Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ban

Post autor: Piostu »

maryush pisze:Piostu, chciałbym Ci uprzejmie zwrócić uwagę, że nie jesteś stroną w tej sprawie i w związku z tym nie bardzo masz podstawy domagać się odpowiedzi na pytanie czy Alex22 coś odpowiadał czy nie. Powinieneś pytać samego Alexa22. (....)
To że nie jestem, to chyba oczywiste. Jeśli dla kogokolwiek nie było oczywiste, to pragnę z tego miejsca oświadczyc, że nie jestem absolutnie związany z żadną ston konfliktu, a jedynie uczestnikiem zabawy, który jest zainteresowany ogólnie pojętym dobrem naszej gry.

Dlatego też nie chcę zajmować żadnego stanowiska w tej sprawie, i między innymi, dlatego nie prosiłem o żadne informacje, mogące w ten czy inny sposób naruszać prywatności osób bezpośrednio zainteresowanych tematem.
Jednocześnie, zdaję sobie sprawę, że użytkownicy obu zablokowanych kont mogą manipulować rzeczywistością w celu wyrobienia sobie opinii poszkodowanego w oczach innych uczestników zabawy, dlatego skierowałem swoje pytanie do przedstawiciela organu z założenia bezstronnego.

Uzyskana informacja pozwoliła mi na jakieś przemyślenia w danym temacie, których tutaj nie chcę się przytaczać, żeby nie wywoływać nieporzebnej dyskusji.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować, zarówno DeepBlue za odpowiedź na moje pytanie, jak i Tobie za trzeźwe i rzeczowe podsumowanie dotychczasowej dyskusji.
Za ten post autor Piostu otrzymał podziękowania (total 2):
RoDaJJmaryush
ObrazekObrazek

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Hern pisze: Rozumiem, że RR nie może samo opublikować korespondencji z Alex22. W takim razie mam prośbę do RR aby wysłała zapytanie do Alexa, że może upublicznić "drugą stronę" tych maili. Wiem, że to cienka nadzieja na publikację i poznanie obiektywnie sprawy, ale jedyna niestety.
Jeśli Alex22 nie będzie chciał upublicznić korespondencji, a wcale nie musi tego robić, to tylko RR będzie wiedziała jakie zajął stanowisko. I też nie powinna, bez zgody "uczestników konfliktu", upubliczniać tej korespondencji. Kiedy RR uzna, że sprawa jest załatwiona, to zdejmie bany, cóż, pstryk! i po krzyku.
...

Obrazek Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

maryush pisze:Bany nie są dożywotnie. Jedynie do chwili kiedy obie strony zgodnie zastosują się do prośby RR.
RR, sorry, ale to jest kuriozum. Oby to był jakiś skrót myślowy. Co jeśli tylko jedna strona spełni warunki?
Moim zdaniem RR wychodzi tu już poza ramy zabawy, a ingeruje w życie prywatne użytkowników.
Obrazek

Jeszcze pytanie, czy decyzja o banach była jednogłośna?

Kipcior
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: Kipcior »

Powiem Wam jedno, nie znam sprawy, ale po lekturze 4 ostatnich stron mi wystarczy, utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że najlepiej keszować w pojedynkę bez udziału w eventach i zbytniego spoufalania się z innymi osobami skoro to może prowadzić do takich sytuacji. Dziękuję i dobranoc
Za ten post autor Kipcior otrzymał podziękowania (total 6):
abigeoLadyMoondrachimmiklobitDriadaKlec

Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Aris »

Ludzie opamiętajcie się.Widać, że niektórzy stracili głowę dla gwiazdeczek o których większość Polski nawet nie słyszała. Ludzie cieszcie się i doceniajcie to co macie. Zamiast szukać konfliktów i wrogów wśród keszerów którzy akurat wypuścili fajną skrzynką ruszcie pełnymi zawiści głowami aby Wasza stała się lepsza. Zamiast bez namysłu zgłaszać do COGu napiszcie wiadomość do właściciela z sugestiami.
Sracie we własne gniazdo. Swoimi sporami szkodzicie serwisowi, który miał być od ludzi dla ludzi. Chyba, że ktoś jest dywersantem, ale skoro obie strony mają spory wkład w OC to tym bardziej się dziwię. Jak dla mnie kogoś poniosło ego i tyle, trochę pokory.
Ostatnio zmieniony czwartek 04 czerwca 2015, 04:35 przez Aris, łącznie zmieniany 2 razy.

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Witamy, właśnie zajechaliśmy nad piękną Liswartę i zamiast cieszyć się piękną pogodą, otwieramy komputer i sprawdzamy posty. Jeszcze raz powtarzamy, w życiu prywatnym nie mamy konfliktu z użytkownikiem alex22 i prosimy nam go nie wmawiać. Ponownie prosimy o wyszczególnienie zarzutów, za które zawieszone zostało nam konto i w jaki sposób działamy na szkodę OC, nie ogólnikowe slogany, ale twarde konkrety. Zastosowaliśmy się do prośby rr, zmieniliśmy opis swojej skrzyneczki (zgodnej z regulaminem i nie obraźliwej), oświadczyliśmy, że nie ma między nami konfliktu i nie zamierzamy takowego toczyć, podjęliśmy także próbę rozmowy z użytkownikiem alex22 (niestety do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy odpowiedzi).
Nie mamy sobie nic do zarzucenia, nigdy nie działaliśmy na szkodę OC i dlatego nie rozumiemy podejścia rr do sprawy. Jeżeli są rzeczy, które powinny być tu powiedziane i które mają wpływ na decyzję rr, to może warto tu o nich napisać. Może warto jednak ujawnić treść rozmów pomiędzy alex22 a radą rejsu? Nie bardzo rozumiemy również podejście rr do sprawy "pojednania". Według nas w tym momencie uzależnia się zabawę jednej osoby od dobrej woli drugiej osoby. Poza tym, zmuszając nas do spotkania się z użytkownikiem alex22, bo takie mniemamy jest założenie rr, łamiecie nasze i alexa22 konstytucyjne prawa do prywatności. Pozdrawiamy.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
Żywcu

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

A kto i kiedy ściągnął z Alexa22, bana...?
Bo w komunikatach nie widzę :?

EDIT:
- o sorry 8)
Teraz widzę, że był tylko czasowy:
W dniu 12.11.2014 użytkownik alex22 dostał bana czasowego do dnia 26.11.2014 - przyczną nadania bana było złamanie regulaminu wyborów i manipulacje przy ocenie i rekomendacjach własnych keszy.
- to chyba zła decyzja była :mrgreen:

Dana i Piotr
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Dana i Piotr »

Dzień dobry,

Jesteśmy dwójką szczecińskich keszerów z dwuletnim stażem. Nikogo nie chcemy zwalczać, myślimy samodzielnie i wyciągamy własne wnioski. Chcielibyśmy wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w naszym środowisku związanym z OC. Napiszemy o faktach, w których braliśmy udział osobiście.

W początkowym okresie naszej keszerskiej przygody szybko zauważyliśmy, że wśród znajdowanych przez nas skrzynek niewątpliwie prym wiodą te założone przez got100. Skrzynki zakładane przez nich są bardzo pomysłowe i zaskakujące.
W styczniu 2014 zdecydowaliśmy się wziąć udział w pierwszym naszym „evencie” - spotkaniu „Zimowa radość”. Zostaliśmy powitani na nim bardzo serdecznie, między innymi przez Marzenę i Tomka, występujących pod nickiem „got100”. Atmosfera na spotkaniu była wspaniała, poznaliśmy wielu innych, bardzo sympatycznych ludzi. W następnych spotkaniach, organizowanych w Szczecinie w ramach OC braliśmy udział z wielką ochotą i nigdy się nie zawiedliśmy – zawsze panowała na nich bardzo sympatyczna i radosna atmosfera, pełna ciekawych rozmów do późna w nocy. W organizowaniu tych spotkań zawsze brali udział got100, a często to oni byli pomysłodawcami. Poznaliśmy ludzi, którzy bardzo lubią bawić się w OC, tworzą z wielką pasją świetne skrzynki i potrafią docenić nieszablonone skrzynki innych użytkowników. Ciekawych ludzi, którzy poza OC mają też inne zainteresowania i pasje. Na szczecińskich spotkaniach nigdy nie spotkaliśmy Alexa22.

Powstanie „Projektu Gryf” powitaliśmy z radością i wielką ciekawością. Pracowało nad nim wspólnie dziesięć ekip (m.in. got100), które poświęciły swój czas, których wyobraźnię i talenty twórcze mogliśmy podziwiać już wcześniej, podejmując ich świetne skrzynki. Geościeżka ta spełniła, a nawet przekroczyła nasze wyobrażenia. Wciąż pozostajemy pod jej wpływem, mimo upływu prawie roku od podjęcia przez nas wszystkich jej skrzynek.

W przeddzień zapowiadanego od dłuższego czasu eventu „Szczecińskie Rodeo”, związanego z uruchomieniem „Projektu Gryf” Alex22 uruchomił swoje „Szczecińskie kotwice”. Po co ? Można było to przecież wystartować miesiąc czy dwa później (szczególnie, że nie była w pełni gotowa) i powstałaby w Szczecinie kolejna, fajna ścieżka. A tak pozostał u nas niesmak.

W trakcie „Szczecińskiego Rodeo”, przy pierwszej podejmowanej przez nas gryfowej skrzynce spotkaliśmy pierwszy raz Alexa22, któremu towarzyszyło kilkanastu innych poszukiwaczek i poszukiwaczy. Skrzynka niestety zaginęła, znalezione zostały tylko resztki maskowania. Komentarze wypowiadane przez Alexa22 i niektórych jego towarzyszy sprawiały wrażenie, że ich to ucieszyło. Przy podaniu naszego nicka usłyszeliśmy wypowiedziane przez Alexa22 przy nas, ale do kolegi słowa: ...”a, to ci, co leźli za nami po Świnoujściu”... Nigdy nie „leźliśmy” za nikim, a poza tym nie określa się w ten sposób keszerów. Nie było to przyjemne spotkanie.

Na wieczorne spotkanie grupa, szukająca skrzynek z Alexem22 przyszła na krótko, nie była zainteresowana rozmowami i poznaniem keszerów, którzy byli na miejscu. Potem okazało się, że udali się na konkurencyjne spotkanie u Alexa22.

Jeszcze chcielibyśmy napisać o dobrym zwyczaju wpisywania się do logbooków internetowych. Uważamy, że dokonywanie wpisów po jak najkrótszym czasie świadczy o szacunku do innych użytkowników OC i daje poszukiwaczom oraz założycielom informacje na temat obecnosci i stanu skrzynki. Szczególnie dotyczy to skrzynek mobilnych. Goty100 wpisują..
Postawienie przez RR znaku równości między dwoma keszerami o tak różnym podejściu do pozostałych użytkowników wprawiła nas w zdumienie. Pomysł RR, że zdejmie im bana, jeżeli zadeklarują chęć pogodzenia się, jest kompletnie nietrafiony. Przecież jeżeli jeden z nich nie wyrazi woli porozumienia, to drugi jest krzywdzony. To jest odpowiedzialnośc zbiorowa.

Keszerów z całej Polski, którzy zasypują OC-Team prośbami o ingerencję w sytuację, o których napisał DeepBlue, zapraszamy na szczecińskie spotkania keszerów. Poznajcie nas.

Pozdrawiamy
Dana i Piotr

P.S. Mamy wrażenie, że termin wprowadzenia bana jest nieprzypadkowy. Świeżo po spotkaniu przedstawiciela RR z Alexem22 na „Przedmościu bydgoskim” i tuż przed uhonorowaniem got100 na „IX Ogólnopolskim Zlocie Geokeszowym”.
Za ten post autor Dana i Piotr otrzymał podziękowanie:
szysek

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

Cicho Ludzie, cicho. Nie komentujta. To jest bardzo dobry materiał na scenariusz do kolejnego odcinka Kargula i Pawlaka :P.
Przypominam! W ostatnim odcinku, czyli "Kochaj albo rzuć", Kargul i Pawlak wracają z Hameryki do Polski, lecą samolotem, Pawlak zagibuje cukierka z tacy, którą podsuwa mu stewardessa i chowa go do kieszeni.
Ostatni dialog naszych bohaterów, brzmiał mniej więcej tak:
- "Kaźmirz, a co my w domu powiemy?"
- "Władek, sanacje, wyzwolenie przetrzymali, to Bóg daj i Amerykę przeżyjem...... a to dla spokojności, żeby nerwy puścili..."

Jakże się cieszę, że już na samym początku nowego odcinka, pojawia się moja ulubiona postać tego serialu, czyli Sołtys (Nygus z Kujaw :p).

Miejmy nadzieję, że już w tej części, któryś z naszych Bohaterów pradziadkiem zostanie,a...... no i nie zapominajmy o Ani, ona też leciała w tamtym samolocie :p :p :p.

Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
norbert_
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: norbert_ »

Do tej pory wydawało mi się [skasowano]. Ja stąd idę w [skasowano]. Hej
Bym zapomniał, wystawiamy do adopcji nasze skrzynki.
Norbert&Asia
Ostatnio zmieniony czwartek 04 czerwca 2015, 15:41 przez RoDaJJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta wpisu - konsekwencja uznania zgłoszenia użytkownika, art. 11 regulaminu forum

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 410 razy

Post autor: krystiant »

norbert_ pisze:Ja stąd idę
Powodzenia na nowej drodze życia. Pamiętaj tylko, że "demony" siedzące w tobie zabierzesz ze sobą, gdziekolwiek byś nie poszedł... Z ostatnią moderacją twoich postów RR nie miała nic wspólnego i jeśli dzięki Twemu odejściu ma być "czyściej" na forum to się cieszę, że się do tego przyczyniłem - popatrzyłem na Twoje posty - same "dolewanie oliwy do ognia" w wątkach z "pyskówkami", a i tak tych najgorszych nie widać, bo nie pierwszy raz podpadłeś pod moderację. Ostrzeżenie też pewnie nie było za nic...
Ja nie będę płakał z powodu braku takiego typu wypowiedzi. Życzę szczęścia.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
rredankrcr
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
norbert_
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: norbert_ »

@krystian...zwisa mi zupełnie czy będziesz szczęśliwy czy nie z mojego odejścia. Pewnie i to wytniecie.... Jedno jest pewne rada rejsu wykazała się tępotą na miarę przyszłego rządu RP
Na zakończenie...ty ubliżasz salonowo a ja gminnie a i tak wychodzi na to samo...hej i miej fajnie...

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 410 razy

Post autor: krystiant »

Osobiście nie widzę powodu żeby to wycinać...
A co do banów
Ja nie znam wszystkich aspektów tej sprawy, więc nie oceniam. Być może też bym tak zrobił na miejscu RR, ale cofnięcia nie uzależniałbym od
momentu, w którym od Was obu otrzymamy spójną informację o rozejmie.
Ty, mimo tego, że jeszcze nie wiadomo kto zostanie wybrany do przyszłego rządu RP już wiesz, że będzie tępy...
Jak masz już wyrobione zdanie, to ciężko jest wytłumaczyć, że możesz się mylić. Tak ciężko, że nawet nie będę próbował.

Dobrze, że RR potrafi podjąć jakieś konkretne decyzje nie patrząc na słupki w sondażach popularności, bo nie po to zostali wybrani, żeby byli popularni. Zresztą, gdyby decyzja była inna też by się im oberwało. Gdyby olali sprawę to tak samo... A Aleksowi i Gotom ban nie zaszkodzi, a nie czarujmy się, w zabawie tak naprawdę nie przeszkodzi.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
abigeo
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

krystiant pisze:mimo tego, że jeszcze nie wiadomo kto zostanie wybrany do przyszłego rządu RP już wiesz, że będzie tępy...
tego akurat nie trzeba przewidywać, to jest oczywiste :-)

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

parlando pisze:
maryush pisze:Bany nie są dożywotnie. Jedynie do chwili kiedy obie strony zgodnie zastosują się do prośby RR.
RR, sorry, ale to jest kuriozum. Oby to był jakiś skrót myślowy. Co jeśli tylko jedna strona spełni warunki?
Moim zdaniem RR wychodzi tu już poza ramy zabawy, a ingeruje w życie prywatne użytkowników.
@Maryush czy mógłbyś odpowiedzieć na pytanie, co będzie jak tylko Got będzie chciał się dostosować do żądań RR, a alex22 powie: NIE? Czy nadal obaj będą mieli zablokowane konta? :?
Dzień bez kesza - dzień stracony.

ODPOWIEDZ