Oświadczenie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Oświadczenie

Post autor: KEISOR »

maryush pisze:Qbacki, szkoda że można dać tylko jedno podziękowanie za post, dostałbyć więcej.
...można więcej... już jest przecież :lol:

A tak swoją drogą: to jedyny sensowny post w tym wątku a jesteśmy już na 9 stronie.
Szkoda, że i tak zginie w natłoku bezsensownych słownych przepychanek świętych vs jeszcze bardziej święci...
Już któryś dzień z rzędu siedzę i kminie: o co właściwie chodzi w tym oświadczeniu RT? :roll:

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Maryush, kopia forum cały czas działa :

Zacytuję Twoją wypowiedź - "A kopia Forum - nie wiem, u mnie się nic pod tym adresem nie otwiera."

http://chinczyk.glvo.pl/forum/index.php

Dalej masz zamiar kłamać, wciąż się pogrążać... Kopia FORUM na serwerze chinczyk.glvo.pl, była i wciąż jest... Tak nędznie zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych, że szkoda gadać. Pamiętajmy, że na tym forum znajdują się działy dostępne jedynie dla członków OC-Team, więc takie szastanie bazą jest moim zadaniem co najmniej nierozsądne. Nie sądzę, by ludziom z OC-Team było przyjemnie, kiedy w kuluarach zaczną się pojawiać informacje o sprawach, dyskutowanych przez członków RR i COG, na forum we własnym gronie...

Wszystko sami oceńcie.

Pozdrawiam, Wasz Sebastian

" Miklobit, spójrz na daty i godziny postów. Kiedy wysyłałem swój, Sebastianowego jeszcze nie widziałem. Jeśli chcesz w tym upatrywać jakiegoś umyślnego zaniechania to... już sam ie wiem co Ci powiedzieć.
Miklobit, Sebastian, w sprawie widoczności/niewidoczności forum dla niezarejestreowanych:
Jesli się lepiej wczytacie, to Chińczyk określił błędem do poprawy CAŁKOWITE zniknięcie widoczności forum, bo na początku zniknął WSZYSTKO (jak Brasia pisze "do zera"). A nie o to chodziło, bo niewielka część miała zostać. Dlatego napisał "błąd, poprawię". Poprawił, odblokowując widoczność OGŁOSZEŃ dla niezalogowanych (czyli nie-keszerów, lub keszerów niewystarczająco zainteresowanych, żeby sobie założyć na Forum konto). Nic mi nie wiadomo o żadnej ściemie. Ale spoko, szukajcie wszędzie spisków, ściem, diabolcznych planów, i tak jak ktoś się uprze to i tak nie udowodnię że nie jestem wielbłądem. Ale za docenienie dzięki.
A kopia Forum - nie wiem, u mnie się nic pod tym adresem nie otwiera."

Dodane przez Sebastian :

Jeżeli ktoś nie wierzy, że istnieje rzeczywistość alternatywna, proszę :

https://www.dropbox.com/home/geocaching ... =forum.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

Qbacki pisze:(...)Kto konkretnie na stronie głównej dał zachętę do rejestracji na forum celem udziału w życiu społeczności OC? Który członek RR, COG czy może ktoś z RT? Czy to faktycznie troska o przyszłość serwisu czy celowe działanie i zaproszenie do wspomnianej zadymy?
Za odp. z góry dziękuję.
Zrobił to Bechem, tylko dlatego, że ja nie potrafię. Po pojawieniu się oświadczenia RT w części Forum dostępnej dla niezalogowanych dostawaliśmy wiele pytań, co się dzieje. RR od samego początku, jak zapewne widać, nie miała żadnego interesu w nakręcaniu tego cyrku ale świadomie zasugerowaliśmy szerszemu gronu userów czynny udział w życiu OC.PL.

Edit: literówka
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 listopada 2015, 09:32 przez DeepBlue, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor DeepBlue otrzymał podziękowanie:
azhag
Obrazek

azhag
Wyjadacz
Podziękował;: 155 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Post autor: azhag »

Sebastian pisze:Dalej masz zamiar kłamać, wciąż się pogrążać... Kopia FORUM na serwerze chinczyk.glvo.pl, była i wciąż jest...
Ale zaraz „kłamać”. Czasami bywa, że serwer na chwilę pada, DNS jest jakiś lewy, albo gdzieś routing szwankuje i od dostawcy X w mieście Y, przez kable Q do miasta Z nie ma połączenia (wiem, bo sam tak miałem). Rzadko, bo rzadko, ale jednak się zdarza.
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

maryush pisze: Miklobit, Sebastian, w sprawie widoczności/niewidoczności forum dla niezarejestreowanych:
Jesli się lepiej wczytacie, to Chińczyk określił błędem do poprawy CAŁKOWITE zniknięcie widoczności forum, bo na początku zniknął WSZYSTKO (jak Brasia pisze "do zera"). A nie o to chodziło, bo niewielka część miała zostać. Dlatego napisał "błąd, poprawię". Poprawił, odblokowując widoczność OGŁOSZEŃ dla niezalogowanych (czyli nie-keszerów, lub keszerów niewystarczająco zainteresowanych, żeby sobie założyć na Forum konto). Nic mi nie wiadomo o żadnej ściemie. Ale spoko, szukajcie wszędzie spisków, ściem, diabolcznych planów, i tak jak ktoś się uprze to i tak nie udowodnię że nie jestem wielbłądem. Ale za docenienie dzięki.
A kopia Forum - nie wiem, u mnie się nic pod tym adresem nie otwiera.
Mariusz - to jeszcze raz , na spokojnie , bez napinki :
3 lipca - Brasia zwraca uwagę, że na forum nic nie widać bez logowania.
5 lipca - Chińczyk pisze "muszę do tego na spokojnie siąść aby przywrócić POPRAWNY STAN RZECZY więc cierpliwości"
21,23 październik - krcr, azhag pytają czemu dalej widoczność jest ograniczona

Do momentu wrzucenia w ten wątek informacji, że obecna widoczność działów na forum to wasza świadomie podjęta decyzja (wg mnie szkodliwa dla OC), dla mnie "POPRAWNY STAN RZECZY" oznaczał stan sprzed całkowitego zniknięcia widoczności na forum. I posty z 21-23 października potwierdzają, że nie tylko ja to tak rozumiem.
Jeżeli uważasz że Was niesłusznie atakujemy (nie za decyzję, ale za jej pokrętne wprowadzenie) to napisz gdzie i kiedy zostało ogłoszone, że forum dla niezalogowanych będzie ograniczone.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
azhag

tty12
Nowy na forum
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: tty12 »

Ma tylko jedno pytanie. Co będzie gdy wśród OpenCacherów nie będzie akurat informatyków? Jak widzę obecnie cała techniczna strona serwisu opiera się na społecznej pracy uczestników. Co będzie jak zabraknie uczestników z odpowiednimi kompetencjami technicznymi?

Jestem tu raczej nowy. Nie znam wszystkich zaszłości i wzajemnych powiązań. Czytając ten wątek widzę dosyć typowe problemy jak dla takiego przedsięwzięcia. Z jednej strony idea "Open" narzuca pewne formy. Z drugiej strony jakieś sformalizowanie mogło by pomóc. Stowarzyszenie, spółdzienia (!), fundacja...

Niestety dla zapewnienie ciągłości działania serwisu "jakieś składki członkowskie" i/lub sponsoring mogły by być rozwiązaniem.

Może stowarzyszenie które było by "obok"? Na GC funkcjonuje stowarzyszenie "wspierające rozwój".

Generalnie widzę że "stara wiara" się wykrusza a nowa ... właśnie czytamy.
Za ten post autor tty12 otrzymał podziękowanie:
bechem
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

Qbacki pisze:Po luźnym przeczytaniu tego całego wątku moje przemyślenia – jedynie częściowe, oczywiście jak zawsze bardzo subiektywne i okiem laika - są następujące:
1) w sumie nie bardzo rozumiem po co w ogóle ukazało się to oświadczenie. Burza w szklance wody :P Więcej zamieszania i chyba celowego działania niż faktycznego problemu. Odnoszę wrażenie, że zarówno RR, jak i RT nie chce też do końca wszystkiego powiedzieć dając forumowiczom pole do domysłów i niepotrzebnych insynuacji,
2) Jakoś niespecjalnie widzę jakiekolwiek zagrożenie dla serwisu czy złą wolę ze strony Chińczyka mając na uwadze jakie aktualnie posiada kompetencje. Za niefajne również uważam ataki na jego osobę w sytuacji gdy z godziny na godzinę zdecydował się na taki a nie inny krok, ktoś musiał.
3) co do samego Chińczyka. Ja także pamiętam rok 2012, Staszów i ten sławetny blog. Jednak w mojej ocenie jest to przypadek osoby, która potrafiła wyciągnąć wnioski i osobiście wolę się pozytywnie zaskoczyć, niż rozczarować. Zresztą to nie pierwszy taki przypadek :) Natomiast wolę tak niż tych, co przy poznaniu jawią się jako zajebiści, a potem okazuje się jeden z drugim hipokrytą, człowiekiem bez zasad, itp. - z takimi niespecjalnie mi po drodze.
4) Niespecjalnie również widzę jakiekolwiek nieprawidłowości czy zagrożenia „łączenia” stanowisk RR i RT. Mimo wszystko OC to nietypowy twór, zabawowy, gdzie faktycznie obowiązują inne reguły niż w spółkach prawa handlowego czy innych podmiotach prawnych ;)
5) aktualna RR, ta pierwsza, nie uwikłana w żadne afery, zupełnie nowa, itd. …. :) teraz widzicie jak to jest. Kolejny rok jechania po RR, tak dla zasady... i kolejny gdzie występuje zmęczenie materiału u jej członków, ale ważne aby sobie pojechać po RR :) i trochę dziwię się kolegom z byłych RR że tak ostro dają czadu, choć może jest to wynik, rewanż tego że i po nich jechano... :)
6) oświadczenie RT zapewne powstawało i było konsultowane dłuższy czas (przyznajcie ile), od RR oczekiwali wszyscy jasnego stanowiska prawie od razu, mimo środka tygodnia, pracy, itd. ;)
7) dla mnie jednak podział na RR, COG i RT jest uzasadniony i RR jest potrzebna. Może inne stanowiska wynikają z tego, że wciąż wielu keszerów dalej nie wie z jakimi problemami RR musi się zmierzyć :)
8) co do RT – zanim się ten temat pojawił kilka razy napisałem o niezaprzeczalnej ich roli. Ale i prawdą jest (dla mnie), że jest to ciało „chimeryczne”, które tak naprawdę robi co chce. Jak ma humor, weźmie pod uwagę głos ludu. Jak nie, będzie robić to co akurat im pasuje. I nie jest to pierwsza RR która ma z tym problem. Tym bardziej dziwię się głosom niektórych kolegów z byłych RR.
9) I może właśnie przyszedł moment, kiedy należy tę kwestię uregulować. O ile co do zasady RR czy COG mniej więcej ma określone zasady, o tyle RT to wolna amerykanka (co potwierdza post DeepBlue).
10) jako totalny laik informatyczny osobiście się cieszę że serwis działa, że mogę zgrać gpxa i iść w teren. Dla mnie geo to gra terenowa, gdzie do dzisiaj używam mapy keszy v.2 i więcej do szczęścia mi nie potrzeba. A każda chwila przed kompem to kara. Z wymienionych fajerwerków osobiście chyba poza geścieżkami (w części) jakoś niespecjalnie potrafię pozostałe obiektywnie ocenić, bo nie używam. Za to nie rozumiem – jako humanista i laik - w czym jest problem aby znaleziona ścieżka jak kesz znikała z mapy, szczególnie przy stałym narastaniu ścieżek, albo zmieniała kolor, aby jeden kesz mógł być w 2 ścieżkach, ciągłe problemy z % czy zarchiwizowanymi (to że jakieś statystyki mają znaczenie, których nie ma, mnie nie przekonują) czy też dlaczego skoro ktoś grzebał już w statystykach znalezień to czemu od jakiegoś czasu ta roczna za 2015 nie działa (a może ja czy moja przeglądarka nie potrafią tego wyświetlić).
11) dlatego może zamiast niepotrzebnie się obrażać, może warto się zastanowić nad całością i wyjaśnić sobie co kogo boli? ;) Poza forum? Totalnie bowiem nie rozumiem po jaką cholerę to oświadczenie się ukazało i tak naprawdę kto je forsował?
12) i na koniec takie spostrzeżenie: nie wnikam w to jaką rolę odegrał Tripper w Waszym oświadczeniu jako RT. Podpisaliście się pod nim wszyscy, więc traktuję je jednakowo. Niemniej o ile bardzo szanuję tutaj Kojoty, który napisał, że należy jedynie zapoznać się treścią oświadczenia i w ogóle starał się tu być bardzo obiektywny oraz zdystansowany, o tyle zupełnie nie rozumiem Trippera, który nie zakończył na treści oświadczenia, ale założył dodatkowy wątek na forum. Dla mnie jest to po prostu słabe i wbrew wszelkim zasadom, a innymi słowy odbieram to jako zaproszenie do zadymy. Nie mam wątpliwości, że i tak i tak taki wątek by powstał, ale co innego gdzie pisze to zwykły user, a co innego gdy od razu pisze to członek RT, który chwile wcześniej publikuje cały wątek w swoim dziale. Czy podziękowania dla pozostałych kolegów nie można było zawrzeć w treści maili ustalanego oświadczenia?
13) ostatnia kwestia, gdzie proszę o rzetelną odpowiedź (a na co zwrócił uwagę już ktoś wcześniej). Kto konkretnie na stronie głównej dał zachętę do rejestracji na forum celem udziału w życiu społeczności OC? Który członek RR, COG czy może ktoś z RT? Czy to faktycznie troska o przyszłość serwisu czy celowe działanie i zaproszenie do wspomnianej zadymy?
Za odp. z góry dziękuję.
Bardzo wartościowy post! Naprawdę z ciekawością i pokorą przeczytałem twoją opinię jako gościa który głównie keszuje (i o to chodzi) ale nie ma informacji z kuluarów. Oczywiście wrzutki typu "i trochę dziwię się kolegom z byłych RR że tak ostro dają czadu" są dla mnie jasne.
Niestety (naprawdę niestety) sporo wiem co się dzieje "od środka" i moglibyśmy długo polemizować na temat prawie każdego punktu w twoim poście. Choćby przekazanie domeny. Nie, nie ma sensu tego publicznie dyskutować. Jak się kiedyś spotkamy osobiście to przy szklance absyntu możemy pogadac ;)

W tym wątku wypowiedziałem się sporadycznie i napisałem co myślę (ostro - to prawda). Nie będę na forum wchodził w szczegóły, roztrząsał poszczególnych sytuacji itp. Takie rzeczy to najlepiej face to face przy piwie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Art_noise i inni:
nie cytujcie całej wypowiedzi, która zajmuje pół strony i nie jest potrzebna w szczegółach. Wystarczy:
@Qbacki
bądź początek akapitu np.
"Po luźnym przeczytaniu całego wątku..."

Więcej przez to przewijania niż czytania.
Pozdrawiam
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
Dezerter

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

dallas pisze:Art_noise i inni:
nie cytujcie całej wypowiedzi, która zajmuje pół strony i nie jest potrzebna w szczegółach. Wystarczy:
@Qbacki
bądź początek akapitu np.
"Po luźnym przeczytaniu całego wątku..."

Więcej przez to przewijania niż czytania.
Pozdrawiam
A co nie wolno cytować? To jest Open i mogę co chcę, możesz nie zaglądać tu ;)
Tak, jestem po Dniu Niepodległości i mocno zapalony do walki ;)
I tak całkiem serio... Dziewięć stron postów i czy to pomogło w czymś...
RR dalej swoje, RT dalej się swoje...
Żaden z nas nie przekona nikogo z Rad do podjęcia mediacji, sami muszą wyrazić chęć, i to czy zostanie zbesztany ktoś z RR czy RT nie zmieni niczego, a tylko podbuduje napięcie.

Co do wypowiedzi Q:
Ad4: Dla mnie to jest zagrożenie, coś sobie wymyślę i sam zagłosuje za tym pomysłem, i przekonam radę do zatwierdzenia...
Przykład: "Jutro na każdej stronie skrzynki, w tytule pojawia się informacja o modlitwie to boga Ra, bo tak mi się podoba, i RR mi zatwierdzi, bo sam jestem w RR"
Ad10: Zobaczymy jak długo nie będzie 404 na stronie :)
Ad11: Zgadzam się w 100%

Tak czy inaczej jestem szczęśliwy że serwis działa dalej :)
Think. Feel. Drive.

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował;: 52 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: triPPer »

Już powoli ogarniam bieżące sprawy po powrocie do domu :)

W pierwszy słowach mojego postu ...
maryush pisze:W imieniu Rady Rejsu:
Po pierwsze bardzo ogromne podziękowania dla członków Rady Technicznej za ich wkład w Opencaching.pl. Wasza praca jest nie do przecenienia. My to wiemy, Wy to wiecie i myślę, że wszyscy też to wiedzą.
... chciałbym podziękować w swoim imieniu, ale jestem przekonany, że także w imieniu kolegów z RT, Radzie Rejsu za tych kilka miłych słów. Dzięki :).
Jasne, że radykalnie różnimy się, co do oceny sytuacji, ale nie zmienia to faktu, że łączy nas coś fajnego: wspólna zabawa.

Bardzo, bardzo serdecznie chciałbym też podziękować Wam, Koleżanki i Koledzy, którzy wykorzystaliście niniejszy wątek do złożenia nam prostych, płynących z serca podziękowań za naszą pracę w RT. To bardzo miłe, budujące, sympatyczne.

Chciałby podziękować także tym z Was, którzy wprost odczytali nasze Oświadczenie, nie dopatrując się w nim podwójnego dna. Tym którzy uszanowali naszą prośbę, aby nie wykorzystywać niniejszego wątku do ataku na kogokolwiek.

Płyniemy dalej.

Do zobaczenia przy keszach
triPPer/Jacek
Za ten post autor triPPer otrzymał podziękowania (total 3):
maryushart_noisechinczyk
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

triPPer pisze:Już powoli ogarniam bieżące sprawy po powrocie do domu :)

Chciałby podziękować także tym z Was, którzy wprost odczytali nasze Oświadczenie, nie dopatrując się w nim podwójnego dna. Tym którzy uszanowali naszą prośbę, aby nie wykorzystywać niniejszego wątku do ataku na kogokolwiek.

triPPer/Jacek
I właśnie dlatego nie odpisywałem na wszystkie zaczepki ... Dzięki Jacku ! za tego posta.
Za ten post autor chinczyk otrzymał podziękowanie:
tuchlin
Obrazek

ODPOWIEDZ