Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Ban

Post autor: k.mil »

r00t7 pisze:nie wierzę że np. k.mil (..) nie udrożnił se wejścia do czegoś co bardzo chciał zwiedzić.
r00t7 pisze:Wszyscy piszą o tym wierceniu. Przyłapał ktoś ich na tym ? Jakieś dowody ?
No tak, k.mil to bank rozwalił 3/4 budynków - wystarczy na niego spojrzeć! Ale got? Jak śmiecie tak myśleć. :roll:

Wspominałeś coś o czepaniu się ludzi, których się nie lubi? A później wspominałeś coś o hipokryzji?
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

k.mil pisze:
r00t7 pisze:nie wierzę że np. k.mil (..) nie udrożnił se wejścia do czegoś co bardzo chciał zwiedzić.
r00t7 pisze:Wszyscy piszą o tym wierceniu. Przyłapał ktoś ich na tym ? Jakieś dowody ?
No tak, k.mil to bank rozwalił 3/4 budynków - wystarczy na niego spojrzeć! Ale got? Jak śmiecie tak myśleć. :roll:

Wspominałeś coś o czepaniu się ludzi, których się nie lubi? A później wspominałeś coś o hipokryzji?

Ale ja nie mówię że on tego nie zrobił - bo tak samo nie mam pewności że to zrobił jak że nie zrobił. Ani że Ty rozwaliłes 3/4 budynków - nie przeinaczaj moich słów.
Mógł to zrobić dowolny inny keszer lub urbeksiarz. Tylko Wy czepiacie się konkretnie jego - dlaczego - o tym było wyżej ;) myślę że każdemu biegającemu po takich miejscach zdarzyło się nie raz udrożnić sobie wejście. Problem macie tylko Wy że ktoś willę otwiera.

fakt jest taki że zdjęcie jest jedno, a zarzucając komuś że coś zrobił - warto mieć dowód. Natomiast w zgłoszeniach itp stało: got wierci w murze. nadgorliwość jednej grupy keszerów ze szcz. do drugich i na odwrót jest zaskakująco duża.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 3):
orionezart_noisegot100
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Szarlih »

Co do wiercenia, to jest w Szn taka kotwica, która wygląda jakby ktoś wiercił w celu wsadzenia kesza.
Bez osądzania...

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Ja nie wiem, czemu nagle po wskazaniu, że miał (mógł mieć) miejsce ewidentny stalking ( @ronja - dziękuję za ładne wyłożenie definicji ) dyskusja skręca w kierunku "kto wywiercił więcej głębszych dziur"

Tak sobie myślę (jest to moja osobista opinia, nie konsultowałem jej ani z RR ani z żadną 'stroną konfliktu'), że jest grupka, która na tym forum powinna poczynić publiczne przeprosiny za pewne aspekty swojej działalności.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowania (total 2):
bechemmaryush
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

r00t7 pisze:Bawię się w OC od dawna, kiedyś w Szczecinie byłi bardzo aktywni Qferki i boberki, zaczęli robić fajne kesze i co ? i pojawił się konflikt z Alexem. Najazd był na ekipę Qferków i konflikt. Qferkom się chyba odechciało zabawy i konflikt ucichł. Tym razem chyba trafiła po prostu kosa na kamień i ktoś nie dał się zepchnąć w niebyt, ba pociągnął za sobą więcej osób - przez co drugiej stronie konfliktu zaczęło się palić pod nogami, bo tamci zaczęli uderzać często i celnie - efekt - lawina zgłoszeń do RR/COG i bany dla obu stron.
W moim mniemaniu jest tak: Kiedyś każdy myślał zach-pomorskie- Alex. Dziś ludzie zaczęli więcej mówić o keszach Gotów (bo na prawdę są świetne) i tu jest moim zdaniem zarzewie problemu. Tym samym ten ban nic nie zmieni - tylko uprzykrzy życie dwóm stronom. Moim zdaniem ani jeden ani drugi bana dostać nie powinien w tym przypadku.
Lepiej tego nie można było ująć. Ktoś pytał o przyczynę obecnego stanu rzeczy - voila, właśnie została wam przedstawiona przez doświadczonego keszera, który raczej wie o czym mówi.
Za ten post autor Geogosia otrzymał podziękowania (total 2):
orionezgot100
Obrazek

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

Jeżeli do zabawy dochodzą pojęcia z kodeksu karnego tak jak przytoczył ronja to przestaje to być zabawą i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.

Przyznajcie w końcu wprost, że przesadziliście.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

Przesadziliście.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

To czemu Alex22 dostał bana??
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
got100
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
boberki
Bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: boberki »

Drogi r00t7,
jak miło, że o nas Boberkach wspomniałeś;-) Otóż bawimy się nadal z małą przerwą na powicie kolejnego osobnika do szukania skarbów, baaa nawet w 9 m-cu robiliśmy keszyki po Cybinie w Poznaniu. A QFerki chyba się nie pogniewają, jak wspomnę, że mają taką samą sytuację rodzinną, baaa nawet projekt Gryf robili z maleństwem w brzuszku. Potem jednak trochę brakuje czasu na zdobywanie 50 keszy dziennie... Do czego zmierzam, życie wzięło górę nad walką o statystyki. Poza tym mamy inne pasje, a czasem trzeba też pracować, także sami wiecie.
Żeby nie spamować, bo nie o nas post, delikatnie ujmę w słowa nasze bobrowe stanowisko. Troszkę się nie dziwię sytuacji, a trochę dziwię. Nie dziwię się sytuacji w jakiej znaleźli się Goci. Alex to stara wyga keszowa i sprytnie owinął kota ogonem. Odkąd jest strażnikiem regulaminu, to wszystko co byłoby tylko i wyłącznie odpowiedzią na jego ciche, konspiracyjne działania ( w celu podniesienia sobie statystyk i obniżenia takowyż innym), będzie tylko na Alexa korzyść. W naszym przypadku nie byłoby sprawy, gdyby Alex i jemu przychylna ekipa , w tym k.mil, subo, martuś i wszystkie alter ega Alexa, nie działali na niekorzyść naszych i Qferków keszyków. Nie chcę wdawać się w szczegóły, tak k.mil wiem, chcesz dowodów, ale wiesz co, ja już nic nie muszę. I nie zdziwię się, jak po moim wpisie zginie jakiś mój keszyk w Szcz. Boberki zdecydowały się jakiś czas temu nie walczyć z wiatrakami. To samo radzimy obu zwaśnionym ekipom w Szczecinie.Szkoda życia na pierdoły, przecież jest tyle fajnych miejsc do zbobrowania. Pozdrawiam serdecznie i proszę k.mila i subo o darowanie sobie odpowiedzi, ponieważ nie wniesie ona nic do naszego bobrowego keszowania;-)
Za ten post autor boberki otrzymał podziękowanie:
got100
Łączymy przyjemne z przyjemnym - Opencaching + Offroad :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

łowca pisze:Ja nie wiem, czemu nagle po wskazaniu, że miał (mógł mieć) miejsce ewidentny stalking ( @ronja - dziękuję za ładne wyłożenie definicji ) dyskusja skręca w kierunku "kto wywiercił więcej głębszych dziur"
Bo to już takie pierdoły i opary absurdu którego to forum dotychczas jeszcze nie widziało :o

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

art_noise pisze: Bo to już takie pierdoły i opary absurdu którego to forum dotychczas jeszcze nie widziało :o
A nie sądzisz, że opary absurdu uniosły się wcześniej, dość gęste i śmierdzące, dookoła niektórych szczecińskich skrzynek?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

łowca pisze:
art_noise pisze: Bo to już takie pierdoły i opary absurdu którego to forum dotychczas jeszcze nie widziało :o
A nie sądzisz, że opary absurdu uniosły się wcześniej, dość gęste i śmierdzące, dookoła niektórych szczecińskich skrzynek?
Nie.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
got100

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

maryush pisze:@Wołki.lca:
W samym tym tu wątku napisałem już 11 postów próbujac wyjaśnić stanowisko RR w sprawie.
- dla Was to jest "zero dialogu".
Odpowiadam na Wasze i nie tylko Wasze posty. RR odpowiada na każde zgłoszenie (te bany to też jest odpowiedź na zgłoszenia).
- dla Was to nie jest rozmowa i dyskusja.
- dla Was to jest "olewanie społeczności".
Próbujecie wymusić na RR zmianę decyzji grożąc archiwizacjami swoich keszy.
- dla Was to wcale nie jest szantaż.
Czyli dialog, rozmowa i dyskusja, oraz nieolewanie społeczności to jest wtedy, jak Wołki rozkazują, a RR posłusznie wykonuje? Sorry, ale tak to nie będzie działać, przynajmniej w tej kadencji.
A paśnik - świetnie. Ale wciąż czekamy na skan obiecanej przez Was pisemnej zgody Leśnictwa, którą przecież podobno macie.
Bardzo dobrze to napisałeś ... próbowałeś :lol:
Szkoda tylko, że tak słabo Ci to wyszło!
Prawie w każdym poscie kogoś obraziłeś i wyzwałeś.
1.Do czasu opublikowania informacji na forum nawet strona konfliktu nie wiedziała, że bany nie są od siebie zależne. Co fajnie pokazuje jak zrozumiały jest przekaz RR.
2. 10.06 Bechem obiecał na tym forum spójna informacje od RR. Do tej pory nic takiego się nie ukazało. Oczywiście jeżeli dobrze zrozumieliśmy, że stanowisko które zajmuje RR jest podpisane jako Rada Rejsu.
3. Nie rozumiemy dlaczego uważasz, że próbujemy komukolwiek rozkazywć? Myślimy, że skoro obiecaliście otwartość działań, jak i dyskusje z użytkownikami to mamy prawo wyrazić swoje zdanie w interesującej nas sprawie. Nadal uważamy, że ban na czas nieokreślony w takim przypadku , niepoparty zapisami obowiązującego regulaminu jest nadużyciem władzy. Przeciw takim zachowaniom protestujemy.
4. Nigdy nie mówiliśmy że mamy zgodę na kesza w pasiku, tylko że możemy się o nią postarać. Nie bardzo też wiemy po co Ci zgoda do kesza który nie istnieje już w tym serwisie. To jakiś rodzaj próby pokazania, że też nie jesteśmy krystalicznie czyści?
5. Od rozstrzygania naruszeń prawa w naszym kraju są odpowiednie służby. To tam RR powinna skierować użytkowników, którzy naruszają prawo i normy społeczne, a nie mieszać się w przepychanki. To nasze skromne zdanie, można się z nim zgodzić lub nie. Patrząc jednak na to forum i przerzucanie się argumentami kto bardziej zawinił, kto bardziej prawo łamie i kto jest bardziej złośliwy, możemy sądzić, że jednak RR nie to chodziło. Temat który rozgrywał się między stronami jest teraz dyskutowany tutaj.
6. Naszym zdaniem to te bany są szantażem, który ma na celu zmuszenie użytkowników do konkretnych zachowań. Gdyby miałyby być karą to chyba by się kiedyś kończyły. Swoją drogą chyba jeszcze nikt nie został tak drastycznie ukarany.
7. Szkoda jeszcze że zostawicie taki syf po sobie następnej RR, bo wątpię żeby wciągnięci ludzie w konflikt Wam odpuścili za te BAN'y
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowania (total 3):
art_noisegot100orionez

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

bechem pisze:Przesadziliście.
O Bechem członek RR w końcu oficjalnie wyraził swoją opinię. Zwięźle i na temat. Brawo! :D
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowania (total 3):
Wołki.Lcar00t7Ranwers

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 99 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Jak widzę lepiej już nie będzie, więc może cofnąć bany, zamknąć wątek bez orzekania o winie którejkolwiek stron (alex, RR, got) i wrócić do normalności?
Uprzedzając sugestie, wiem, że można też ignorować wszystko i wszędzie ale osobiście zbiera mi się już na cofkę od wzajemnego wylewania na siebie szamba i prania brudów z całego życia OC. Dajmy istnieć tym ludziom we własnej nienawiści, a pozostałym oszczędźmy tego - po co to komu do wiadomości.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 czerwca 2015, 23:25 przez dallas, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ