Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
norbert_
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ban

Post autor: norbert_ »

Najniższa Rado Rejsu...wzorem Ojca Kolbego nadstawiam swoją głowę, więc zbanujcie mnie a w zamian puśćcie wolno Gota100 bo się potwornie ośmieszacie.

Bingo
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz

Post autor: Bingo »

norbert_ pisze:.. puścił bąka i w całym Szczecinie śmierdzi.
Przykład typowego dla części szczecińskiego (niestety) Kloacznego Wyrażania Animozji.
norbert_ pisze: Nadstawiamy pośladki na twojego całusa...
Mnie nie interesują Wasze towarzyskie praktyki pocałunków i proszę nie sugerować, że odpowiadają reszcie keszerów.

Zabawa w szukanie skrzynek , także na OC, polega zupełnie na czym innym.
Za przykład kulturalnych wpisów podam Pana KTHM, też z "naszej okolicy".
Cześć, Adam

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Hern »

Bingo pisze: [...]
A mnie interesuje kim Ty jesteś naprawdę. Czy masz choć troszkę cywilnej odwagi by się przyznać do swojego prawdziwego nicka?
Za ten post autor Hern otrzymał podziękowania (total 3):
JanoGeogosiaszysek
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

Nie rozumiem ....
Goci, zgodnie z pozwoleniem RR, opublikowali swoją część korespondencji, z której jasno wynika, że chcą zakończyć konflikt w Szczecinie i dostosowali się do poleceń RR.
Nie widzimy natomiast żadnej reakcji, maili,nic od alexa22.

Dla mnie, jako postronnego obserwatora, wygląda to tak, jakby próba RR zażegnania Szczecińskiego konfliktu pociągnęła za sobą ofiary wśród osób, które wyciągnęły rękę na zgodę.
To trochę tak jakby wylać dziecko razem z kąpielą...
Za ten post autor Piostu otrzymał podziękowanie:
reggaeteam
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Bingo pisze:
norbert_ pisze:.. puścił bąka i w całym Szczecinie śmierdzi.
Przykład typowego dla części szczecińskiego (niestety) Kloacznego Wyrażania Animozji.
norbert_ pisze: Nadstawiamy pośladki na twojego całusa...
Mnie nie interesują Wasze towarzyskie praktyki pocałunków i proszę nie sugerować, że odpowiadają reszcie keszerów.

Zabawa w szukanie skrzynek , także na OC, polega zupełnie na czym innym.
Za przykład kulturalnych wpisów podam Pana KTHM, też z "naszej okolicy".
Szkoda, że Twoje wpisy są dalekie od kultury KTHM....
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

Rada Rejsu informuje, że głównym powodem zablokowania kont alexa i gota był eskalujący do bardzo wysokiego poziomu, przenoszony na życie prywatne konflikt pomiędzy wspomnianymi, dzielący środowisko keszerów na dwa zwalczające się obozy. Sytuacja ta od dłuższego czasu negatywnie wpływała na wizerunek opencaching.pl, a OC-Team był zasypywany prośbami od keszerów z całej Polski o ingerencję w sytuację. Konta zostaną odblokowane po spełnieniu warunków, które zostały wyraźnie określone przez RR – po otrzymaniu spójnej, potwierdzonej przez obie strony informacji o rozejmie.
Obrazek

Piostu
Stały bywalec

@DeepBlue Ponieważ swoją część korespondencji opublikowali tylko Goci, proszę o informację czy w powyższej sprawie miała miejsce wymiana kosepondencji z użytkownikiem Alex22. Kładę szczególny nacisk na słowo "wymiana".
Za ten post autor Piostu otrzymał podziękowanie:
łowca
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
norbert_
Bywalec
Podziękował;: 14 razy

Post autor: norbert_ »

Chyba w RR panują egipskie ciemności...przecież widać wyraźnie, że celem alexa22 było pociągnięcie w przepaść gota100 nawet za cenę bana na siebie. Nigdy się nie doczekamy najmniejszego ruchu na zgodę ze strony alexa i RR doskonale o tym wie. Nie ma jak układy. Widać alexowi już got100 nie wystarcza i zabrał się za koleżankę Iwmali. Ciekawe kto następny. Tak panie alex..trudno znieść, że ktoś śmiał być lepszym od "mistrza"

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Rada Rejsu w powyższej sprawie, jak zresztą widać w załącznikach gota, do obu Panów wysyłała maile o tej samej treści. Przypominam, że RR wyraziła zgodę na publikację całości korespondencji przez wszystkie strony. Informuję ponadto, że część wymiany zdań odbywała się również drogą telefoniczną.
Obrazek

Piostu
Stały bywalec

Tak, widać że RR wysłała maile do obu zainteresowanych ston. Niestety nie widać, czy użytkownik alex22 w JAKIKOLWIEK sposób zareagował na te wiadomości. Właśnie to miałem na myśli pisząc o wymianie. Na tą chwilę nie interesuje mnie treść tej korespondencji, chcę się jedynie dowiedzieć, czy alex ustosunkował się w jakikolwiek sposób do informacj od Was, czy, mówiąc kolokwialnie, po prostu olał sprawę.
ObrazekObrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Nie sądzę, by wymuszenie wspólnego oświadczenia cokolwiek zmieniło.
got100 pomimo tego spełnił warunki, ale jego być albo nie w serwisie ma zależeć od drugiej strony!?
Ja tu widzę, że ktoś kogoś ciągnie na dno.
Stąd już tylko krok od zwinięcia swoich zabawek, albo geobustingu (z resztą w mailach jest wspomniane, że już ma miejsce w pewnym stopniu).

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Piostu pisze:(...)nie interesuje mnie treść tej korespondencji, chcę się jedynie dowiedzieć, czy alex ustosunkował się w jakikolwiek sposób do informacj od Was(...)
Alex22 również zajmował stanowisko w sprawie.
Za ten post autor DeepBlue otrzymał podziękowanie:
Piostu
Obrazek

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Hern »

DeepBlue pisze:
Piostu pisze:(...)nie interesuje mnie treść tej korespondencji, chcę się jedynie dowiedzieć, czy alex ustosunkował się w jakikolwiek sposób do informacj od Was(...)
Alex22 również zajmował stanowisko w sprawie.
Rozumiem, że RR nie może samo opublikować korespondencji z Alex22. W takim razie mam prośbę do RR aby wysłała zapytanie do Alexa, że może upublicznić "drugą stronę" tych maili. Wiem, że to cienka nadzieja na publikację i poznanie obiektywnie sprawy, ale jedyna niestety.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 317 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Chciałoby się rzec : a nie mówiłem. szkoda tylko że oberwał got100. wyjaśnienienia tutaj pisane z naszego panującego grona: kupy się to nie trzyma całkowicie :) ktoś napisze że ma z kimś wojne i ten 2 bana dostaje - hit sezonu.

Panie i Panowie - czas zgrać GPXy - niegdy nie wiadomo w kogo trafi za chwilkę.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Piostu, chciałbym Ci uprzejmie zwrócić uwagę, że nie jesteś stroną w tej sprawie i w związku z tym nie bardzo masz podstawy domagać się odpowiedzi na pytanie czy Alex22 coś odpowiadał czy nie. Powinieneś pytać samego Alexa22.
Ale dla uspokojenia sytuacji i ucięcia dalszych bardzo nieprzyjemnych komentarzy (Tak Norbert, głównie Twoje mam tu na myśli) powiem że Alex22 również z RR rozmawiał. I jak pisał DeepBlue ma pozwolenie na publikację tej korespondencji, pod warunkiem oczywiście, że będzie pełna i nie modyfikowana.
Niestety, publikacje takich korespondencji spowodują na 100% że rozpęta się PUBLICZNIE to, co miało dotychczas miejsce pomiędzy stronami a RR - ujrzą światło dzienne sprawy, którym chcielismy własnie położyć kres.

Kochani Keszerzy i Keszerki, zanim dalej będziecie prowadzić dyskusje proszę pamiętajcie o kilku sprawach:
1. Bany są dwa, jednakowe. W oczach RR obie strony sobie na nie zasłużyły, inaczej by banów nie było.
2. Bany nie są dożywotnie. Jedynie do chwili kiedy obie strony zgodnie zastosują się do prośby RR. Prośby, która, przypominam, była do stron wysłana kilkukrotnie przed nałożeniem banów. Rownież z informacją o sankcji jaka wiąże się z nie zastosowaniem się oraz terminem.
3. Bany to jedyna sankcja dostępna RR. RR przed nałożeniem banów próbowała mediacji, próśb i przekonywania stron aby zaprzestały wojny. Bez efektu, niestety.
4. To że ktoś robi fantastyczne skrzynki nie może być okolicznością pozwalającą na bezkarne złe działania na innym polu. Tak samo liczba zaprzyjaźnionych osób. Rozpatrująć sprwy RR nie może się kierować tym ile kto ma rekomendacji czy znalezień, bo dla RR każdy keszer musi być równy wobec "prawa". RR nie może dyskryminować lub faworyzować kogoś bo ma mniej lub więcej keszy, gwiazdek czy znalezień. Dlatego komentarze w stylu "przecież on/ona/ono robi takie wspaniałe kesze" nie mają mocy.
5.Decyzja o banach nie była ani łatwa ani szybka i jak możecie przeczytać wyżej, za wszelką cenę RR starała się uniknąć takiego rozwiązania.
6. Nie wszystko możemy publicznie powiedzieć o sprawie, bo musimy szanować prywatność stron. Dlatego pamiętajcie Drodzy Keszerzy, że widzicie jedynie malutki wycinek tego z czym RR musiała się zapoznać. Oczywiście macie prawo do własnych opinii, jednak proszę pamiętajcie że będą to opinie na podstawie niepełnej informacji. A RR ma związane ręcen w kwestii upubliczniania.
7. Jak pisał DeepBlue - mejle to tylko część sprawy, RR próbowała także mediować telefonicznie i osobiście. Tego nawet gdybyśmy chcieli, nie da się tutaj przedstawić.
8. Każda ze stron ma swoich przyjaciół, czy zwolenników. W porzadku, ale proszę, uważajcie żeby to, kogo lubicie a kogo nie, nie zaciemiało Waszego spojrzenia na sprawę.
9. Serwis OCPL nie służy do robienia wojenek, dokuczania innym czy robienia świństw. OCPL służy do dobrej zabawy w szukanie skrzynek. Dobrej, czyli między innymi takiej, która nie przeszkadza bawić się innym ludziom. I takiego OCPL Rada Rejsu ma bronić. I stąd bany kont, które w naszej opinii przekroczyły granicę między zabawą, a walką.
10. Zamiast walczyć (czy to między sobą, czy z Radą Rejsu) proponuję wrócić do chowania i szukania skrzynek.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowania (total 6):
abigeoRoDaJJkotehokazhagazikwallson

ODPOWIEDZ