach (a może się mylę). Hę, pewnie rozkminianie enigmy jeszcze przed nami. Póki co 2:0. Pzdr
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 02 grudnia 2015, 10:20

mad_max40 pisze:Poproszę o malutką podpowiedź do zagadki nr. 1
Masz smartfon?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mad_max40
Nowy na forum

Post autor: mad_max40 » środa 02 grudnia 2015, 11:06

brasia pisze:
Masz smartfon?
Mam, tylko nadal się zastanawiam co mi to daje ? niestety nie mogę wpaść na prawidłowy trop.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 02 grudnia 2015, 11:20

fortepian pisze:Natomiast pierwsza mi się nie podobała. Chociaż na poprawny sposób wpadłem od razu, to nie zadziałał mój sprzęt.
Ej no, bez przesady.
Ja nawet nie pomyślałem, że sprzęt może zadziałać. Cierpliwie ją przerysowałem i wtedy bez problemu!
Trochę wysiłku polecam. To jest AKQ! :)

PS: Powodzenia w następnych zagadkach

@Dallas: Zagadka nr 1 jest świetna. Piękny patent. Patrzałem jak ciele na malowane wrota i w głowie ta myśl - coś mi to przypomina, tylko co to było? :D
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
mad_max40
Nowy na forum

Post autor: mad_max40 » środa 02 grudnia 2015, 11:54

mad_max40 pisze:
brasia pisze:
Masz smartfon?
Mam, tylko nadal się zastanawiam co mi to daje ? niestety nie mogę wpaść na prawidłowy trop.
A jednak podpowiedź była pomocna, dzięki

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 02 grudnia 2015, 14:54

Wreszcie wpadłem na właściwy trop i pierwsza zagadka też poszła. Pomysłowa i nie wymaga karkołomnych przeliczeń jak niektóre z poprzednich lat :). Natomiast zagadka nr 2 trochę zbyt oczywista, kalendarz w poprzednich latach przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu a tu prawie wprost jest napisane czego użyć i jak. Można było ukryć jakoś podpowiedzi zamiast dawać je wprost bo pomysł fajny :).

Jak na razie 2:0, dziękujemy i czekamy na kolejne zagadki.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Psikiszek
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Psikiszek » środa 02 grudnia 2015, 21:05

AKQ15 to już? Znów witam miłośników tej fajnej zabawy przed świętami. Niestety w tym roku nie będę mógł czekać do północy, ale będę się starał być na bieżąco. Jak na razie zagadka z 2.12 rozszyfrowana dość szybko. Za to dalej się męczę z pierwszą. Mam już trop, ale przerabianie obrazu cyfrowego na analogowy trochę potrwa. Mam nadzieję że robota nie pójdzie na marne i będzie sukces. I jak zwykle jestem pełen podziwu dla ludzi którzy już parę minut po północy idą spać z dobrze zrobioną robotą.

jjpkb
Bywalec

Post autor: jjpkb » środa 02 grudnia 2015, 21:21

Druga była za łatwa, zwłaszcza gdy żona siedzi w temacie i od razu wiedziała, jak podejść. 2:0 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Iwmali » środa 02 grudnia 2015, 22:36

Karls pisze:Wreszcie wpadłem na właściwy trop i pierwsza zagadka też poszła. Pomysłowa i nie wymaga karkołomnych przeliczeń jak niektóre z poprzednich lat :). Natomiast zagadka nr 2 trochę zbyt oczywista, kalendarz w poprzednich latach przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu a tu prawie wprost jest napisane czego użyć i jak. Można było ukryć jakoś podpowiedzi zamiast dawać je wprost bo pomysł fajny :).

Jak na razie 2:0, dziękujemy i czekamy na kolejne zagadki.
Zagadki muszą być zróżnicowane, jak są za trudne to też źle, ta była bardzo fajna, na pewno nie wszyscy wpadli na rozwiązanie po 2 minutach. :)
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Lalek112233
Nowy na forum

Post autor: Lalek112233 » środa 02 grudnia 2015, 22:43

<zagadka 1> Mógłby mi ktoś podać proszę jakąś małą podpowiedź na priv? Nawet nie wiem co to za gra :/
Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila była ważna

fortepian
Nowy na forum

Post autor: fortepian » środa 02 grudnia 2015, 23:37

Magr pisze:Fortepian ,oczywiście miała prawo Ci się nie podobać jedynka ale o to chodzi w zagadkach żeby nie wszystko na pierwszy rzut oka i za pomocą przysłowiowego sprzętu dało się rozwiązać
Nie chcę, żeby było widać wszystko na pierwszy rzut oka, bo by nie było zabawy. Ale nie chcę też, żeby zagadka dyskwalifikowała (albo przynajmniej znacząco utrudniała) część osób z powodu braku sprzętu. Bodajże dwa lata temu była zagadka, w której była konieczna znajomość jednego odcinka konkretnego serialu. Zagadka dla jednych była banalna, dla niektórych niewykonalna. Z tą nie jest tak źle, ale idzie w podobnym kierunku.
Magr pisze: według mnie autor bardzo fajnie wkomponował i zespolił wszystko w całość zasugerował kilka toków myślenia ukrył podpowiedzi zakamuflował sedno czyli tak jak powinno być
No właśnie ja tam widzę otoczenie jedynie rozpraszające.
Magr pisze:właśnie o to w nich chodzi żeby czasami trzeba było coś przerysować ,czasami coś poprawić ,czasami zmienić kolory a czasem poprzekładać :)
deg pisze: Ja nawet nie pomyślałem, że sprzęt może zadziałać. Cierpliwie ją przerysowałem i wtedy bez problemu!
Trochę wysiłku polecam. To jest AKQ! :)
A myślisz że nie zmieniłem kolorów przed sprzętem? Myślisz, że potem nie przerysowywałem szukając innych sposobów? Ba, nawet wielokrotnie.
Ale każdy lubi coś innego. Niektórzy lubią takie zagadki, ja wolę takie jak 2. Może 2. nie była jakoś specjalnie trudna, ale jednak zajęła mi trochę czasu. Miałem poczucie, że cały czas robię małe kroczki prowadzące do celu odrzucając kolejne hipotezy. Wolę taki wysiłek ;)

Awatar użytkownika
W24
Nowy na forum

Post autor: W24 » środa 02 grudnia 2015, 23:46

Na godzinę przed trzecią zagadką wychodzimy na prostą ;) 2:0

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » czwartek 03 grudnia 2015, 00:04

@fortepian
Jeżeli jakoś piszesz na forum, to gwarantuje Ci że posiadasz odpowiedni sprzęt do rozwiązania zadania. Teraz pozostaje tylko pytanie , jak bardzo sobie skomplikujesz dalszą zabawę. :) można w 2 minuty nic nie robiąc lub w pół godziny wybierając najżmudniejsze rozwiązanie. :)

ODPOWIEDZ