Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Ban

Post autor: k.mil »

Ranwers pisze:
k.mil pisze:
got100 pisze:Witamy. (...)
Got, czy czujesz się niewinny?
Nie zapomniałeś wrzucić fotek opisów kesza? To miał być jakiś argument, że Goci najeżdżają na biednego Alexa 22 (konta). Trochę głupio wyszło, że poprosiłem o sprawdzenie Twojego blefu, nie? Po raz kolejny Cię o to proszę. Podołasz wyzwaniu? Czy czepianie się innych całkowicie Cię absorbuje?
Na Twój ostatni post nie odpowiedziałem głównie dlatego, że nie było na co. Serio. Piszesz tylko dlatego, żeby sobie pojeździć po Alexie nawet gdy to nie ma związku z tematem (bo tak jak i teraz tak i wcześniej ja rozmawiam o drugiej stronie). Póki co czekam na Gota odpowiedź. Później zdecyduje co o tym myśleć.

Ranwersie, jak ma się stan aktualny kesza do niewinności użytkownika? To, że się (o ile) poprawił nie jest przedmiotem mojego pytania. Dociekam w głównej mierze genezy konfliktu.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
kazio i lila
Nowy na forum
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: kazio i lila »

Witamy Wszystkich
no i my nie wytrzymaliśmy i musimy wrzucić swój kamyczek do ogródka
nigdy nie dyskutujemy na forum ale jeżeli jesteśmy cząstką tej społeczności nie możemy przejść obojętnie obok spraw, które i nas pośrednio dotyczą
całe "to" traktujemy jako super zabawę i mimo wszystko taką pozostanie
nie zagłębialiśmy się w wybory RR ponieważ nie znaliśmy kandydatów , sądziliśmy, że to wybór takiej "trójki klasowej" która ani nie pomoże ani nie zaszkodzi a tu:
prezydenci????? rada ministrów????? próbujący decydować o innych?????? sam mandat wyborców nie wystarcza
zgodziliście się "służyć" tej społeczności - ale nigdy odwrotnie i jeżeli którykolwiek z uczestników tej zabawy prosi o wyjaśnienie w jakiejkolwiek sprawie powinien ją otrzymać
demokracja?????? dość wyświechtane słowo ale warto zapoznać się z genezą
totalitaryzm?????? mocno- nie - ale w tak małych społecznościach występuje bardzo często!!!!!
reasumując sprawa niestety nie dotyczy tylko zwaśnionych stron i RR wszyscy są cząstką tego smrodu bo jesteśmy jedną społecznością
RR wdepnęła w niezłe g..... , może chciało by się z niego wyjść ale kalosze przyssało - a co to są kalosze? - nawet nie chcemy się domyślać
jeśli RR chce naprawiać stosunki międzyludzkie to chyba nie to miejsce
wszyscy wiedzą że "oni" się nie tolerują i będą tak trwać - jak powiedział klasyk "do końca świata i jeden dzień dłużej" RR na pewno tego nie zmieni a wszelkie deklaracje lub ich brak?????????
pozdrawiamy RR i wszystkich forumowiczów
kazio i lila
Za ten post autor kazio i lila otrzymał podziękowania (total 6):
Szarlihgot100Iwmaliszysekreggaeteamart_noise

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

k.mil pisze: Na Twój ostatni post nie odpowiedziałem głównie dlatego, że nie było na co. Serio.
Była prośba o wrzucenie fotek z opisu (pierwotnego) kesza Gotów, więc było na co odpowiadać. No chyba, że się bije pianę. Bijesz pianę? jeżeli nie, wrzuć te fotki.
k.mil pisze:Ranwersie, jak ma się stan aktualny kesza do niewinności użytkownika? To, że się (o ile) poprawił nie jest przedmiotem mojego pytania. Dociekam w głównej mierze genezy konfliktu.
Tematem wątku są bany, nie geneza konfliktu. A aktualny stan kesza wraz z jego pierwotnym stanem (o zamieszczenie którego jesteś właśnie po raz trzeci proszony) może dowieść, że Goci spełnili wytyczne RR.

Tobie najpewniej chodzi o to, żeby Alex 22 konta (po największym wałku w dziejach OC nie widzę powodu, żeby tego nie przypominać) skutecznie pociągną za sobą Gotów. Bo o tym, że Alex jest niewinny, jakoś za głośno nie krzyczysz... Czyżbyś coś wiedział? ;-)
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
got100
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

k.mil pisze:

Panie k.milu, oczywiście, że czuję się niewinny. W opisie naszego kesza nie umieściliśmy nieprawdziwych informacji, nikogo nie przezwaliśmy, ani nie obraziliśmy. Co do zawartości skrzyneczki, był w niej plastikowy komplet zabawkowych ciasteczek, plastikowa bułeczka pszenna, imitacja butelki mleka oraz imitacja kartoniku z sokiem pomarańczowym. Na logbooku oraz na certyfikatach była podobizna Neil deGrasse Tysona, amerykańskiego astrofizyka, popularyzatora nauki, autora wielu książek i publikacji o tematyce związanej z astrofizyką. Aby znaleźć kesza, należało od pewnego artefaktu odmierzyć pewną miarę. Artefaktem w tym przypadku jest szlachecki wąsik zawinięty finezyjnie ku górze. Sam kesz, ma naszym zdaniem fajne maskowanie, co zresztą odzwierciedla ilość rekomendacji jaką za niego dostaliśmy. Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania w sprawie naszej skrzyneczki, proszę pytać śmiało, odpowiemy. Co do genezy o której Pan pisze, to sprawa jest jeszcze prostsza. Nasz kesz, który był w środku obiektu, staraniem użytkownika alex22 został zawieszony, a że willa jest piękna również z zewnątrz, zrobiliśmy wyżej opisaną skrzynkę tak, aby ją można było podjąć nie wchodząc za ogrodzenie, za co właśnie dostaliśmy bana. Pozdrawiamy.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 2):
Iwmaliszysek

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz

got100 pisze:
k.mil pisze:

Panie k.milu, oczywiście, że czuję się niewinny. W opisie naszego kesza nie umieściliśmy nieprawdziwych informacji, nikogo nie przezwaliśmy, ani nie obraziliśmy. Co do zawartości skrzyneczki, był w niej plastikowy komplet zabawkowych ciasteczek, plastikowa bułeczka pszenna, imitacja butelki mleka oraz imitacja kartoniku z sokiem pomarańczowym. Na logbooku oraz na certyfikatach była podobizna Neil deGrasse Tysona, amerykańskiego astrofizyka, popularyzatora nauki, autora wielu książek i publikacji o tematyce związanej z astrofizyką. Aby znaleźć kesza, należało od pewnego artefaktu odmierzyć pewną miarę. Artefaktem w tym przypadku jest szlachecki wąsik zawinięty finezyjnie ku górze. Sam kesz, ma naszym zdaniem fajne maskowanie, co zresztą odzwierciedla ilość rekomendacji jaką za niego dostaliśmy. Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania w sprawie naszej skrzyneczki, proszę pytać śmiało, odpowiemy. Co do genezy o której Pan pisze, to sprawa jest jeszcze prostsza. Nasz kesz, który był w środku obiektu, staraniem użytkownika alex22 został zawieszony, a że willa jest piękna również z zewnątrz, zrobiliśmy wyżej opisaną skrzynkę tak, aby ją można było podjąć nie wchodząc za ogrodzenie, za co właśnie dostaliśmy bana. Pozdrawiamy.
Z radością odczytuje fakt, że jesteście świadomi swojego dzieciarskiego zachowania mówiąc do mnie per Pan.
Szkoda ze jednoczesnie robicie z całej udzielającej się na forum społeczności ludzi nie potrafiących samodzielnie myśleć i analizować tak bezczelnych faktów. Niestety nabrały się na to już nawet tak cieszące się mym uznaniem w dotychczasowych postach osobistości jak wołki czy art_noise.
Wracając do tematu: nazywajmy rzeczy po imieniu. W środku były rzeczy nawiązujące do życia zawodowego. Podobizna tego gościa również kojarzy się z jednym a o wąsiku nie wspomnę.
Bezczelności wam nie brakowało nigdy. Słowa słowami a wojenkę tak jak wspominał Mariusz prowadzicie dalej. Tylko zmieniliście taktykę.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

k.mil pisze: Z radością odczytuje fakt, że jesteście świadomi swojego dzieciarskiego zachowania mówiąc do mnie per Pan.
Bingo, Panie k.milu, bingo! Goty to dzieciaki bawiące się w piaskownicy. :lol:
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz

Iwmali pisze:
k.mil pisze: Z radością odczytuje fakt, że jesteście świadomi swojego dzieciarskiego zachowania mówiąc do mnie per Pan.
Bingo, Panie k.milu, bingo! Goty to dzieciaki bawiące się w piaskownicy. :lol:
No....tak.
- Born stupid?
- Try again!

alex22
Forumator
Podziękował;: 33 razy

Post autor: alex22 »

got100 pisze: Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania w sprawie naszej skrzyneczki, proszę pytać śmiało, odpowiemy. Co do genezy o której Pan pisze, to sprawa jest jeszcze prostsza. Nasz kesz, który był w środku obiektu, staraniem użytkownika alex22 został zawieszony, ...
Po raz kolejny got mija się z prawdą...
Kesz został zarchiwizowany a nie zawieszony ze względu na to, że został założony na prywatnym ogrodzonym terenie z postawioną tablicą "zakaz wstępu- teren prywatny". COG uznał zgłoszenie za zasadne, got natomiast NIE.

Dnia 01.11.2013 09:07:43 wysłał zgłoszenie problemu DO UŻYTKOWNIKA.
Dotyczy ono skrzynki OP7485 - Tajemnica opuszczonej willi
(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=29834).
Powód zgłoszenia: Uwaga co do lokalizacji skrzynki
Treść zgłoszenia:
------------------- początek ------------------
Witam zgodnie z regulaminem OC>PL punkt 4.5 Skrzynek nie wolno umieszczać w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu.
Takowy zakaz obowiązuje całą opisaną w keszu posesję.
TEREN PRYWATNY- ZAKAZ WSTĘPU, który umieszczony jest przy bramie do posesji. Nie trudno go nie zauważyć.
Pozdrawiam alex22.
------------------- koniec -------------------
FOTO:
http://prntscr.com/7chone
http://prntscr.com/7chwdo

Autor nie odpowiedział na zgłoszenie problemu. W lipcu właściciel posesji zamurował wszystkie otwory na parterze budynku.

Dnia 13-07-2014 16:40 wysłał zgłoszenie problemu DO COGu
Dotyczy ono skrzynki OP7485 - Tajemnica opuszczonej willi
(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=29834).
Powód zgłoszenia: Skrzynka wymaga archiwizacji
Treść zgłoszenia:
------------------- początek ------------------
Skrzynka znajduje się na prywatnej posesji w budynku. Teren jest ogrodzony i zamknięty. Przed wejściem przy bramie i furtce widnieje znak z napisem "teren prywatny- wstęp wzbroniony". Właściciel zamurował wszystkie otwory w budynku, aby nie kręciły się tam osoby nie powołane.
------------------- koniec -------------------
Pozdrawiamy, Zespół http://www.opencaching.pl

14.07.2014 got po raz kolejny mija się z prawdą odpisując na zgłoszenie do COGu, że skrzynkę zawiesza, ponieważ postawiono tablicę wprowadzając tym samym w błąd COG. Tablica stała tam grubo przed założeniem skrzynki i got dobrze o tym wie.

Zgłoszenie do Cogu a następnie zarchiwizowanie JEDNEJ jego skrzynki do której po zamurowaniu otworów nie można się było dostać zaowocowało odwetem gota i jego syna wolfpacka, teraz wolfszpaka, którzy zgłosili w ciągu kilku godzin prawie 50 moich skrzynek:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/R ... directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Y ... directlink

A teraz pytanie, czy skrzynka OP7485 umieszczona w środku budynku jest/była zgodna z regulaminem i w którym momencie jej zgłoszenie było absurdalnym atakiem na jej autora?

4.4 Bez dodatkowej zgody, Skrzynki mogą być zakładane jedynie na terenach publicznie dostępnych, tj. stale lub okresowo dostępnych dla przedstawicieli ogółu społeczeństwa.
4.5 Skrzynek nie wolno umieszczać w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Alex, ale kolejowe Ci odpuściłem, to dobrze rokuje na przyszłość :wink:

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

alex22 pisze: A teraz pytanie, czy skrzynka OP7485 umieszczona w środku budynku jest/była zgodna z regulaminem i w którym momencie jej zgłoszenie było absurdalnym atakiem na jej autora?

4.4 Bez dodatkowej zgody, Skrzynki mogą być zakładane jedynie na terenach publicznie dostępnych, tj. stale lub okresowo dostępnych dla przedstawicieli ogółu społeczeństwa.
4.5 Skrzynek nie wolno umieszczać w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu.
A teraz pytanie: jak to jest, że osoba tak dbająca i pilnująca regulaminu aż do bólu, zakłada sobie kilkanaście kont i z nich głosuje na siebie w wyborach do RR... i przyznaje sobie sam rekomendacje? Mam nadzieję, że mi na nie odpowiesz.
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowania (total 2):
Ranwersszysek
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Jażdżu
Bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Jażdżu »

wołki.lca pisze:
Jażdżu pisze:dziecinada
No własnie :lol: Ale tak to już jest jak władza dostanie się w nieodpowiednie ręce.
Pisząc "dziecinada" odnosiłem się do wszystkiego co tutaj się dzieje, począwszy od decyzji RR, poprzez oburzenie się przez co niektórych, kończąc na archiwizacji keszy.
Ludzie dajcie spokój, idźcie w teren i tam działajcie szukając skrzynek. Jak dla mnie, to sprawa między Gotami, alexem i RR. I nikt inny nie powinien w to ingerować. Będą chcieli to się dogadają, nie będą to nie. To ich problem.

Pozdrawiam wszystkich ;D

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

Jażdżu pisze:
wołki.lca pisze:
Jażdżu pisze:dziecinada
No własnie :lol: Ale tak to już jest jak władza dostanie się w nieodpowiednie ręce.
Pisząc "dziecinada" odnosiłem się do wszystkiego co tutaj się dzieje, począwszy od decyzji RR, poprzez oburzenie się przez co niektórych, kończąc na archiwizacji keszy.
No to co jest dziecinadą? Bo skoro piszesz że dziecinada zaczęła się od decyzji RR to reszta jest protestem w sprawie tej decyzji.
Ale fakt - cała ta zabawa w skrzynki dla wielu moich znajomych jest dziecinadą :)
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Iwmali pisze:
alex22 pisze: A teraz pytanie, czy skrzynka OP7485 umieszczona w środku budynku jest/była zgodna z regulaminem i w którym momencie jej zgłoszenie było absurdalnym atakiem na jej autora?

A teraz pytanie: jak to jest, że osoba tak dbająca i pilnująca regulaminu aż do bólu, zakłada sobie kilkanaście kont i z nich głosuje na siebie w wyborach do RR... i przyznaje sobie sam rekomendacje? Mam nadzieję, że mi na nie odpowiesz.
Tylko posiadanie wielu kont - mimo, że nie etyczne - nie jest w regulaminie zabronione. Dopiero w regulaminie nad którym trwają prace jest coś na ten temat (o ile dobrze pamiętam)... No i to w ogóle nie ma znaczenia w obecnym problemie...

Inna sprawa, że skoro obustronne zgłoszenia zostały już jakoś rozpracowane, to może faktycznie czas żeby obaj poszli razem na piwo i zakopali topór wojenny?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: PrincePolo »

Alex, ale kolejowe Ci odpuściłem, to dobrze rokuje na przyszłość :wink:
Mam nadzieję, że nie tylko ja, ale przede wszystkim Alex potraktuje ten post jako wyciągnięcie ręki do zgody, czy też jak niektórzy pewnie woleliby - do rozejmu.
Życzę Wam obu (obojgu? trojgu? x-gu?), by udało się ten konflikt jak najszybciej wygasić, bo jak czytam ten wątek to widzę, że coraz częściej rykoszety trafiają w coraz to nowe ofiary i za chwilę może się okazać, że z tej piaskownicy wszystkie dzieci uciekły i tylko psy tu sikają ...
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

Szkoda ze jednoczesnie robicie z całej udzielającej się na forum społeczności ludzi nie potrafiących samodzielnie myśleć i analizować tak bezczelnych faktów. Niestety nabrały się na to już nawet tak cieszące się mym uznaniem w dotychczasowych postach osobistości jak wołki czy art_noise..
Panie K.mil-u faktycznie nie potrafię samodzielnie myśleć. Ale za to potrafię analizować. Bezczelne fakty są takie że Alex22 i Got100 mają bana. Za co? Bo się nie lubią, ba nawet sobie dogryzają. No to ban. Za co? A tak RR próbuje zostać papieżem i czynić dobro. Na pewno dzięki banowi się koledzy Alex i Got pogodzą. Może nawet wezmą ślub.
k.mil pisze: Wracając do tematu: nazywajmy rzeczy po imieniu. W środku były rzeczy nawiązujące do życia zawodowego. Podobizna tego gościa również kojarzy się z jednym a o wąsiku nie wspomnę.
Widziałem fotki tego kesza, rozbawiły mnie do łez :) Bardzo inteligentny i godny podziwu wybryk ;)
Jakby jakiś mój "wróg" założył takiego kesza to byłbym dumny - miarą sukcesu jest ilość wrogów ;)
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowania (total 2):
Dezerterreggaeteam
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ