Adwentowy Kalendarz Quizowy 2015 - nowa koncepcja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2015 - nowa koncepcja

Post autor: Żywcu »

O..., to teraz jest czas na "nowa koncepcja".
Ciekawe, czy tym razem uda się to przekuć na efekt? Wszelcy racjonalizatorzy, widać pożądani - zwłaszcza efektywni i chcący się zmierzyć z problemem!

PS1. Darek, wielkie dzięki za "dotychczas" !
PS2. Liczę, że "Gwiazdkę" Sajmon przejmie, bo w tym roku też staje się sierotą :-(

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Żywcu pisze:PS1. Darek, wielkie dzięki za "dotychczas" !
Dołączam się do podziękowań.

Stare odeszło, nowe nadejdzie. Ciekawe tylko, czy na pewno i w jakiej formie ?
Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Żywcu pisze: PS2. Liczę, że "Gwiazdkę" Sajmon przejmie, bo w tym roku też staje się sierotą :-(
Eeee? Rozwiniesz temat? Jaka sierota? Kto sierota ;)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

@Żywcu, keszing jaki znamy przeszedł do przeszłości. Taka kolej rzeczy.

Art_Bi
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: Art_Bi »

Lza pisze:@Żywcu, keszing jaki znamy przeszedł do przeszłości. Taka kolej rzeczy.
Ja tam dużych zmian nie zauważam, do dzisiaj możesz znaleźć skrzynki "oldschoolowe" czytaj zakopane w ziemi, czy zawinięte w wory śmieciowe, dotyczy to starych jak i nowych keszy, zarówno na OCu jak i na GCu. :wink:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Z tym akurat nie tęsknię.

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: 5nip3r »

Kurczaki. Naprawdę zniżacie AKQ do gwiazdek i p**zdek ?
Ja bym potraktował to jako Wydarzenie, jak pisał Ranwers. Czy naprawdę najważniejsze jest dla was zdobycie gwiazdki za zdobycie keszyka czy wspólna zabawa ? Umówmy się, że AKQ będzie wydarzeniem, skrzynka będzie dostępna na miejscu przez nie wiem - dwa, trzy miesiące i już.
Czy organizując jakiekolwiek eventy nie przykładacie do nich uwagi, troski, żeby było fajnie i odlotowo ? Tak samo można się postarać zrobić skrzynkę, która będzie działać przez dwa, trzy miesiące.
Święta mają łączyć ludzi a nie dawać staty. Kurde... "W tym roku przełamałem się opłatkiem z 87 osobami - poprawiłem staty z zeszłego roku o 11 osób..." Naprawdę tak widzicie święta ?
To ma nas integrować. NAS - LUDZI - KESZERÓW ! Mimo, że w zeszłym roku jako pierwszy w całej Polsce znalazłem finał nie dostałem żadnej gwiazdki ani pucharu. Ale to, co jako najważniejsze wspominam, to wspólne rozwiązywanie ostatniej zagadki, wspólne szukanie i doskonałą zabawę. Skrzynka trzeba przyznać, też była superzasta. Ale najważniejsza jest wspólna zabawa !
Obrazek Obrazek Obrazek

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

5nip3r pisze:Czy naprawdę najważniejsze jest dla was zdobycie gwiazdki za zdobycie keszyka...
A to tak można? Gwiazdka za zdobycie kesza? Nie wiedziałem :wink: .
Podkreślenie w cytacie moje.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: 5nip3r »

Jano pisze:
5nip3r pisze:Czy naprawdę najważniejsze jest dla was zdobycie gwiazdki za zdobycie keszyka...
A to tak można? Gwiazdka za zdobycie kesza? Nie wiedziałem :wink: .
Podkreślenie w cytacie moje.
Tak. Ja zdobywam gwiazdkę gdy ktoś zdobędzie mojego kesza 8) Ej, się czepiasz :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Piszę tu, bo w "przekazie myśli" może zaginąć. Wczoraj sprawdziłem swój finał z 2011 roku (Poznań). Jest i ma się dobrze. Proponuję, by po zakończeniu tegorocznej edycji "zarządzić" przegląd poprzednich wersji i uaktualnić informację. Kalendarze nadal są szukane (niezbyt często, to fakt), ale część lokalizacji odeszła już w niebyt.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
luksta
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
luksta
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: luksta »

ronja pisze:Piszę tu, bo w "przekazie myśli" może zaginąć. Wczoraj sprawdziłem swój finał z 2011 roku (Poznań). Jest i ma się dobrze. Proponuję, by po zakończeniu tegorocznej edycji "zarządzić" przegląd poprzednich wersji i uaktualnić informację. Kalendarze nadal są szukane (niezbyt często, to fakt), ale część lokalizacji odeszła już w niebyt.
bardzo ładnie, zrobiłem część z 2013 i chętnie finał bym podjął, a do poprzednich również siądą, no chyba, że pokulonymi mnie zajedziecie.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Podsumowanie AKQ2015

Post autor: sajmon »

Stało się. W radio niedawno słyszałem reklamę w temacie świąteczno bożonarodzeniowym, więc trzeba zacząć myśleć o AKQ2016.
W minionym roku organizacją zajmowałem się ja i Ranwers. Oczywiście olbrzymi wkład mieli autorzy zagadek (często pomagający w weryfikacji), założyciele skrzynek finałowych oraz organizatorzy eventów. Jako, że rok temu trochę było wszystko na ostatnią chwilę (a nawet później ;) ) myślę że trzeba powoli podjąć temat AKQ 2016.

Na początek PODSUMOWANIE

Finał AKQ2015 (mimo pewnych niedogodności ;) ) znalazły 182 osoby i przyznały 44 reko. W odniesieniu do lat poprzednich to znaczny spadek. Jednak w tym roku była opcja założenia „bonusów”, gdzie można było docenić gwiazdką pracę założyciela danego finału. I tak na 13 miast z finałem założone było 7 bonusów, które dostały łącznie 84 gwiazdki. Oczywiście na pewno były osoby, które doceniły pracę autorów zagadek w keszu „właściwym” oraz pracę założyciela finału (podobno często na bogatym wypasie) dając obu keszom gwiazdki. Widać jednak, że te drugie przeważają, więc idea zakładania bonusów była wg mnie dobra.
Zapewne wpływ na „gwiazdkowanie” bonusów mogły mieć eventy w dniu publikacji ostatniej zagadki często organizowane przez założycieli pojemników finałowych.
Nie jestem w stanie zestawić, jak czasowo pojawiały się znalezienia i gwiazdki (tzn ile z nich było w dniu eventu, ile później).
Jak zapewne (niestety) pamiętacie, troszeczkę nam nie wyszło (problem z kordami w dniu finału). Czy miało to duży wpływ na ilość znalezień – nie wiem. Faktem jest spadek o 1/3 :(
A może zagadki były za trudne ;) ?

MOJE WNIOSKI

Uważam, że możliwość założenia bonusu, gdzie szukający mogą docenić wkład założyciela finału jest dobrą opcją. Coraz częściej finał to małe (lub duże) dzieła sztuki keszerskiej – warto mieć możliwość docenienia ich autorów.
Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę to słaby pomysł. Tak więc należy wcześniej ogłosić terminy i się ich trzymać :) (z jednej strony fajnie, że do końca dochodziły nowe finały, ale przez to brakło czasu na IT).
Przydałoby się, by do części technicznej miały dostęp 2 osoby – by uniknąć wiecie czego. Najlepiej ktoś z RT?
W zakresie sprawdzenia zagadek im mniej osób je zobaczy wcześniej – tym lepiej. Dlatego posiłkowałem się w weryfikacji znajomymi i współpracownikami – niekeszerami. Wielką pomoc wnieśli autorzy zagadek, którzy sprawdzali zagadki cudze (takie krzyżowe sprawdzenie wśród tych, co i tak część zagadek znają). Jednak nikt do końca nie wiedział, które zagadki „wchodzą”. Tu chciałbym wyrazić wielki szacun dla staregopatyka, który przez lata ogarniał to wszystko (i IT i zagadki) sam!

CO DALEJ?

Z mojej strony jestem w stanie ogarnąć tak jak poprzednio część „zagadkową”.
Oczywiście, jeśli znajdzie się ktoś chętny, by zająć się AKQ zamiast mnie – nie ma problemu. Raz nie wyszło, nie ma co ryzykować ;)
Nie mam informacji od Ranwersa, czy znajdzie czas na zajęcie się częścią informatyczną (ja tego zupełnie nie kumam). Sądzę, że przyda się też osoba w rezerwie, która ogarnia IT. Oczywiście ma ona wgląd i dostęp do zagadek. Tak więc w zależności od tego, czy Ranwers będzie działał, potrzeba 1 lub 2 chętnych informatyków.

Kilka zagadek mamy w „zapasie” z AKQ2015 – jeśli autorzy nie mają nic przeciwko – zapewne część można wykorzystać.

W czasie minionego AKQ pisała do nas zolza, którą bardzo pozytywnie zaskoczyło, że ta zabawa w zagadki trwa i ma się dobrze. Również uważam, że AKQ to jedna z najlepszych inicjatyw na OC.pl – klimat nocnego rozwiązywania zagadek jest niepowtarzalny.
Tak więc myślę, że nie ma co się czaić, tylko powoli brać się do roboty, by 1 grudnia „NADSZEDŁ CZAS” :)
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowania (total 5):
krystiantJanoWołki.LcaArisr00t7

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

właśnie się wczoraj zastanawiałem czy seria będzie miała swój dalszy ciąg :) Sajmon - jakby była potrzebna jakaś pomoc daj znać, w miarę możliwości pomogę
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ