Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ban

Post autor: Sebastian »

Przepraszam za mały off-topic, ale nie mogłem się powstrzymać...

@art_noise, dziękuję za linka do kesza OP6B3C, uwielbiam extremalne skrzynki, a to prawdziwe wyzwanie : "Most jest w ciągłym użytku. Istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod pociąg. Trakcja kolejowa jest pod napięciem". To naprawdę ROZWALA SYSTEM najtrudniejszych i najbardziej ekstremalnych keszy w serwisie.

Nie życzę autorowi przeżyć, które spotkały mnie po wypadku obok pewnej skrzynki - UWAGA, MATERIAŁ DRASTYCZNY - http://www.dailymotion.com/video/xe0qsq ... ole_webcam

Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

boberki pisze:Boże, oby się nie okazało, ze dzieciak wszedł na most w celu zrobienia kesza. Śledztwo w toku.
Rob pisze:Przecież to dwa zupełnie różne mosty.
Nie śledziliście pewnie wcześniejszej dyskusji więc szybko tłumaczę.
Ten przykład dałem jako kontrast do czepiania się Maryusha keszy które zostały umieczone w paśniku - takim paśniku w lesie. Dla Maryusha - członka RR, taki kesz w paśniku może stanowić duży problem dla OC.PL.
To przedstawiłem swój punkt widzenia - wg mnie dużo większym problemem dla naszego serwisu będzie jak zdarzy się realny wypadek przy podejmowaniu kesza extremalnego. Takiego jak ten na moście.
Nie chcę tutaj rozpętywać dyskusji na ten temat. Po prostu podałem przykład czym powinna się martwić RR.
maryush pisze:@art_noise : Prawdę mówiąc nie chce mi się już z Tobą gadać. Tłumaczyć Ci coś prosto, to twierdzisz że tłumaczenie jest głupkowate, ale równoczesnie chcesz wytłumaczenia co znaczy proste słowo "wewnątrz". Udajesz że nie kumasz, to sobie udawaj dalej, twoja sprawa.
Maryush - mi nie chce się z tobą gadać już od 23 zakładki tego wątku.
Ale jestem wytrwały by jednak logicznie ci wytłumaczyć o co mi chodzi a ty ściemniasz ile wlezie. Nawet nie potrafisz skorelować punktu regulaminu "wewnątrz obiektu" z moim pytaniem co jest wnętrzem paśnika. Może za bardzo cię emocje poniosły co?
Dlatego też odpuszczam sobie rozmowę z tobą, bo to nie ma sensu. Martw się lepiej jak realne problemy się zdarzą.
maryush pisze:A ten przykład z 13-latkiem - chyba zapominasz że OC.pl jest dla pełnoletnich, a niepełnoletni mają obowiązek przedstawić zgodę rodzica/opiekuna prawnego na zabawę. Jak temu dzieciakowi własna babka pozwoliła włazić na most to do kogo pretensje, że spadł, do budowniczego mostu, czy do tej babki i niego samego?
Nie życzę temu żadnej RR jak i włacicielowi domeny ale jak rzeczywiście jakiś wypadek się zdarzy i **** włążąc po kesza coś sobie zrobi - to wlaściciel domeny jak i RR (w mniejszym stopniu) długo będzie się włóczył po prokuraturze i policji zanim ktokolwiek uzna że w regulaminie było "OC.pl jest dla pełnoletnich, a niepełnoletni mają obowiązek przedstawić zgodę rodzica/opiekuna prawnego na zabawę."
A czy ten zapis jest zgodny z polskim prawem i wybroni RR? Nie wiem, nie jestem prawnikiem. Podpytajcie Qbackiego - on jest dobrym prawnikiem.
No ale to wasz problem RR i twój osobisty Maryush. Dalej zajmuj się paśnikami i tęp założycieli keszy w tych obiektach.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Sebastian pisze:Przepraszam za mały off-topic, ale nie mogłem się powstrzymać...

@art_noise, dziękuję za linka do kesza OP6B3C, uwielbiam extremalne skrzynki, a to prawdziwe wyzwanie : "Most jest w ciągłym użytku. Istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod pociąg. Trakcja kolejowa jest pod napięciem". To naprawdę ROZWALA SYSTEM najtrudniejszych i najbardziej ekstremalnych keszy w serwisie.

Nie życzę autorowi przeżyć, które spotkały mnie po wypadku obok pewnej skrzynki - UWAGA, MATERIAŁ DRASTYCZNY - http://www.dailymotion.com/video/xe0qsq ... ole_webcam

Sebek
Sebek ty dasz radę bo jesteś doświadczony i masz sprzęt. Tak więc 3mam kciuki za powodzenie akcji!

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Byłeś w RR przed nami, w kadencji 2013/2014, i jakoś nic nie zrobiłeś, żeby nie można było zakładać keszy niebezpiecznych, wiec teraz nie udawaj zatroskanego o dobro keszerów i Serwisu.
A to, że ktoś gdzieś wlazł i sobie zrobił krzywdę to wina albo właściciela terenu, jeśli go nie zabezpieczył, albo tego kto tam polazł, jesli teraz zabezpieczony był. Jak ktoś sobie rękę złamie szukając podparapetowca o trudności 1 to też będzie wina założonego kesza? Co za bzdury...
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
k.mil

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

maryush pisze:Byłeś w RR przed nami, w kadencji 2013/2014, i jakoś nic nie zrobiłeś, żeby nie można było zakładać keszy niebezpiecznych, wiec teraz nie udawaj zatroskanego o dobro keszerów i Serwisu.
A to, że ktoś gdzieś wlazł i sobie zrobił krzywdę to wina albo właściciela terenu, jeśli go nie zabezpieczył, albo tego kto tam polazł, jesli teraz zabezpieczony był. Jak ktoś sobie rękę złamie szukając podparapetowca o trudności 1 to też będzie wina założonego kesza? Co za bzdury...
Dyskusja z tobą jest bezcelowa bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że jestem za zablokowaniem niebezpiecznych keszy. Ba, pisałem że takich keszy nie zgłaszałem i nie będę zgłaszał do COG. Sam takie zakładałem (może nie aż tak hardcorowe jak podany przykład) i sam takie zdobywałem.

Porównałem tylko twoje duże obawy o możliwe problemy prawne związane z keszem w paśniku do możliwych problemów prawnych związanych z tym że ktoś spadnie dajmy na to z konstrukcji mostu wchodząc po kesza. No ale do ciebie najwidoczniej nie dociera i nadal nie możesz skapować o co mi chodzi.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowania (total 2):
got100Wołki.Lca

Obrazek Obrazek

Art_Bi
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: Art_Bi »

art_noise pisze: ... Porównałem tylko twoje duże obawy o możliwe problemy prawne związane z keszem w paśniku do możliwych problemów prawnych związanych z tym że ktoś spadnie dajmy na to z konstrukcji mostu wchodząc po kesza. No ale do ciebie najwidoczniej nie dociera i nadal nie możesz skapować o co mi chodzi.
@art_noise, muszę przyznać że jesteś mega cierpliwym człowiekiem, że chce ci się po raz setny tłumaczyć to samo i to jeszcze w kulturalny sposób. Ja po każdej takiej odpowiedzi RR musiałbym zaaplikować sobie kilkukrotnie Twoją stopkę, a później ją obficie cytować. :wink:

A, i żeby nie było, oczywiście popieram akcję:
Ratujmy paśniki!
Bo tak szybko i brutalnie są okeszowywane!
Za ten post autor Art_Bi otrzymał podziękowania (total 3):
Wołki.Lcaart_noiser00t7
Obrazek Obrazek

Kipcior
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: Kipcior »

Zmieniając trochę kierunek dyskusji. Właśnie wróciłem z 3 dniowego wypadu na GSS. Widoki i miejsca wspaniałe, nogi bolą, trochę keszy zdobytych. Super udana wyprawa. Dzisiaj na spokojnie siadłem sobie przy kompie, aby uzupełnić wpisy keszowe. Oglądam sobie mapę, a tu widzę jakieś dziwne kesze których nie miałem na mapie w tym miejscu, dziwne nazwy, brak opisów np Roszpunka umieszczona na dzień dzisiejszy na terenie kopalni Stanisław, która w rzeczywistości jest tym samym kesze co GDKJ Wśród choinek znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej :) Niestety wolki.lca są jak widać tak zacietrzewione, że nie wystarczyło im zarchiwizowanie keszów w ramach akcji protestacyjnej, ale pozmieniali też kordy i usunęli opisy. Nijak się to ma do jednej z wcześniejszych wypowiedzi w tym temacie, gdzie na moje wątpliwości *wyrażone przed wyjazdem" otrzymałem informacje, ze nie ma problemu bo przecież te same kesze są na GC. Hmm, w momencie jednak, gdy właścicieli pozmieniał i kordy i nazwy powiązanie jest jakby mniej widoczne. Cóż, nie będę tutaj wyrażał jakichś pretensji bo prawem właściciela kesza jest również prawo do archwizacji, pozwolę sobie tylko wyrazić opinie, że jak dla mnie tego typu działanie jest zwykłą złośliwością w stosunku do innych keszerów. Jako osoba nie związana w jakikolwiek sposób z konfliktem jestem zawiedziony takim podejściem i mogę ironicznie podziękować wolkom.lca za takie działania. Podjąłem po drodze dużo fajnych keszy i dziękuję serdecznie wszystkim pozostałym osobom dla których najważniejsza jest zabawa, a nie polityka.
Za ten post autor Kipcior otrzymał podziękowania (total 4):
Jażdżuazhagkrcrłowca

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

Kipcior pisze:[... ]Niestety wolki.lca są jak widać tak zacietrzewione, że nie wystarczyło im zarchiwizowanie keszów w ramach akcji protestacyjnej, ale pozmieniali też kordy i usunęli opisy.[...]
Jeśli coś jest działaniem na szkodę społeczności OC, to właśnie to. Podobnie robił Kliza, bez konsekwencji...
A z tymi paśnikami, to dajta se już siana. Pismo było od jednego łowczego z koła, a nie od całego PZŁ. Dla mnie nie było tematu.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Groził ktoś sądem za kesza "na moście"? Nie.
Groził ktoś sądem za kesza w paśniku? Tak.
Czyli porównujesz sytuację hipotetyczną z sytuacją rzeczywistą, już istniejącą i twierdzisz, że to hipotetyczną trzeba się zająć, a rzeczywistą olać.

EOT.

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Ajger pisze:
Kipcior pisze:[... ]Niestety wolki.lca są jak widać tak zacietrzewione, że nie wystarczyło im zarchiwizowanie keszów w ramach akcji protestacyjnej, ale pozmieniali też kordy i usunęli opisy.[...]
Jeśli coś jest działaniem na szkodę społeczności OC, to właśnie to. Podobnie robił Kliza, bez konsekwencji...
A z tymi paśnikami, to dajta se już siana. Pismo było od jednego łowczego z koła, a nie od całego PZŁ. Dla mnie nie było tematu.
Archiwizacja jest po to aby usunąć kesze, nie loguje się czegoś czego nie ma. Chyba niezbyt jasno wyrazilismy się poprzednim razem. Kesze są dostępne tylko w bardziej przyjaznym dla nich środowisku geocachowym. Gdyby nie bezsensowny BAN taka sytuacja nie miałaby miejsca.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

maryush pisze:Groził ktoś sądem za kesza "na moście"? Nie.
Groził ktoś sądem za kesza w paśniku? Tak.
Czyli porównujesz sytuację hipotetyczną z sytuacją rzeczywistą, już istniejącą i twierdzisz, że to hipotetyczną trzeba się zająć, a rzeczywistą olać.

EOT.
Ależ zajmujcie się czym chcecie.
Fakty - kesz z paśnika nie zniknął, pozwolenia od właściciela paśnika jak nie było - tak nie ma.
Rozprawy w sądzie też nie ma bo zarządca paśnika poza tym że pogroził sądem w zeszłym roku - nic więcej nie zrobił bo ma to gdzieś? Więc realna groźba rozprawy w sądzie w sprawie paśnika jest równie hipotetyczna.

Ale co do jednego się z tobą zgodzę - EOT.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

wołki.lca pisze: Kesze są dostępne tylko w bardziej przyjaznym dla nich środowisku geocachowym.
Bardziej przyjaznym? Chyba Ci się rzyć z głową pomyliła.

edit : ort
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

łowca pisze:
wołki.lca pisze: Kesze są dostępne tylko w bardziej przyjaznym dla nich środowisku geocachowym.
Zależy jak kto dobiera przyjaciół... https://www.youtube.com/watch?v=lHubLLWSECs
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

łowca pisze:

Pożyjemy zobaczymy :lol:
A ... szkoda się rozpisywać

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: PrincePolo »

łowca pisze:

Rzyć - ładne słowo. Nowego znaczenia nabiera zdanie "Jak rzyć Panie Premierze?" ;)
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ